Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση, ζητώντας την έγκριση των δυνάμεων του φόρουμ, σχετικά με το write-off που στήνω εδώ και καιρό, και σχετικά με την ιδιαιτερότητα αυτού του write-off.

 

Σκέψη πρώτη:

 

Δεν θα ήθελα να διακόψω την ορθή αρίθμηση του θεσμού με αυτή την ιδιαίτερη σύγκρουση. Θα το πούμε WRITE-OFF: ΕΡΙΝΥΕΣ 2.

 

Είναι ένα “championship”, ανοικτό μόνο στις γυναικείες πένες του φόρουμ.

 

Και άρα, σκέψη δεύτερη:

 

Όσα κορίτσια θέλουν να συμμετάσχουν, είναι καλοδεχούμενα. Η ψηφοφορία, με poll ή pm, θα καθοριστεί από τον αριθμό των συμμετοχών. Νικήτριες είναι ταυτόχρονα οι τρεις πρώτες, ως οι Νέες Ερινύες του sff.

 

Υπενθύμιση: Ζητούμενο του FANTASY διηγήματος είναι το πετυχημένο λυπηρό φινάλε.

 

Σκέψη τρίτη:

 

Ανεβάζω το όριο των λέξεων στις 4.000, χωρίς να συμπεριλαμβάνω και τις λέξεις της εισαγωγής!

 

Σκέψη τέταρτη:

 

Ανοίγω τόπικ και αναρτώ την εισαγωγή την Δευτέρα του Πάσχα, 25 Απριλίου.

Οι κυρίες έχουν 10 μέρες διορία να ποστάρουν τα διηγήματα τους. Πάντα υπάρχει περιθώριο για παράταση (έως και 5 μέρες).

 

Και σκέψη πέμπτη:

 

Η ψηφοφορία παραμένει ανοιχτή μέχρι και τέλος Μαΐου, μεσάνυχτα 31/5 με 1/6, όπου ανακοινώνονται οι Νέες Ερινύες 2011. (Αν ξαναγίνει παρόμοιος διαγωνισμός, από του χρόνου πια.)

 

Υπάρχει περίπτωση η ανάγνωση και ψηφοφορία του ιδιαίτερου αυτού write-off να συμπέσει με τον κανονικό Διαγωνισμό Διηγήματος Fantasy. Θα ήθελα να μείνει η ψηφοφορία του write-off ανοιχτή για τόσο διάστημα για να μην αδικηθούν τα διηγήματα.

 

Είναι περισσότερο θέμα επιλογής των συγγραφέων, αν έχουν την κράση να γράψουν back to back, ή να διαλέξουν. Τα διηγήματα του write-off θα διαβάζονται και θα ψηφίζονται όταν τα διηγήματα του Διαγωνισμού ακόμα θα γράφονται.

 

What say you?

Link to comment
Share on other sites

Οι αναγνώστες θα έχουν δικαίωμα μιας ψήφου ή τριών; Γιατί από το λίγο που έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση, θα έχουμε πάνω από τρεις υποψήφιες, οπότε αν είναι να έχει μια ψήφο ο καθένας, τρέχα γύρευε. Ενώ αν έχει τρεις ψήφους ο καθένας ή (ακόμα καλύτερα) να γίνει η ψήφος σε στυλ μεγάλων διαγωνισμών, με pm με τη σειρά προτίμησης, θα έχουμε τα ορθότερα δυνατά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναγνώστες θα έχουν δικαίωμα μιας ψήφου ή τριών; Γιατί από το λίγο που έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση, θα έχουμε πάνω από τρεις υποψήφιες, οπότε αν είναι να έχει μια ψήφο ο καθένας, τρέχα γύρευε. Ενώ αν έχει τρεις ψήφους ο καθένας ή (ακόμα καλύτερα) να γίνει η ψήφος σε στυλ μεγάλων διαγωνισμών, με pm με τη σειρά προτίμησης, θα έχουμε τα ορθότερα δυνατά αποτελέσματα.

Έχεις δίκιο. Γι αυτό, όπως είπα, η μέθοδος ψηφοφορίας θα γίνει ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών. Αν είναι λίγες (από 3 έως 6), θα έχουμε poll με τρεις επιλογές στον ψηφοφόρο. Αν είναι πολλές (από 6 και πάνω) θα το κάνουμε με τη γνωστή μέθοδο των pm.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Χμ, εδώ ίσως να έχουμε ένα πρόβλημα... μπορεί οι κύριοι του φόρουμ να αισθανθούν αδικημένοι και να απαιτήσουν να γίνει διαγωνισμός write-off για τους top-3 Κέρβερους :p

 

Ντίνο, θα κοιτάξουμε να δούμε αν βολεύει να γίνει το write-off έτσι όπως το λες, σε σχέση με τον επερχόμενο διαγωνισμό Φάντασυ. Φαίνεται να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα μονομαχία και μακάρι να μπορεί να γίνει μ' αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, θα κοιτάξουμε να δούμε αν βολεύει να γίνει το write-off έτσι όπως το λες, σε σχέση με τον επερχόμενο διαγωνισμό Φάντασυ. Φαίνεται να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα μονομαχία και μακάρι να μπορεί να γίνει μ' αυτόν τον τρόπο.

Αναμένω απόφαση. -_-

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, θα κοιτάξουμε να δούμε αν βολεύει να γίνει το write-off έτσι όπως το λες, σε σχέση με τον επερχόμενο διαγωνισμό Φάντασυ. Φαίνεται να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα μονομαχία και μακάρι να μπορεί να γίνει μ' αυτόν τον τρόπο.

Αναμένω απόφαση. -_-

Σημαντική είναι φυσικά και η πρόθεση συμμετοχής. Χωρίς ικανοποιητικό αριθμό παιχτριών δεν ξεκινάω τόπικ. Πλην Σόνυας, και τινών ψόφιων, οι άλλες είναι εξαφανισμένες. Που είναι η Cassandra Gotha; Η Lady Nina ήθελε το Ρακόρ της. Naroualis; Nienor;

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, θα κοιτάξουμε να δούμε αν βολεύει να γίνει το write-off έτσι όπως το λες, σε σχέση με τον επερχόμενο διαγωνισμό Φάντασυ. Φαίνεται να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα μονομαχία και μακάρι να μπορεί να γίνει μ' αυτόν τον τρόπο.

Αναμένω απόφαση. -_-

Σημαντική είναι φυσικά και η πρόθεση συμμετοχής. Χωρίς ικανοποιητικό αριθμό παιχτριών δεν ξεκινάω τόπικ. Πλην Σόνυας, και τινών ψόφιων, οι άλλες είναι εξαφανισμένες. Που είναι η Cassandra Gotha; Η Lady Nina ήθελε το Ρακόρ της. Naroualis; Nienor;

Ναι, είναι κι αυτό κάτι που ήθελα να σημειώσω. Ας δούμε αυτές τις μέρες πόσες περίπου θα είναι συμμετοχές, για να ξέρουμε πόσο χρόνο θα πρέπει να διαθέσουμε. Γι' αυτό, οι κυριές που ενδιαφέρονται, ας αρχίσουν να δηλώνουν επιθυμίες.

Ντίνο, εγώ πιστεύω ότι ακόμη και τρεις υποψήφιες, καλό θα ήταν να παιχτεί ένα write-off.

Link to comment
Share on other sites

Η Lady Nina δίνει το παρόν και ενόσω διορθώνει την ιστορία της για το Ρακόρ, ακονίζει τα νύχια της για την επόμενη αναμέτρηση... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Η Lady Nina δίνει το παρόν και ενόσω διορθώνει την ιστορία της για το Ρακόρ, ακονίζει τα νύχια της για την επόμενη αναμέτρηση... :devil2:

Αν γίνει με μόνο δύο ή τρία άτομα, τότε θα διατηρηθεί η κανονική αρίθμηση, αλλά όχι και η ανάδειξη Ερινυών, που ήταν ο σκοπός. Θα πάμε με τους κανονισμούς.

 

Αν, και μόνο αν, δεχτώ να το κάνω αυτό, δεν θα υπάρξει ξανά θέμα Ερινυών. Θα έχουν κερδίσει επάξια την νάρκη τους.

 

Lady Nina και Sonya λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση: δηλώνω συμμετοχή μόνο στο write off για τις Ερινύες. Αν δεν μαζευτεί ικανός αριθμός κυριών δηλαδή, η συμμετοχή μου για write off θα αναβληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση: δηλώνω συμμετοχή μόνο στο write off για τις Ερινύες. Αν δεν μαζευτεί ικανός αριθμός κυριών δηλαδή, η συμμετοχή μου για write off θα αναβληθεί.

:dazzled:

 

Μα δεν χρειάζεται αυτό το Write-Off. ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΕΡΙΝΥΕΣ!!

 

Μακριά! Μακριά μου! Να φύγω, να κρυφτώ, να διασώσω τα νεύρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εεεμ, γεια σας, θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος από τα μεγάλα κεφάλια θα μπορούσε να με ενημερώσει σχετικά με το πότε είναι το επόμενο write-off :)

Βρήκα τον διαγωνισμό τρομερά ενδιαφέρων, και αναρωτιόμουν αν κάποιος θέλει, βρε αδερφέ, να κονταροχτυπηθούμε :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι μόλις βρεις αντίπαλο και εισαγωγή. Αν βρεις αντίπαλο, μπορώ να γράψω εγώ καμιά εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

ωραία τότε, έφυγα προς αναζήτηση (μείνε ετοιμοπόλεμος για εισαγωγή ;) )

Link to comment
Share on other sites

DJDB, είμαι μέσα. Φεύγω για να ακονίσω τα μαχαίρια μου. (σοβαρό αντιπαλο-ειδές ύφος, και καλά)

Ο κύριος Scanner να προβεί με την εισαγωγή παρακαλώ. Περιμένουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική είναι φυσικά και η πρόθεση συμμετοχής. Χωρίς ικανοποιητικό αριθμό παιχτριών δεν ξεκινάω τόπικ. Πλην Σόνυας, και τινών ψόφιων, οι άλλες είναι εξαφανισμένες. Που είναι η Cassandra Gotha; Η Lady Nina ήθελε το Ρακόρ της. Naroualis; Nienor;

 

Εδώ είμαι βρε. Και γουστάρω φάση, δικέ μου ( :D ).

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική είναι φυσικά και η πρόθεση συμμετοχής. Χωρίς ικανοποιητικό αριθμό παιχτριών δεν ξεκινάω τόπικ. Πλην Σόνυας, και τινών ψόφιων, οι άλλες είναι εξαφανισμένες. Που είναι η Cassandra Gotha; Η Lady Nina ήθελε το Ρακόρ της. Naroualis; Nienor;

 

Εδώ είμαι βρε. Και γουστάρω φάση, δικέ μου ( :D ).

 

Άργησες. Έστω να έδινες παρόν για ηθική υποστήριξη. Τώρα να δούμε. Ίσως του Αγίου Δεντοβλέπω. Μας έρχεται ο μεγάλος Φάνταζυ διαγωνισμός.

 

Πάντως, οι Ερινύες θα μετονομαστούν σε Άρπυες. Οι πρώτες βασανίζουν ένοχους. Οι δεύτερες αυτούς που δε φταίνε σε τίποτα.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, οι Ερινύες θα μετονομαστούν σε Άρπυες. Οι πρώτες βασανίζουν ένοχους. Οι δεύτερες αυτούς που δε φταίνε σε τίποτα.

 

Έεεελα, μη μου το χαλάς τώρα! Αφού μου απένειμες τον τίτλο της Ερινύας στο facebook με την ευκαιρία των ευχών για το Πάσχα:lol:! Και τώρα μου λες ότι δε μετράει και το γυρίζουμε σε Αρπυίες; Όχι, κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό το write-off, απλά όχι τώρα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω ποια τον βασάνισε... Πού να μιλάγαμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω ποια τον βασάνισε...

Εγώ ξέρω! Καμιά κατσικούλα, καμιά γουρουνοπούλα... Μπορεί να'ταν και προβατάκι, who knows? Έλα, παραδέξου το! Απλά είχε χαλάσει η σούβλα και τα ρίχνεις πάνω μας! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αυθαιρετώ, ας μου πει κάποιος παρακαλώ, υπάρχει κανένα άλλο write off με προτεραιότητα, μπορούν τα παιδιά να ξεκινήσουν δικό τους; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..