Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Χμμ..είχα σκοπό να σταματήσω για λίγο καιρό να γράφω ή να παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς. Οι τελευταίες προσπάθειες δεν ήταν και τόσο ευκολοδιάβαστες από εμένα. Λυπάμαι Στέλιο, δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή την όρεξη για άλλη μια συγγραφή. Έχω ρίξει όλο το βάρος στην ανάγνωση και στη μεθοδολογία μιας τουλάχιστον σωστής συγγραφής. Εννοώ ότι διαβάζω και τα βάζω όλα σε μια σειρά, ώστε να μπορέσω κάποια στιγμή να παρουσιάσω μια ιστορία ανεξαρτήτως θέματος, τουλάχιστον να μπορεί κάποιος να τη διαβάσει με άνεση. Σου ζητώ συγνώμη προκαταβολικά που δεν κρατώ την υπόσχεση μου. Πιστεύω ότι ένα από τα παιδιά εδώ (και είναι αρκετοί) θα δεχτεί να πάρει μέρος στη θέση μου. Σε ευχαριστώ για την πρόταση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..είχα σκοπό να σταματήσω για λίγο καιρό να γράφω ή να παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς. Οι τελευταίες προσπάθειες δεν ήταν και τόσο ευκολοδιάβαστες από εμένα. Λυπάμαι Στέλιο, δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή την όρεξη για άλλη μια συγγραφή. Έχω ρίξει όλο το βάρος στην ανάγνωση και στη μεθοδολογία μιας τουλάχιστον σωστής συγγραφής. Εννοώ ότι διαβάζω και τα βάζω όλα σε μια σειρά, ώστε να μπορέσω κάποια στιγμή να παρουσιάσω μια ιστορία ανεξαρτήτως θέματος, τουλάχιστον να μπορεί κάποιος να τη διαβάσει με άνεση. Σου ζητώ συγνώμη προκαταβολικά που δεν κρατώ την υπόσχεση μου. Πιστεύω ότι ένα από τα παιδιά εδώ (και είναι αρκετοί) θα δεχτεί να πάρει μέρος στη θέση μου. Σε ευχαριστώ για την πρόταση πάντως.

Δεν πειράζει φίλε. Κάτσε να μελετήσεις προς το παρόν. Με ευλάβια παρακαλώ το διάβασμα γιατί αλλιώς :chair:

Αν θες apelpio μπορούμε να διαγωνιστούμε μαζί!

Μετά χαράς. Σε βολεύει ο τρόμος;

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόμος δεν είναι ακριβώς το στοιχείο μου αλλά δεν λέω ποτέ όχι σε οποιαδήποτε πρόκληση. Αν σε βολεύει, γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση: η εισαγωγή δεν περιορίζει τόσο το είδος, μπορείτε να την οδηγήσετε εσείς όπου θέλετε! Απλά αν την έγραφα εγώ (που θα γράψω κι εγώ ιστορία με την ίδια εισαγωγή -εκτός παιχνιδιού φυσικά) θα μου έβγαινε σε μεταφυσικό τρόμο.

 

Όταν είστε έτοιμοι, apelpio και gismofbi, πείτε μου για να ανοίξω το τόπικ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ψήνει κανείς ένα write-off;

Λες; Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, όχι "επίσημα" για να είμαι ακριβής ("ανεπίσημα" κάτι σκάρωσα, σε ένα "παιχνίδι" με έναν καλό φίλο εδώ, είναι θέμα χρόνου πιστεύω να το δείτε). Μέσα, γιατί όχι, αν θες να "παίξουμε" μαζί πολύ ευχαρίστως να δοκιμάσω.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνω, άμα με θέτε, τώρα έχει γίνει full καλά το χέρι και ζήλεψα που είδα τους άλλους να γράφουν στο ffl. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τι κάνει τούτο ρε παιδιά; κάτσε να δω και τα πρώτα...


Α γράφει κάποιος την εισαγωγή και βάζει όριο λέξεων. Είμαι μέσα αν με θέλετε. Άιντε να το δοκιμάσω και αυτό το παιχνιδάκι! :juggle: :juggle: :juggle:  Ελπίζω να δίνεται καμιά βδομαδούλα δέκα μερούλες χρόνος. Ε;;;;

(Μήπως είναι μόνο για δύο; Αν ναι, παίξτε εσείς, μια χαρά περιμένω και τον επόμενο γύρο!)

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, είναι τετατέτ μονομαχία δύο συμμετεχόντων, όπου τους δίνεται μία εισαγωγή από τον διοργανωτή και πρέπει να σκαρώσουν σε προκαθορισμένο χρονικό διάστημα μια ιστορία που να αξιοποιεί όσο το δυνατόν καλύτερα τα στοιχεία της εισαγωγής. Φυσικά έχει όριο λέξεων.

 

Αταλάντη προσωπικά και βέβαια "θέμε", εγώ είμαι μέσα (μάλλον επειδή κι εγώ ζήλεψα το ffl :) ).

 

Κι επειδή βλέπω και την Ειρήνη να ψήνεται, και ίσως κι ο Άρης να θέλει ακόμα να παίξει, είμαι επίσης μέσα και για μικρή παραβίαση των κανονισμών όσον αφορά τον αριθμό "μονομάχων". 

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι θέτε, ό,τι θέτε! Είπαμε περιμένω και τον επόμενο γύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορούμε να αναμένουμε και να πάμε εγώ κι η Ειρήνη για επόμενο γύρο, δεν βιαζόμεθα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α, όχι, αυτό συγνώμη κυρίες μου αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ. Φυσικά και κάνω εγώ πίσω άμεσα και χωρίς δεύτερη σκέψη, δεν θα άφηνα ποτέ δύο κυρίες στην αναμονή. Old school τύπος... :)

 

Κι ανυπομονώ κιόλας να διαβάσω τις ιστορίες σας... :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή μπορούμε να αναμένουμε και να πάμε εγώ κι η Ειρήνη για επόμενο γύρο, δεν βιαζόμεθα! 

Καλό αυτό. Είμεθα ανώτερες, περιμένουμε εμείς! Ορμάτε αγόρια να πιαστείτε, εμείς θα σφαχτούμε με βελόνα του πλεξίματος. Και πένα. Comme il faut.

Παιδιά το θέμα το δίνει ο νικητής του προηγούμενου, σωστά; Ή να δώσουμε εμείς στα αγόρια και τα αγόρια σε μας;

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Στα παιχνίδια οργανωτής γίνεται όποιος θέλει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε το, τους δίνουμε θέμα με την Αταλάντη, μας δίνουν θέμα εκείνοι. Και δεν με πειράζει καθόλου, σοβαρά τώρα, να πάω στον επόμενο γύρο. Τα αγόρια δεν διαγωνίστηκαν στο ffl. Βέβαια ούτε και η Αταλάντη.

Όποτε θέτε ιδεούλες για θέμα εδώ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι συμμετέχοντες δεν είναι απαραίτητα 2 στα παιχνίδια, απλά συνήθως οι συμμετέχοντες είναι 2. Αυτό αποφασίζεται από τους παίκτες.  -_-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Οπότε εγώ λέω να παίξουμε όλοι μαζί παιδιά, για το χαβαλέ! Πρώτα όμως να τελειώσει η ψηφοφορία του FFL και, βέβαια, να βρούμε και κάποιον να μας δώσει τυράκι. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!! Αυτό θα έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον. Έτσι ναι, είμαι μέσα.:)

Προτείνω -χωρίς φυσικά να λέω όχι και σε οτιδήποτε άλλο- να "παίξουμε" σε fantasy-sword and sorcery μονοπάτια, και να προσπαθήσουμε να ψήσουμε την Κασσάνδρα να μας φτιάξει εισαγωγή, έχει -κατά τη γνώμη μου- από τις καλύτερες sword and sorcery πένες.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Οπότε εγώ λέω να παίξουμε όλοι μαζί παιδιά, για το χαβαλέ! Πρώτα όμως να τελειώσει η ψηφοφορία του FFL και, βέβαια, να βρούμε και κάποιον να μας δώσει τυράκι. 

Σας το δίνω εγώ. Σε μια εβδομάδα από τώρα. Αν θέλετε, παιδιά!

Σούπερ!! Αυτό θα έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον. Έτσι ναι, είμαι μέσα. :)

Προτείνω -χωρίς φυσικά να λέω όχι και σε οτιδήποτε άλλο- να "παίξουμε" σε fantasy-sword and sorcery μονοπάτια, και να προσπαθήσουμε να ψήσουμε την Κασσάνδρα να μας φτιάξει εισαγωγή, έχει -κατά τη γνώμη μου- από τις καλύτερες sword and sorcery πένες. :)

madnjim γράψαμε παράλληλα το σχόλιο! Τεσπα αποφασίστε!

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλεια! Οπότε εγώ λέω να παίξουμε όλοι μαζί παιδιά, για το χαβαλέ! Πρώτα όμως να τελειώσει η ψηφοφορία του FFL και, βέβαια, να βρούμε και κάποιον να μας δώσει τυράκι. 

Σας το δίνω εγώ. Σε μια εβδομάδα από τώρα. Αν θέλετε, παιδιά!

 

Α, όχι, μην το χαλάς τώρα, εσύ θα παίζεις μαζί μας, όλοι μαζί είπαμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαι! Ειρήνη, έλα, είπαμε όλοι μαζί! ^_^

 

Edit: Μέσα για sword and sorcery και συμφωνώ για την Άννα. 

Edited by elgalla
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..