Jump to content

Uploading στην Γκάλερυ. Νέες εικόνες!


Oberon
 Share

Recommended Posts

Μια που δεν μπορούμε να δούμε στα new posts τι ανεβαίνει στην Γκάλερυ, καλό θα ήταν σε αυτό το τόπικ να γράφουμε ένα ποστ κάθε φορά που ανεβάζουμε κάποια εικόνα/εικόνες, ώστε τουλάχιστον να βλέπουμε πως κάτι νέο υπάρχει εκεί. Kαι υπάρχουν ήδη αξιόλογες δουλειές από αρκετούς καλλιτέχνες του φόρουμ μας, οπότε ρίξετε μια ματιά. :)

 

Επίσης, ας αποφύγουμε, και το τονίζω αυτό, *ας αποφύγουμε* να ανεβάζουμε εικόνες και έργα άλλων καλλιτεχνών χωρίς την άδεια τους!

 

Εξαίρεση αποτελεί το ανέβασμα 3-4 εικόνων μόνο, οι οποίες μετά θα μπούν σε κάποιο τόπικ παρουσίασης ενός καλλιτέχνη, πάντα με λινκ στο/στα sites του εν λόγω καλλιτέχνη.

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Dain σορυ, εγώ δεν ήξερα ότι πρέπει να βάζουμε ότι είναι δικό μας. Κι έτσι και τα δύο άλμπουμ είναι εξολοκλήρου άλλων καλλιτεχνών που είχα στις εικόνες μου και απλά ήθελα να τις δείξω και σε σας. Δυστυχώς δεν ξέρω από ποιους καλλιτέχνες είναι οι πιο πολλές. Αν θες και γίνεται μπορώ να τις σβήσω όλες για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.. :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως οι καλλιτέχνες αυτοί είναι απίθανο να μιλάνε ελληνικά και μπορεί να νομίσουν πως κάποιο site - το δικό μας - "εκμεταλλεύεται" τη δουλειά τους, μιας και δεν θα μπορούν να διαβάσουν τι γράφουμε για τις εικόνες τους. Άντε μετά να τους εξηγήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει Lorien, θα έλεγα να μην τις σβήσεις προς το παρόν, (εκτός αν το ζητήσουν οι admins ή κάποιος καλλιτέχνης) απλά καλύτερα να βάζουμε σχετικά λιγότερες εικόνες (εκτός αν υπάρχει άδεια από τον καλλιτέχνη) και πάντα με ανάλογο τόπικ με links για το site του.

Νομίζω πως 3-5 εικόνες είναι εντάξει και αν υπάρχει και τόπικ όπως έλεγα τότε εμπίπτουμε στο λεγόμενο fair usage που είναι άγραφος μεν, αλλά συνήθης κανόνας του Netiquette.

Εννοείται βέβαια πως δικά μας έργα βάζουμε όσα θέλουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mια νέα user γκάλερυ δημιουργήθηκε αυτές τις μέρες του Sergiokomic. Check it out.

 

http://community.sff.gr/index.php?act=mod..._album&album=24

 

Eπίσης γενικά στη Γκάλλερυ έχουν ανέβει πολύ αξιόλογα έργα. Δείτε τα και σχολιάστε τα. Αξίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Mια νέα user γκάλερυ δημιουργήθηκε αυτές τις μέρες του Sergiokomic. Check it out.

 

http://community.sff.gr/index.php?act=mod..._album&album=24

 

Eπίσης γενικά στη Γκάλλερυ έχουν ανέβει πολύ αξιόλογα έργα. Δείτε τα και σχολιάστε τα. Αξίζουν!

 

 

Ευχαριστώ Dain!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ περνάω μια φάση αλλαγής στυλ ή τουλάχιστον θεματολογίας. Όσα είδατε, είδατε, κοινώς. Βαρέθηκα, θέλω να κάνω μια αλλαγή. Το κάνω συχνά, δεν είναι λόγος ανυσηχίας. :p Γι αυτό εξ' άλλου έχω να κάνω καινούριο έργο κάτι μήνες.

 

Μιας και μου συμβαίνει αυτό λοιπόν, θα εκτιμούσα κριτικές από όσον κόσμο ασχολείται σοβαρά με το να φτιάχνει εικόνα, είτε ζωγραφίζει, είτε είναι γραφίστας, είτε κάνει ταινίες, οτιδήποτε, αρκεί να έχει σχέση με εικόνα. Όταν λέω κριτικές εννοώ εποικοδομητικές, λεπτομερείς, και με προτάσεις. Θα κάνω μια στροφή, και θέλω να έχω όσα πιο πολλά δεδομένα μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλ' αυτά, αλλά δεν ξέρω που να δω το έργο σου, πρώτον (από τη στιγμή που είσ' εδώ, μπορείς να δημοσιεύεις κι εδώ, όχι μόνο στο DevianArt), άσε που δεν έκρινες ακόμα τις εικόνες μου!

 

Χαίρομαι που άρεσε το σχέδιο με τους μαρκαδόρους στον Κώστα! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη gallery, υπάρχει μια subgallery που λέγεται A Soul of Shadows. Εκεί είναι όλα τα δικά μου, εκτός και αν μου έχει ξεφύγει κανένα.

 

Click me

 

:p

 

Θα κρίνω και τα δικά σου, μην ανησυχείς!

Edited by Nienna
Link to comment
Share on other sites

Αταλάντη θα κάνεις μια στροφή ή την έχεις κάνει ήδη? Μιλάς μόνο για το τελευταίο?

Link to comment
Share on other sites

Θα. Βαρέθηκα αυτό το στυλ. Με έχει κουράσει. Δεν ξέρω τι θα κάνω... Ξέρω πως θέλω κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..