Jump to content

Doctor Who (2005-2024)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Έχω δεί σχεδόν όλη την πρώτη σαιζόν του Torchwood, μου λείπει το τελευταίο. Έχει καλά επεισόδια, αλλά δεν ξεχωρίζουν. Δεν έχει το δυνατό επεισόδιο σεναριακά, δεν ξέρω για το τελευταίο, και απλά έχουμε μερικές εξαιρετικές σκηνές κατά καιρούς. Θα ήθελα κάτι παραπάνω από την σειρά.

 

Καλύτερα επεισόδια μέχρι στιγμής για μένα: Out of Time, Combat και They Keep Killing Suzie.

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όλο το Torchwood μόνο το Cyberwoman θυμάμαι, άντε και το Children of Earth. Τις "καλές" στιγμές τις έχω σβήσει από τη μνήμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην δεύτερη σαιζόν του Torchwood και έχουμε μία από τα ίδια με την πρώτη σαιζόν. Αν και έχουμε 1-2 καλά πράγματα, αλλά δεν τα έχουν χρησιμοποιήσει όσο θα μπορούσαν. Έχουμε έναν νεκροζώντανο στο Torchwood, και τον χρησιμοποιούνε λανθασμένα. έχουμε την Martha Jones στο Torchwood, και πάλι κατι δεν...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα και την δεύτερη σαιζόν Torchwood. τα δύο καλύτερα επεισόδια το πρώτο και το τελευταίο λόγω James Masters (Spike από Buffy)!

Link to comment
Share on other sites

Το Torchwood μαζί με κάτι άλλες σειρές (Veronica Mars π.χ) είναι σεναριακά μέτριο αλλά για κάποιο λόγο μου αρέσει υπερβολικά. Βέβαια αν μου ζητήσεις να σου πώ τί μου αρέσει και ποιο επεισόδιο είναι το αγαπημένο μου θα σε κοιτάζω σαν χαζός για 20 λεπτά επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το Torchwood μαζί με κάτι άλλες σειρές (Veronica Mars π.χ) είναι σεναριακά μέτριο αλλά για κάποιο λόγο μου αρέσει υπερβολικά. Βέβαια αν μου ζητήσεις να σου πώ τί μου αρέσει και ποιο επεισόδιο είναι το αγαπημένο μου θα σε κοιτάζω σαν χαζός για 20 λεπτά επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα Northerain. Κι εμένα μου συμβαίνει με μερικές σειρές, και ναι, γενικά μου αρέσει το Torchwood. Veronica Mars δεν έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

13 Μαρτίου

 

Και, σύμφωνα με το imdb, στο τέταρτο επεισόδιο της νέας σαιζόν θα έχουμε τη River Song.

Link to comment
Share on other sites

13 Μαρτίου

 

Και, σύμφωνα με το imdb, στο τέταρτο επεισόδιο της νέας σαιζόν θα έχουμε τη River Song.

 

Oh yes! Can't wait for the new season to begin. Πραγματικά μου άρεσε ο χαρακτήρας της River Song, και ελπίζω να δέσει με τον Matt Smith όπως είχε δέσει με τον David Tennant. Θα δούμε στην συνέχεια βέβαια. Θα περιμένω να παιχτεί ολόκληρη η σαιζόν για να την δώ, μου την σπάει να βλέπω ένα ένα τα επεισόδια.

 

Τέλειωσα και με το Children of Earth το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν σε γελάνε καθόλου τα μάτια σου. Ηταν οι άγγελοι από το Blink.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

5ος Κύκλος

 

Ξεκινάει 3 Απριλίου

 

post-1004-126902372632_thumb.jpg

 

Matt Smith (ο εντέκατος Γιατρός)

post-1004-126902381279_thumb.jpg

 

και η Karen Gillan (η νέα σύντροφος, Amy Pond)

post-1004-126902391269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα όταν είδα τις φώτο!

Link to comment
Share on other sites

Guest Anime_Overlord

Ορίστε, γέρασα. Ξαφνικά αν δεν είναι η σειρά όπως επί 4ου γιατρού (Μπέηκερ) δε μου αρέσει. Μάλλον πάνε να κάνουνε την σειρά σαν το warcraft όπου όλοι είναι σαν να κάνουνε πασαρέλα.

...Και το βρίσκω πολύ άσχημο κάτι τέτοιο.

Edited by Nova
racist expression
Link to comment
Share on other sites

Και ο Moffat έγινε επιτέλους ο βασικός συγγραφέας ;)

 

Πέτυχα ένα σύντομο review σήμερα (είχε γίνει ειδική δημοσιογραφική προβολή στις 17 του μήνα) και τα σχόλια ήταν θετικά. Δεν ξέρω τι θα λέει ο Matt Smith ή η (απίστευτα γλυκιά) Karen Gillan, ο Tennant στους προηγούμενους κύκλους μπορούσε να κρατήσει μόνος του αδύναμα επεισόδια (το ίδιο και η Tate στην 4η σαιζόν), δεν είμαι σίγουρος για το πόσα πραγματικά αδύναμα επεισόδια θα δούμε σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

O Tennant είναι κορυφή γενικώς. Για τον Matt Smith δεν γνωρίζω και πολλά.Δεν μου γεμίζει το μάτι πάντως.

Το καλό με τους Βρετανούς ηθοποιούς (σε σχέση με τους συναδέλφους τους στο Hollywood) είναι οτι βγάζουν ποσοστιαία περισσότερους καλούς ηθοποιούς παρα κακούς. Κι ακόμα και εκείνοι που δεν είναι καλοί σπάνια πέφτουν κάτω του μετρίου. Αν και ο καινούριος γιατρός μάλλον δεν θα φτάσει την απήχηση του Tennant ίσως καταφέρει να σώσει την παρτίδα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέγανε και για τον Tennant όταν πήρε τον ρόλο, ότι δεν γέμιζε το μάτι.

 

Κατ'αρχήν, ας δούμε πρώτα ολόκληρη την 5η σαιζόν για να μπορέσουμε να κρίνουμε. Σίγουρα με 1-2 επεισόδια δεν θα φανεί το πόσο μπορεί ή δεν μπορεί να κρατήσει τον ρόλο. Προσωπικά, θα κρίνω όταν δώ όλη την 5η σαιζόν. Δεν ξέρω αν θα είναι καλός Doctor, μέτριος ή κακός, πάντως όλοι οι ηθοποιοί που παίξανε τον Doctor μέχρι στιγμής, ήταν τουλάχιστον καλοί. Ας μην κρίνουμε πριν δούμε τα επεισόδια.

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξεκίνησε η νέα σεζόν και μου είπαν (δεν το έχω δει ακόμα) ότι το 1ο επεισόδιο ήταν ΠΟΛΥ καλό.

 

Εγώ βρήκα την ευκαιρία να δω κάποια που είχα χάσει. Έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

2009 Special: Waters of Mars: Αίσχος και ντροπή. Άθλιο.

 

2009 Christmas Special: End of Time: Συμπαθητικό. Μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ που ο σύντροφος του γιατρού εδώ ήταν ένας γέρος και όχι άλλη μια ξε**λη κοπελίτσα. Όσο να'ναι ήταν κάτι διαφορετικό επιτέλους. Κατα τ'άλλα ΟΚ, αλλά μου φάνηκε πολύ "προχειράτζα" ο τρόπος/λόγος που πεθαίνει ο γιατρός αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Season 5 - Episode 1 - The 11th Hour

 

Μου άρεσε, και νομίζω ότι ο καινούργιος γιατρός θα τα πάει μια χαρά. Η σου-φου πλοκή του επεισοδίου ήταν νερόβραστη και το "τον βλέπω μόνο από την άκρη του ματιού μου" δεν το εκμεταλλεύτηκαν ικανοποιητικά. Εκεί που το επεισόδιο δούλεψε και κέρδισε ήταν στο χτίσιμο της σχέσης Γιατρού και της νέας του βοηθού, Έιμι. Το μικρό κοριτσάκι που περίμενε δώδεκα χρόνια ήταν συγκινητικό.

 

Τα κουκλάκια με τον raggedy doctor είχαν πλάκα και μακάρι να μας έδειχναν περισσότερα. (Η Έιμι είναι...άλλη μια νύφη που τό'σκασε;!)

 

Το trailer για ό,τι θα ακολουθήσει ανοίγει όντως την όρεξη. Το επόμενο: 10 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

To Waters of Mars ήταν 40 κακά λεπτά τηλεόρασης που τα έσωζε το τελευταίο 10-λεπτο.

Ο παππούς της Donna ήταν από τους καλύτερους companions.

Το καινούριο θα το δω αύριο

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Doctor Who (2005-2024)
  • Φάντασμα featured, unfeatured, pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..