Jump to content

ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΠ'ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!


Blondbrained
 Share

Recommended Posts

Αυτά είναι τα ωραία! Ακόμα δεν γύρισα από διακοπές και ζεύομαι το sleeping bag μου -για τα βιβλιοπωλεία. Να χαίρεσαι και τα δύο σάρκινα Πέγκυ, και καλά γεννητούρια στο χάρτινο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νά'στε καλά βρε παιδιά!

Κωνσταντίνε, αυτό το Κόρη Β μου θυμίζει πως ήταν το plan B από την πλευρά μου, που δεν έπρεπε ν'αποτύχει με τίποτα. Το δεύτερο έπρεπε να βγει μαυροτσούκαλο σαν εμένα, ν'αφήσω ένα -εμφανές- γονίδιο πίσω μου :p Και τα κατάφερα ;)

 

Ντίνο ... Τα καλύτερα συγχαρήκια δίνεις αποδεδειγμένα μιλάμε! :) :) :) (ο τίτλος είναι έκπληξη, βασικά δεν το λέω ακόμα γιατί ΕΙΜΑΙ ΛΕΧΩΝΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑΡΑΖΟΜΑΙ!).

 

Σας ευχαριστώ όλους... πάω να ταίσω την τσούπρα Β... που μου πήρε και το γονίδιο του φαγανιάρικου το χρυσό μου!

 

 

(α ρε πονήρω Χριστίνα, έλα εσύ σπίτι να ζουπήξω πρώτα εσένα και μετά ζούπα τις και τις δύο...η μεγάλη σε περιμένει εναγωνίως)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει η κορακλα, να τη χαιρεσαι, τα υπογλώσσια στον ευτυχη μπαμπα (όσοι φιλοι μου κανανε κορες ήδη αποφασισανε να τις κλεισουνε σε μοναστηρι από τα 12 ως τα 30-καταλαβαινεις, παλαβρες σκετες!) και σου'χω και γαμπρο ετοιμο! Ανιψακι μου -γιος της πρωτης μου ξαδελφης- ηλικιας τεσσαρων ημερων (να ελπίσω να σου βγει τεκνατζου?)απο καλη οικογενεια της Βεροιας-εχει μια θεια λιγο τρελοκαμπέρω αλλα τι να κανουμε- μαυριδερουλι-να διατηρηθει και το γονιδιο στην επόμενη γενια-και με προικα (καπνα, αιγοπροβατα κλπ). Σαραντιζετε με το καλο και κατεβαινω για το λογοσημαδο!tease.gif (πλακα κανω, εννοειται! Παντως με επιασε μια κριση στο βιολογικο μου ρολοι και ζηλεψα-θα μπω κι εγω στο κλαμπ των μαμαδων!)

Με το καλο και το βιβλιο!

Link to comment
Share on other sites

Νά'στε καλά βρε παιδιά!

Κωνσταντίνε, αυτό το Κόρη Β μου θυμίζει πως ήταν το plan B από την πλευρά μου, που δεν έπρεπε ν'αποτύχει με τίποτα. Το δεύτερο έπρεπε να βγει μαυροτσούκαλο σαν εμένα, ν'αφήσω ένα -εμφανές- γονίδιο πίσω μου :p Και τα κατάφερα wink.gif

 

 

 

Ορίστε!! Ώρα είναι το πιτσιρίκι να με κατηγορήσει ότι της έβγαλα και παρατσούκλι από τώρα…

 

Πως σε λένε;

Κόρη Β.

 

Το B πάντως πήγαινε στο Blondbraind αλλά τώρα που το σκέφτομαι και στο: «Έκανα κόρη γιατί αυτό ήταν το plan B μου» μια χαρά μου ακούγεται…tease.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πεγκούλι, δώσε και στα δύο τα κουκλάκια αμέτρητες φιλούρες και μετράω μέρες! 13 του Σεπτέμβρη που 'χω ρεπό να μου έχεις κλείσει ένα ραντεβού για ένα δύωρο-τρίωρο (τετράωρο και βάλε, την άλλη φορά το είχαμε ξημερώσει εύκολα το ζήτημα :Ρ) ζούπηγμα, ζούληγμα κλπ με τις μικρές ζουζούνες (μου 'χει λείψει η Ξένιααααα!) και μετά καφές, μπύρα και τέτοια πράγματα. :)

 

Και περιμένω νέα και για το βιβλίο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καθυστερημένα, αλλά κάλλιο αγά παρά ποτέ.

 

να σου ζήσουν οι κόρες, να τις δεις όπως εκείνες αποφασίσουν (όχι, το όπως επιθυμείς δεν μου κολλάει) και με το καλό το βιβλίο στα ράφια..... (με βλέπω να ψάχνω ψιλά για τσιγάρα... ταπί θα μείνω πάλι για βιβλία, δόσεις, και βενζίνες:D)

 

Αυτά τα ολίγα από μένα καθότι με τις ευχές δεν τα πάω και πολύ καλά... :chinese:

 

take care (ωχ, πρέπει να αρχισώ να διβάζω και τίποτα ελληνικό.... τα ξέχασα και τα λίγα ελληνικά που ήξερα.)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές White Unicorn. Δεχόμεθα ευχές μέχρι να κλείσουν τα 18 οι μικρές :)

 

Όσο για το βιβλίο, μπουμπού, επιτέλους καταλήξαμε σε τίτλο, τελειώνουμε τις διορθώσεις και σε λίγες μέρες (θεωρητικα΄και να χτυπήσω ξύλο!) θα το κρατήσω στα χέρια μου και τούτο!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε. Δώσε μας κι άλλες λεπτομέρειες! Είναι ανακοινώσιμος ο τίτλος; Ξέρουμε περίπου ημερομηνία; Τι γράφεις στο οπισθόφυλλο; Τελικό εξώφυλλο έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εεεε. Δώσε μας κι άλλες λεπτομέρειες! Είναι ανακοινώσιμος ο τίτλος; Ξέρουμε περίπου ημερομηνία; Τι γράφεις στο οπισθόφυλλο; Τελικό εξώφυλλο έχουμε;

 

Ο τίτλος, κι αφού σπαζοκεφαλιάσαμε με τον Νεκτάριο μέχρις δακρύων απ'τα γέλια για το σπαζοκεφάλιασμα, είναι "Ο Ιός"! Έτσι απλά, και για να ακολουθήσουμε κι εμείς το ρεύμα των καιρώνε :p Το εξώφυλλο παραμένει αυτό που είχα δείξει κι εδώ μέσα, και σίγουρα ταιριάζει με τον τίτλο αυτή τη φορά, οπισθόφυλλο περιμένω να το καταλήξουμε, αλλά μάλλον θα έχει σχέση μ'αυτό που είχα προτείνει και ημερομηνία τελική δεν λέμε, για να μην το ματιάσουμε (ούτε μεταξύ μας δηλαδή, όχι ότι σας κρύβω κάτι!)

Ουφ, τα'πα!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω το έχετε σκεφτεί ότι παίζει κι άλλο βιβλίο αυτή την εποχή με αυτό το όνομα ε; Απλά το αναφέρω. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ποιος, πού και γιατί;

 

Θεέ μου, δεν θα το αντέξουμε πάλι με τον Νεκτάριο να σπαζοκεφαλιάζουμε δύο μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει πρόσφατα στα βιβλιοπωλεία ο "Ιός" του Sigler (Πλατύπους). Είναι θρίλερ τρόμου/επιστημονικής φαντασίας. Αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλα βιβλία με αυτό το όνομα. Απλά αυτό κυκλοφόρησε σχετικά πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..