Jump to content

A Dance With Dragons


Pixie
 Share

Recommended Posts

Ενα ακόμα κεφαλαιο απο το πολυαναμενομενο A DANCE WITH DRAGONS

 

Από την οπτική γωνία του Jon Snow

 

Δύο παρατηρήσεις: 1. Εχω ξεχάσει τουλάχιστον τα μισα από αυτά που αναφέρει και 2. Θέλω κι άλλοοοο :crybaby:

 

Πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας, τέλη 2008 ή αρχές 2009. Αν και αυτά μας τα'χουν πει κι αλλοι.

 

excerpt

Edited by heiron
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα κεφάλαιο και ακόμα περιμένουμε........

 

Ακόμα και ο Ρουμπούλιας έβγαλε το #9 του Δρακοφοίνικα..... ο Μάρτιν πάλι όχι.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παντως αν του παρει τοσο καιρο να τελιωσει και τα υπολοιπα 2 βιβλια του μετα το dance with dragons αμφιβαλω για το αν ποτε θα τελειωσει την ευταλογια το¨(

 

edit καπου διαβασα οτι οι ημερομηνιες που κυκλοφορουν δεν ειναι εγκυρες, απλα φημες γιατι ο martin δεν εχει ανακοινωσει τιποτα ακομα......

Edited by faldor
Link to comment
Share on other sites

Βρε,εδώ έχουν βγει τόσα Φανταστικά Χρονικά από το τελευταίο βιβλίο του Μάρτιν...Καλά κάνω και διαβάζω ένα βιβλίο του το χρόνο κι άμα.Ο Έρικσον απο την άλλη πάει με πιο γρήγορους ρυθμούς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή το έψαχνα σήμερα, δεν ξέρω αν έχουμε αναφέρει κι εδώ ότι, μπορεί ο Μάρτιν να μην έχει ανακοινώσει τίποτα, ο εκδοτικός του οίκος όμως, έχει ανακοινώσει ημερομηνία κυκλοφορίας: 30/9/2008!

 

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

30/9/2008 ?? και ειχε πει πως θα βγει Ιουνιο.... παντως στο blog του ειπε πως θα παει στην Ισπανια τον Ιουλιο και ηλπιζα να το χει βγαλει μεχρι τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα εκπλαγούμε όποτε και να βγει :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία νέα είναι ότι αν δεν το τελειώσει μέχρι το τέλος του μήνα πάει για τον Οκτώβριο του 2009!!!

 

Προσευχηθείτε να μην πάθει κανένα μπλοκάρισμα!!!

 

Επίσης, στο ADWD θα ξαναδούμε τον Theon Greyjoy, (εγω νόμιζα ότι είχε πεθάνει, αλλά προφανώς όχι) και γενικώς κυκλοφορεί και περίληψη του κεφαλαίου.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θέλει να ξεκάνει όλους τους Σταρκ,τις συννυφάδες και τα μπατζανάκια τους κι έτσι καθυστερεί ώστε να συνεχίζουν να ρωτούν για το επόμενο βιβλίο του οι φαν.

Από φθινόπωρο σε φθινόπωρο το πάνε;Δηλαδή καθαρά θέμα μάρκετινγκ όπως οι μεγάλες χολυγουντιανές παραγωγές που ενώ μπορεί να είναι έτοιμες από το καλοκαίρι κάνουν πχ πρεμιέρα πριν τα Χριστούγεννα...

Edited by heiron
Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο του 2009???? καλα...πες πως το βγαζει τοτε...αν του περνει τοσο για καθε βιβλιο σε καμια δεκαρια χρονια θα χει τελειωσει την σειρα? :death:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οκτώβριο του 2009????

 

Καλά τώρα το πήρα χαμπάρι εγώ . Σκότομα θέλει. Θα φάει μια σφαίρα στο κεφάλι :camper: :camper: :camper:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέχασα να αναφέρω τα.... δυσάρεστα :( Ο κύριος Martin τα κατάφερε για άλλη μια φορά και δεν τελείωσε το βιβλίο όταν έπρεπε... Άρα η έκδοση αναβάλλεται (για άλλη μια φορά) για την άνοιξη του 2009...

 

(Το 2012 τελειώνει ο κόσμος σύμφωνα με τους Μάγια, λέτε να προλάβει; :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μέχρι την άνοιξη προλαβαίνει!

 

Παλιότερα είχε πει ότι αν δεν το τελείωνε μέσα στο καλοκαιρι του 2008 θα σταματούσε να γράφει για το υπολοιπο της χρονιάς γιατί έχει πολλές υποχρεώσεις :rolleyes: :rolleyes:

 

Βαλτε ότι θα το ξαναπιάσει από τις αρχές (λέμε τώρα) του 2009 και ότι έχει αναφέρει ότι του χρειάζονται περίπου 6 μήνες για να το τελειώσει... Και ο εκδοτικός του οικος δήλωσε ότι θα έχουν έτοιμο το βιβλίο 3 μήνες μετά αφου λάβουν το χειρόγραφο (χρόνος 0 δηλαδή, χωρίς αστεία). Συνολικά δηλαδή από του χρόνου το φθινόπωρο, και αν είμαστε τυχεροί :whistling: :whistling:

 

(Αυτό όμως που με ανησυχει είναι ότι πολλοι από εμας είναι γκαντέμηδες...)

Link to comment
Share on other sites

(Αυτό όμως που με ανησυχει είναι ότι πολλοι από εμας είναι γκαντέμηδες...)

 

Πώς το εννοείς αυτό; :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω τα.... δυσάρεστα :( Ο κύριος Martin τα κατάφερε για άλλη μια φορά και δεν τελείωσε το βιβλίο όταν έπρεπε... Άρα η έκδοση αναβάλλεται (για άλλη μια φορά) για την άνοιξη του 2009...

 

Εμ, βέβαια. Κάτι...τέτοιοι σε εμπνέουν εσένα. Ο μίστερ πρότυπο! :rolleyes:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρολογούμε τώρα? Αν είναι να κάνει 3-4 χρόνια για κάθε βιβλίο, τη κάτσαμε τη βάρκα. Έχει ξεσκιστεί να πηγαίνει σε προωθήσεις, εκδηλώσεις, παρουσιάσεις και δε συμμαζέυεται. Ελπίζω τουλάχιστον όλο αυτό το τρέξιμο και οι υποχρεώσεις να μην αρχίσουν να έχουν επιπτώσεις στην ποιότητα των βιβλίων...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρολογούμε τώρα? Αν είναι να κάνει 3-4 χρόνια για κάθε βιβλίο, τη κάτσαμε τη βάρκα.

 

Ίσως έχει μια "καλή φίλη" που διαβάζει τα χειρόγραφα του και του λέει "δεν είναι έτοιμο".

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τα χρονοδιαγράμματα που λέει η Pixie: Υποθέτω ότι όταν ξεκινάς από το "παίζει και να το έχω τελειώσει μέχρι τον Ιούνιο", μπορούμε να ελπίζουμε ότι αυτό το 6 μήνες δεν ισχύει... Όχι ότι μας σώζει και πολύ, βέβαια....

 

Ως προς την ποιότητα, πάλι, θέλω να ελπίζω ότι η τόση καθυστέρηση είναι μια εγγύση ποιότητας... Με τόση πίεση που φαντάζομαι ότι έχει ασκηθεί, θα μπορούσε πολύ εύκολα να το ξεπετάξει και να γλυτώσει (κι αυτός και όσοι Σταρκ έχουν απομείνει :tongue:)

 

Ντίνο, θα κάνω ότι δεν κατάλαβα το υποννοούμενο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πω...

 

Δεν θα το πω...

 

Δεν θα το πω...

 

Ε άει %@^*$! εσύ κι ο γρύλος σου ρε Μάρτιν!!!

Edited by Tauntaun13
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πω...

 

Δεν θα το πω...

 

Δεν θα το πω...

 

Ε άει %@^*$! εσύ κι ο γρύλος σου ρε Μάρτιν!!!

 

Χεχεχε .Ήρεμα :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Πώς το εννοείς αυτό;

 

Οτι θα χρειαστεί να περιμένουμε ακόμα περισσότερο απ' οτι προβλέπει αυτό το χαλαρό χρονοδιάγραμμα.

 

 

Καλά σοβαρολογούμε τώρα? Αν είναι να κάνει 3-4 χρόνια για κάθε βιβλίο, τη κάτσαμε τη βάρκα. Έχει ξεσκιστεί να πηγαίνει σε προωθήσεις, εκδηλώσεις, παρουσιάσεις και δε συμμαζέυεται. Ελπίζω τουλάχιστον όλο αυτό το τρέξιμο και οι υποχρεώσεις να μην αρχίσουν να έχουν επιπτώσεις στην ποιότητα των βιβλίων...

 

Γι' αυτό χρειάζεται ένα σοβαρό και υπεύθυνο άτομο να αναλάβει όλα τα παρατρεχάματα μπας και κατσικωθεί σπίτι του να γράψει. Προσφέρομαι εγώ :D :D :D

Σοβαρά τώρα, έχει πάρει όλα τα συνέδρια σβάρνα, αυτές τις μέρες βρίσκεται καπου στη Λισαβόνα :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει ξεπεράσει ακόμα και τον Douglas Adams - κι αυτό είναι κατόρθωμα!!! (Hint προς Random House: Ο εκδότης του Douglas Adams τον είχε κλειδώσει σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου μέχρι να τελειώσει το βιβλίο... )

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω απο το "Βόρα όρνιων" το μέλλον μάλλον είναι μάυρο. Το βιβλίο αν και έχει ενδιαφέρον, είναι ολίγον βαρετό, με πολλούς χαρακτήρες, αρκετό μπλα-μπλά (κατηγορούσα τον Κίνγκ αλλα τα ίδια @#@$ είναι και αυτος) και πολύ λίγη ουσία. Τα γεγονότα προχωράνε αργά (πολύ αργά) και σκευτήτε οτι είναι το μισό απο το βιβλίο που σχεδίαζε να γράψει. Αδυνατω να φανταστω τι θα γίνει στα επόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Τα γεγονότα προχωράνε αργά (πολύ αργά) και σκευτήτε οτι είναι το μισό απο το βιβλίο που σχεδίαζε να γράψει. Αδυνατω να φανταστω τι θα γίνει στα επόμενα...

 

Το ίδιο σκέφτηκε και ο ίδιος ο Μάρτιν γι' αυτό καθεται και ξαναγράφει ότι είχε έτοιμο από το Dance. Φτου κι απ' την αρχή δήλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..