Jump to content

Μερικά links


Drunk Elf
 Share

Recommended Posts

Links με κείμενα του Tracy Hickman (you know Dragonlance?)

Τα οποία έχουν διάφορες πληροφορίες που αν και μπορεί να μη λέγονται πρώτη φορά, μπορεί να φανούν χρήσιμα και ενδιαφέροντα.

 

How not to be famous

 

Storyquest The Work

 

The Unending Search for Ideas

 

Tools of the trade

Δώστε βάση σε κάποια από τα προγράμματα που αναφέρονται στο τελευταίο αυτό άρθρο.

 

Μια επίσης πολύ πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα είναι η Reel People σε αυτή αναφέρονται τα πρότυπα των χαρακτήρων που υπάρχουν στον πραγματικό κόσμο (σύμφωνα με τους δημιουργούς της σελίδας πάντα) και κάποια στοιχεία για αυτά ώστε να δημιουργούμε πιο αληθοφανείς χαρακτήρες.

 

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

How not to be famous

 

LOL! Έχει δίκιο. Όταν γίνω τόσο διάσημος ώστε να δίνω αυτόγραφα ( :rolleyes: ), θα το έχω κατά νου. :thmbup:

 

Storyquest The Work

 

Business. Τα γνωστά.

 

The Unending Search for Ideas

 

Καλό αρθράκι. Συμφωνώ ως επί το πλείστον. Αν και ποτέ δεν κρατάω από κοντά αυτό το μπλοκάκι για να σημειώνω ιδέες, όπως λένε πολλοί. Όταν έχω μια ιδέα, την έχω, και μετά πρέπει να καθίσω και να γράψω, κρατώντας σημειώσεις πάνω σ'αυτά που γράφω. Ιδέες έρχονται παντά, ακόμα και κατά τη διάρκεια της συγγραφής.

 

Tools of the trade

 

Αηδίες. Δε χρειάζεσαι άλλα προγράμματα, πλην του Word, για να γράψεις. Κι ακόμα κι αυτό είναι προαιρετικό' τα υπόλοιπα είναι, απλά, άχρηστα. Όρεξη θέλεις και διάθεση για δουλειά.

 

Reel People

 

Αυτό δεν το κοίταξα ακόμα. Επιφυλάσσομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου άρεσαν τα πανέμορφα links μου Βάρδε; Ντροπή ντροπή :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Αυτό το dramatica μου είχε φανεί γαμάτο, τελικά βλακεία είναι (το κατέβασα) :sheep: οπότε μη μπεί κανείς στο Tools of the Trade :p

 

Βάρδε θα μου δώσεις ένα αυτόγραφο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Ενδιαφέρουσες συμβουλές για συγγραφείς, εδώ. Δεν τα έχω διαβάσει, αλλά ρίξτε μια ματιά. Πρέπει να είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..