Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Ήταν να γίνει το write-off για την ανάδειξη των Ερινυών, από τον Ντίνο, αλλά λόγω έλλειψης συμμετοχών φαίνεται πως αναβάλλεται για άλλη φορά.

 

Αν και την επόμενη βδομάδα ξεκινάει ο διαγωνισμός Φάντασυ νομίζω ότι μπορούμε να έχουμε ένα write-off, για το διάστημα που θα είναι η συγγραφή των ιστοριών. Εκτός αν οι DJDB και Howard Crease επιθυμούν περισσότερο να πάρουν μέρος στο μεγάλο διαγωνισμό, αντί για εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε, αν μου δώσουν το ΟΚ, θα κάνω το τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Δηλαδή, αν γίνει το Write Off δεν θα μπορούμε να πάρουμε μέρος στον διαγωνισμό Φάντασυ; Δεν το ήξερα αυτό. Αν είναι έτσι, θα προτιμούσα τον διαγωνισμό, αν συμφωνεί και ο DJDB. Παρεμπιπτόντως, υπάρχει τόπικ για τον διαγωνισμό Φάντασυ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι θέμα κανονισμού, απλά μπορεί να μην μπορείς να γράψεις και στα δύο, αυτό μόνο. Ο διαγωνισμός δεν έχει ανοίξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να πάρεις μέρος και στους δύο διαγωνισμούς. Απλά, σκέφτηκα πως αν γράψετε για εδώ μετά, ίσως, να αισθάνεστε λίγο κουρασμένοι για να γράψετε και στον Φάντασυ.

 

Για το διαγωνισμό Φάντασυ δεν υπάρχει ακόμα τόπικ. Θα ανοιχτεί, το πιθανότερο, Δευτέρα μεσάνυχτα, όπου και θα δοθεί το θέμα του διαγωνισμού.

 

Επαναλαμβάνω, αν θέλετε, μπορείτε να πάρετε μέρος και στους δύο διαγωνισμούς.

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τότε! Δεν έχω προσωπικά πρόβλημα για να συμμετάσχω και στους δυο διαγωνισμούς. Οπότε μαντεύω πως το μόνο που μένει τώρα είναι να δώσει την απάντησή του και ο DJDB.

Kαι ευχαριστώ για τη διευκρίνιση

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα παιδιά. Απλώς, θα έλεγα να κρατήσουμε το κείμενο του writeoff λίγο μικρό, έως 2000 χαρακτήρες ας πούμε.

 

Scanner αναμένουμε :).

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά, αν δεν προλάβω το μεσημέρι, μέχρι το βραδάκι οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δεν άντεξα ο άνθρωπος, θα σκαρφαλώσω σε έναν λόφο, θα στήσω το λάβαρο, και θα περιμένω τις πολεμίστριες να έρθουν.

 

ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΙΣ ΕΡΙΝΥΕΣ

 

Μόλις τελειώσει ο παρόν διαγωνισμός Φάνταζυ, θα ξεκινήσει το κάλεσμα με την εισαγωγή ποσταρισμένη.

 

Προσοχή: Είναι Εισαγωγή για Fantasy διήγημα.

 

Θα είναι ένα event εκτός των κανονικών, αριθμημένων write-off.

 

Συμμετέχουν μόνο θηλυκές πένες. Όσες θέλουν και γουστάρουν. Δεν έχω κανένα δικαίωμα ή λόγο να απαγορέψω την έμπνευση των αρσενικών μας γραφιάδων, απλά θα μείνουν εκτός poll.

 

Όριο λέξεων: 4.000 χωρίς να μετρούν οι λέξεις της εισαγωγής.

 

Διορία συγγραφής 2 μήνες, με τον Αύγουστο ανοιχτό για παρατάσεις.

 

Ποστάρετε το Fantasy διήγημα στην Βιβλιοθήκη, και το λινκ στο τόπικ.

 

Το poll θα είναι πολλαπλό, με 5 συμμετοχές και άνω, ο αναγνώστης ψηφίζει τις 3 πρώτες. Η ψηφοφορία θα κρατήσει μέχρι τέλη Οκτωβρίου περίπου.

 

Θα ανακηρυχθούν τρεις νικήτριες, οι 3 Ερινύες του Φόρουμ.

 

 

Στόχος των συγγραφέων, το σημείο που θα τους κρίνει: Το τραγικό φινάλε, χωρίς όμως να δείχνει βεβιασμένο. Θέλουμε την καρδιά του αναγνώστη στο παλούκι.

 

Τι γνώμη έχουν οι μέλλουσες Ερινύες δι αυτήν μου την πρόταση; :sweatdrop:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δηλώσει πρόθεση συμμετοχής απ' την αρχή και συνεχίζω να διεκδικώ το κεκτημένο μου σκήπτρο. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αφού δίνεις χρόνο τόσο απλόχερα (δύο μήνες) και δε θα χρειαστεί να πιεστώ με την εξεταστική, μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα.

 

Δεν ξέρω πόσο θα καταφέρω να βυθίσω την καρδιά του αναγνώστη στο παλούκι, μα θα διαγωνιστώ!

 

Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό -δε θα έχω, άλλωστε, περιθώρια για κάτι λιγότερο.

 

Ευχαριστούμε πολύ, Ντίνο, που μας δίνεις την ευκαιρία! :)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι τα αριθμημένα write off θα συνεχίσουν στο διάστημα αυτού του έκτακτου event.

Αλλιώς μιλάμε για ένα τριμηνο που δεν θα παίξει άλλο write off ε;

 

Να ρωτήσω κάτι;

 

-Αφου είναι διαφορετικός διαγωνισμός με πολλές συμμετέχουσες (αντι για δύο)

-Μόνο για γυναίκες

-Με τρεις νικήτριες αντί για μια

 

για ποιον λόγο να το πούμε write off και να μην ανοίξουμε έναν καινουριο τύπο διαγωνισμών;

 

Μπορεί να χρησιμεύσει ως παράδειγμα και για άλλους παρόμοιους διαγωνισμους.

Γιατί να μπλέξουμε την λέξη write off και να τα μπερδέψουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι τα αριθμημένα write off θα συνεχίσουν στο διάστημα αυτού του έκτακτου event.

Αλλιώς μιλάμε για ένα τριμηνο που δεν θα παίξει άλλο write off ε;

 

Να ρωτήσω κάτι;

 

-Αφου είναι διαφορετικός διαγωνισμός με πολλές συμμετέχουσες (αντι για δύο)

-Μόνο για γυναίκες

-Με τρεις νικήτριες αντί για μια

 

για ποιον λόγο να το πούμε write off και να μην ανοίξουμε έναν καινουριο τύπο διαγωνισμών;

 

Μπορεί να χρησιμεύσει ως παράδειγμα και για άλλους παρόμοιους διαγωνισμους.

Γιατί να μπλέξουμε την λέξη write off και να τα μπερδέψουμε;

Οι υπόλοιποι διαγωνισμοί write-off θα τρέχουν κανονικά. Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός θα είναι ανεξάρτητος.

 

Όσο για το όνομα του διαγωνισμού, ας το επιλέξει ο Ντίνος. Μπορεί να είναι κάτι σαν Διαγωνισμός Ερινυών... και μπορεί να γίνει κι ένα ετήσιο καλοκαιρινό event.

 

Επίσης, ναι, τέτοιου είδους μικρότερης έκτασης διαγωνισμοί είναι καλοδεχούμενοι. Πιθανότατα θα συζητηθεί μετά τον τρέχοντα Φάντασυ.

Link to comment
Share on other sites

για ποιον λόγο να το πούμε write off και να μην ανοίξουμε έναν καινουριο τύπο διαγωνισμών;

Πόσταρα εδώ τις πληροφορίες γιατί από εδώ ξεκίνησε. Αλλά σίγουρα δεν θα είναι write-off.

Link to comment
Share on other sites

Do the honors Ντινο και βάφτισε το νέο είδος διαγωνισμών.wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρωτοείπες, είχα ένα σωρό πράγματα στο μυαλό μου και δε θα έπαιρνα μέρος. Τώρα κάπως χαλάρωσε το θέμα, οπότε ευχαρίστως, μιας και είναι και σε βάθος χρόνου και δε θα μου πάρει πολύ από το μεγάλο μου που γράφω τώρα.

Edited by Naroualis
Link to comment
Share on other sites

Do the honors Ντινο και βάφτισε το νέο είδος διαγωνισμών.wink.gif

Γκουλπ. Το τόπικ θα είναι αυτό που έγραψα: ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΕΡΙΝΥΕΣ. Το event: ΕΡΙΝΥΕΣ 2011.

Από εκεί και μετά, υγεία νάχουμε να λέμε και του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν...λέω να πάρω μέρος σε ένα write off έτσι για να ξυπνήσω και το τόπικ και τον εαυτό μου....Ποιός θέλει να παίξουμε???:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κανείς δεν το παίζει το παιδί;

Παιδί, εγώ δεν μπορώ να σε παίξω, γιατί έχω και τις Ερυνίες :devil2:), αλλά αν βρεις συμπαίκτη μετά χαράς γράφω την εισαγωγή (αν με θέλετε, γιατί μπορεί να έχετε κάποιον άλλο υπ' όψη σας).

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα την εξεταστική, θα έπαιζα μαζί σου με χαρά! Με την εισαγωγή της Άννας! Κι ας είχα τις Ερινύες. Αλλά... καταραμένη εξεταστική!

Link to comment
Share on other sites

Με θέλετε για εισαγωγή ή θα φωνάξετε άλλον; Και αν ναι, πείτε μου παρακαλώ περίπου τι είδους/διάθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Άννα, δώσε πράμα στο λαό laugh.gif

 

Edit, είδος κλπ δεν με απασχολούν. Αν θέλει κάτι ιδιαίτερο ο Τάτο, ας μας πει.

Edited by Deus Misereatur
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..