Jump to content

Τι Γράφετε Τελευταία;


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

Φίλε Γιώργο... έχεις αρχίσει και με ανησυχείς σοβαρά... :hmm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λατινικά και ομήρου οδύσσεια

για το πανεπιστήμιο φυσικά  :hi:

Link to comment
Share on other sites

λατινικά και ομήρου οδύσσεια

για το πανεπιστήμιο φυσικά  :hi:

Eγώ γράφω την πτυχιακή μου. Πλησιάζω προς το τέλος και έχει πάρει το πληκτρολόγιο φωτιά μιλάμε!

 

keyboard-on-fire.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στρώθηκα χθες το βράδι και έβαλα κάτι πινελιές σε κάποια παλιά μου διηγήματα. Σταμάτησα στη μέση μια ταινία για να το κάνω. Τελικά η έμπνευση είναι κάτι το απρόβλεπτο....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα. Συνεχίζω το "Σκιές", μια ιστοριούλα τρόμου/φαντασίας στο Wattpad που επειδή πάει καλά αποφάσισα να την επεκτείνω και κλασσικά, μικρά κειμενάκια στο blog μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις διαβάζω τις σκιές όπως και την μαγική ταινία. Κι εγώ είπα να καταπιαστώ με την πρώτη ιστορία πουε αυτή έκανα τα πρώτα δειλά δειλά βημάτα στη συγγραφή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την μαγική ταινία? Για πες μου εντυπώσεις λοιπόν... όχι εδώ όμως. Πόσταρε στο τόπικ που την ανέβασα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν συνεχίζω την ιστορία των αγαπημένων μου Βάιρον και Ντάμπρια, οι οποίοι έχουν αρχίσει να με τρομάζουν. Δεν τους ελέγχω, με ελέγχουν! :nonono:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έστειλα το πρώτο μου βιβλίο σε δύο εκδοτικούς οίκους μήπως εκδοθεί και τώρα γράφω το δεύτερο μέρος της σειράς επικής φαντασίας που έχω ξεκινήσει. Το πρώτο βιβλίο το έχω ονομάσει Ματωμένη Πανσέληνος: Το Ξύπνημα του Βορρά και ως θέματα έχει τον δυναστειακό πόλεμο, την εξέλιξη της κοινωνίας και της επιστήμης, την καταστροφή του κόσμου και την σωτηρία του μέσω μιας Ισορροπίας κοσμικών διαστάσεων. Έχω στοιχεία από Τόλκιν, Μάρτιν, Τροχό του Χρόνου, Star Wars και αρχαία ελληνική τραγωδία.

 

Επίσης καλώς εμφανίστηκα ξανά μετά από πάρα πολύ καιρό απουσίας  :tease:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς επέστρεψες λοιπόν, 

Γράφω πολλά πράγματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστς αλλά τώρα πρόσθεσα και δυο μικρά διηγήματα που θα εμφανισθούν εδώ στο sff εντός ολίγου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γράφω διάφορα που θα μείνουν στο συρτάρι προφανώς γιατί δεν πρόκειται να τα εκδόσει κανένας! :shout:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμ πήγιανε στο άρθρο της Naroualis, κάτι λέει για την αυτοπεποίθηση!

Αλλά ακόμα και αν δεν πας για την έκδοση έχει εδώ ένα υπέροχο κοινό και υπάρχουν και άλλα κανάλια φυσικά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοπεποίθηση έχω στα γραπτά μου, εκδότη δεν έχω! Και δεν μιλώ για αυτοεκδόσεις φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθεί και ο εκδότης. Γράφε εσύ και μοιράσου και εδώ με' μας αν θες!

 

Πιο πάνω είπα για τα μικρά διηγήματα που γράφω, το ένα ολοκληρώθηκε, το άλλο είναι στο στάδιο του φινιρίσματος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πόσες λέξεις είναι κατά μέσο όρο τα διηγήματά σου? Εγώ έχω έτοιμα 8 και άλλα 4 στη διαδικασία... όποτε αξιωθώ να τα τελειώσω...την τελευταία παράγραφο την έγραψα πριν 1 μήνα :first:

Link to comment
Share on other sites

Ε τα πιο μικρά στις 4000 λέξεις, εδώ στους διαγωνισμούς. Μετά πάω στα πιο μεγάλα και τα βαρέα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι μεγάλα τότε, προς νουβέλα μεριά, εμένα μ.ο.2.000 είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτό το διάστημα δουλεύω το δεύτερο βιβλίο μου το οποίο προχωράει πιο γρήγορα από το πρώτο...θέλω να πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα έχει ολοκληρωθεί. Θα είναι συλλογή διηγημάτων αυτή τη φορά...Το πρώτο κυκλοφόρησε τον Νοέμβριο του 2014 και λέγεται ''Σκοτεινές μέρες''. Η παρουσίαση του θα γίνει τον επόμενο μήνα στη Θεσσαλονίκη. Όσοι πιστοί του τρόμου και μυστηρίου προσέλθετε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέος εδώ στην κοινότητα πιο πολύ γράφω μικρά διηγήματα αλλά θέλω να αρχίσω να τα κάνω και πιο μεγάλα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γράφω ένα μικρό διήγημα για τις Σταυροφορίες και μεταφράχω την Πτήση στα Αγγλικά αφού την ολοκλήρωσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλώς ήρθες φίλε Malk!!! Ελπίζω να δούμε και τα δικά σου έργα! Έχεις δική σου σελίδα στην οποία έχεις ανεβάσει δείγμα της δουλειάς σου?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους συμφορουμίτες...

 

ΜΑΛΚ εδώ και χαίρομαι που διαπιστώνω την ύπαρξη ενός φόρουμ για τους φίλους+φανς του είδους...

:)

 

(τελευταία εικονογραφώ ιστορίες τρόμου άλλων σεναριογράφων/συγγραφέων -εκεί που παλιότερα μόνος μου έγραφα και σχεδίαζα τις ιστορίες...)

 

τώρα: ΑΝΑΜΠΕΛ ΛΗ.

Συγχαρητήρια φίλε μου και καλώς όρισες!

Αυτό το συμφορου-μίτες πάντως.... Τυχαία σου βγήκε; Ήταν πολύ ευφυές!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..