Jump to content

Doctor Who (2005-2024)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Και λέγεται "The doctor's wife"! :friends:

(Το προηγούμενο filler το κάναμε γαργάρα όλοι βλέπω :) )

Link to comment
Share on other sites

Και λέγεται "The doctor's wife"! :friends:

(Το προηγούμενο filler το κάναμε γαργάρα όλοι βλέπω :) )

Ναι, όπως και το περσινό 2ο επεισόδιο με τη διαστημική Χελώνα. Κάποια πράγματα καλύτερα να χάνονται στη σιωπή...

Link to comment
Share on other sites

The Doctor's Wife.

 

Ο Neil Gaiman παίρνει μια ιδέα από την πρώτη σαιζόν της κλασικής σειράς και την ξαναγράφει ελεύθερα. Πολύ έξυπνο επεισόδιο, ίσως έχει την καλύτερη ατάκα της σαιζόν, αλλά κάπου βαθιά μέσα μου δε με ενθουσίασε και δεν ξέρω το γιατί...

Link to comment
Share on other sites

 

ο Ρόρυ ξαναπέθανε αλλά μαντέψτε!!! είναι ζωντανός

 

 

 

 

έστω και στο μυαλό της Έιμι

 

 

εκτός και αν γίνεται για να "χτίσουν" κάποιο επισόδειο ή σαιζόν(!!!) γύρω απο αυτό το θέμα

 

εδώ έχτισαν σαιζόν γύρω από το

"bad wolf"

 

Edited by doctor who
Link to comment
Share on other sites

The rebel flesh.

 

Πρώτο μέρος διπλού, ενδιαφέρουσα κεντρική ιδέα αλλά λίγο φορμουλαϊκή εκτέλεση. Μου θύμισε αρκετά κλασσικό Doctor Who, λόγω του αργού ρυθμού και των πολλών διαλόγων, καθώς και εξαιτίας του όλου "γκρίζου" ηθικού πλαισίου της ιστορίας. Το cliffhanger είναι εξαιρετικό, ενώ νομίζω ότι για πρώτη φορά ο Rory αντιμετωπίζεται ως companion και όχι ο Mr. Pond.

Link to comment
Share on other sites

Catch-up και από μένα:

 

3ο: ε, χμ.... το ξέχασα ήδη... exterminate!!!!

 

4ο: εγώ το βρήκα πολύ συμπαθητικό πάντως κι ας μην άρεσε στους περισσότερους φίλους μου. Έξυπνο σχετικά, συμπαθητικοί διάλογοι, ωραία mind games

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μου θημησε το genesis of the daleks σε καποια σημεια

ο rory δεν :death: σε αυτο το επισοδειο

 

(1 σεινεχομενο (!!!) επεισοδιο οπου δεν πεθανε ο rory)

 

[για να δουμε ποσα σεινεχομενα θα παει αυτη την φορα]

 

ερωτησεις:

 

τι σημαινει το eee by by gum?

 

 

πως γραφεται το dale{c/k} με c ή k γιατι νομειζω το εγραψα λαθος ποιο πανω:bangin:?

Edited by doctor who
Link to comment
Share on other sites

Είδα και το 5ο: The Rebel Flesh

 

Τυπικό επεισόδιο, εξαιρετικά τυπικό....

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Στο 7ο επεισοδιο επιστρεφουν οι cybermen!

 

 

<irony mode on> Oh, Cliffhanger με αυτούς... how original... <irony mode off>

Link to comment
Share on other sites

Στο 7ο επεισοδιο επιστρεφουν οι cybermen!

Της παλιάς ή της νέας σειράς;

Link to comment
Share on other sites

To The almost people ήταν ο ορισμός του μέτριου Dr Who επεισοδίου που είναι το δεύτερο μισό ιστορίας. Χειριζόταν έξυπνα την ιδέα του, είχε τα γνωστά διλήματα (αν και ξέρεις ότι στο τέλος όλοι θα ζήσουν καλά - το ίδιο πρόβλημα είχα και στο περσινό διπλό με τους silurians), ωραία ανάπτυξη χαρακτήρων, αλλά τελικά δεν ενθουσιάζε.

 

Με εξαίρεση το τέλος, το οποίο και με έστειλε αδιάβαστο και να περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

A good man goes to war και mid-season finale, που όμως νομίζω ότι δε στάθηκε επάξια στην αρχή της σαιζόν. Επιτέλους παίρνουμε κάποιες απαντήσεις που περιμέναμε (πιο συγκεκριμένα: ποια είναι η River Song) αλλά η ένταση του επεισοδίου και οι καλές ιδεές του χάνονται στους πολλούς χαρακτήρες και τη βιαστική πλοκή.

 

Και για κάποιο λόγο, μετά από 1,5 χρόνο, είδα επεισόδιο doctor who και δεν ανυπομονώ για τη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

A good man goes to war και mid-season finale, που όμως νομίζω ότι δε στάθηκε επάξια στην αρχή της σαιζόν. Επιτέλους παίρνουμε κάποιες απαντήσεις που περιμέναμε (πιο συγκεκριμένα: ποια είναι η River Song) αλλά η ένταση του επεισοδίου και οι καλές ιδεές του χάνονται στους πολλούς χαρακτήρες και τη βιαστική πλοκή.

 

Και για κάποιο λόγο, μετά από 1,5 χρόνο, είδα επεισόδιο doctor who και δεν ανυπομονώ για τη συνέχεια.

 

Εμένα πάλι μου άρεσε απίστευτα.... (αλλά επίσης με τον τίτλο του επόμενου, δεν ανυπομονώ, filler μυρίζει).

 

ΥΓ: Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που η River Song είναι τόσο ψυχρή με τους γονείς της;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξεκίνησα την τελευταία σεζόν και είδα μαζί τα 1 και 2.... Τι απίστευτα πράγματα είναι αυτά που έγιναν.... Είχα μείνει απο το πρώτο λεπτό με το στόμα ανοιχτό. Νόμιζα πως αυτό ήταν το τέλος σεζόν και όχι μόνο η αρχή της.

 

Spoiler

 

Οσο για το κοριτσάκι νομίζω οτι είναι η κόρη της Ρορυ. Απλά όπως λέει και στο τέλος αστειευόμενη πως τόσο καιρό μέσα στο Tardis με όλα αυτά δεν ξέρει πως θα της βγει το παιδί. Οπότε για κάποιο λόγο (θα μάθουμε στο μέλλον) είναι το παιδί είτε Timelord κανονικός είτε κάτι υβριδικό. Αν και νομίζω οτι μπορούμε να πούμε πολλά σενάρια νομίζω ότι αυτό είναι το ποιο λογικό συμπέρασμα. Τωρα γιατί ήταν σε αυτόν τον χρόνο τι να πω....Δεν εχει μάθει τις δυνάμεις της και μπορεί και κάνει ότι θέλει? Ξέρω γω?

 

Link to comment
Share on other sites

I must not...... spoil.... it..... :)

 

 

Πάντως μάλλον εννοείς ΤΟΥ Ρόρυ... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απόψε ξεκινάει η 4η σαιζόν του Torchwood. Εχει τίτλο Miracle Day και οπως και η προηγούμενη θα εχει ενιαίο story arc και θα είναι 10 επεισόδεια. Guest stars ο John deLancie (ο γνωστος μας Q από το τρεκ) και η Nana visitor ( επισης γνωστη απο το τρεκ ως Κira Neris).

Link to comment
Share on other sites

  • Management

yes yes yes yessssssssss :yahoo:

 

Μόλις τώρα το πήρα χαμπάρι και καταπληκτικά τα νέα και για τους 2 αγαπημένους guest stars. Ανυπομονώ να δω πως θα είναι τα νέα επεισόδια του Torchwood.

 

4th season Tochwood off you go ...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Doctor Who (2005-2024)
  • Φάντασμα featured, unfeatured, pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..