Jump to content

Demi-Flash Fiction #2 (Πρόσκληση)


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Σαν νικητής του πρώτου demi-Flash Fiction, είναι η σειρά μου να κηρύξω τον δεύτερο διαγωνισμό.

 

Αν δηλώσουν 5-6 άτομα συμμετοχή, θα δώσω το θέμα την ερχόμενη Παρασκευή. Οι συγγραφείς θα έχουν στη διάθεσή τους τρία 24ωρα για να γράψουν. Από το πρωί της Παρασκευής στις 8, ως την ίδια ώρα τη Δευτέρα. (5-6-7 Οκτωβρίου).

 

Ο ίδιος δεν σκοπεύω να λάβω μέρος.

 

Στο πρότυπο του nikosal, την Τετάρτη θα δώσω την γενική θεματική ενότητα.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Α, θα έχουμε δεύτερο ντεμί φλας; Μπράβο, πού το σκέφτηκες βρε ψυχή; Στο σου-φου-μπαρ που τα έπινες χτες, όπως φρόντισες να μας ενημερώσεις σε άλλο τόπικ;

Καλά, ας είναι... Δηλώνω συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

Να σου δηλώσω κι εγώ μια συμμετοχή, τσάμπα είναι εξάλλου :p αλλά αν είναι εφ το θέμα πάλι δε μπορώ να εγγυηθώ και ολοκλήρωση ιστορίας, μόνο προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα με παίξετε κι εμένα;

Άντε, έλα κι εσύ.

 

Ουάου, έξι συμμετοχές already! Είναι δυνατόν να υπάρξουν περισσότεροι;!

 

Κιάρα, σκοπεύω να κάνω το θέμα δελεαστικό για όλους. Δεν θα πω νέτα-σκέτα σουφου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πάρω μέρος κατά 91%..

Και αφού είναι και τριήμερη και θα ξέρουμε το θέμα απο την Τετάρτη, πάνω κάτω, καθόμαστε και γράφουμε..

Link to comment
Share on other sites

Οκτώ μονομάχοι στην αρένα.

 

Ποιοι έμειναν ακόμα στον πάγκο; Πόσοι τρέμουν τον ανταγωνισμό...εε τον διαγωνισμό θέλω να πω; Ποιοι πιστεύουν πως τα μολίβια τους στερούνται μεγέθους; :mf_swordfight:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φυσικά, αν επιτρέπεται σε outsiders

Αν έχεις ξίφος είσαι inside. Δεν κόβουμε όμως κάτω από την μέση.

 

Α ναι, και σαν διαιτητής του demi-flash θα είμαι ιδιαίτερα ευνοϊκός με όσους ψηφίσουν μέχρι τα μεσάνυχτα στο άλλο ποστ, το write-off! Όσοι δεν το έχουν κάνει ακόμα σας κοιτάζω τώρα με μισό μάτι. :pirate:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξίφος είσαι inside. Δεν κόβουμε όμως κάτω από την μέση.

 

Δεν έχω ξιφος. Πένα μόνο... Λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξιφος. Πένα μόνο... Λοιπόν;

Είσαι μέσα, αλλά η οδηγία μου ισχύει. Το ξίφος κόβει και η πένα σφάζει, δηλαδή ακόμα χειρότερα, δηλαδή διπλάσια ευθύνη. Είσαι μέσα και μην το κάνεις άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για πόσες λέξεις λέμε;

 

Επειδή ποθώ...

 

NO LIMIT!

Link to comment
Share on other sites

Fantasy.

 

Όσοι το αγαπάτε ετοιμάστε τα μολύβια σας και δώστε τον καλύτερο σας εαυτό παίρνοντας τον ρόλο του δικηγόρου του διαβόλου. Σας προκαλώ να μας μοιράσετε χαρτομάντηλα και να μας συγκινήσετε.

 

Όσοι δεν το γουστάρετε, ίσως αυτή να είναι η ευκαιρία που περιμένατε. Ακονίστε τα σαγόνια σας, τεντώστε τα εξωγήινα πλοκάμια σας, ξεκλειδώστε το φρενοκομείο επικίνδυνων ψυχοπαθών που έχετε στα μυαλουδάκια σας.

 

This is…

FANTASY REQUIEM.

 

(Προσοχή, δεν εννοώ requiem for fantasy. Δεν πρόκειται δηλαδή για thrashing του είδους.)

 

Περισσότερα στην έναρξη, Παρασκευή πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Read above, non-registered message.

 

Fatal error, non-registered message disapproved, please specify parameters.

Link to comment
Share on other sites

FANTASY REQUIEM.

 

Δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς εννοείς μ'αυτον τον τίτλο. Αν θέλεις το γράφεις κι ελληνικά για μάς που δεν είμαστε αμερικανάκια

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς εννοείς μ'αυτον τον τίτλο. Αν θέλεις το γράφεις κι ελληνικά για μάς που δεν είμαστε αμερικανάκια

 

Από Ελληνικό Λεξικό Τεγόπουλος-Φυτράκης, Γ' Έκδοση - 1990:

 

ρέκβιεμ: (το) άκλ. ουσ. [<λατιν. requiem] νεκρώσιμη ή επιμνημόσυνη ακολουθία των καθολικών // σύνθεση νεκρώσιμης ακολουθίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Demi-Flash Fiction #2 (Πρόσκληση)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..