Jump to content

Η Παραγωγή Φανταστικού του 2009


PiKei
 Share

Recommended Posts

Και ναι, μόλις έπεσε στα χέρια μου. Ένα μικρό και ελαφρύ βιβλίο με όμορφο εξώφυλλο και οπισθόφυλλο για ελληνικό φάνταζι. Έκπληξη προκαλεί η ηλικία του συγγραφέα. Πόσο λέτε; 19 στα 20, γεννηθείς το 1989.

 

Τελικά τον Λιβάνη λέγαμε αλλά οι Μοντέρνοι Καιροί στηρίζουν τους Έλληνες φαντασάδες. Λίγο πριν τον ερχομό του 2009, είδαμε την Κληρονομιά του Ερέβους του Μαυράκη και το Μαγικό Μέρος των Διαφορών της Νάτσιου. Με το νέο έτος εμφανίστηκε Το Ηλιοβασίλεμα στην Ατλαντίδα του Κουτσούκου και τώρα η Προφητεία του Βασιλιά.

Το μέλλον προβλέπεται συναρπαστικό.

 

 

Με εμάς τι γίνεται; :D

 

Εμείς δεν έχουμε κονέ :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Electroscribe

    14

  • Naroualis

    18

  • PiKei

    16

  • Παρατηρητής

    10

Εμείς δεν έχουμε κονέ :D

 

 

Να και κάποιος που συμφωνεί μαζί μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει παιδιά...Κάποιοι πρέπει να μείνουν πίσω για να γκρινιάζουν.Άμα βολευτούν όλοι το χάσαμε το παιχνίδι πατριώτες... :fish:

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΛΟΣ: Το Ασήμι που Ουρλιάζει

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Αβράαμ Κάουα

ΕΙΔΟΣ: Μυθιστόρημα Φανταστικής+Σινεφίλ Λογοτεχνίας με πάρα πολλά στοιχεία των ειδών που "κλειδώνουν" πολύ άρτια κατά την γνώμη μου.

ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ: Jemma Press

ΤΙΜΗ: 14 Ευρώ

Κυκλοφόρησε στο Comicdom

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΛΟΣ: Ο ΛΑΞΕΥΤΗΣ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: ΒΑΣΩ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΕΚΔΟΤΗΣ: ΙΑΜΒΟΣ

ΕΙΔΟΣ: ΦΑΝΤΑΖΥ (3ο ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΤΡΙΛΟΓΙΑΣ ΤΩΝ ΛΑΞΕΥΤΩΝ)

ΣΕΛΙΔΕΣ: 599

ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009

Link to comment
Share on other sites

Θα παλαβώσω φέτος! Έχουν βαλθεί όλοι να με τρελάνουνε!

 

 

ΤΙΤΛΟΣ: Orpu - Η αναζήτηση και ο γρίφος - βιβλίο πρώτο

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Μαρία Τάκη

ΕΚΔΟΤΗΣ: Λιβάνης

ΕΙΔΟΣ: Φάνταζυ (1ο βιβλίο τριλογίας ; )

ΣΕΛΙΔΕΣ: 277

ISBN: 978-960-14-1948-0

ΤΙΜΗ: 15 Ευρώ

 

Κυκλοφόρησε ήδη!

 

Η περιγραφή του βιβλίου από το σάιτ του Λιβάνη:

 

Ένα αποκαλυπτικό όνειρο γίνεται η αφορμή για να ξεκινήσει ο Όρπου την αναζήτησή του. Κάποιος κρατάει αιχμάλωτη την αγαπημένη του φίλη, Σαμπίρα. Ποιος όμως; Και γιατί; Αναζητώντας τις απαντήσεις, ο Όρπου θα αφήσει πίσω του την πατρίδα του, τη Διμέλα, και θα ξεκινήσει ένα ταξίδι, το οποίο θα τον οδηγήσει σε έναν κόσμο που ποτέ δε φανταζόταν ότι υπήρχε. Στην πορεία του θα τον βοηθήσουν μοναδικά πλάσματα, με ξεχωριστές ικανότητες, όπως η Χελέτια, η Προστάτιδα των Υδάτων, και ο Μπένενγκορ, ο Φύλακας του Δάσους. Ο Όρπου θα κληθεί να λύσει ένα γρίφο, θα αναμετρηθεί με φοβερούς αντιπάλους, αλλά και με τον ίδιο του τον εαυτό. Με πιστούς φίλους στο πλευρό του, θα ξεπεράσει πολλά εμπόδια και θα βρεθεί μπροστά σε συγκλονιστικές αποκαλύψεις. Αυτή η αναζήτηση δε θα είναι απλώς μια αποστολή διάσωσης ενός αγαπημένου προσώπου, αλλά κάτι πολύ περισσότερο?

 

Ο Όρπου ήταν σίγουρος ότι η Σαμπίρα ήταν αιχμάλωτη. Ήξερε ακόμη ότι η ζωή της βρισκόταν σε μεγάλο κίνδυνο και ότι εκείνος έπρεπε να ανακαλύψει ποιος την είχε αιχμαλωτίσει, πού την κρατούσε και κυρίως για ποιο λόγο. Μέσα στη σύγχυση άκουγε μια φωνή που συνεχώς ψιθύριζε τα ίδια λόγια: «Ποτέ μην ξεχνάς... Η αγάπη νικά τα πάντα... Το καλό πάντα υποτάσσει το κακό... Ποτέ μην ξεχνάς, Όρπου... Ποτέ μην ξεχνάς...»

Edited by Naroualis
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Ευθυμία, μου χάλασες την πρωτιά! :D Ότι μου ήρθε σήμερα το βιβλίο σε κατάλογο του Λιβάνη και περίμενα την ώρα να το ανεβάσω στο πραών τόπικ. Και να σου το βλέπω να υπάρχει!

Ωραίο εξώφυλλο έχει πάντως. Livanis Strikes Back.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΙΤΛΟΣ: Η αλογόμυγα

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Νίκος Παπαδόπουλος

ΕΚΔΟΤΗΣ: Δίαυλος

ΕΙΔΟΣ: Ελαφρύ κυβερνοπάνκ ( ; )

ΣΕΛΙΔΕΣ: 128

ISBN: 978-960-531-250-3

ΤΙΜΗ: 8 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σαν Άνγκρε / Τα δάκρυα της Φον Μπράουν

"Δύο νουάρ ιστορίες επιστημονικής φαντασίας"

Παλαβός Γιάννης / Μπαμπατζιμόπουλος Σωτήρης

 

Εκδόσεις Τόπος

 

Το "Σαν Άνγκρε" είναι μια ελεεινή κωμόπολη της αμερικανικής επαρχίας. Ένας άεργος τριαντάρης, γέννημα-θρέμμα της περιοχής, θα μπλεχτεί σε μια υπόθεση με κυβερνητικές συνωμοσίες, καταθλιπτικά ανδροειδή που διαβάζουν Καμί, παλιοροκάδες μπακάληδες και νομπελίστες ποιητές.

Τα "Δάκρυα της Φον Μπράουν" είναι η ιστορία του Τζο Λυχνία, δεύτερου καλύτερου ντετέκτιβ των ανατολικών φτωχοσυνοικιών. Ο Λυχνίας αναζητά τα δάκρυα μιας παλιάς δόξας του κινηματογράφου. Στο μεταξύ, περνάει τον χρόνο του πίνοντας σαμπούκες στο μπαρ "Η Μπλε Πεταλούδα", συνομιλώντας με κάθε λογής απελπισμένους, μεταλλαγμένους και τρελούς.

Link to comment
Share on other sites

[Χάρις στον Nephilim]

 

 

Πέτρος Τσαλπατούρος, Έλος, Ars Nocturna

 

Συμβαίνουν παράξενα πράγματα τελευταία. Από τότε δηλαδή που εμφανίστηκε η μορφή στο κελάρι. Η Ξένια ανησυχεί, έχει κακό προαίσθημα. Δε θέλω να στενοχωριέται.

Σήμερα είναι τα γενέθλια της πριγκίπισσας. Κλείνει τα επτά. Σαν χθες μου φαίνεται που γεννήθηκε. Σαν να μην πέρασε μια μέρα.

Το πρωί παίρναμε το πρωινό μας στην κουζίνα και σχεδιάζαμε να πάμε όλοι μαζί για την τούρτα, όταν ξαφνικά χτύπησε το κουδούνι. Η Ξένια άνοιξε και μετά από λίγο άκουσα φασαρία. Έτρεξα να δω τι συνέβαινε. Ήταν αυτή. Η μορφή στο κελάρι. Αυτή τη φορά είχε εμφανιστεί ως Μαρία. Πότε θα μας αφήσει επιτέλους ήσυχους; Είναι πανούργα οντότητα. Αν δεν είχα κανονίσει ο ίδιος την ταφή της αδελφής μοου μπορεί και να είχα ξεγελαστεί.

Απόσπασμα ημερολογίου που βρέθηκε στο Σημείο Μηδέν

Μια σκοτεινή πόλη όπου κυριαρχεί το χάος, η τρέλα και ο θάνατος... Παράξενα πρόσωπα ζωντανών (και όχι μόνο) περιφέρονται με απόκοσμη απελιπισία...

Μέσα από τους διαλόγους και τις αφηγήσεις πολλών διαφορετικών ατόμων, παίρνει σάρκα και οστά ένας κόσμος συγκεχυμένος, απόλυτα νοσηρός και μακάβριος όπου οι απαντήσεις στοιχειώνουν σαν φαντάσματα...

Ένα έργο σχεδόν μινιμαλιστικής dark αισθητικής και στυλιζαρισμένης κινηματογραφικής αφήγησης.

Edited by Electroscribe
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σήμερα το πρωί το μπλόγκ της manstredin κι όπως το "ξεφύλλιζα" είδα και ετούτη τη φωτογραφία. Το γκούγκλαρα, αλλά δε βρήκα τίποτε, μόνο μια αναφορά ότι η Άλμα με τις Πεταλούδες είναι στον ίδιο κόσμο. Μήπως το κοριτσάκι θέλει να μας πει μερικές κουβέντες για το βιβλίο του; Βγήκε, θα βγει; Να του ανοίξουμε ένα θρεντ, όπως κάνουμε πάντα; Ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σήμερα το πρωί το μπλόγκ της manstredin κι όπως το "ξεφύλλιζα" είδα και ετούτη τη φωτογραφία. Το γκούγκλαρα, αλλά δε βρήκα τίποτε, μόνο μια αναφορά ότι η Άλμα με τις Πεταλούδες είναι στον ίδιο κόσμο. Μήπως το κοριτσάκι θέλει να μας πει μερικές κουβέντες για το βιβλίο του; Βγήκε, θα βγει; Να του ανοίξουμε ένα θρεντ, όπως κάνουμε πάντα; Ε; :)

 

Στην βιβλιονετ δεν το έχει πάντως που συνήθως έχει όλες τις εκδόσεις. ¨Εχει κάποιες συλλογές διηγημάτων στις οποίες πήρε μέρος. Υποθέτω ότι δεν ε΄χει ακόμα κυκλοφορήσει, αλλά βρίσκεται υπό έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΤΙΤΛΟΣ: Δηλαδή, εγώ τώρα πέθανα;

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Γιάννης Λαχάνης

ΕΚΔΟΤΗΣ: PS

ΕΙΔΟΣ: Διηγήματα τρόμου με εφ προεκτάσεις (σύμφωνα με τα σχόλια άλλων αναγνωστών)

ΣΕΛΙΔΕΣ: 325

ISBN: 978-960-98763-1-5

ΤΙΜΗ: 15 Ευρώ

 

Το πέτυχα τυχαία στο Facebook και το έψαξα λιγάκι. Το αν ανήκει στο φανταστικό, μεταξύ μας, δεν φαίνεται ξεκάθαρα, παρά μόνο από σχόλια αναγνωστών σε ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία. Ο συγγραφέας κοντεύει στα τριάντα, και στο βιογραφικό του αναφέρεται ότι έχει κάνει αρκετές μεταφράσεις αλλά αυτό είναι το πρώτο του βιβλίο. Χμ. Fresh meat. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις είδα το post της Νaroualis και της Darkchilde, το Ψάρι ήταν μια προσωπική έκδοση με περιορισμένα αντίτυπα, που δεν βγήκε σε βιβλιοπωλεία. Ήταν ένα εισαγωγικό στον κόσμο της Ενυδρίας με τον οποίο καταπιάνομαι τελευταία, και στην ουσία δεν το προώθησα ποτέ σε κάποιον εκδοτικό με αυτή τη μορφή. Ωστόσο, πριν λίγο καιρό, το Ψάρι διορθώθηκε, ωρίμασε, προστέθηκαν πολλά κομμάτια, και μετονομάσθηκε σε Ενυδρία, και με την παρούσα μορφή του θα προσπαθήσω να το προωθήσω σε κάποιον εκδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΛΟΣ: Αποκάλυψη

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Συλλογικό

( Κωνσταντίνος Πολύζος, Γιώργος Νικολόπουλος, Άννα Πήλιου, Ιωάννης Μαδεμλής, Καλλιόπη Κουντούρη, Μιχάλης Δαγκλής, Κυριάκος Χριστοδούλου, Ειρήνη Παπαγεωργίου, Ελένη Χουσνή, Ελένη Τυραδέλλη, Μαρία Χατζηροδέλη, Διονύσης Μαρίνος, Γιώργος Κοτρώνης, Χρήστος Σταυρόπουλος, Ειρήνη Ντούρα)

ΕΚΔΟΤΗΣ: Ανατολικός

ΕΙΔΟΣ: Διηγήματα εφ, φαντασίας και τρόμου

ΣΕΛΙΔΕΣ: 91

ΤΙΜΗ: 9 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αίμα Κακό

Κώστας Χρηστάκης

Modern Times

Σελ. 134

 

Σε μερικές νύχτες γίνομαι τριακοσίων χρονών, αλλά μοιάζω με τριάντα πέντε. Προνόμιο ή κατάρα μέσα στα γονίδια μου. Είμαι ο τελευταίος από τη δική μου οικογένεια στη Γη. Μπορώ ν ακούσω τα πάντα σε ακτίνα πολλών χιλιομέτρων και για να είμαι ειλικρινής μαζί σας, ο θόρυβος του κυρίου Νίλσον είχε αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικός στα αφτιά μου. «Κύριε Νίλσον;...» Ο νεαρός καλλιτέχνης από τη Στοκχόλμη πρόβαλε στη μεγάλη σάλα του κάστρου μου. «Είστε βρικόλακας!» φώναξε αναστατωμένος. «Σας είδα μέσα στα αίματα χθες, μετά πετάξατε και κλειστήκατε σ ένα δωμάτιο του επάνω ορόφου. Τι θέλετε από μένα; Γιατί με φέρατε εδώ;»

Link to comment
Share on other sites

Αίμα Κακό

Κώστας Χρηστάκης

Modern Times

Σελ. 134

 

Σε μερικές νύχτες γίνομαι τριακοσίων χρονών, αλλά μοιάζω με τριάντα πέντε. Προνόμιο ή κατάρα μέσα στα γονίδια μου. Είμαι ο τελευταίος από τη δική μου οικογένεια στη Γη. Μπορώ ν ακούσω τα πάντα σε ακτίνα πολλών χιλιομέτρων και για να είμαι ειλικρινής μαζί σας, ο θόρυβος του κυρίου Νίλσον είχε αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικός στα αφτιά μου. «Κύριε Νίλσον;...» Ο νεαρός καλλιτέχνης από τη Στοκχόλμη πρόβαλε στη μεγάλη σάλα του κάστρου μου. «Είστε βρικόλακας!» φώναξε αναστατωμένος. «Σας είδα μέσα στα αίματα χθες, μετά πετάξατε και κλειστήκατε σ ένα δωμάτιο του επάνω ορόφου. Τι θέλετε από μένα; Γιατί με φέρατε εδώ;»

 

Oh my god...

Link to comment
Share on other sites

Αίμα Κακό

Κώστας Χρηστάκης

Modern Times

Σελ. 134

 

Σε μερικές νύχτες γίνομαι τριακοσίων χρονών, αλλά μοιάζω με τριάντα πέντε. Προνόμιο ή κατάρα μέσα στα γονίδια μου. Είμαι ο τελευταίος από τη δική μου οικογένεια στη Γη. Μπορώ ν ακούσω τα πάντα σε ακτίνα πολλών χιλιομέτρων και για να είμαι ειλικρινής μαζί σας, ο θόρυβος του κυρίου Νίλσον είχε αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικός στα αφτιά μου. «Κύριε Νίλσον;...» Ο νεαρός καλλιτέχνης από τη Στοκχόλμη πρόβαλε στη μεγάλη σάλα του κάστρου μου. «Είστε βρικόλακας!» φώναξε αναστατωμένος. «Σας είδα μέσα στα αίματα χθες, μετά πετάξατε και κλειστήκατε σ ένα δωμάτιο του επάνω ορόφου. Τι θέλετε από μένα; Γιατί με φέρατε εδώ;»

Φαντάζομαι κιόλας τη διαφήμιση του Άλτερ

Link to comment
Share on other sites

Οι Λεπίδες της Λησμονιάς

Βασίλειος Ι Μεγας

Εκδόσεις Απαρσις

σελ 203

 

 

Ένας μικρός στρατός, δύο ηγέτες, μια κοινή πορεία. Η μυστήρια φυλή της Δύσης προελαύνει προς τις άγνωστες χώρες του Βορρά, με σκοπό να σκοτώσει τους εχθρούς της, μα πιο πολύ για να αφανιστεί η ίδια. Τι είναι αυτό που τους κάνει να θέλουν τόσο πολύ να πεθάνουν; Τι είναι αυτό που τους ωθεί στη λησμονιά;

Οι θεοί καταριούνται τους θνητούς και οι καταραμένοι κατατρέχουν τους ζωντανούς σ' αυτή την ιστορία φαντασίας, που διαδραματίζεται σ' ένα κόσμο που υπήρξε κάποτε, πριν από χιλιάδες χρόνια. Αυτή είναι η ιστορία των Ευάλωτων, η ιστορία της λύπης.

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

Αθανάσιος Θεοδώρου

Πριν το τέλος

Εκδόσεις Δρόμων

 

Δεκέμβρης του 2012. Δεκάδες προφητείες απ όλο τον κόσμο προαναγγέλλουν το τέλος του κόσμου -τουλάχιστον όπως τον ξέρουμε τώρα. Είναι δυνατόν να υπήρξε μια μαζικη φαντασίωση χωρίς καμιά ουσιαστική βάση ή συμβαίνει κάτι που μας κρύβουν; Κι αν κάτι πράγματι συμβαίνει, μπορεί να το κρύβουν για πάντα; Κάπτε έρχεται η στιγμή της αλήθειας. Τι ρόλο παίζουν οι «επικυρίαρχοι», που κυβερνούν αυτόν τον κόσμο κρυμμένοι πίσω από τις «εκλεγμένες» κυβερνήσεις; Τι σχέση έχει η «Πολιτεία» του Πλάτωνα με την «Συναρχία» του Σαιντ Ύβ ντ Αλβαίντρ και την «Νέα τάξη πραγμάτων»; Η πιο ακραία συνωμοσία, το μεγαλείο της ανθρώπινης ψυχής, αλλά και η ακαταμάχητη βλακεία των φανατικών, διαμορφώνουν ένα τοπίο αλλαγών, που καμιά άλλη δύναμη δεν θα μπορούσε να έχει επιβάλλει παρά η αναμονή του επερχόμενου «τέλους»

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΛΟΣ : ...και το τέρας

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ : Μιχάλης Μανωλιός

ΕΚΔΟΤΗΣ: Τρίτων

ΣΕΛΙΔΕΣ: 251

ΤΙΜΗ: 13,58 (με ΦΠΑ)

 

Συλλογή διηγημάτων. Περισσότερα στο ομώνυμο τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αίμα Κακό

Κώστας Χρηστάκης

Modern Times

Σελ. 134

 

Σε μερικές νύχτες γίνομαι τριακοσίων χρονών, αλλά μοιάζω με τριάντα πέντε. Προνόμιο ή κατάρα μέσα στα γονίδια μου. Είμαι ο τελευταίος από τη δική μου οικογένεια στη Γη. Μπορώ ν ακούσω τα πάντα σε ακτίνα πολλών χιλιομέτρων και για να είμαι ειλικρινής μαζί σας, ο θόρυβος του κυρίου Νίλσον είχε αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικός στα αφτιά μου. «Κύριε Νίλσον;...» Ο νεαρός καλλιτέχνης από τη Στοκχόλμη πρόβαλε στη μεγάλη σάλα του κάστρου μου. «Είστε βρικόλακας!» φώναξε αναστατωμένος. «Σας είδα μέσα στα αίματα χθες, μετά πετάξατε και κλειστήκατε σ ένα δωμάτιο του επάνω ορόφου. Τι θέλετε από μένα; Γιατί με φέρατε εδώ;»

 

Από προσωπική συζήτηση εκτός φόρουμ, συνειδητοποίησα πως κάποιοι με παρεξήγησαν. Το απόσπασμα δεν είναι δική μου επιλογή, αλλά από το οπισθόφυλλο, όπως το βρήκα στο site της Πρωτοπορίας. Το υπόλοιπο κείμενο προώθησης είναι:

 

Το έβρισκα λογικό να νιώθει σύγχυση. «Βρίσκεστε σ’ ένα κάστρο στο ακρωτήριο Κέιπ Κοντ. Αν θέλετε να φύγετε δε θα σας εμποδίσω. Σας έσωσα τη ζωή, όμως. Μην το ξεχνάτε…» Η συνάντησή μας δεν ήταν τυχαία. Σε λίγο, θα του τα εξηγήσω όλα. Άλλωστε, έχω δέκα νύχτες για να μάθω σε αυτό τον απελπισμένο άνθρωπο, να ακούει, να βλέπει, να σιωπά, να αγαπά. Εγώ, ο Ιάφεθ, ένα πλάσμα που τρέφεται μόνο με αίμα κακό…

Link to comment
Share on other sites

Ο Δρακογέννητος, οι πύλες των κόσμων

Εριέλλα Χρυσου

Εκδόσεις Αίολος

σελ. 400

Τιμή: 22.00

 

Μπορεί να γίνει ήρωας ένας καθηλωμένος σε αναπηρικό καροτσάκι νεαρός, να πολεμήσει με μάγους και στοιχειά; Ίσως, αν γνωρίσει τυχαία έναν παράξενο, ηλικιωμένο συγγραφέα βιβλίων φαντασίας και ανακαλύψει μια μυστική πόρτα που οδηγεί σε κάποιο κόσμο διαφορετικό από τον δικό μας.

Καθώς Αυτός που δεν Πεθαίνει, ο πανίσχυρος μάγος ο οποίος αναζητεί την αθανασία, απειλεί τους ανθρώπους αυτού του κόσμου με αφανισμό, ο νέος και οι σύντροφοί του, η Κυρά της Νύχτας, η πανέμορφη πολεμίστρια Αμάραντη, ο ιερέας Σκιάγγιχτος και άλλοι, αποδύονται σε έναν τρομερό αγώνα που μπορεί να έχει αποτέλεσμα μονάχα τη νίκη ή το θάνατο.

 

Εφτά χτύποι της καρδιάς απαιτούνται για να αφυπνιστεί ο Δρακογέννητος. Κάθε χτύπος οδηγεί τους ήρωες της ιστορίας πιο βαθιά στη μαγεία, στον αγώνα και στην αγάπη.

 

[η ύπαρξη υποτίτλου υπονοεί πρώτο βιβλίο σε σειρά]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..