Jump to content

Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! (όχι, δεν το έλαβα ακόμα, απλά προετοιμάζομαι ψυχολογικά). Παίρνει πολύ καλές κριτικές πάντως, καλύτερες από το AFFC.

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει προπαραγγελία και το αναμένω από μέρα σε μέρα να γίνει dispatch.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μου το ταχυδρομήσουν την Τετάρτη κι εμένα. Λογικά θα το παραλάβω την άλλη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! (όχι, δεν το έλαβα ακόμα, απλά προετοιμάζομαι ψυχολογικά). Παίρνει πολύ καλές κριτικές πάντως, καλύτερες από το AFFC.

 

Ε,το AFFC ηταν το χειροτερο της σειρας.Λογικο να παιρνει καλυτερες κριτικες αλλιως θα ανησυχουσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το διατύπωσα καλά, εννοώ ότι λένε ότι ο Μάρτιν επέστρεψε στη φόρμα του, ότι οι φόβοι για καθοδική πορεία μετά το Feast διαψεύστηκαν και ότι το βιβλίο έχει όλα αυτά που έχουμε μάθει να αγαπάμε και να μισούμε (ωχωχωχ, για ποιους χτυπά η καμπάνα;). Βασικά δεν έχω διαβάσει πέρα από την εισαγωγική παράγραφο καμιάς κριτικής για τον φόβο των spoilers.

Link to comment
Share on other sites

Το AFfC ήταν μισό. Και μάλιστα όχι το καλο μισό που θέλαμε να διαβάσουμε. Αν δεν έχεις μέσα Tyrion, Sir Davos και Daenerys πώς το σώζεις το βιβλίο; Με την Sansa, τη Cercei, την Arya και τον Sam; Δε νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έδωσε τόσο αρνητική εντύπωση το Feast. Το μόνο που πραγματικά μου την έσπασε είναι η νεκρανάσταση της Caitlyn. Την πήγαινα σαν χαρακτήρα μέχρι το θάνατό της. Μετά γίνεται πολύ σπαστική.

Link to comment
Share on other sites

Αντανταντανταντ! ΤΗΝ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΜΟΥΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΑΘΡΩΠΑΣ;;

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί τη βρίζετε όλοι; Είναι η κλασική μάνα που παθαίνει τα πάνδεινα (πεθαίνει ο άντρας της, ο πρωτότοκος, ο πατέρας, ζει την αποξένωση από την αδερφή της και θεωρεί νεκρά τα υπόλοιπα τέσσερα παιδιά της). Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τη θεωρείτε σπαστική ενώ πράττει όπως θα έπραττε κάθε γυναίκα στη θέση της. :S Μετά τη νεκρανάσταση μου τη σπάει που γίνεται ζόμπι εκδίκησης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έδωσε τόσο αρνητική εντύπωση το Feast. Το μόνο που πραγματικά μου την έσπασε είναι η νεκρανάσταση της Caitlyn. Την πήγαινα σαν χαρακτήρα μέχρι το θάνατό της. Μετά γίνεται πολύ σπαστική.Μπορεί να το βούλωσε μια και καλή αφού ψόφισε, αλλά θα ήθελα να την τρώνε τα σκουλίκια την *****!

fixd

Link to comment
Share on other sites

Το AFfC ήταν μισό. Και μάλιστα όχι το καλο μισό που θέλαμε να διαβάσουμε. Αν δεν έχεις μέσα Tyrion, Sir Davos και Daenerys πώς το σώζεις το βιβλίο; Με την Sansa, τη Cercei, την Arya και τον Sam; Δε νομίζω...

 

Δεν ειναι μονο οι χαρακτηρες.Ειναι βαρετο να διαβαζεις τις περιπλανησεις του Τζειμι και της ψηλης,πως να το κανουμε.Κι εμενα μου την εσπασε η νεκροζωντανη,ψιλοχαζο.Επισης η εξυπνη δολοπλοκα Σερσι τα μπουρδουκλωνει για τα καλα πολυ αποτομα και πολυ γρηγορα.Αν δεχτουμε τη δικαιολογια του Μαρτιν για το "μισο βιβλιο" τοτε αφου εκανε ολο αυτο το μπαχαλο σε μισο βιβλιο κι οχι σε ολοκληρο...εμενα μου φαινεται μεγαλη τσαπατσουλια του συγγραφεα.Α,και τα κεφαλαια στο Ντορν δεν μου αρεσαν,αν και εχει ζουμι εκει η υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχωτο έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχωτο έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω το έχω :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Είναι ένα τούβλο 1040 σελίδων με σκληρό εξώφυλλο, και παρότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι να πάω σπίτι, πιστεύω αύριο θα μπορώ να έχω γνώμη για το βιβλιο :D

Edited by trillian
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα κατέβηκε το e-book και το έχω αρχίσει κιόλας!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντανταντανταντ! ΤΗΝ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΜΟΥΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΑΘΡΩΠΑΣ;;

 

 

Εμένα δεν μου έδωσε τόσο αρνητική εντύπωση το Feast. Το μόνο που πραγματικά μου την έσπασε είναι η νεκρανάσταση της Caitlyn. Την πήγαινα σαν χαρακτήρα μέχρι το θάνατό της. Μετά γίνεται πολύ σπαστική.Μπορεί να το βούλωσε μια και καλή αφού ψόφισε, αλλά θα ήθελα να την τρώνε τα σκουλίκια την *****!

fixd

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο και με τους δύο. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω, αλλά έχω και μισό Feast να τελειώσω πρώτα, αργκκκκ, μαμώ τους εξαναγκασμούς μου!

Link to comment
Share on other sites

Σελ. 800 περίπου του Dance with Dragons...

 

Να μιλήσω, να μη μιλήσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα περιμένω να με φτάσετε... (ή θα σας πω σχόλια και εντυπώσεις με το ζόρι στο μήτινγκ :devil2: )

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα περιμένω να με φτάσετε... (ή θα σας πω σχόλια και εντυπώσεις με το ζόρι στο μήτινγκ :devil2: )

 

 

Εγώ λέω να αρχίσεις γρήγορα, γρήγορα τη μετάφραση και να αφήσεις τις απειλές :p

Link to comment
Share on other sites

Σελ. 800 περίπου του Dance with Dragons...

 

Να μιλήσω, να μη μιλήσω...

Πεσμένη σε βλέπω. Ακόμα να το τελειώσεις;

 

ΥΓ: Το δικό μου αντίτυπο ταξιδεύει με το βασιλικό ταχυδρομείο από χθες.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Το δικό μου αντίτυπο ταξιδεύει με το βασιλικό ταχυδρομείο από χθες.

 

Mine too. Tears of Joy. :'-)

Link to comment
Share on other sites

Πεσμένη σε βλέπω. Ακόμα να το τελειώσεις;

 

Κοίτα, το ξεκίνησα 8 το βράδυ... Αν το είχα ξεκινήσει δύο ώρες νωρίτερα, νομίζω θα το είχα (έστω κι αν στις τελευταίες σελίδες έπιανα απλά το γενικό νόημα των κεφαλαίων...)

 

Το dragons breathing down my neck πήγαινε στην πίεση για τη μετάφραση, βρε, όχι στο κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to George R. R. Martin
  • Φάντασμα changed the title to Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..