Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

Ξαναβλέπω τον πρώτο κύκλο και παρατήρησα κάτι περίεργο. Όσο και να προσπαθώ, δεν μπορώ να θυμηθώ το πρόσωπο της Penny. Περίεργο... )))
Τι εννοείτε, μεσιέ; Εμφανίζεται η Penny, και αναρωτιέστε ποια είναι και γιατί έβαλαν καινούργιο χαρακτήρα στη σειρά; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μπα, μάλλον θυμάται άλλα σημεία περισσότερο από το πρόσωπο! :Ρ ;) I can't blame 'im!

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Και μία σειρά.

Το The Big Bang Theory. Η ζωή δυο [και science αλλά και comic/rpg/pc game/sci-fi/fantasy] geeks, των δύο επίσης geeks κολλητών τους, και τα ευτράπελα της γειτνίασής τους με μια ξανθιά, mainstream, ελαφρυά, αμόρφωτη κοπελίτσα που μένει στο απέναντι διαμέρισμα. Fun fun fun!

ακόμα μία fan της σειράς! χαίρομαι που σου άρεσε, είναι ένα μικρό διαμαντάκι (μέχρι τώρα τουλάχιστον) η σειρά αυτή...
Link to comment
Share on other sites

Τέλος χαζευω επεισόδεια "The big bang theory". Υπόθεση: Μια παρέα απο σπασίκλες με υψηλό iq (μεταξύ των οποίων ένας ινδός που δεν μπορεί να μιλήσει σε γυναίκα) αναστατόνεται όταν μια ξανθιά χαριτωμένη και ψιλοχαζούλα ΚΟΥΚΛΑΡΑ έρχεται να μείνει στο διπλανό διαμέρισμα τους.

 

Κι άλλος ένας για το big bang!

[Αλλά η Πέννυ είναι μετριότατη, το πρόσωπό της δηλαδή. Όχι και κουκλάρα! Μια κουκλάρα έχει περάσει από τη σειρά, αλλά δεν ξέρω μέχρι πού έχεις δει και δεν θέλω ν' αρχίσω τα spoilers. :p]

Link to comment
Share on other sites

xaxa εγώ πάντως την βρίσκω πολύ hot. Θα μου πείς το 85% που παίζουν σε αυτές τις σειρές είναι κούκλες. Ποιός είναι ο αγαπημένος σου σπασίκλας; Εμένα, σίγουρα ο Σέλντον!

Link to comment
Share on other sites

5ο επεισόδιο 2ου κύκλου, φοβερό γέλιο! Ο Σέλντον μαθαίνει (?) να οδηγάει αυτοκίνητο! Καλά, είναι απίθανος...!

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

επίσης να προσθέσουμε οτι ο howard wolowitz είναι ο νέος ιδιοκτήτης του ξίφους του Άζεροθ (ή κάτι τέτοιο)/

Link to comment
Share on other sites

[Αλλά η Πέννυ είναι μετριότατη, το πρόσωπό της δηλαδή. Όχι και κουκλάρα! Μια κουκλάρα έχει περάσει από τη σειρά, αλλά δεν ξέρω μέχρι πού έχεις δει και δεν θέλω ν' αρχίσω τα spoilers. :p]

 

Έχω καταλήξει σε μια θεωρία: Όσοι θεωρούν/θεωρούμε την Πένυ κουκλάρα, είναι/είμαστε όντως nerds!

 

D'Ailleurs, δεν έχω δει τα τελευταία επεισόδια αλλά νόμιζα ότι ο Howard ήταν ήδη ιδιοκτήτης του ξίφους από τον πρώτο κύκλο (eBay κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσωπο της Πέννυ, δεν λέει πολλά, πράγματι. Λέει αρκετά λίγα, κιόλας. Αλλά τα υπόλοιπα........... Ειδικά στο τελευταίο επεισόδιο σε κάποιες φάσεις... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Τους αναθεματισμένους, μας άφησαν χωρίς επεισόδιο αυτήν την εβδομάδα! Αίσχος!!! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τους αναθεματισμένους, μας άφησαν χωρίς επεισόδιο αυτήν την εβδομάδα! Αίσχος!!! :Ρ
there, there...

 

(υπομονή, έχουμε δει ήδη πέντε επεισόδια. θέλετε να τελειώσουμε από επεισόδια από το φλεβάρη και να κλαιγόμαστε μετά 7 μήνες;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: Νέο επεισόδιο. Και ένα τραγούδι:

 

If there's someone you can live without,

then do so.

And if there's someone you can just shove out;

do so.

 

[Chorus]

You can be my Yoko Ono

You can follow me wherever I go

Be my, be my,

Be my Yoko Ono.

 

Isn't it beautiful to see two people so much in love?

Barenaked as two virgins hand in hand and hand and hand in glove.

Now that I'm far away it doesn't seem to me to be such a pain.

To have you hanging off my ankle like some kind of ball and chain.

 

[Chorus]

 

Oh no, here we go, our life is just one big pun.

Oh no, here we go as Yoko sings

Aieee!

 

I know that when I say this,

I may be stepping on pins and needles;

But I don't like all these people

slagging her for breaking up the Beatles.

(Don't blame it on Yokey)

if I was John and you were Yoko,

I would gladly give up musical genius,

just to have you as my very own, personal Venus.

(Hit it)

 

[Chorus]

Link to comment
Share on other sites

Το 6ο επεισόδιο is out. και είναι H-I-L-A-R-I-O-U-S. Ο Sheldon βρίσκει girlfriend (ή μάλλον a girlfriend finds sheldon :p )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... ερώτηση από απόλυτα άσχετο: Πώς μπορούμε να δούμε αυτή τη σειρά; Ρώτησα κάτι προφανές,ε;

Link to comment
Share on other sites

ok, s02e07: the panty pinata polarization, όπου έχουμε την αναμέτρηση sheldon με penny!...

 

συντονιστείτε και δείτε ποιος νικάει. επιτέλους και ο δεύτερος κύκλος αρχίζει να στρώνει (2 πολύ καλά επεισόδια στη σειρά)

Link to comment
Share on other sites

Το νέο επεισόδιο είναι ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην το χάσετε!!! Δεν λέω παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει δει το επεισόδιο 08 (The Lizard Spock Expansion) και δεν πρόσεξε το τελευταίο δευτερόλεπτο: υπάρχει ένα γράμμα των συγγραφέων προς τον George Lucas που αξιζει να διαβαστεί. θα μπορούσα να το αντιγράψω εδώ αλλά δεν το κάνω προς αποφυγή των spoilers για όσους δεν είδαν ακόμα το επεισόδιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το παρατήρησα κι εγώ! Αναφέρεται σε μια ατάκα του Sheldon... ενδιαφέρουσα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει δει το επεισόδιο 08 (The Lizard Spock Expansion) και δεν πρόσεξε το τελευταίο δευτερόλεπτο: υπάρχει ένα γράμμα των συγγραφέων προς τον George Lucas που αξιζει να διαβαστεί. θα μπορούσα να το αντιγράψω εδώ αλλά δεν το κάνω προς αποφυγή των spoilers για όσους δεν είδαν ακόμα το επεισόδιο

 

Δεν έχω δει το επεισόδιο ακόμα αλλά φαίνεται ενδιαφέρον! Αν πιστεύεις ότι χρειάζεται μπορείς να το βάλεις με spoiler tags.

 

btw καλωσόρισες Αστέριε! Άντε να κάνουμε μια κοινή ομαδική προβολή!

Link to comment
Share on other sites

Το γράμμα στον George Lucas από τους σεναριογράφους:

 

 

Dear George Lucas,

 

May I call you Mr Lucas? On behalf of the writers of The Big Bang

Theory, I would like to thank you for your astounding body of work,

which has awakened the child within us and unleashed our dreams. That

being said, we hope you don't take offense at our good-natured jest

regarding your most recent animated efforts. Yes they were cheap shots,

but we can't help but hold you to a higher standard -- a standard of

your own making. In closing, we are all looking forward to Indiana

Jones 5 - The Curse of The Golden Catheter. Oops, sorry again.

 

Very truly yours,

 

The Writers

 

P.S. To William Shatner, director of Star Trek 5. Go ahead, sue us.

 

 

Και το παιχνίδι που εφευρέθηκε για να αντικαταστήσει το απλό Πέτρα-ψαλίδι-χαρτί, αφού τυχαίνει σε μια παρέα να πετυχαίνει το ίδιο κάθε φόρα (75-80%)

 

lizardspock.jpg

Όχι ούτε αυτό είχε πολύ επιτυχία.

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

και μια προχθεσινή συνέντευξη του Sheldon. Ότι να' ναι.. χαχα (μην περιμένετε να μιλάει πολύ για τον χαρακτήρα του)

The late late show part 1 (μέσα σε αυτό δείχνει και κομμάτι από το επεισόδιο που λέει για τις κινήσεις του παιχνιδιού)

the late late show part 2

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

Και το παιχνίδι που εφευρέθηκε για να αντικαταστήσει το απλό Πέτρα-ψαλίδι-χαρτί, αφού τυχαίνει σε μια παρέα να πετυχαίνει το ίδιο κάθε φόρα (75-80%)

 

lizardspock.jpg

Wow, πού το βρήκες την εικόνα; Λοιπόν, πρέπει να το μάθουμε να το παίζουμε, τι σόι σουφουφάδες είμαστε! :Ρ

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..