Jump to content

Εκδόσεις Οξύ: Διαγωνισμός Φανταστικής Λογοτεχνίας


BunnyDee
 Share

Recommended Posts

Συγχαρητήρια, Ντίνο. Θυμάσαι ένα ΠΜ που σου είχα πει (ανάμεσα σε διάφορες μπούρδες που καλά έκανες και τις αγνόησες) ότι έχεις πολύ σοβαρές πιθανότητες για πρώτη θέση με αυτό το κείμενο; Μπράβο σου που πίστεψες στην αξία του βιβλίου σου. Ζηλέψτε οι άλλοι που είστε πολύ ταλαντούχοι και δε στείλατε.

 

Εύχομαι αυτή να είναι η αρχή μιας μακριάς και διαρκώς ανοδικής πορείας στα ελληνικά (και όχι μόνο) γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο - Ντίνο!

Τα θερμά-τρελά μου συγχαρίκια για την σύλληψη! :beerchug: Όχι μόνο την συγγραφική, η οποία θα είναι σίγουρα εξαίρετη για να κερδίσει, αλλά και την ολίγο πιο κυριολεκτική: Από σήμερα αρχίζει η πρώτη σου συγγραφική εγκυμοσύνη και σου εύχομαι καλή λευτεριά κατά τον Σεπτέμβρη. Περιμένουμε τα γεννητούρια πως και πως! :D

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα αρχίζει η πρώτη σου συγγραφική εγκυμοσύνη και σου εύχομαι καλή λευτεριά κατά τον Σεπτέμβρη.

Όπως το φοβόμουν. Έχουν περάσει λίγες ώρες, κι όλας ξεκίνησαν οι ψίθυροι της αμφιβολίας. "Μήπως το ονειρεύτηκα το τηλεφώνημα;" Να μπορούσα να το ξεχάσω μέχρι τότε...

 

Ευχαριστώ ξανά όλους για την μοιρασμένη χαρά σας.

Link to comment
Share on other sites

"Μήπως ήταν μια φάρσα του σατανικού Νάικοζαλ;"

 

Όπως και να'χει συγχαρίκια κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ντίνο! Πραγματικά, το αξίζεις. Καλή αρχή εύχομαι!

Έτσι, πάντα τέτοια στο σφφ.

Link to comment
Share on other sites

Εύγε και από εμένα Ντίνο! Πολύ ευχάριστη έκπληξη! Επιτέλους...θα εκδοθείς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντίνο... Ρε Ντίνο... Τι ήθελες και το ανακοίνωσες εδώ μέσα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο; Πού να το φανταστώ; Α ρε γαμώτο...

Link to comment
Share on other sites

χεχε ένα μεγάλο μπράβο, και εις ανώτερα! Με αγάπη, αληθινή εκτίμηση για τις ικανότητές σου, προσδοκία να δω το βιβλίο, βεβαιότητα για τα επόμενα βήματά σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντίνο... Ρε Ντίνο... Τι ήθελες και το ανακοίνωσες εδώ μέσα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο; Πού να το φανταστώ; Α ρε γαμώτο...

 

Αν σε πίστευα, θα έλεγα πως...έχεις μεγάλο ταλέντο να δίνεις τόσο θελκτική, γυναικεία χροιά στη φωνή σου. :D

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο συγχαρητήρια. Το αξίζεις και πρέπει να νιώθεις δικαίωση μετά από τόσες προσπάθειες. Άντε και best seller.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε πίστευα, θα έλεγα πως...έχεις μεγάλο ταλέντο να δίνεις τόσο θελκτική, γυναικεία χροιά στη φωνή σου. :D

 

Ορίστε! Του είπανε "συγχαρητήρια" και αμέσως βλέπει "θελκτικές, γυναικείες χροιές" στις φωνές των αλλωνών! Σκέψου όταν εκδοθεί κιόλας! :tease: :rofl2:   :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα πέρα από την πλάκα, να του το πούμε πριν κλείσει η μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα.

 

Ντίνο, όλα αυτά τα χρόνια δεν είμαι αυτό που νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο μου, πολλα πολλά πολλά συγχαρητήρια κι από μένα!!! :D :D :D Εδώ δεν το έχω πιστέψει εγώ ακόμα, οπότε πόσο μάλλον εσύ, αλλά κάτι μου λέει ότι όταν το πιστέψεις επιτέλους θα ακούσουμε μια φωνή χαράς μέχρι εδώ στην Αθήνα :D

Link to comment
Share on other sites

με λίγη καθυστέρηση (αργώ να πάρω λίγο στροφές)

 

μεσιέ ντίνος, μούτσας συγχαρητήριας!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και ναι, επιτέλους, έπειτα απο τόσο καιρό αναμονής, τα αποτελέσματα του διαγωνισμού ανακοινώθηκαν στην ιστιοσελίδα του ΟΞΥ

 

Μπορείτε να δείτε και μόνοι σας

http://www.oxy.gr/community/events.cfm?ID=4384

 

Πρώτος ο δικός μας Ντίνος Χατζηγεωργίου (άντε αυτό είναι δώρο για την σημερινή ονομαστική σου εορτή φίλτατε) με το Η Καρδιά του Δαίμονα

 

Δεύτερος ο Βασίλης Σπάνδαγος με το Ο Γιάννης με τα λαμπερά μάτια Και άλλες Παράξενες Νουβέλες

 

και τρίτος ο Ξενοφών Ίσαρης με το Ενεργονεία

 

Άντε και καλή τύχη μάγκες

Link to comment
Share on other sites

και τρίτος ο Ξενοφών Ίσαρης με το Ενεργονεία

 

Δικός μα δεν είναι κι αυτός; Δεν μπορώ να θυμηθώ ψευδώνυμο, αλλά συγχαρητήρια φίλε κι από 'μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δικός μα δεν είναι κι αυτός; Δεν μπορώ να θυμηθώ ψευδώνυμο, αλλά συγχαρητήρια φίλε κι από 'μένα.

 

Το ψευδώνυμο είναι Dune...

Link to comment
Share on other sites

Το ψευδώνυμο είναι Dune...

 

Απ' το στόμα μου το πήρες. Ε λοιπόν αυτό είναι έκπληξη και για μένα ευχάριστη.

Νομίζω έγινε πραγματικότητα ένα από τα μεγαλύτερα όνειρα της ζωής του.

Νομίζω ήταν κάτι που το ήθελε περισσότερο από οποιονδήποτε. Συγχαρητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στον Dune λοιπόν. Το Φόρουμ μεταμορφώνεται σε πανίσχυρο guild συγγραφέων Ε.Φ.Φ. B)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στον Dune!

Άντε παιδιά, καλή συνέχεια! Εύχομαι αυτή η διάκριση να αποτελέσει την αρχή μια ανοδικής πορείας στον συγγραφικό χώρο.

Και..καλές πωλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα προς τον Dune.

 

Έχω κι εγώ ελπίδες για τους συγγραφείς φορουμίτες του sff.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..