Jump to content

Doctor Who (2005-2024)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Τελικά απίστευτο επεισόδιο. :)

 

Πολλές πολλές απαντήσεις και λίγος χίτλερ. Το ευχαριστήθηκα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η υπόλοιπη σαιζόν;

 

 

Ναι, στις 27/08. Προσωπικά θα περιμένω να βγουν 2-3 επεισόδια να τα δω μαζεμένα, καθώς το έχουν συνήθεια να με αφήνουν με το τέτοιο στο χέρι όταν τελειώνει το 1ο επεισόδιο της σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απίστευτο επεισόδιο. :)

 

Πολλές πολλές απαντήσεις και λίγος χίτλερ. Το ευχαριστήθηκα.

Και ναι, μετά από 2 ολόκληρες σαιζόν φτάσαμε σε αυτή τη στιγμή που περιμέναμε και, μαζί με το αμέσως προηγούμενο επεισόδιο απαντήθηκαν πολλά ερωτήματα.

 

Το επεισόδιο τώρα... τι να πω, άλλη μία πολύ δυνατή αρχή σαιζόν (κι ας είναι μισή)

Link to comment
Share on other sites

4x09 - Night Terror.

 

Καλό επεισόδιο για filler Doctor Who. Το μεγάλο πρόβλημα: μία από τα ίδια. Παιδάκι, τέρας στη ντουλάπα, spooky παιχνίδια, μελούρα στο τέλος... τα έχουμε ξαναδεί πολλές φορές όλα αυτά στη νέα σειρά για να μας κάνουν εντύπωση. Όμως είχε καλό κωμικό timing (We are dead again, aren't we), είχε τις ωραίες spooky στιγμές και κρατούσε ένα καλό επίπεδο (κάτι που δεν έκανε πχ το επεισόδιο με τους πειρατές).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα συμφωνήσω στο ότι είχε καλές στιγμές ("we are dead, again!"), αλλά ήταν προφανές από την πρώτη στιγμή που το έδειξε, που είχαν καταλήξει η Amy και ο Rory....

 

Εγώ το βαρέθηκα πάντως και το φινάλε ήταν πολύ "εύκολο".....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4x09 - Night Terror.

 

Καλό επεισόδιο για filler Doctor Who. Το μεγάλο πρόβλημα: μία από τα ίδια. Παιδάκι, τέρας στη ντουλάπα, spooky παιχνίδια, μελούρα στο τέλος... τα έχουμε ξαναδεί πολλές φορές όλα αυτά στη νέα σειρά για να μας κάνουν εντύπωση. Όμως είχε καλό κωμικό timing (We are dead again, aren't we), είχε τις ωραίες spooky στιγμές και κρατούσε ένα καλό επίπεδο (κάτι που δεν έκανε πχ το επεισόδιο με τους πειρατές).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τα εύκολα τέλη είναι τρελό πρόβλημα με τη σειρά, αλλά υποτίθεται είναι "for the kids" (όχι, δεν κάνω πλάκα)

Link to comment
Share on other sites

Καθότι "kid" λοιπόν, συνεχίζω στο E10: "The girl who waited" :

 

 

OLD AMY NINJA

 

 

(enough said, να πάτε να το δείτε, είναι από τα καλούτσικα!!)

 

 

Αν και δεν κατάλαβα καθόλου καλά τη φάση με το

πολλαπλό χρονικό συνεχές και τους ασθενείς! Δε θα έπρεπε οι ασθενείς να είναι στο ΑΡΓΟ χρονικό συνεχές ώστε να πεθάνουν πιο αργά αντί στο γρήγορο;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ χθες τα δύο που είχα αφήσει.

 

Το the girl who waited προσωπικά με κούρασε. Είχε άλλη μία από τις πολυφορεμένες ιδέες της σειράς και ξέρεις από την αρχή το τέλος, όμως τα σκηνικά είναι εξαιρετικά και, ευτυχώς,

το τέλος δεν είναι τόσο "εύκολο" όσο θα περίμενα

.

 

To The god complex πάλι είναι 100% Doctor Who monster of the week, παίρνει λίγο από Λάμψη και λίγο από Inception και βλέπεται ευχάριστα, κυρίως επειδή οι τυχαίοι χαρακτήρες που θα "φάει" το τέρας είναι καλογραμμένοι (ειδικά ο εξωγηίνος δίνει ρέστα και πρέπει να ξαναδούμε κάποια στιγμή τη φυλή του), ενώ και εδώ το τέλος ξεχωρίζει λόγω των ερμηνειών των πρωταγωνιστών.

 

Άσχετο ΥΓ, αλλά

το σπίτι που πάνε στο τέλος του επεισοδίου ο κύριος και η κυρία Pond είναι το ίδιο με αυτό που είχε το διαστημόπλοιο των Silence στην προηγούμενη σαιζόν...

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Ε11..... ε.... ΟΚ .... δεν τρελάθηκα, αλλά ήταν solid και ευχάριστο.

 

Θα το πρότεινα σε κάποιον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα όμως αυτή πρέπει να είναι η σαιζόν που δεν έδείξε σχεδόν καθόλου κλασικούς who κακούς. Το 11 είχε μια μικρή σκηνή με εξωγηίνους από τη νέα σειρά και στο επόμενο θα έχει cybermen. Daleks δε θυμάμαι να είδαμε ούτε ζωγραφιστούς, και μάλλον μου αρέσει αυτό γιατί τους είχαν σπαμάρει μέχρι αηδίας στη νέα σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα όμως αυτή πρέπει να είναι η σαιζόν που δεν έδείξε σχεδόν καθόλου κλασικούς who κακούς. Το 11 είχε μια μικρή σκηνή με εξωγηίνους από τη νέα σειρά και στο επόμενο θα έχει cybermen. Daleks δε θυμάμαι να είδαμε ούτε ζωγραφιστούς, και μάλλον μου αρέσει αυτό γιατί τους είχαν σπαμάρει μέχρι αηδίας στη νέα σειρά.

 

Θα έχει στο επόμενο, νομίζω πως είδα τη κλασσική βεντούζα στο preview.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα όμως αυτή πρέπει να είναι η σαιζόν που δεν έδείξε σχεδόν καθόλου κλασικούς who κακούς. Το 11 είχε μια μικρή σκηνή με εξωγηίνους από τη νέα σειρά και στο επόμενο θα έχει cybermen. Daleks δε θυμάμαι να είδαμε ούτε ζωγραφιστούς, και μάλλον μου αρέσει αυτό γιατί τους είχαν σπαμάρει μέχρι αηδίας στη νέα σειρά.

 

Θα έχει στο επόμενο, νομίζω πως είδα τη κλασσική βεντούζα στο preview.

 

Είδες Νιχ; Τζάμπα χαρήκαμε :(

Link to comment
Share on other sites

6x12: Πολύ διασκεδαστικό επεισόδιο με μία από τις χειρότερες λύσεις της νέας σειράς. Διασκέδασα πολύ με τα αστεία-σκετσάκια στο εμπορικό και με τον Stormaggeddon και η ερμηνεία του Matt Smith ήταν εξαιρετική, όμως η κατάληξη της ιστορίας ήταν... άστα να πάνε.

 

Το τέλος βέβαια, που ουσιαστικά είναι πρόλογος για το τελευταίο επεισόδιο-πρώτο επεισόδιο ήταν πολύ δυνατό και περιμένω να δω πώς θα κλείσουν τη σαιζόν.

 

ΥΓ: Επίσης αγόραζα βιβλία από το Waterstone της πρώτης σκηνής. Είναι πάντα ωραίο να βλέπω γνωστές περιοχές στα επεισόδια του Doctor. Δούλευε και ένας έλληνας φανταζάς εκεί.

 

ΥΓ2:

http://www.youtube.com/watch?v=MMSyIgydYfs

Από την αμερικάνικη σειρά Community

Link to comment
Share on other sites

6x12 : ΠΟΛΥ συμπαθητικό και ακόμη μια απόδειξη ότι ένας companion δεν είναι ανάγκη να έχει υπέροχα πόδια που να τα δείχνουν σε κάθε ευκαιρία για να είναι αξιαγάπητος και να λειτουργήσει!! Κατά τ'άλλα έξυπνο γενικά κια στο τέλος "κότσαραν" και τη σκηνή για το 6x13.

 

 

 

 

6x13: Παραδέχομαι τον Moffat τελικά. Βρήκε έναν πολύ απλό και έξυπνο τρόπο, που δεν τον περίμενα, να βγει από το άτοπο της όλης κατάστασης. Congrats to the man!!!

 

 

 

 

Κατά τ'άλλα, μας άφησε με ερωτήματα για τη μεθεπόμενη σεζόν (αφού στην επόμενη έχει ήδη πει ότι ΔΕΝ θα υπάρξει arc συγκεκριμένο). Άντε να δούμε και το Christmas special, και μετά Σεπτέμβρης του 2012 πάλι . Σνιφφ σνιφφ.. :( :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 6x13 δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Με κούρασε η μελούρα, το ότι ήταν μικρό αλλά και η υπερβολή του τεχνάσματος που βρήκαν. Ωραίο φινάλε βέβαια, το έκλεισαν πανέξυπνα ενώ για τις επόμενες σαιζόν έχουν αφήσει ένα τεράστιο hook.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να πω οτι είδα το Season 3 Torchwood αυτό με τα παιδιά και μου αφησε πολύ καλές εντυπωσεις....

 

Πραγματικά χωρίς να είμαι γονιός με έκανε να μην αντεχω το όλο θέμα με εμάς και τα παιδιά...δεν ξερω, μου το πέρασε πολύ έντονα το όλο σκηνικό. Για + η μικρή διάρκεια της σεζόν. Δείτε το ειδικά αν είστε γονιός.....

 

 

 

Season 4 Torchwood

Σαν ενα τεράααααααστιο επεισόδιο. Δεν με χάλασε αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας...Νομίζω μία μετρια κατάσταση στην οποία το όλο μυστήριο μεχρι το τέλος με κράτησε.

 

Doctor Who 6 Season

Εχω φαει τόσο τρελό κόλλημα με το Δοκτορα που νομιζω πως ακόμα και μετριο να είναι το επεισόδια εγώ περνάω τέλεια..... αντε να δούμε τι θα γίνει!!! Αν και η αλήθεια είναι πως καπου εχασα την μπάλα με το τι γίνεται καε με ποια σειρά....

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Tα μπερδεψες λίγο. Προφανως εννοεις τα season 3 και 4 του torchwood. Seasons 5 και 6 δεν εχουν βγει ακόμα!!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα τους αριθμούς στις σαιζόν του Torchwood που αναφέρεις. Το Children of Earth είναι η 3η σαιζόν και η φετεινή η 4η.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.. ναι συγγνωμη είχα στο μυαλό μου και το Doctor Who και μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Φάντασμα changed the title to Doctor Who (2005-2024)
  • Φάντασμα featured, unfeatured, pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..