Jump to content

Πτυχιακή εργασία στην Αγγελική Βαρελλά


chris_cotton23
 Share

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!Θα ήθελα την βοήθεια σας...είναι μεγάλη ανάγκη!!!

ετοιμάζουμε μια πτυχιακή εργασία μαζι με τη κοπέλα μου πάνω ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΒΑΡΕΛΛΑ!!!

Δεν μπορούμε να βρούμε με τίποτα πληροφορίες...ειδικά η κοπέλα μου εχει αγχωθεί υπερβολικά και

δεν το αξίζει(οχι εγώ οτι πάω πίσω αλλά δεν πρέπει να της το δείξω)...

σας παρακαλω πολύ πολύ αν μπορει κάποιος μαζί με εμένα να τη βοηθήσουμε!!!

ο χρόνος τελειώνει και άκρη δεν μπορούμε να βγάλουμε ακόμα...PLEASEEEE!!!

Ψάχνουμε το οτιδήποτε σχετικά με Αγγελική βαρελλά..(βιβλιογραφίες,κριτικές....κτλ)

αν έχει επίσης κάποιος κάποια πτυχιακη με παρόμοιο θέμα ή ακόμα καλύτερα σχετικά με Βαρελλά θα το εκτιμήσω πολύ...

ακόμα και με πληρωμή...αρκεί να βρούμε κάτι....βοηθήστε μας σας παρακαλώ!!!το τηλ. μου είναι

6979048536-6975815711... ακόμη και με πληρωμή...

Σας ευχαριστω παρα πολύ...!!!

 

email: chris_cotton23@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου...άλλα εχω κοιτάξει!!!

ψάχνουμε κυρίως βιβλία που να έχουν γράψει άλλοι για την βαρελλά...να συλλέξουμε κριτικές και να βγάλουμε το ρεζουμέ :tongue: να γράψουμε την δική μας

κριτική...

οτι και να'ναι αρκεί να είναι βαρελλά....τα πάντα!!!(αρθρα απο εφημερίδες.συνεντεύξεις.εκδηλώσεις...)

thanks anyway.... :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Εψαξες μέσω google ή μέσω google scholar? Στο βιβλιονετ που κοίταξα δεν υπάρχει κάτι, ενώ στον γούγλη μου έβγαλε αρκετά πράγματα.

 

Επίσης στείλε e-mail στις διάφορες διευθύνσεις που δίνει στα contacts της σελίδας, μήπως έχουν και άλλες πληροφορίες, να βοηθήσουν.

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αρχίζατε σιγά σιγά να διαβάζετε τα βιβλία της μπας και βγάλετε άκρη; :rolleyes:

Ψάξτε και στις ιστοσελίδες εφημερίδων (Βήμα, Νέα, Ελευθεροτυπία, Καθημερινή κλπ) μήπως έχουν κριτικές για τα βιβλία της ή καμιά συνέντευξη. Α! και στο google ψάξε και "Αγγελική Βαρελά" εκτός από το "Αγγελική Βαρελλά".

Χμμμ... ρίξτε και μια ματιά στην βιβλιογραφία της στο http://www.protoporia.gr/. Μερικές φορές εκεί που είναι τα σχόλια για τα βιβλία βάζουν και κριτικές από διάφορες εφημερίδες ή περιοδικά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ ρε παιδιά ειλικρινά....που ασχολείστε!!! το "google scholar" τι ειναι?

ομως πολυ καλή η ιδέα σου με τα email... δεν το ειχα σκεφτεί....ξεκινάωωωωωω!!!

ευχαριστώ και πάλι..... :graduated:

Edited by chris_cotton23
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και σε σενα "asxeth" ευχαριστω παρα πολύ...ειναι πολύ χρήσιμο το καθετί που μου λέτε!!!

έχουμε ήδη ξεκινήσει να διαβάζουμε εννοειται γιατιιι...αλλιώς δεν γίνεται..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Google scholar

 

Είναι περισσότερο μαθητικό και σχολικό βοήθημα σε beta έκδοση. Ψάξε και εκεί μήπως σου βγάλει κάποιο άρθρο ή κάποια σελίδα που δεν την βλέπεις με το απλό google.

 

Επίσης ψάξε και σε άλλες μηχανές αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

darkclilde το δοκίμασα άλλα δεν μου έβγαλε σχεδόν τίποτα...χρειάζεται κάποιον ιδιαίτερο τρόπο ψαξίματος? εβαλα: αγγελική βαρελλά και αγγελικη βαρελά επίσης,αγγελική βαρελλά κριτίκη...

άλλα τιποτα...θέλει κάποιον διαφορετικό τρόπο....?

thanks anyway.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας νὰ βοηθήσω κι ἐγώ, ἔψαξα σὲ βιβλία περὶ παιδικῆς λογοτεχνίας, ἀλλὰ οἱ ἀναφορὲς στὴν κυρία Βαρελλᾶ ἦσαν πολὺ συνοπτικὲς ἕως καὶ φευγαλέες. Ὡστόσο, βρῆκα αὐτὴν τὴν ἱστοσελίδα ποὺ μπορεῖ νὰ βοηθήσει ΒΑΡΕΛΛΑ

Ἀπὸ κεῖ καὶ πέρα, καλὸ θὰ ἦταν νὰ ψάξετε (;) σὲ περιοδικὰ ποὺ ἀσχολοῦνται μὲ τὴν παιδικὴ λογοτεχνία (π.χ. ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ, ἐκδ. ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗ) ἤ σὲ περιοδικὰ παιδαγωγικῆς (π.χ. ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ), ὅπου μπορεῖ νὰ ὑπάρχουν συνεντεύξεις ἤ ἄρθρα γιὰ τὸ ἔργο τῆς συγγραφέως. Καλὴ συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένα άρθρο σε μπλογκ μιας συγγραφέως όπου αναφέρεται η Αγγελική Βαρελλά. Έψαχνα τη σελίδα της Γυναικείας Λογοτεχνικής Συντροφιάς - όπου έχει βραβευθεί κι απ' ότι ξέρω ήταν και στο συμβούλιο - αλλά δεν τα κατάφερα. Αν έχεις καλύτερη τύχη προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί τους ώστε να πάρεις πληροφορίες.

 

Αν κι απ' όσο βλέπω έχουν να προκυρήξουν διαγωνισμό από το 2007, οπότε ίσως να έχει διαλυθεί ο θεσμός. Και θα 'ταν κρίμα (εκτός που δε θα μπορείς να πάρεις πληροφορίες) γιατί αυτοί είναι που ανέδειξαν την παιδική λογοτεχνία στην Ελλάδα...

 

Τέρμα με το μάθημα. Αν βρω άλλες πληροφορίες θα ποστάρω εδώ.

 

Κι αυτό το attachment awards1970_2007.doc έχει τα βραβεία που έλαβε η Βαρελλά για το έργο της. Είναι καμιά δεκαριά απ' ότι είδα (μ' ένα απλό search στο word θα τα δεις όλα).

 

Υ.Γ: Κοίτα και στον "Κύκλο του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου".

Edited by Eroviana
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινά ευχαριστώ παρα πολύ πολύ...με την βοήθεια σας έχουμε αρχισει και μαζεύουμε υλικό....

ευχαριστώ πολύ΄....οποιος γνωρίζει και θέλει συνεχίζει να λεει....ακόμα τίποτα δεν τελείωσε....

ευχαριστω και πάλι.... :graduated:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..