Jump to content

Χειρότερος serial killer?


Drunk Elf
 Share

Recommended Posts

basika exei na kanei me enan dhmio, gia senario den exei kai polla, an 8ymamai kala apla ka8etai kai ta pinei se mia taverna kai skeftetai kapoia pragmata.Den exo diabasei ton nano gia na sygkrino, alla htan poly kalo to sygkekrimeno.Htan kapoies elafros parakmiakes ekdoseis, me kokkino fonto h kati tetoio.Den 8ymamai akribos kai den exo to biblio edo gia na koitakso.Pantos rikse mia matia ston eley8eroudaki(ekei to agorasa).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Βάρδος

    10

  • Drunk Elf

    10

  • drowvarius

    11

  • Dark desire

    9

Ένας από τους χειρότερους χειρότερους serial killers είναι η γνωστή κούκλα ονόματι Τσάκι. Βλέπω τώρα την ταινία : Η νύφη του Τσάκι. Μπρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλά τώρα είδα το αρχαίο τόπικ και είναι φοβερό. Έχω διαβάσει και εγώ κάτι για μια τρελή serial killer, η οποία σήμερα μαζί με τον Count Dracula θεωρούνται βρυκόλακες. Ακούστε.

 

Ήταν μια γυναίκα τον Μεσαίωνα, της οποίας το όνομα μου διαφεύγει δυστυχώς (αν και νομίζω ότι λεγόταν Μπεθ) η οποία άνηκε στους αριστοκράτες. Ήταν τόσο άρρωστη που έχει ανακυρηχθεί ως Βαμπίρ σήμερα (όπως ο Κόμης και άλλος ένας άντρας που και αυτού το όνομα μου διαφεύγει)

Στην αυλή της λοιπόν, είχε αρκετούς υπήκοους οι οποίοι ήταν πρόθυμοι να κάνουν τα πάντα για αυτήν. Έτσι έφτιαχναν όργανα που βασάνιζαν και σκότωναν με μαρτυρικό τρόπο. Η Μπεθ (αν λέγεται έτσι) αρεσκόταν στο να σκοτώνει κορίτσια. Νέα. Έτσι μερικά από τα όργανα που είχε κατασκευάσει τα θυμάμαι και μπορώ να σας τα πω.

 

* Το Ξύλινο Κουτί: Ήταν ένας μεγάλος κύβος, μέσα στον οποίο χωρούσε ένα άτομο με δυσκολία. Ο Κύβος στηριζόταν σε μεταλλικές μπάρες και είχε δύο χερούλια σαν κουπιά. Μέσα υπήρχαν χιλιάδες μεταλλικά καρφιά, παντού ακόμη και στο δάπεδο. Έβαζε λοιπόν η Μπεθ μέσα κάποια κορίτσι, και πέντε ή έξι δούλοι κουνούσαν εμπρός-πίσω το κουτί, με αποτέλεσμα όπως θα φαντάζεστε το θύμα κυριολεκτικά να σχίζεται σε κομμάτια.

 

* Η Κούκλα: ήταν ένα ξύλινο ομοίωμα κούκλας, το οποίο είχε ανοιχτά πόδια και χέρια, σαν σταυρός. Ήταν σε φυσικό μέγεθος. Λοιπόν, η κούκλα, τρύπια σαν κόσκινο, είχε από πίσω ένα πλαίσιο με καρφιά, το οποίο, όταν κρεμιόνταν το θύμα, σπρωχνόνταν με δύναμη, κάνοντας τον κορίτσι γραβιέρα.

 

Είχε και άλλα όργανα βασανισμού, τα οποία δεν θυμάμαι. Θυμάμαι ωστόσο ότι, όταν άρχισε να εμφανίζει τα πρώτα σημάδια γήρανσης, δεν σκότωνε απλώς νεαρά κορίτσια, αλλά τα έβραζε και έπινε το αίμα τους, αναμεμιγμένο με βότανα. Επίσης περιόριζε το φαγητό που έτρωγε, και το αντικαταστούσε με τα όργανα των θυμάτων.

 

Άθλιο?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την Ελίζαμπεθ Μπάθορυ, μια κόμισσα αν δεν απατώμαι από την Ουγγαρία. Φημολογείτο πως σκότωνε με βασανιστήρια νεαρά κορίτσια και αγόρια για να κάνει μπάνιο στο αίμα τους και να παραμείνει νέα (ή απλά λόγω σαδισμού). Τελικά την κατηγόρησαν για πολλά εγκλήματα, που συμπεριλάμβαναν σατανολατρεία και άλλα αν δεν απατώμαι. Καταδικάστηκε σε εντοιχισμό σε κάποιο κάστρο ή φυλακή νομίζω... Ορισμένοι υποστηρίζουν πως η ιστορία ήταν φουσκωμένη, ώστε να της αρπάξουν τη γή άλλοι ευγενείς, αλλά λογικά δε θα μάθουμε ποτέ. Από αυτήν έχουν πάρει το όνομά τους οι Bathory, epic-black metallers, που έχουν κάνει τον θαυμάσιο δίσκο Hammerheart και άλλους όπως Blood Fire Death, Blood on Ice, Nordland etc.Περισσότερα θα βρείς κάνοντας search "Bathory" στη Wikipedia. Ένα από τα όργανα που χρησιμοποιούσε ήταν η "σιδηρά κυρία" ή "iron maiden" αν δεν απατώμαι.

 

Επίσης ο Βλάντ Τέπες γνωστός και ώς Δράκουλας στο ευρύ κοινό, δεν ήταν καθόλου βρυκόλακας(όπως βρυκόλακας δεν ήταν κανένας από αυτούς), αλλά εθνικός ήρωας της Ρουμανίας κι ένας από τους τελευταίους που την υπερασπίστηκαν απέναντι στους Τούρκους. Την φήμη του "βρυκόλακα" την απέκτησε επειδή ήταν πολύ σκληρός απέναντι στους Τούρκους (είχε παλουκώσει χιλιάδες, αλλά ήταν απαραίτητο για να τους κρατήσει μακριά από τη χώρα του ενώ είχαν αριθμητική υπεροχή, εκφοβίζοντάς τους) και στους παραχαράκτες-κλέφτες, κάτι που προφανώς ενόχλησε τους Σάξονες εμπόρους οι οποίοι τον χαρακτήριζαν τέρας...

Edited by The Blackcloak
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iron Maiden. Ένα από τα αγαπημένα βασανιστήρια του Μεσαίωνα. Έκλειναν το θύμα σε μία σακροφάγο με καρφιά. Τα καρφιά ήταν πολύ μικρά για να προκαλέσουν άμεσα το θάνατο του θύματος. Έμενε όρθιος για ώρες. Όπωτε κουνιόταν τα καρφιά ξανα άνοιγαν τις πληγές. Στο κάτω μέρος της σαρκοφάγου υπήρχε μια τρύπα από την οποία έβγαινε το αίμα. Έτσι πήρε το όνομά του. Σιδηρά παρθένος...

 

 

(Πόσο χαίρομαι που επέστρεψα, και είμαι πιο διεστραμμένος από ποτέ. Φυλαχθείτε ΣουΦουΦίτες

Link to comment
Share on other sites

Τ' όνομά του ήταν Vlad (από το Vladislav, όχι το Vladimir), το επώνυμό του ήταν Dracula («[ενν.: Υιός] του Dracul,» όπου το τελευταίο μπορεί να είναι παραφθορά είτε κάποιων πιθανών ονομάτων ή, από την άλλη, λέξεων, όπως η ρουμάνικη λέξη για το δράκοντα), ενώ το προσωνύμιό του ήταν Tepes (προφ.: Τσέπεσς), που σημαίνει «Ανασκολοπιτής/Παλουκωτής.»

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση.

 

Χειρότερος serial killer είναι αυτός που σας βλέπει μόνους στο πάρκο, βγάζει το μαχαίρι του και την στιγμή που σας πλησιάζει από πίσω πατάει την τσουγκράνα στο γρασίδι και τρώει το σκουπόξυλο στη μάπα.

 

Προφανώς εννοείτε τον «καλύτερο» serial killer.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πατά την τσουγκράνα! Καλό Ντίνο...

 

Δηλαδή χειρότερος απατεώνας είναι αυτός που κόβει μια ακάλυπτη επιταγή, εξαφανίζεται με τα προϊόντα μας στο εξωτερικό και τρέχει να την καλύψει;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω κανείς να ανέφερε τον ed gein. παιδί μάλαμα. αν και περισσότερο στο νεκρόφιλος πήγαινε (και δη, νεκρόφιλος/καλλιτέχνης), παρά serial killer, πιστεύω ότι είναι κρίμα να μην τον αναφέρουμε.

ανάμεσα στα διάφορα που είχε στο σπίτι του ήταν τα ακόλουθα (όπως μας ενημερώνει η wikipedia):

λαμπατέρ (?) από ανθρώπινο δέρμα

κρανία που χρησιμοποιούσε ως μπολ σούπας/γαβάθες

μια μάσκα φτιαγμένη από ανθρώπινο δέρμα

ένα κολιέ φτιαγμένο από χείλη

μια ζώνη φτιαγμένη από ρώγες

και ένα ολόκληρο γυναικείο "κουστούμι", σε διάφορα μέρη...

τα "θύματά" του ήταν γυναίκες που είχαν θαφτεί όχι πολύ καιρό πριν, τις οποίες και ανέσυρε για τις καλλιτεχνίες του.

γύρω στα δέκα χρόνια πριν αποκαλυφθούν αυτά, είχε πεθάνει η μητέρα του. κάπου εκεί αποφάσισε ότι ήθελε να κάνει αλλαγή φύλου. αν και κάποιοι εκτιμούν ότι το "κουστούμι" το έφτιαξε για να μπορεί να προσποιείται ότι είναι η μητέρα του.

 

για τα καμπανάκια που ακούτε και τις φλασιές που τρώτε τώρα, σε στοιχεία του βασίστηκε ο χαρακτήρας στο psycho, norman bates, o leatherface στο the texas chainsaw massacre και ο κακός στο silence of the lambs (προφανώς και δεν αναφέρομαι στον hannibal lecter :bleh:). και κάπου εδώ κολλάει και το dead skin mask των slayer αν δεν απατώμαι (έχω να ακούσω μέταλ κάποια πολλά χρόνια, καταλαβαίνετε...)

 

edit: βασικά δεν ήταν νεκρόφιλος με την έννοια ότι συνουσιαζόταν με τις γυναίκες που ξέθαβε (από όσα κατέθεσε, δεν ασελγούσε πάνω στα πτώματα). τις ξέθαβε και καλλιτεχνούσε με τα διάφορα μέλη τους. τώρα πώς ακριβώς το λένε αυτό, ζε νε σε πα. το νεκρόφιλος εμένα μου κάνει...

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δεν νομίζω κανείς να ανέφερε τον ed gein. παιδί μάλαμα. αν και περισσότερο στο νεκρόφιλος πήγαινε (και δη, νεκρόφιλος/καλλιτέχνης), παρά serial killer, πιστεύω ότι είναι κρίμα να μην τον αναφέρουμε.

ανάμεσα στα διάφορα που είχε στο σπίτι του ήταν τα ακόλουθα (όπως μας ενημερώνει η wikipedia):

λαμπατέρ (?) από ανθρώπινο δέρμα

κρανία που χρησιμοποιούσε ως μπολ σούπας/γαβάθες

μια μάσκα φτιαγμένη από ανθρώπινο δέρμα

ένα κολιέ φτιαγμένο από χείλη

μια ζώνη φτιαγμένη από ρώγες

και ένα ολόκληρο γυναικείο "κουστούμι", σε διάφορα μέρη...

τα "θύματά" του ήταν γυναίκες που είχαν θαφτεί όχι πολύ καιρό πριν, τις οποίες και ανέσυρε για τις καλλιτεχνίες του.

γύρω στα δέκα χρόνια πριν αποκαλυφθούν αυτά, είχε πεθάνει η μητέρα του. κάπου εκεί αποφάσισε ότι ήθελε να κάνει αλλαγή φύλου. αν και κάποιοι εκτιμούν ότι το "κουστούμι" το έφτιαξε για να μπορεί να προσποιείται ότι είναι η μητέρα του.

 

για τα καμπανάκια που ακούτε και τις φλασιές που τρώτε τώρα, σε στοιχεία του βασίστηκε ο χαρακτήρας στο psycho, norman bates, o leatherface στο the texas chainsaw massacre και ο κακός στο silence of the lambs (προφανώς και δεν αναφέρομαι στον hannibal lecter :bleh: ). και κάπου εδώ κολλάει και το dead skin mask των slayer αν δεν απατώμαι (έχω να ακούσω μέταλ κάποια πολλά χρόνια, καταλαβαίνετε...)

 

edit: βασικά δεν ήταν νεκρόφιλος με την έννοια ότι συνουσιαζόταν με τις γυναίκες που ξέθαβε (από όσα κατέθεσε, δεν ασελγούσε πάνω στα πτώματα). τις ξέθαβε και καλλιτεχνούσε με τα διάφορα μέλη τους. τώρα πώς ακριβώς το λένε αυτό, ζε νε σε πα. το νεκρόφιλος εμένα μου κάνει...

 

Η νεκροφιλία είναι μια καθαρά σεξουαλική διαστροφή, αγαπητέ, κατά την οποία, σύμφωνα με όλη την ψυχιατρική βιβλιογραφία που έχω διαβάσει, το άτομο μπορεί να ολοκληρώσει σεξουαλικά μόνο με πτώμα. Εγώ θα τον έλεγα 100% φετιχιστή! (Από την άλλη πάλι, κι εγώ είχα μπει κάποτε στο πειρασμό να αγοράσω μια γαβάθα/κρανίο σε ένα ταξίδι προς Ινδία μεριά...)

 

Εμένα πιο απωθητικοί μου φαίνονται οι επιστήμονες του Γ' Ράιχ τύπου Δρ. Μέγκελε με τα πειράματά τους σε ανθρώπους, όπως εκείνο που προσπαθούσαν να διασταυρώσουν ανθρώπους με ζώα, δοκίμαζαν τα βιολογικά του όπλα σε αιχμαλώτους, έκαναν εγχειρήσεις χωρίς αναισθησία και διάφορα άλλα χαριτωμένα, "για την επιστήμη".

 

Όσο για την Ελίζαμπεθ Μπάθορυ και τον θείο (επιτρέψτε μου την οικειότητα λόγω μακρινής συγγένειας) Βλαντ, γιατί πάτε τόσο μακριά; Στο δικό μας, θεοσκότεινο Βυζάντιο, ξέρετε πόσοι αυτοκράτορες και επίσκοποι παρερμηνεύοντας το "λάβετε φάγετε..." του μυστικού δείπνου είχαν μετατραπεί σε κανονικότατα βαμπίρ που άρέσκονταν να πίνουν το φρέσκο αιματάκι των τάχα αιρετικών, με μαυροδάφνη; (Tres chic!)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ακούσει το ψευδώνμο "Pogo the Clown" και δεν ξέρετε από που προέρχεται...

 

ιδου

 

John Wayne Gacy. Είναι ο άνθρωπος υπέράνω πάσης υποψίας. Ο τυπάς που ντυνόταν σαν κλόουν και ψυχαγωγούσε παιδιά.Που φωτογραφήθικε με την μέλουσα πρώτη κυρία των ΗΠΑ : Τη γυναίκα του Τζίμυ Κάρτερ. Ο υποδειγματικός πολίτης και οικογενειάρχης.

 

Ήταν επίσης ο τύπος που έθαψε 28 άτομα στο υπόγειο του σπιτιού του. Και τους άλλους πέντε τους πέταξε σε ένα ρέμμα γιατι δεν χωρούσαν.

 

Ήταν αδερφάρα αλλά την ίδια στιγμή και ομοφοβικός. Τα θύματά του κυρίως νεαρά αγόρια που έκαναν πεζοδρόμιο.

 

Στη δίκη δεν έδειξε κανένα σημάδι μεταμέλειας. Αντίθετα ισχυριζόταν(μαζί με τον δικηγόρο του) απίθανα σενάρια για να βγει αθώος λόγω παράνοιας, την ίδια στιγμή που έκανε μαύρο χιούμορ απέναντι στους ενόρκους.

 

Στη φυλακή ζωγράφιζε και τα έργα του ήταν αρκετά καλά. Δείγμα εδώ.

 

Υ.Γ. Εύφυμη μνεία στον Charles Manson(αν και έκανε μόνο ένα το πολύ δυο επιβεβαιωμένους φόνους), αλλά όλοι τον ξέρετε αυτόν. Επίσης με καλλιτεχνικές τάσεις(μουσική)

 

Υ.Γ.2 Αναζητώ μια πηγή για ελληνες σέριαλ κίλλερ, ή ελληνικά εγκλήματα που συγκλόνισαν το πανελλήνιο.(όπως τον τυπά που τον κόψανε κομμάτια η γυναίκα του και η πεθερά του και έχει βγει και τραγούδι -ρεμπέτικο).

Edited by darky
Link to comment
Share on other sites

Ε να γράψω και εγώ δυό πραγματάκια για τον "δικό μας" Θεόφιλο Σεχίδη.

 

ήταν Αύγουστος του 1996 και ο κατα τα άλλα εξαίρετος φοιτητής της Ιατρικής "παγώνει" την σχεδόν παρθένα ελληνική κοινή γνώμη με την στυγερή δολοφονία πατέρα, μάνας, αδελφής, γιαγιάς και θείου.

 

Όχι μόνο τους σκότωσε αλλά τους τεμάχισε (με πριόνι), άδειασε τα περιεχόμενα των κρανίων τους και πέταξε τα μέλη τους σε διάφορα αλσάκια και σκουπιδότοπους της Θάσου.

 

Όταν ήρθε η ώρα της δίκης ψύχραιμος και χωρίς την παραμικρή μεταμέλεια περιέγραψε και τους 5 φόνους με κάθε λεπτομέρεια. Η μαρτυρία του είχε άψογη λογική και ειρμό και επικαλέστηκε ως κύριο λόγο του φονικού ότι κανείς δεν του αποκάλυπτε ποιά ήταν η πραγματική του μητέρα. Ανα διαστήματα διέκοπτε την μαρτυρία του και μουρμουρούσε κάτι δικά του κοιτάζοντας την εικόνα του Χριστού ενώ παράλληλα σκάλιζε συνεχώς τα μακριά του νύχια.

 

Το 2005 έπασχε απο παθολογική βουλιμία και έφτασε τα 150 κιλά ενώ του απαγορεύτηκε οποιαδήποτε άλλη επαφή με συγκρατούμενούς του.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, φοιτητής της Νομικής ήταν, αλλά τα πράγματα είναι μακράν πιο περίπλοκα απ' όσο θα θέλαμε να είναι...

 

Σχιζοειδής με προβληματικό περιβάλλον και άσκηση βίας εναντίον του, είναι, μεν, πιθανό να ερμήνευσε ως επιθετικότητα μια πιθανή κίνηση άμυνας των μελών της οικογενείας του (άλλωστε, αν είχαν διάθεση να τον σκοτώσουν ούτως ή άλλως και το σκέφτονταν από πριν, θα επέλεγαν κάτι καλύτερο από απλά μαχαίρια), το γεγονός, όμως, παραμένει η τραγωδία που εκτυλίχθηκε. Γι' άλλη μια φορά, ένα έγκλημα ίσως και να είχε αποφευχθεί...

Link to comment
Share on other sites

Το σίριαλ κίλερ του Ιράκ μπορεί να τον ψηφίσει κανείς; Ή πρέπει να είναι απαραίτητα κινηματογραφικό πρόσωπο; (αν και τον έχει κάνει κινηματογραφικό χαρακτήρα ο Μουρ, σωστά;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Τ' όνομά του ήταν Vlad (από το Vladislav, όχι το Vladimir), το επώνυμό του ήταν Dracula («[ενν.: Υιός] του Dracul,» όπου το τελευταίο μπορεί να είναι παραφθορά είτε κάποιων πιθανών ονομάτων ή, από την άλλη, λέξεων, όπως η ρουμάνικη λέξη για το δράκοντα), ενώ το προσωνύμιό του ήταν Tepes (προφ.: Τσέπεσς), που σημαίνει «Ανασκολοπιτής/Παλουκωτής.»

 

 

Dracul στα ρουμανικα σημαινει ειτε δρακος ειτε δραγονος. Ο πατερας του Vlad ειχε υπηρετησει στους δραγονους του ουγγρικου στρατου (οι οποιοι, ειρησθω εν παροδω, ειχαν ως εμβλημα τον Αι-Γιωργη με τον δρακο) και οταν γυρισε στην χωρα του, του κολλησαν το παρατσουκλι

Link to comment
Share on other sites

Η νεκροφιλία είναι μια καθαρά σεξουαλική διαστροφή, αγαπητέ, κατά την οποία, σύμφωνα με όλη την ψυχιατρική βιβλιογραφία που έχω διαβάσει, το άτομο μπορεί να ολοκληρώσει σεξουαλικά μόνο με πτώμα. Εγώ θα τον έλεγα 100% φετιχιστή! (Από την άλλη πάλι, κι εγώ είχα μπει κάποτε στο πειρασμό να αγοράσω μια γαβάθα/κρανίο σε ένα ταξίδι προς Ινδία μεριά...)

 

Εμένα πιο απωθητικοί μου φαίνονται οι επιστήμονες του Γ' Ράιχ τύπου Δρ. Μέγκελε με τα πειράματά τους σε ανθρώπους, όπως εκείνο που προσπαθούσαν να διασταυρώσουν ανθρώπους με ζώα, δοκίμαζαν τα βιολογικά του όπλα σε αιχμαλώτους, έκαναν εγχειρήσεις χωρίς αναισθησία και διάφορα άλλα χαριτωμένα, "για την επιστήμη".

 

Όσο για την Ελίζαμπεθ Μπάθορυ και τον θείο (επιτρέψτε μου την οικειότητα λόγω μακρινής συγγένειας) Βλαντ, γιατί πάτε τόσο μακριά; Στο δικό μας, θεοσκότεινο Βυζάντιο, ξέρετε πόσοι αυτοκράτορες και επίσκοποι παρερμηνεύοντας το "λάβετε φάγετε..." του μυστικού δείπνου είχαν μετατραπεί σε κανονικότατα βαμπίρ που άρέσκονταν να πίνουν το φρέσκο αιματάκι των τάχα αιρετικών, με μαυροδάφνη; (Tres chic!)

Για τον "μεγαλο" Κωνσταντινο (τρομαρα του για αγιος) ακουγονται κατι τετοια, ενω βεβαιωμενα ειναι για την Ζωη (ανιψια του Βασιλειου του Βουλγαροκτονου) και τον τριτο συζυγο της, Κωνσταντινο Θ τον επιλεγομενο και μονομαχο, οι οποιοι, περα απο εκτελεσεις, αρεσκονταν και σε τελετουργικα οργια (οι ιστορικοι της εποχης περιγραφουν ενα πολυ "ενδιαφερον" 5πλο συμπλεγμα)

Link to comment
Share on other sites

Όταν διάβασα τον τίτλο νόμιζα ότι λέγατε για serial killers που διαβάσαμε σε κάποιο μυθιστόρημα τρόμου. Σε αυτή την κατηγορία πάντως για μένα αξέχαστος θα μου μείνει ο δολοφόνος στο βιβλίο Ο Άρχοντας του Ψεύδους του Masterton... :obsession:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Mάλλον είναι λίγο αργά να σχολιάσω κι εγώ το θέμα(σχεδόν ένα χρόνο μετά το τελευταίο post) αλλά θα το κάνω!Πρώτα απ' όλα να πω για την Elisabeth Bathory ότι ήταν μάλλον παρεξηγημένη...έχω επισκευτεί το κάστρο της που βρίσκεται στο χωριό Τσάχτιτσε της Σλοβακίας(στην εποχή της ανήκε στην Ουγγαρία) και μου άρεσε πάρα πολύ. Μπορεί κανείς να δει και το σημείο που την είχανε κλείσμενη μετά την καταδίκη της.

Τώρα, από την δική μου πλευρά ο χειρώτερος serial killer δεν είναι άλλος από τον Albert Fish...Ένας φαινομενικά άκακος γερούλης που στην πραγματικότητα είχε βιάσει παραπάνω απο 400 παιδιά και μεγάλη του αδυναμία ήταν οι παιδικοί γλουτοί στον φούρνο...http://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish

πραγματικά σιχαμένος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ακούσει το ψευδώνμο "Pogo the Clown" και δεν ξέρετε από που προέρχεται...

 

ιδου

 

John Wayne Gacy. Είναι ο άνθρωπος υπέράνω πάσης υποψίας. Ο τυπάς που ντυνόταν σαν κλόουν και ψυχαγωγούσε παιδιά.Που φωτογραφήθικε με την μέλουσα πρώτη κυρία των ΗΠΑ : Τη γυναίκα του Τζίμυ Κάρτερ. Ο υποδειγματικός πολίτης και οικογενειάρχης.

 

Ήταν επίσης ο τύπος που έθαψε 28 άτομα στο υπόγειο του σπιτιού του. Και τους άλλους πέντε τους πέταξε σε ένα ρέμμα γιατι δεν χωρούσαν.

 

Μόλις διάβασα το λήμμα της Wikipedia για τον Gacy και ξέρετε τι διαπίστωσα; Η αστυνομία είχε τουλάχιστον 5 ευκαιρίες να τον πιάσει και δεν έκανε τίποτα. Είτε οι αστυνομικοί ήταν "αμερικανάκια" είτε ο Gacy είχει κάποιον υψηλά ιστάμενο φίλο που τον προστάτευε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κανείς (εκτός από τον Northerain :p ) το τεύχος του Sandman με την convention των Serial Killers;

 

Σε ένα βιβλίο με τίτλο "Sandman Book of Dreams" που το έχει επιμεληθεί, μεταξύ άλλων, ο Gaiman, διάβασα ένα διήγημα του Will Shetterly με τίτλο "Splatter" και ένα τέτοιο θέμα. Μιλάμε για το ίδιο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υ.Γ.2 Αναζητώ μια πηγή για ελληνες σέριαλ κίλλερ, ή ελληνικά εγκλήματα που συγκλόνισαν το πανελλήνιο.(όπως τον τυπά που τον κόψανε κομμάτια η γυναίκα του και η πεθερά του και έχει βγει και τραγούδι -ρεμπέτικο).

 

Darky μπες στο http://www.eglima.wordpress.com και θα το βρεις αυτο που ζητάς (βασικά η πεθερα, που ήταν και ερωμένη του γαμπρου της, τον εκοψε κομματια-η φουκαριαρα η γυναίκα του απλα δεν αντέδρασε). Έχει και πολλα άλλα, από Ελλαδα και εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..