Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Τελευταία ερώτηση και δεν ξανά ενοχλώ. (Για σήμερα).

Στο θέμα που "σέρβιρε" η Ιρμάντα στις 25/11 ποιοι είναι οι gladiators; Πως τους γνωρίζουμε; Ποιοι τους ανακοινώνουν; Εννοώ πριν τις 6/12.

Link to comment
Share on other sites

Είτε σε αυτό το thread που βρισκόμαστε είτε εδώ  μπαίνεις και λες ότι θες να παίξεις κι άμα θέλει κι άλλος παίζετε. Εύκολο :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό, κάτι μου φαίνεται πως μπερδεύτηκε λίγο εδώ. Ο νέος μας φίλος ρώτησε τι είναι τα WriteOff κι εγώ απλά του εξήγησα το κόνσεπτ του παιχνιδιού. Δεν είδα κάπου να δηλώνει πρόθεση να παίξει, και όσον αφορά εμένα σε καμία περίπτωση δεν εξέφρασα πρόθεση να συμμετάσχω σε κάποιο τώρα ή προσεχώς. Έχω από καιρό επισημάνει το πόσο έχουμε "φορτώσει" το παιχνίδι και την ανησυχία μου ότι δεν αφήνουμε περιθώριο σε άλλους συμφορουμίτες να παίξουν σε δικό τους, έχω ήδη προτείνει σε περισσότερες από μία φορές να οργανώσουμε κάτι άλλο αν θέλουμε να γράφουμε παρέα, έχω ήδη δηλώσει ότι προτίθεμαι να απέχω από ψηφοφορίες και ανάλογες διαδικασίες. 

 

Απλά ξεκαθαρίζω τη θέση μου γιατί μου φάνηκε παραπάνω πως ίσως νομίσατε ότι ήθελα να παίξω και γι' αυτό απάντησα στον Tzaspy.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απευθυνόμουν στην Ειρήνη (που θέλει να παίξει μετά απ' αυτό) και στον tzaspy πάντως, Σπύρο :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωτικόν: ναι, λοιπόν, θα θέλαμε να έχουμε σειρά μετά το τρέχον παιχνίδι. Η Elgalla εκτός από πρόλογο, θα δώσει και το χέρι της στον νικητή (μπορείτε να τη φανταζόσαστε ωσάν πυργοδέσποινα, με κατάλληλη ενδυμασία -βλέπε εικόνα- να περιμένει να ρουφήξει η γης τα αίματα τα μελάνια για να δει σε ποιον από τους δυο μας θα χαρίσει το χέρι και τη μαγειρική της, αναστενάζοντας ολίγον βαριεστημένα - όπως οφείλουν να κάνουν οι πυργοδέσποινες).

 

post-302-0-26359400-1448632698_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ να τη διαβάσω αυτή την αναμέτρηση. Εμείς περιμένουμε...

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Εχμ, υποθέτω πως μπορώ να πω "I'm game" ?

Δεν ξέρω πως λειτουργεί, οπότε θα το πω.
Αν έκανα λάθος, ζητώ συγνώμη, είμαι μικρός, άπειρος και όχι πολύ έξυπνος. 

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε, έχει ξεκινήσει ο διαγωνισμός διηγήματος φαντασίας αυτήν την περίοδο, μπορείς να δεις όλες τις λεπτομέρειες εδώ. Αν θέλεις να συμμετάσχεις σε αυτόν, θα χαρούμε πολύ να σε έχουμε στην παρέα μας. Συνηθίζεται να μην τρέχουν παιχνίδια παράλληλα με τους διαγωνισμούς, οπότε θα πρέπει να περιμένεις λίγο για write-off. Αλλά πέρνα μια βόλτα από το thread του διαγωνισμού, ρίξε μια ματιά στο θέμα κι αν νιώθεις ότι σε τραβάει join us! :)

Link to comment
Share on other sites

Αχού, δεν έχω επαφή.

Είχα να μπω στην σελίδα κανά μήνα και, so don't think ill of me!

Βασικά για να αποφευχθεί το spam στο post μπορούν να σβηστούν αυτά τα 3 σχόλια, δεν είναι χρήσιμα σε κανέναν νομίζω.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα θέλαμε με τον Disco_Volante να παίξουμε ένα WriteOff, τρόμου ή/και ΕΦ. Θα το εκτιμούσαμε πολύ αν αναλάμβανε κάποιος να μας δώσει την εισαγωγή. :)

Link to comment
Share on other sites

Καποιον θα σας βρουμε, αγορια! Σπυρο, δεν εχω ξεχασει αυτο που μου εστειλες, απλως δουλευα βραδυνα συνεχεια και δεν προλαβα καθολου, θα σου απαντησω αποψε ή αυριο πρωι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε με τον Disco_Volante να παίξουμε ένα WriteOff, τρόμου ή/και ΕΦ. Θα το εκτιμούσαμε πολύ αν αναλάμβανε κάποιος να μας δώσει την εισαγωγή. :)

Αν με θέλετε, είμαι διαθέσιμος ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Θα θέλαμε με τον Disco_Volante να παίξουμε ένα WriteOff, τρόμου ή/και ΕΦ. Θα το εκτιμούσαμε πολύ αν αναλάμβανε κάποιος να μας δώσει την εισαγωγή. :)

Αν με θέλετε, είμαι διαθέσιμος ;)

 

 

Γιατί να μη θέλουμε; :) Εγώ προσωπικά θα ήθελα μια χάρη από όποιον τελικά οριστεί να δώσει την εισαγωγή. Θα προτιμούσα αυτή να μην περιέχει ονόματα ή τοποθεσίες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, εννοείται πως θέλουμε! :)

Όποτε είσαι έτοιμος μετά το τρέχον WriteIn, δώσε μας την εκκίνηση. Να θυμάσαι, κάτι σε horror, ή σε SciFi, ή σε Horror SciFi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, εννοείται πως θέλουμε! :)

Όποτε είσαι έτοιμος μετά το τρέχον WriteIn, δώσε μας την εκκίνηση. Να θυμάσαι, κάτι σε horror, ή σε SciFi, ή σε Horror SciFi.

 

Χμμ...χμμ... :whistling:  :whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τι έγινε ρε παιδιά στο πάλαι ποτέ κραταιό sff? Write off από το 2016? Υπάρχει κανένας που να έχει διάθεση, από ελεύθερο χρόνο άλλο τίποτα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Asgaroth said:

Τι έγινε ρε παιδιά στο πάλαι ποτέ κραταιό sff? Write off από το 2016? Υπάρχει κανένας που να έχει διάθεση, από ελεύθερο χρόνο άλλο τίποτα τελευταία.

Τρέχει διαγωνισμός, ανάμενε. Αρχές Φλεβάρη κάτι μπορεί να γίνει...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ψήνεται κανείς; Ότι είδος θέλετε, με ότι όρια και περιορισμούς προτιμάτε. Ο τρέχων διαγωνισμός τελειώνει, ας ξαναζωντανέψουμε αυτό το υπέροχο παιχνίδι. :)

Για να το κάνω λίγο πιο "ελκυστικό", έχω να γράψω κάτι -πέρα από κάνα δυο τρία γουοναμπί ποιηματάκια της στιγμής- σχεδόν ενάμισι χρόνο! Άντε λοιπόν, παλιό κι αγαπημένο παρεάκι, ας βγάλουμε πάλι τη γαλέρα στ' ανοιχτά! :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Προσφέρομαι να σας δώσω εισαγωγή. Δεν θα γράψω γιατί θα είμαι πνιγμένη στα διορθώματα, αλλά θα σας παρακολουθήσω. ?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, Αταλάντη, γιατί έλπιζα ότι θα ήσουν μία από αυτούς που θα ανέβαιναν στο πλοίο να κωπηλατήσουμε παρέα. Βλέπεις, αυτό που είχα κατά νου δεν ήταν μια κλασική μονομαχία ένας εναντίον ενός, αλλά ένα παρεΐστικο παιχνίδι όπως εκείνα τα ωραία που παίζαμε παλιά. Αλλά και εισαγωγή φυσικά, εννοείται, ευπρόσδεκτη με μεγάλη χαρά. Αρκεί βέβαια να δεχτεί κανείς να με παίξει. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο θα σε παίξω εγώ :) ευπρόσδεκτοι όμως είναι κι όσοι άλλοι θέλουν

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ! Γιάννη, διάλεξε είδος, θέσε (τονίζω το "θ"... :whistling: ) κανόνες και όρια, και πάμε να ροκάρουμε φίλε. Και φυσικά όσοι πιστοί προσέλθετε, η γαλέρα είναι μεγάλη και χωράει πολλούς κωπηλάτες, πλάκα θα έχει. :) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν εχω κάποια ιδιαιτερότητα. Ένα συνηθισμένο όριο στις 4000 λέξεις και μια εισαγωγή από τη πυργοδέσποινα. Τώρα προτιμώ να μην περιοριστούμε με είδος κτλ. :) Ας περιμένουμε μήπως θέλει και κανείς άλλος να πάρει μέρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξανά σούπερ, μου αρέσει χωρίς προκαθορισμένο είδος. Για να μην περιμένουμε αέναα ας πούμε ότι αρχίζουμε, ξέρω 'γω, το Σάββατο βραδάκι, τι λες; Πιστεύω πως είναι αρκετός ο χρόνος ως τότε για να δουν όλοι την πρόσκληση και αν ψήνεται κανείς άλλος να μας το πει. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..