Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

 

 

Άρχισα το 5ο Κύμα, του Ρικ Γιάνσεϊ.

Το εχω αγοράσει, είναι το επόμενο στη σειρά που θα διαβάσω. Ούτε συνεννοημένοι να ήμασταν! :abiggrin:

 

 

Χαχα, κατά 90% το επόμενο που θα πιάσω θα είναι το Robopocalypse που διαβάζεις τώρα! Μέχρι στιγμής το 5ο Κύμα είναι εξαιρετικό, το δικό σου πως είναι;  :p

 

Ειμαι ακόμα στην αρχή, ξεκινάει πολύ καλά πάντως. Πιστεύω οτι θα μου αρέσει γιατι λατρεύω οτιδήποτε εχει να κάνει με ρομπότ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΙΝDIGO - To xρώμα του θανάτου-Graham Joyce

Τόσα βιβλία πήρες, από αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα από που να ξεκινήσω..και εκανα γκάλοπ κ όλοι μου είπαν αυτό!!!!Δεν είναι καλό????

 

Θεωρείται μετριότατο και κατά γενική ομολογία το πιο αδύναμο από τα βιβλία του συγγραφέα που έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά. Παρόλα αυτά, όταν το διάβασα, πέρασα καλά.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΙΝDIGO - To xρώμα του θανάτου-Graham Joyce

Τόσα βιβλία πήρες, από αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα από που να ξεκινήσω..και εκανα γκάλοπ κ όλοι μου είπαν αυτό!!!!Δεν είναι καλό????

 

Εμένα δε μου άρεσε. Δεν κατάλαβα το νόημα. Δεν είναι κακογραμμένο, απλώς το θεωρώ ανούσιο. Βέβαια, όπως είδες, ο Nihilio δεν είχε πρόβλημα. Γούστα είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ΙΝDIGO - To xρώμα του θανάτου-Graham Joyce

Τόσα βιβλία πήρες, από αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα από που να ξεκινήσω..και εκανα γκάλοπ κ όλοι μου είπαν αυτό!!!!Δεν είναι καλό????

 

Εμένα δε μου άρεσε. Δεν κατάλαβα το νόημα. Δεν είναι κακογραμμένο, απλώς το θεωρώ ανούσιο. Βέβαια, όπως είδες, ο Nihilio δεν είχε πρόβλημα. Γούστα είναι αυτά...

 

Το έχω κανόνα να μην αφήνω βιβλία στην μέση.. Ε με αυτό ζόρισα πάρα πολυ τον εαυτό μου να μην το αφήσω..Μου έχουν μείνει καμια 50αρια σελίδες και για να πω την αλήθεια δεν με πολυ ενθουσίασε ..ενω η όλη ιδεα θα μπορούσε να αναπτυχθεί δεν έγινε..Περιμένω να δω πως θα τελειώσει... :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το ''Illuminati: Οι Πεφωτισμένοι'' του Νταν Μπράουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

ΙΝDIGO - To xρώμα του θανάτου-Graham Joyce

Τόσα βιβλία πήρες, από αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα από που να ξεκινήσω..και εκανα γκάλοπ κ όλοι μου είπαν αυτό!!!!Δεν είναι καλό????

 

Εμένα δε μου άρεσε. Δεν κατάλαβα το νόημα. Δεν είναι κακογραμμένο, απλώς το θεωρώ ανούσιο. Βέβαια, όπως είδες, ο Nihilio δεν είχε πρόβλημα. Γούστα είναι αυτά...

 

Το έχω κανόνα να μην αφήνω βιβλία στην μέση.. Ε με αυτό ζόρισα πάρα πολυ τον εαυτό μου να μην το αφήσω..Μου έχουν μείνει καμια 50αρια σελίδες και για να πω την αλήθεια δεν με πολυ ενθουσίασε ..ενω η όλη ιδεα θα μπορούσε να αναπτυχθεί δεν έγινε..Περιμένω να δω πως θα τελειώσει... :-)

 

Και εγώ έχω αυτό το κουσούρι,Τζοάνα! Κακώς, πολύ κακώς! Θα γλίτωνα πολύ χρόνο και πολλά νεύρα! Ελπίζω το τέλος να σε αποζημιώσει, αν και δεν το νομίζω! Διάβασε μετά το Ζωντανός Θρύλος να καθαρίσει το μυαλό σου!!

Link to comment
Share on other sites

Lord dunsany η κόρη του βασιλιά των ξωτικών

Edited by alanon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιασα σημερα τον Κερασφορο του Τζο Χιλλ. Ειμαι στις αρχες του φλασμπακ που ηρθε μαλλον γρηγορα και που καταλαβαινω μαλλον γιατι ολοι το μισουν.

Edited by Nihilio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lord dunsany η κόρη του βασιλιά των ξωτικών

 

Από τα πλέον αγαπημένα μου βιβλία του φανταστικού και όχι μόνο, το βαθμολόγησα μ' ένα περιποιημένο δεκαράκι στις αξιολογήσεις. Περιμένω την κριτική σου όταν με το καλό το τελειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα του 1830

του Ντέιβιντ Έρκαρτ

 

Για λίγη Ιστορία αλλά και Γεωγραφία αφού είναι βασικά ταξιδιωτικό. Ενδιαφέρουσες αν και μεροληπτικές οι απόψεις του συγγραφέα.

Link to comment
Share on other sites

Μερες που 'ναι, λεω να ξεκινησω το Ο Χριστος Ξανασταυρωνεται, του Καζαντζακη. Ετσι, για να ειμαι ασορτι με την ολη ατμοσφαιρα της ερχομενης εβδομαδας! :)

Edited by gregacm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χα, you read my mind. Μέρες που είναι, διαβάζω το

 

Ο τελευταίος πειρασμός

του Νίκου Καζαντζάκη

 

Ομολογώ είναι καλύτερο από ότι περίμενα. Βέβαια όσοι με ξέρουν -ή έστω έχουν διαβάσει συγκεκριμένες ιστορίες μου- νομίζω καταλαβαίνουν ότι κάποια πράγματα θα μου ήταν του γούστου μου.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Robopocalypse, του Ντάνιελ Χ. Γουίλσον.

Καλά εσύ θα το τελειώσεις πιο πριν απο μένα χαχαχα. Καλό το 5ο κύμα;

Link to comment
Share on other sites

 

Άρχισα το Robopocalypse, του Ντάνιελ Χ. Γουίλσον.

Καλά εσύ θα το τελειώσεις πιο πριν απο μένα χαχαχα. Καλό το 5ο κύμα;

 

 

Είμαι στις τελευταίες σελίδες, σε πρόλαβα :p Για το 5ο Κύμα έφτιαξα και τόπικ στην επιστημονική φαντασία, εδώ: 

Rick Yancey - Το 5ο Κύμα

 

Link to comment
Share on other sites

Επιασα σημερα τον Κερασφορο του Τζο Χιλλ. Ειμαι στις αρχες του φλασμπακ που ηρθε μαλλον γρηγορα και που καταλαβαινω μαλλον γιατι ολοι το μισουν.

Γιατί δε βρέθηκε ένας καλός Χριστιανός να μου πει ότι το κακό φλασμπακ έρχεται στις 300 σελίδες... :(

Link to comment
Share on other sites

Το σκοτεινο ημερολόγιο- Graham Joyce

Τελικά το Ίντιγκο πώς σου φάνηκε;

Link to comment
Share on other sites

 

Το σκοτεινο ημερολόγιο- Graham Joyce

Τελικά το Ίντιγκο πώς σου φάνηκε;

 

Eπειδή έχω πάθος με τα βιβλία γενικά αποφεύγω να τα χαρακτηρίσω...Το συγκεκριμένο όμως ήταν το πρώτο βιβλίο ειλίκρινα που είπα ότι έχασα τον χρόνο μου...Δεν μου άρεσε καθόλου..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το ''Ζ Παγκόσμιος Πόλεμος'' του Μαξ Μπρουκς.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Ο ήσυχος Αμερικάνος, του Γκράχαμ Γκριν.

Link to comment
Share on other sites

στο πνευμα των ημερων...ο φτωχουλης του θεου του νικου καζαντζακη....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το "The Demonologist" του Andrew Pyper. Είμαι στο 1/3 του βιβλίου και φαίνεται ενδιαφέρον, αν και υπάρχουν πράγματα που με ενοχλούν. Από την άλλη, στον τρόμο σηκώνω πολλά πράγματα αλλά τους δαίμονες τους αποφεύγω όσο γίνεται. Αν το τελειώσω θα είναι το πρώτο σχετικό βιβλίο που έχω διαβάσει. Φοβάμαι όμως! Μπρρρρ :sweatdrop:

Edited by Natasha
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Μεσάνυχτα κι ένα λεπτό, του Γκάβιν Λάιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με το Οι Δαίμονες, του Τζον Κρίστοφερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..