Jump to content

10ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Τρίτη Ηλικία


Nienor
 Share

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nienor

    39

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Sileon

    28

  • Παρατηρητής

    35

Ναι, εννοείται. Έχω κολλήσει στις πέντε πρώτες λέξεις ( Οι τρεις πρώτες είναι ο τίτλος).

 

Κιάρα, σίγουρα δεν περνάει? Ειδικά ο τίτλος είναι πραγματική αποκάλυψη. Ε?

Edited by Sileon
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως βιάστηκα να γράψω τη δική μου ιστορία. Γι' άλλη μια φορά ήρθα απ' τους πρώτους στο πανηγύρι. Πάντα θέλω να κάνω την grande entrance και ποτέ δεν το καταφέρνω. Γαμώτο!

Link to comment
Share on other sites

Βρε... τι κακό είναι αυτό? Αντί να γράφετε κάνετε καζούρα στο τόπικ???? ξέρεις πόσες λέξεις έχεις γράψει συνολικά σε αυτό το τόπικ? Τουλάχιστον 200... αυτό έχω να σου πω μόνο, τσούκου τσούκου ιστορία θα το είχες κάνει. Όχι ότι τώρα δεν προλαβαίνετε, για να εξηγούμαστε, Πέμπτη είναι ακόμα!

 

 

edit: Επίσης, σταματήστε... εεεε..... κάτσε να το θέσω πιο πολιτισμένα:

Αγαπητοί μου, έφτασε η ώρα να σταματήσουμε επιτέλους να σπαμάρουμε το τόπικ!!!! Μάιστα!!!! Δεχόμαστε μόνο ιστορίες από δω και πέρα. Τίποτα άλλο. Άντε και τις διαφημίσεις του Ντίνου που θα τις μαζέψω μετά στο σχολιασμό που θα χρειαστούν.

Δεν κάνω ακριβώς πλάκα, ναι;... Όντως θα συμμορφωθώ και συμμορφωθείτε κι εσείς μαζί μου γιατί το έχουμε παρακάνει. Φιλιά.

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Ο

aScannerDarkly

παρουσιάζει… ένα φανταστικό ταξίδι στη μνήμη…

post-1004-1213905026_thumb.jpg

Ο Βάτραχος.

 

Ένα διήγημα για όσους πόθησαν μια δεύτερη ευκαιρία!

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Βαριέστε να γράφετε; 1000 λέξεις φαντάζουν πολλές; Προτιμάτε να βλέπετε μπάλα στην τηλεόραση από το να σκοτίζεστε με την "έμπνευση;"

 

Το SFF σας έχει ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗΣ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗΣ!!

 

post-1004-1213992648_thumb.jpg

 

Εγγυημένο Συγγραφικό Ύψος! Θα νιώσετε πόντους ανώτεροι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γκούχ γκούχ!

 

Γράφω! Γράφω! Αλήθεια λέω!

Όμως...

Αν -λέμε- άν, δεν προλάβω να ξέρετε οτι φταίει το euro! Δουλεύω απο τις 8 το απογευμα μέχρι τις 3 ή όσο πάει.

Την άλλη μέρα κοιμάμαι σαν βόδι, όσα ξυπνητήρια και να βάλω, ακόμη και αν με τραβάει η μάνα μου απο το κρεβάτι τσιρίζοντας. Μετά ξαναδουλεύω.Χάνω όλη μου την μέρα και δεν θυμάμαι ούτε την ημ/νια. Όλα ίδια μου φαίνονται.Γράφω όμως τέτοια ώρα περίπου ή για λίγη ώρα το απόγευμα,ότι προλάβω.Αύριο είμαι και πρωί και βράδι, καθώς όλοι τώρα θυμήθηκαν να ρεπάρουν.Κάπου στο κούτελο είναι γραμμένη 'η λέξη'.Μάλλον εγώ δεν ξέρω να διαβάζω..Τα 'πα και ξελάφρωσα!

Κάτι μου λέει πως δεν την γλιτώνω...

 

 

post-1505-1214008559_thumb.jpg

 

Nienor:Pick a finger sweetie!

Μελοθάνατη: Όχι το δεξί! Όχι το δεξί!

Nienor:Γιατί;

Μελοθάνατη:Με το δεξί γράφω!

Nienor: Μπά; Λοιπόν, μιας και το δεξί είναι άχρηστο ξεκινώ με αυτό.Χμ..ωραίο μανικιούρ,κρίμα girl.

Μελοθάνατη:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...

Link to comment
Share on other sites

Βαριέστε να γράφετε; 1000 λέξεις φαντάζουν πολλές; Προτιμάτε να βλέπετε μπάλα στην τηλεόραση από το να σκοτίζεστε με την "έμπνευση;"

 

Το SFF σας έχει ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗΣ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗΣ!!

 

post-1004-1213992648_thumb.jpg

 

Εγγυημένο Συγγραφικό Ύψος! Θα νιώσετε πόντους ανώτεροι!!!

 

Να με συγχωρείς, έγραψα μια ιστορία και αντιμετώπισα δυσκολία με το όριο λέξεων. Ξεπέρασε τις 3000 κατά πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι σε λίγο καλύτερη κατάσταση απο Παρατηρητή.

Λοιπόν, να ανταλάξουμε τα γραπτά μας και να αρχίσουμε το ψαλίδι. Έτσι θα είναι πιο εύκολο.. :blackcat:

Link to comment
Share on other sites

Στον τομέα «πλήθος λέξεων» είμαι σε πολύ καλό δρόμο. Νιενορ δε σπαμάρω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να ανταλάξουμε τα γραπτά μας και να αρχίσουμε το ψαλίδι. Έτσι θα είναι πιο εύκολο.. :blackcat:

 

 

Αν θέλετε αναλαμβάνω τον ρόλο του ανεξάρτητου "ψαλιδιστή", γιατί για τον διαγωνισμό δεν με βλέπω να προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσα την δική μου ιστορία να την :

 

http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7506

 

Το ξέρω ότι δεν είναι και πολύ καλή αλλά δεν πειράζει είμουν πειεσμένος από τον χρόνο

 

Έχω μερικές ερωτήσεις :

 

Πως ψηφίζω ;

Μπορώ να ψηφίσω τον εαυτό μου ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το βράδυ έχομεν λήξη!!!! Επαναλαμβάνω λήξη!!!!

 

Και για όποιον θυμάται τι συνέβη στον προηγούμενο διαγωνισμό στις 12 παρά 10 (και σε πολλούς άλλους μπορώ να σας πω...) θα έλεγα να μην περιμένετε τις 12 παρά 10 για να ανεβάσετε τις ιστορίες. Μάιστα... Τώρα, πάρτε τα ψαλίδια και τα φουσκωτήρια σας και στρώστε τις να χωράνε στα όρια, τι να σας πω? Πρώτη φορά τέτοιο κακό :p

Link to comment
Share on other sites

Ατιμο όριο λέξεων...

Ήμουν έτοιμος να αποφασίσω να μη συμμετάσχω στο διαγωνισμό εξαιτίας του μεγάλου μεγέθους που απέκτησε η ιστορία μου. Επειδή όμως θεώρησα κρίμα να μην τιμήσω τη νικήτρια του προηγούμενου διαγωνισμού, συμπατριώτισα και φίλη μου Κιάρα, καταθέτω τη συμμετοχή μου με αυτό το απόσπασμα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα γεροντάκια!

 

Ο Γέρο-Τροτ και ο Θάνατος

http://community.sff.gr/index.php?showtop...amp;#entry92786

Link to comment
Share on other sites

cesar_cy, ο τρόπος ψηφοφορίας θα ανακοινωθεί σε αυτό εδώ το τόπικ αμέσως μετά τη λήξη του διαγωνισμού. Θα είναι κατάταξη και ο συγγραφέας βάζει τον εαυτό του στο τέλος της. Όλοι οι συγγραφείς ψηφίζουν (όχι υποχρεωτικά, απλά αν κάποιος δεν ψηφίσει δεν παίρνει τη μονάδα που του αναλογεί κι είναι άδικο για τους υπόλοιπους).

 

Περισσότερα, αύριο βράδυ.

 

Ευχαριστώ Παρατηρητής :p :)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν έπρεπε να συμετάσχω Κιάρα διότι οι δυο μας έχουμε πολλά προηγούμενα, πριν ακόμα εμείς οι δύο γεννηθούμε, όταν ο προπάππους σου απήγαγε την προγιαγιά μου και την φυλάκισε στον Προφήτη Ηλία. Ευτυχώς που ο προπάππους του Adinol με τον προπροπάππου της Azenath βοήθησαν την κατάσταση και οι οικογένειες μας απέφυγαν τη σφαγή. Αλλά είπα να δώσω τόπο στην οργή και να ξεχάσω τις οικογεινακές μας διαφορές κι έτσι συμμετείχα στο διαγωνισμό :abiggrin:

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

Άλλες δύο συμμετοχές… μας κάνουν 7!

Ο Γέρο-Τροτ και ο Θάνατος

post-1004-1214051562_thumb.jpg

του Παρατηρητή

 

Ο Λόφος με τα Αμπέλια

post-1004-1214051606_thumb.jpg

του cesar_cy

 

Δύο ιστορίες με ιππότες της τελευταίας στιγμής…της ζωής τους. Ο πρώτος εκπληρώνει ένα όνειρο… ο δεύτερος μια υπόσχεση. Δύο εμπειρίες που δεν πρέπει να χάσετε!

 

Άλλος κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι αξιαγάπητος αυτός ο βετεράνος του φόρουμ; Πείτε μου, δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Και μετά έγιναν...8!

 

Τρομοκρατική Οργάνωση Γερόντων

post-1004-1214073549_thumb.jpg

του dreamwhisperer

 

Ο "Καθηγητής". Ο "Κωλόγερος". Ο "Καπετάνιος". Αυτή ήταν η ώρα τους. Να την προλάβαιναν μόνο πριν τους τελειώσουν τα υπογλώσσια!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 24 ώρες…

post-1004-1214081282_thumb.jpg

…ο Τζακ Μπάουερ θα αναχαιτίσει δέκα συνομωσίες, θα εντοπίσει και θα εξουδετερώσει δύο πυρηνικές κεφαλές, θα καταστρέψει τρία στρατόπεδα τρομοκρατών στην Αφρική, θα κλέψει τον σκληρό δίσκο του Σαουδάραβα Πρέσβη στο Πεκίνο, θα ανακρίνει εκατό υπόπτους, θα σκοτώσει πεντακόσιους κακούς, θα τα φτιάξει με την όμορφη κόρη του προέδρου, θα έχει μια κρίση με την κόρη του, θα χωρίσει με την όμορφη κόρη του προέδρου, και θα προλάβει να φάει πρωινό στον Λευκό Οίκο.

 

Κι εσείς βαρυγκωμάτε για προθεσμίες και 1000 ψωρολέξεις!

 

Έχετε 24 ώρες.

 

Δεν έχετε…την επιείκεια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, μας κοτσάρεις το καλύτερο καρότο (ναι, αυτό που βάζουν μποστά στα γαιδουράκια, μπας και πάρουν μπρος)!

 

Ιδού, λοιπόν, η ιστορία μου.

 

Καμιά φορά το να βλέπεις είναι αρκετό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..