Jump to content

Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

Είμαι σίγουρος οτί στείλανε άτομα απο τον εκδοτικό οίκο να τον κλειδώσουν χωρίς football σε ένα δωμάτιο μέχρι να το τελειώσει.biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Να μάθουμε τι γίνετε με τον Τζον και τον Μπραν γιατί πάθαμε στέρηση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έφτιαξε η (εργασιακή κ αναγνωστική μου) χρονιά :D :D :D Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω υπερήφανος πως κατάφερα (μετά από 2μιση βιβλία, αλλά τέσπα) να αποστασιοποιηθώ από τα γεγονότα του βιβλίου, ώστε να μην υποστηρίζω υπερβολικά κάποιο Οίκο και μετά να χαλιέμαι όταν παθαίνει κάτι (βλέπε πρώτα δυο βιβλία). Κατάφερα και διάβασα το γάμο χωρίς να νιώσω ανάγκη να στρίψω το λαιμό κανενός! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι Λαννιστερικιά μέχρι τέλους.

Από μη-Λάννιστερ μόνο Ντεναίρυς, όλοι οι άλλοι δε πα' να πνιγούν...

(ο Γιον Σνόου είναι φυσικά εκτός συναγωνισμού)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι Σταρκικός, αλλά και οι άλλοι δεν είναι τόσο κακοί, ανάλογα τις διαθέσεις και την οπτική γωνία που τους δεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ λεω θανατος σε όλους και να κάνουν τα λαβαρα τους τσόλια για την κουζινα :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι υπαρχει αντιστοιχο νημα να συνεχισουμε την κουβεντα περι διαδοχης και θρονων(αν και το poll ειναι πολυ ξεπερασμενο):

http://community.sff.gr/topic/2275-a-poll-of-kings/page__hl__%2Bpoll+%2Bof+%2Bkings__st__20

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο θα πάω να αγοράσω και το SoS αλλά ώς τώρα είμαι υποστηρικτής του μεγάλου Tyrion. ΚΟΝΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΟΛΗ Η ΧΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια χαρηκαμε που θα κυκλοφορησει το 5ο φετος.....αλλα αν συνεχισει με τους ιδιους ρυθμους ο χοντρος(βιβλιο ανα 5ετια, πιτσα κοκα κολα και ποδοσφαιρο) δε μας βλεπω να μαθαινουμε το τελος της σειρας. Και ειναι πραγματικα κριμα να μην προλαβει να τελειωσει αυτο το επος...Ειναι κριμα να μεινει η Ντανυ περα απο τη στενη θαλασσα και οι Αλλοι περα απο το καταραμμενο το Τοιχος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να πάρει φόρα επιτέλους και να την τελειώσει σύντομα τη σειρά.

 

Μπαααα :p

 

Όσον αφορά τους αγαπημένους χαρακτήρες βάζω μέσα και τον Μπραν γιατί είναι από τους λίγους που έχουν μεταφυσικές προεκτάσεις κάτι που γενικά δεν υπάρχει στη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το Storm of Swords και έχω μείνει. Δηλαδή ο υπεύθυνος για όλο το χαμό που έχει γίνει και τον πόλεμο (λιγότερο ή περισσότερο)

είναι ο Petyr; :o

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ το προπαρήγγειλα. Εσείς; (έχωσα και τους 2 εναπομείναντες Pratchett για να φτάσω το free shipping)

 

post-217-0-12507100-1301683762_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Με γεια. Εγώ θα περιμένω να το φέρει η δημοτική βιβλιοθήκη. Τόσα χρόνια ξεροσταλιάσαμε, τί είναι δυο-τρεις-τέσσερις μήνες παραπάνω;

 

Άσε δε που, όσο πιο γρήγορα το διαβάσεις, τόσο πιο μακροχρόνια θα είναι η αναμονή για το επόμενο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω το paperback (δεν έχουμε χώρο λέμε!), που θα βγει Μάιο 2012 λένε, μπορεί και να αλλάξει αυτό βέβαια. Θα το αγοράσουν κάτι φίλοι όμως, οπότε μάλλον θα το δανειστώ από αυτούς πριν το αγοράσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατι ακουσα οτι το mass paperback θα βγει Δεκεμβρη του 2012 και μετα θα καταστραφει η Γη.Αν και εχω αμφιβολιες για το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Κάποιοι έχουν βαλθεί να φτιάξουν όλες τις συνταγές που αναφέρει ο Martin στα βιβλία του, και μάλιστα σε 2 εκδοχές, μεσαιωνική και σύγχρονη. Μιαμ...

 

http://innatthecrossroads.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια,λογο του οτι αρχισα να βλέπω την ΤV σειρα Game of Thrones ειπα να δω μπας κ αρχισω και τα βιβλια μιας κ παντα ειναι καλυτερα απτις μεταφορες τους.

Ειδα λοιπον πρωτα ποια ειναι τα βιβλια στα αγγλικα κ μετα τα εψαξα στα Ελληνικα και ειδα με μεγαλη εκπληξη και εκνευρισμο οτι τα εχουν χωρισει σε 2 τομους το καθενα!

Οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι! Βγαινει 40 ευρο περιπου για να διαβασω 1 βιβλιο! Μονο το πρωτο ειδα οτι το εχουν ξαναβγαλει σε 1 βιβλιο αυτη τη φορα στα 27ευρο..

Ελπιζω να βγαλουν και τα αλλα ετσι γιατι αλλιως δε με βλεπω να τα διαβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Στο bookdepository.co.uk πάντως εγώ βρήκα τα βιβλία στα αγγλικά γύρω στα 7 ευρώ το ένα.

Link to comment
Share on other sites

Tρελή διαφορα πραγματικα..!

Να πω την αληθεια προτιμω στα ελληνικα,το ευχαριστιεμαι περισσοτερο(αν ειναι καλη η μεταφραση) αλλα μαλλον θα δοκιμασω στα αγγλικα αν μεινουν 2τομοι για καθε βιβλιο.

Ευχαριστω για τη πληροφορια Ζaratoth.!:good:

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to George R. R. Martin
  • Φάντασμα changed the title to Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..