Jump to content

9 (2009)


Nienor
 Share

Recommended Posts

9 by Shane Acker

(μικρού μήκους ταινία, υπέροχη)

 

Αφού δείτε αυτό, δείτε μετά και τι ετοιμάζει ο Tim Burton με αυτό (ο οποίος αν έχω καταλάβει καλά έχει αγοράσει τα δικαιώματα του πρότζεκτ και δεν είναι απλά κάποια συνεργασία): Trailer

 

 

Θα τη δω την ταινία, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα μου αρέσουν οι αλλαγές που θα την κάνουν πιασάρικη.

 

 

 

Σημείωσης: Εάν υπάρχει κάπου αλλού τόπικ για την ταινία, μπαρντόν, δεν κατάφερα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι απο τα πιο γαμάτα πράγματα που έχω δεί στην ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Nienor... Που είναι οι πληροφορίες; Που είναι οι αφίσες; Ένα καρεδάκι από τις ταινίες;

 

Pre-sent-ation!

Αχ, τσάμπα χτυπιέμαι εδώ μέσα. Δεν μαθαίνουν τίποτα... :nonono:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Το 9 το ειδα και γω στο νετ, οταν εμαθα πως θα γινει ταινια μεγαλου μηκους. Ομορφο φαινεται οπτικα, σεναριακα μαρεσει το setting και μεχρι εκει. Περιμενω οπως και ολος ο κοσμος :)

Για μενα παντως ο Burton πλεον ειναι κακη λεξη. Εχω αρχισει μαλιστα να αμφιβαλω αν παρηγαγε ποτε κατι αλλο εκτος απο αισθητικη, πραγμα που για μενα δεν ειναι αρκετο για εναν σκηνοθετη, και ελπιζω να μη βαλει το χερακι του πουθενα στην εν λογω ταινια :)

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο μου, δεν είμαι σίγουρη πως ήθελα να σας παρουσιάσω ακριβώς την ταινία του Μπάρτον (που είναι αυτή που έχει πράγματα να πεις και αφίσες να δείξεις). Αυτό που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κατά κύριο λόγο είναι το 10λεπτο βιντεάκι του Acker που δεν έχει, ούτε αφίσες, ούτε τίποτα άλλο που να χρειάζεται να πει κανείς για αυτό πέρα από το "αυτό είναι, δες το".

 

Τώρα, αν τις έχεις ανάγκη, σου χαλάω εγώ χατήρι;

 

ShaneAcker-9poster-770058.jpg

 

Δεν ξέρω αν μιλάμε για κάποιο εναλλακτικό τώρα ή για μελλοντικό χρόνο πάντως η ανθρωπότητα έχει καταστρέψει τον εαυτό της και επάνω στη γη "ζουν" μονάχα κάποια κουκλάκια μικρόρομπότ με τεχνητή νοημοσύνη που ο τελευταίος ζωντανός επιστήμονας είχε δημιουργήσει.

 

Η παραγωγή την ταινίας είναι του Tim Burton

Η σκηνοθεσία του Timur Bekmambetov

Τις φωνές των ηθοποιών υποδύονται: Elija Wood, John C. Reilly, Jennifer Connelly, Crispin Glover

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολλά υποσχόμενη η ταινία, ενώ η μικρού μήκους είναι άπαιχτη! :o Τhanks για τα βιντεάκια, Κιάρα! Τον Acker δεν τον είχα ξανακούσει, ομολογώ!

Link to comment
Share on other sites

9 by Shane Acker

(μικρού μήκους ταινία, υπέροχη)

 

Αφού δείτε αυτό, δείτε μετά και τι ετοιμάζει ο Tim Burton με αυτό (ο οποίος αν έχω καταλάβει καλά έχει αγοράσει τα δικαιώματα του πρότζεκτ και δεν είναι απλά κάποια συνεργασία): Trailer

Θα τη δω την ταινία, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα μου αρέσουν οι αλλαγές που θα την κάνουν πιασάρικη.

Σημείωσης: Εάν υπάρχει κάπου αλλού τόπικ για την ταινία, μπαρντόν, δεν κατάφερα να το βρω.

 

 

Τα είδα και τα δύο και ήταν πολύ όμορφα! Αν και δεν είμαι σίγουρος πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει η full-length ταινία από την short...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to 9 (2009)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..