Jump to content

Doctor Who (2005-2024)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Και μόλις βρήκα ένα ακόμα easter egg. Ή μήπως έχει σχέση με τη συνέχεια της ιστορίας;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O Doctor ήταν πάντα μία σειρά για παιδιά και εντελώς φορμουλαϊκή.

Το Listen δεν ήταν ένα τέτοιο επεισόδιο, Ήταν εντελώς ενήλικο, μακριά από τη φόρμουλα και κατάφερε κάτι που έχω καιρό να νιώσω όσο βλέπω τη σειρά: να εκπλαγώ.

 

Από τα καλύτερα επεισόδια που είδαμε από το 2005 και δώθε, απλά όχι για κάποιον που θα πετύχει την σειρά τυχαία στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω pumped up μέχρι στιγμής με όλα τα επεισόδια, αν και κάτι που φαίνεται ήδη, και το είχαν δηλώσει και νωρίτερα, είναι πως έχουν πιο stand alone ρόλο τα επεισόδια μεταξύ τους, που μου χαλάει λίγο τη ροή σε σχέση με προηγούμενες season. Περιμένουμε πάντως το επόμενο πως και πως.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο επεισόδιο της Season σήμερα για μένα. Περίεργη αρχή, γαμάτη εξέλιξη με ένα πολύ ωραίο twist στο τέλος. Και το επόμενο φαίνεται απλά τρελό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To Mummy on the orient express συνεχιζει παντως το πιο ενηλικο και σκοτεινο κλίμα. Άγρια καφρίλα σε σημεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με άρεσε (πολύ με άρεσε όμως!), αλλά μου λείπει λίγο το sense of continuity που είχαν οι προηγούμενες σεζόν...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με άρεσε (πολύ με άρεσε όμως!), αλλά μου λείπει λίγο το sense of continuity που είχαν οι προηγούμενες σεζόν...

Εμενα παλι καθολου, μετα την 6η σαιζον...
Link to comment
Share on other sites

Το Kill the Moon, ασχολίαστο, ήταν καλό μέχρι την τελική μούφα.....

Το Mummy μου άρεσε και μένα ΠΑΡΑ πολύ, από την αρχή μέχρι το τέλος.... φριχτά ασύνδετη σεζόν όμως....

Link to comment
Share on other sites

Το Kill the Moon το λάτρεψα μέχρι τέλους.

Το Mummy μου φάνηκε αργό και βαρετό. Είχε κάποια καλά σημεία αλλά ήταν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω λόγια για το πόσο λάτρεψα το σημερινό επεισόδιο. Ανοίγουν νέοι δρόμοι για το μέλλον έτσι, κυρίως για την μετά-Capaldi εποχή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσαν τα 9,10,11 πολύ.

Πολύ καλό μετά από μια σεζόν αδιάφορη κατ'εμε.....

Αλλά ποντάρω ότι το 12 θα είναι κλασική Μούφατ....

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ωραίο και το φινάλε. Αναρωτιέμαι τι θα παιχτεί στο Christmas Special.

Link to comment
Share on other sites

To φινάλε δε με ξετρέλανε αλλά ήταν καλό. Καταπληκτική όμως ήταν η Missy εξαιρετική επιλογή και ηθοποιού αλλά και καλογραμμένη ως αντίβαρο στον Doctor

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To φινάλε δε με ξετρέλανε αλλά ήταν καλό. Καταπληκτική όμως ήταν η Missy εξαιρετική επιλογή και ηθοποιού αλλά και καλογραμμένη ως αντίβαρο στον Doctor

 

Συμφωνώ 100% !

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Management

Άρχισε η season 9 του Doctor Who και φαίνεται δυνατή...

 

BBC America’s Doctor Who Season 9 premiere delivered 2 million total viewers and 1.1M adults 18-49 in L+SD for its biggest season premiere ever, according to the network and Nielsen.

 

doctor-who-season-9.jpg?crop=111px%2C0px

 

source: http://deadline.com/2015/09/doctor-who-season-9-premiere-ratings-up-bbc-america-1201541705/

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ είδα το πρώτο..... δε με ξετρέλανε.... μιεχ μιεχ κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δει το Genesis of the Dalecks αποκτά άλλη σημασία το επεισόδιο. Ξοδεύει πολύ χρόνο για να φτάσει εκεί που πρέπει δυστυχώς και ξελιγωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το έχω δει, ούτε σκοπεύω, ούτε θα έπρεπε να είναι αναγκαίο να δω κάτι που γυρίστηκε 10-20-30 χρόνια πριν για να ευχαριστηθώ κάτι που γυριίστηκε τώρα.

 

Αν έχεις δει το Genesis of the Dalecks αποκτά άλλη σημασία το επεισόδιο. Ξοδεύει πολύ χρόνο για να φτάσει εκεί που πρέπει δυστυχώς και ξελιγωνει.

Link to comment
Share on other sites

 

Ούτε το έχω δει, ούτε σκοπεύω, ούτε θα έπρεπε να είναι αναγκαίο να δω κάτι που γυρίστηκε 10-20-30 χρόνια πριν για να ευχαριστηθώ κάτι που γυριίστηκε τώρα.

 

Αν έχεις δει το Genesis of the Dalecks αποκτά άλλη σημασία το επεισόδιο. Ξοδεύει πολύ χρόνο για να φτάσει εκεί που πρέπει δυστυχώς και ξελιγωνει.

Αν ήταν για οποιοδηποτε άλλο επεισόδιο θα συμφωνούσαν, αλλά το συγκεκριμένο βλέπεται ευχάριστα ακόμα και σήμερα, τόσο καλό είναι.

 

ΥΓ: Επίσης δε σου έλεγα να το δεις γενικά μιλουσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9x02

Είτε εγώ έχω κουραστεί με το Μόφατ είτε ο Μόφατ έχει κουραστεί και η σειρά χρειάζεται ανανέωση. 2-3 καλές ιδέες και 5 έξυπνες ατάκες δε σώζουν το διπλό αυτό επεισόδιο και οι ανατροπές έχουν γίνει τόσες φορές που σχεδόν καταλήγουν κλισέ.΄Αλλά είχε τη σκηνή που

η Clara προσπαθεί να επικοινωνήσει μέσα από τον Ντάλεκ

που είναι ανατριχιαστικά καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Ναι καλή η σκηνή αυτή αν και γενικά πιστεύω οτι για season 9 καλά άρχισε. 

 

Ναι μερικά πράγματα κουράζουν αλλά δεν είναι και εύκολο να συνδυάζεις τόσα και πάλι να μην αυτοκτονούμε ως ψαγμένοι θεατές. Επίσης μην ξεχνάς οτι δεν είναι όλοι sf&f fans να ξέρουν τόσα πολλά για dr.who ώστε να τα θεωρούν κλισέ.

 

 

Αναμένουμε τη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Doctor Who (2005-2024)
  • Φάντασμα featured, unfeatured, pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..