Jump to content
Βάρδος

Τι Γράφετε Τελευταία;

Recommended Posts

georgezerv76
On 4/20/2020 at 9:46 PM, Βασίλης said:

Φίλε μου πρόσεχε, πρόσεχε πολύ, περπατάς σε επικίνδυνα μονοπάτια και είναι εύκολο να γλυστρίσει το πόδι στο γκρεμό. Βγες, κάνε παρέες, απασχόλησε το μυαλό σου με ευχάριστα πράγματα, δώσε στην καρδιά σου την ανάσα που χρειάζεται. Κάνε μόνο ότι σ' ευχαριστεί και γ...μα όλα τα υπόλοιπα. Καμιά γυναίκα δεν αξίζει τον χαμό σου!

Ayto isxyei... απλα εχω βαρεθει τα παντα... το μονο που με κραταει ζωντανο εινα το γραψιμο! ελπιζω αυτο που δημιουργω τωρα να μου δωσει μια διεξοδο!!!

georgezerv76

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΛΗΨΗ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ... ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΥΝΗΘΩς ΜΕΤΑ ΤΙς2-3 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΠΟΤΟ... ΓΝΩΣΤΗ Η ΣΥΝΤΑΓΗ.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ!

Ο ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Ο Οδυσσέας είναι ένας 38χρονος άνεργος που ζει στην Αθήνα με τους γονείς του. Όταν θα βρει δουλειά σαν μπάρμαν στη Λήμνο, το νησί που είχε υπηρετήσει σαν φαντάρος χρόνια πριν, θα την δεχτεί μη έχοντας άλλη επιλογή.

Η Αριάδνα είναι μια νεαρή Ισπανίδα που ταξιδεύει για διακοπές στα ελληνικά νησιά. Ο δρόμος της θα την φέρει στη Λήμνο και στο μπαρ του Οδυσσέα και οι δύο νέοι θα ερωτευτούν. Καθώς ο έρωτάς τους μεγαλώνει, ο κόσμος θα βρεθεί αντιμέτωπος με την πανδημία του Κορονοιού. Η Αριάδνα και ο Οδυσσέας θα εγκλωβιστούν σε καραντίνα στη Λήμνο.

Τα μεγάλα προβλήματα μόλις αρχίζουν και οι δυο τους θα βρεθούν μπροστά σε κάτι πρωτόγνωρο και εφιαλτικό. Μπορεί η αγάπη να ξεπεράσει αυτό το μεγάλο κακό; Είναι αρκετή για να τους σώσει;

Μια διαφορετική ερωτική ιστορία, με φόντο το Αιγαίο, στη σκιά της μεγαλύτερης πανδημίας του 21ου αιώνα, έως τώρα.

WILLIAM

Ωραία, η περίληψη φαίνεται εντάξει για το είδος και αφού σου βγαίνει προχώρα και γράψε τη. 

Μια σκέψη σχετικά με το προηγούμενο ποστ, έχεις σκεφθεί ότι ίσως αυτή η αίσθηση για τα πάντα γύρω σου να μην είναι γνήσια αλλά απόρροια του ποτού;

• Like 1

Βασίλης

Χμ, μιά Ισπανίδα που κάνει διακοπές σε ελληνικό νησί στο βόρειο Αιγαίο και μάλιστα Φεβρουάριο μήνα;( τότε δεν άρχισε η καραντίνα; ) Λίγο χλωμό το βλέπω...

Solonor
4 hours ago, Βασίλης said:

Χμ, μιά Ισπανίδα που κάνει διακοπές σε ελληνικό νησί στο βόρειο Αιγαίο και μάλιστα Φεβρουάριο μήνα;( τότε δεν άρχισε η καραντίνα; ) Λίγο χλωμό το βλέπω...

Υπάρχουν χίλιοι τρόποι να το δικαιολογήσεις, όπως θα υπήρξαν πιθανότατα και Ισπανίδες που βρέθηκαν εκεί στην πραγματικότητα. Το να παριστάνουμε τους σκεπτικούς δίχως να 'χουμε διαβάσει λέξη (και δίχως να το ζητήσει ο άλλος) δε νομίζω ότι βοηθάει κανέναν.