Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Εγώ είμαι μέσα για το Write-off. Όσο για το ποιητικό λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να ακολουθήσω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ήδη πει, είμαι και εγώ μέσα για το wtrite-off, αν βρω φυσικά ιδέα από τον πρόλογο. Για το ποιητικό είμαι εκτός..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμα μέσα! Είμαι σίγουρος ότι η εισαγωγή θα είναι πάλι ένας σωστός πειρασμός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οκ περιμένω να μαζευτεί και κανείς ακόμη. Ολότελα αγορίστικο θα είναι μου φαίνεται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιητικό να παίξουμε όποτε θέλετε. Το 'χω καημό να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου σε μια σεστίνα.

 

Στο του write-off, μια θερμή παράκληση μόνο, στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας, περιμένετε να τελειώσει ο τρέχων διαγωνισμός πριν αρχίσετε να ανεβάζετε ιστορίες. Κατά τα άλλα, rock on και καλά γραψίματα σε όλους σας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ανεβάζουμε ιστορίες μετά τη λήξη του τρέχοντος.

Ιστοριομάχε η διοργανώτρια -η αφεντομουτσουνάρα μου- μια χαρά σύμφωνη είμαι. Αρα λοιπόν:

 

Ιστοριομάχος

Σπύρος

Γουίλιαμ

Ευάγγελος

Δημήτρης...

Αλλος με τη βάρκα μας;;;;;

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο του write-off, μια θερμή παράκληση μόνο, στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας, περιμένετε να τελειώσει ο τρέχων διαγωνισμός πριν αρχίσετε να ανεβάζετε ιστορίες. Κατά τα άλλα, rock on και καλά γραψίματα σε όλους σας!

 

Μας; Δηλαδή δε θα μας κάνετε παρέα δεσποινίς;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αγαπημενοι μου! Εχω πολλες υποχρεωσεις αυτην την περιοδο και δεν προλαβαινω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αγαπημενοι μου! Εχω πολλες υποχρεωσεις αυτην την περιοδο και δεν προλαβαινω!

ΟΚ με βλέπω όντως να κάνω τη μάνα του στρατιώτη...

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω διάθεση να γράψω κάτι αυτή την περίοδο! Κανείς άλλος εκτός από μένα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αλλά με όριο στις 3000-3500 λέξεις και χωρίς άλλες συμμετοχές. Ψήνεσαι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αλλά με όριο στις 3000-3500 λέξεις και χωρίς άλλες συμμετοχές. Ψήνεσαι;

 

Αμε. Συμφωνείς για ΕΦ και να ξεκινήσουμε οχι νωρίτερα απο μια εβδομάδα από τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Αμε. Συμφωνείς για ΕΦ και να ξεκινήσουμε οχι νωρίτερα απο μια εβδομάδα από τώρα;

Ok, αλλά καλό θα ήταν να έχουμε την έναρξη όσο νωρίτερα γίνεται.

Κανένας διαθέσιμος 'εισαγωγέας'; :)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι Τρίτη βράδυ, πολύ ευχαρίστως να σας έχω έτοιμη ΕΦ εισαγωγή. :rtfm: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι μόλις κάναμε την πιο σύντομη συννενόηση για write-off που έχει γίνει ποτέ:)

 

θα μπορέσω να γράψω μετά την επόμενη Κυριακή αλλά είμαι οκ να δώσει η Ειρήνη εισαγωγή την Tρίτη - θα το επεξεργάζομαι στο νου μου μέχρι την Κυριακή. Πόσες μέρες έχουμε απο την εισαγωγή μέχρι το ανέβασμα των ιστοριών;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε κανονικά είναι μία εβδομάδα, και υποτίθεται ότι αρχίζουν οι ενδιαφερόμενοι να γράφουν με το που δίνεται η εισαγωγή.

Τώρα βέβαια από μένα ευχαρίστως να γίνει όποια προσαρμογή θέλετε.

Να δώσω την εισαγωγή πιο αργά; Να δώσω Τετάρτη, και να έχετε όριο μέχρι την μεθεπόμενη Κυριακή, 6 Δεκέμβρη, δύο εβδομάδες από τώρα; Οπότε έχετε περιθώριο συγγραφής δέκα μέρες, με το που θα έχετε την εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Ο πρόλογος σερβιρίστηκε σε θερμοκρασία δωματίου εδώ:

http://community.sff.gr/topic/16542-write-off-83-man-from-earth-vs-dagoncult/

Συνδυάστε το κυρίως πιάτο με αναδομημένη χωριάτικη σαλάτα, αφροποιημένο παγωτό φέτα, σφαιροποιημένες ελιές σε λάδι με άρωμα εσπεριδοειδών και δροσερό λευκό κρασί.

Καλή σας όρεξη!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Επειδή μάλλον είμαι το νεώτερο μέλος της παρέας σας με θητεία 2-3 ημερών και επειδή βρήκα ενδιαφέρον και διασκεδαστικό το write off και σαν παιχνίδι και σαν άσκηση του νου, μήπως θα μπορούσε κάποια "παλιά καραβάνα" να μου εξηγήσει τους όρους και ποιοι έχουν δικαίωμα συμμετοχής; 

 
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Επειδή μάλλον είμαι το νεώτερο μέλος της παρέας σας με θητεία 2-3 ημερών και επειδή βρήκα ενδιαφέρον και διασκεδαστικό το write off και σαν παιχνίδι και σαν άσκηση του νου, μήπως θα μπορούσε κάποια "παλιά καραβάνα" να μου εξηγήσει τους όρους και ποιοι έχουν δικαίωμα συμμετοχής; 

 

 

 

Καλώς ήρθες συνονόματε! Παλιά καραβάνα δεν είμαι, αλλά ευχαρίστως να σου πω τα βασικά. :)

 

Το WriteOff είναι συγγραφική μονομαχία (stand off). Δύο συγγραφείς, είτε μετά από συνεννόηση είτε μετά από πρόκληση-πρόσκληση, λαμβάνουν μια μικρή εισαγωγή από κάποιον τρίτο, κοινή και για τους δύο και ταυτόχρονα. Από εκείνη τη στιγμή έχουν μία εβδομάδα για να γράψουν και να παρουσιάσουν μια ιστορία που να συνεχίζει την δοθείσα εισαγωγή, έχοντας ακολουθήσει το ύφος της, και έχοντας εκμεταλλευτεί τα στοιχεία που δίνει. Στην εισαγωγή απαγορεύεται κάθε παρέμβαση, ενώ τελικά κρίνεται η ιστορία για την σχέση της μ' αυτήν και κατά πόσο την εξέλιξε καλά. Υπάρχει όριο λέξεων στις 3.500 εκτός της εισαγωγής. Μετά το πέρας της εβδομάδας συγγραφής ανοίγει poll για άλλη μια εβδομάδα, όπου όποιο μέλος του φόρουμ θέλει ψηφίζει την ιστορία που έκρινε ως καλύτερη. Στο τέλος της εβδομάδας ψηφοφορίας αναδεικνύεται ο νικητής μονομάχος και εισπράττει τα συγχαρητήρια. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Επειδή μάλλον είμαι το νεώτερο μέλος της παρέας σας με θητεία 2-3 ημερών και επειδή βρήκα ενδιαφέρον και διασκεδαστικό το write off και σαν παιχνίδι και σαν άσκηση του νου, μήπως θα μπορούσε κάποια "παλιά καραβάνα" να μου εξηγήσει τους όρους και ποιοι έχουν δικαίωμα συμμετοχής; 

 

 

 

Καλώς ήρθες συνονόματε! Παλιά καραβάνα δεν είμαι, αλλά ευχαρίστως να σου πω τα βασικά. :)

 

Το WriteOff είναι συγγραφική μονομαχία (stand off). Δύο συγγραφείς, είτε μετά από συνεννόηση είτε μετά από πρόκληση-πρόσκληση, λαμβάνουν μια μικρή εισαγωγή από κάποιον τρίτο, κοινή και για τους δύο και ταυτόχρονα. Από εκείνη τη στιγμή έχουν μία εβδομάδα για να γράψουν και να παρουσιάσουν μια ιστορία που να συνεχίζει την δοθείσα εισαγωγή, έχοντας ακολουθήσει το ύφος της, και έχοντας εκμεταλλευτεί τα στοιχεία που δίνει. Στην εισαγωγή απαγορεύεται κάθε παρέμβαση, ενώ τελικά κρίνεται η ιστορία για την σχέση της μ' αυτήν και κατά πόσο την εξέλιξε καλά. Υπάρχει όριο λέξεων στις 3.500 εκτός της εισαγωγής. Μετά το πέρας της εβδομάδας συγγραφής ανοίγει poll για άλλη μια εβδομάδα, όπου όποιο μέλος του φόρουμ θέλει ψηφίζει την ιστορία που έκρινε ως καλύτερη. Στο τέλος της εβδομάδας ψηφοφορίας αναδεικνύεται ο νικητής μονομάχος και εισπράττει τα συγχαρητήρια. :)

 

 

Kανονικά είναι μεταξύ δύο συγγραφέων όπως πολύ σωστά λέει ο Σπύρος και όπως είναι αυτό που γίνεται τώρα, αλλά έχουν υπάρξει και write-off όπως τα #77, #79, #80, #81 με μεγαλύτερη των δύο συμμετοχή! :)

Edited by SymphonyX13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά της 6 Δεκέμβρη παιδιά. Να τελειώσει αυτό. Όλο και κάποιος θα μας δώσει πρόλογο, γιατί σκεφτόμουν να παίξω και εγώ στο επόμενο. :juggle:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσετε εσείς έχουν σειρά Morfeas και Nienor με δική μου εισαγωγή, για την ακρίβεια, οπότε θα περιμένετε λιγάκι ακόμα, ε;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..