Jump to content

Τι χρειάζομαι για να γράψω


cesar_cy
 Share

Recommended Posts

ΧΑΑαχΧΑχαΧΑχαΧΑχαΑ!!!

 

:p

 

Απ' ολους εδω εμενα μονο ειδες;

 

Αστα αυτα... ειμαι σιγουρη πως χρειαζεσαι πολλα για να γραψεις και το παιζεις ολιγαρκης!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    3

  • Sonya

    3

  • mman

    2

  • Witch King of Angmar

    3

Μπα!Την αλήθεια λέω.biggrin.gif

Edited by Witch King of Angmar
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά που τα γράφω:

 

1. Χρόνο

2. Τον υπολογιστή μου

3. Ησυχία

Link to comment
Share on other sites

Ιδέες. Νομίζω ότι είναι το πρωταρχικό συστατικό μιας ιστορίας. Όταν έχω μια καλή ιδέα μπορώ να γράψω με οποιεσδήποτε συνθήκες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εφόσον έχω ιδέες μπαίνω στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο που έχω φτιάξει, κλείνω φώτα και βάζω πάντα μουσική! Εμπνέομαι απίστευτα από αυτήν ακόμα και όταν δεν έχω ιδέες. Το πρώτο μου βιβλίο γράφτηκε σχεδόν εξολοκλήρου ακούγοντας για ώρες το ίδιο κομμάτι. Το οποίο ήταν αυτό

 

 

Edited by Esperos
Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
On 10/12/2008 at 11:32 AM, cesar_cy said:

1) Καπνίζετε ή δεν καπνίζετε;

 

2) Πίνετε ή δεν πίνετε, αν πίνετε τότε τι πίνετε;

 

3) Τρώτε κάτι ή δεν τρώτε τίποτα αν τρώτε τότε τι τρώτε;

 

4) Τι ώρα είσαστε συνηθισμένοι να γράφετε και γιατί;


 1) Καπνίζω που και που πουράκια Κούβας. Όχι αρκετά συχνά, δεν είμαι εθισμένος, ας πούμε 3-4  πουράκια ανά βδομάδα ανάλογα τα κέφια όμως, μπορεί και 3-4 την ημέρα.

2) Πίνω σπάνια, αν πιω πίνω εκλεπτυσμένα, όχι ό,τι κάτσει: μπύρες μοναστηριακές εισαγωγής  (La Trappe Quadrupel π.χ.) , ουίσκια Σκωτίας (chivas 12άρι, johnie walker blue label) , αψέντι, κτλπ. Όχι ότι σνομπάρω τα πιο οικονομικά ποτά, απλά δε μου αρέσουν όσα δοκίμασα: μπύρες από σούπερ μάρκετ είναι σκέτο νερό, καμία σχέση με Γερμανικές, και ουίσκια τύπου cutty shark ή Ballantine's σου φέρνουν κακό hangover λόγω της χαμηλής ποιότητας πρώτων υλών. Δε πίνω συχνά οπότε όταν πίνω, πίνω premium.

3) Τρώω ίσα ίσα να μη πεινάω, άμα γράφεις είτε νηστικός είτε έτοιμος να σκάσεις από το πολύ φαγητό, δεν αποδίδεις καλά.

4) Μεταμεσονύχτιες ώρες, κατά κανόνα. Κυρίως λόγω ησυχίας στους δρόμους, μπορώ να νιώσω πιο οκ. Επίσης αποτελεί εξαιρετική έμπνευση να παρατηρείς τον νυχτερινό ουρανό το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..