Jump to content

14ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Σκοτάδι


northerain
 Share

Recommended Posts

Πολλά συγχαρητήρια

α) στο νικητή Nihilio, που η πρωτιά του δεν με ξάφνιασε βέβαια καθόλου. :clap:

β) και σε όλους τους διαγωνιζόμενους, που μας έδωσαν μια εξαιρετικά καλή 13άδα.

γ) στη Nienor ιδιαιτέρως, η οποία για δεύτερη συνεχή φορά παίρνει θέση στην πρώτη τριάδα, διαγωνιζόμενη με είδος το οποίο δηλώνει ότι δεν κατέχει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • northerain

    19

  • Nihilio

    15

  • DinoHajiyorgi

    14

  • aScannerDarkly

    11

Συγχαρητήρια Nihilio αλλά και σ' όλους που έγραψαν! Εγώ δυστυχώς λόγω τρεξίματος δε πρόλαβα:( next time!

Link to comment
Share on other sites

Indeed. Πρόταση: :Lighten: Για να είναι πιο δίκαιοι οι διαγωνισμοί από δω και πέρα, να απαγορευτεί το σεξ -στα διηγήματα των διαγωνισμών, that is.

:bangin: :boxing: :death: :fish: :cardR: :badmood: :dazzled:

Ή να έχουν σεξ όλα τα διηγήματα, τι λες για αυτό; ;)

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους όσοι προσπάθησαν. Έξτρα credit για τον Nihilio. Όντως, τρομερή ιστορία. Την απόλαυσα ιδιαίτερα(όπως και όλες τις υπόλοιπες).

 

Ή να έχουν σεξ όλα τα διηγήματα, τι λες για αυτό; ;)

 

 

Καλό, αλλά αν, ίσως, με κάποιον υπόγειο, σκοτεινό και αδιαφανή τρόπο... είχαν όλα :catmad: ? Δε θα ήταν κι αυτό τέλειο;Ε;Ε;Ε; ;) ;) ;)

Edited by dagoncult
Link to comment
Share on other sites

Συνχαρητηρια σε ολους για της συμμετοχες!!!Τωρα θα γινει κατι σαν τον διαγωνισμο που ειχε διωργανωσει ο Greenmist με τους ποντους???

Link to comment
Share on other sites

Συνχαρητηρια σε ολους για της συμμετοχες!!!Τωρα θα γινει κατι σαν τον διαγωνισμο που ειχε διωργανωσει ο Greenmist με τους ποντους???

Σε μια εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Nihilio για την πρωτιά, και στους Dinosxanthi, Nienor για τη δεύτερη θέση.

 

Ομολογώ πως με ξάφνιασε η 10η θέση για το Baggage claim, το οποίο βρήκα εξαιρετική ιστορία και είχα τοποθετήσει 2ο στις ψήφους μου.

 

Γενικά για μένα, το top-5, χωρίς να μπορώ να ξεχωρίσω ποια ιστορία είναι καλύτερη από την άλλη, είναι:

 

1. Long Hog

2. Baggage claim

3. Άπνοια

4. Η νύχτα στον παλιό ελαιώνα

5. Άμπωτης ψίθυροι

 

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν, συγχαρητήρια στον Northerain για το θέμα που επέλεξε και την ευθύνη διεξαγωγής του διαγωνισμού.

 

Συντονισμένοι στο sff.gr αναμένουμε τον 15ο διαγωνισμό σύντομης ιστορίας.

 

Εις το επανειδείν λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan
Ή να έχουν σεξ όλα τα διηγήματα, τι λες για αυτό; ;)

Τι προχωρημένο φόρουμ! Ως και διαγωνισμό καλύτερης σύντομης τσόντας σκέφτεται να διοργανώσει. Βγάλτε τα μαστίγια σας και τα κεριά σας, φορέστε τα μαύρα δερμάτινά σας και ξεκινήστε!

Link to comment
Share on other sites

Συντονισμένοι στο sff.gr αναμένουμε τον 15ο διαγωνισμό σύντομης ιστορίας.

 

Εις το επανειδείν λοιπόν!

 

 

Μια που το sff είναι κάτι περισσότερο από έναν χώρο διεξαγωγής διαγωνισμών, σας προσκαλώ όλους σ'αυτό το μεσοδιάστημα (και όχι μόνο) να διαβάσετε και να σχολιάσετε τα τόσα ενδιαφέροντα θέματα (topics) που υπάρχουν και να ευχαριστηθείτε κάποιες από τις πολλές ιστορίες της βιβλιοθήκης, παρότι δε γράφτηκαν στα πλαίσια διαγωνισμού.

 

Επομένως, keep in touch!

Link to comment
Share on other sites

Τι προχωρημένο φόρουμ! Ως και διαγωνισμό καλύτερης σύντομης τσόντας σκέφτεται να διοργανώσει. Βγάλτε τα μαστίγια σας και τα κεριά σας, φορέστε τα μαύρα δερμάτινά σας και ξεκινήστε!

Μη μας βάζεις ιδέες.

 

(και με κάνεις να αναρρωτιέμαι ποιος/α θα έγραφε κείμενο με πρόσωπα του φόρουμ, όπως έκανε στον τρόμου ο Adinol και πώς θα ήταν αυτό. χμ...)

 

ΥΓ: ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ, ΟΚ?

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως με ξάφνιασε η 10η θέση για το Baggage claim...

Εμενα αντιθετως καθολου! Ολοι οσοι το διαβασαν μου ειπαν οτι δεν ειναι τοσο τρομου, οποτε μεσα στα πλαισια του διαγωνισμου ηταν αναμενομενο.

Ή να έχουν σεξ όλα τα διηγήματα, τι λες για αυτό;

Ανετα! Εγω μεσα ειμαι. 2 διηγηματα εχω γραψει στην σειρα χωρις σεξ, και εχω αρχισει κατι να παθαινω. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Μιχάλη! Συγχαρητήρια και σε όλους τους συμμετέχοντες! Πραγματικά ήταν ένας πάρα πολύ καλός διαγωνισμός με καλές και ποιοτικές ιστορίες. Όπως θα είδατε και από την τελική βαθμολογία, ήταν μία "ψηφοφορία αγωνίας και τρόμου!" Να ευχαριστήσω τον northerain για την άψογη συνεργασία και να ευχηθώ σε όλους πάντα τέτοιες ιστορίες που να μας κάνουν να δυσκολευόμαστε στην επιλογή κατάταξης!

Link to comment
Share on other sites

γ) στη Nienor ιδιαιτέρως, η οποία για δεύτερη συνεχή φορά παίρνει θέση στην πρώτη τριάδα, διαγωνιζόμενη με είδος το οποίο δηλώνει ότι δεν κατέχει!

Βάσω, σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Τρόμο όμως έχω διαβάσει αρκετά πράγματα (σχεδόν όσα και φάντασυ για να είμαι ειλικρινής απλά παλιότερα περισσότερο) και παρόλο που δεν το κάνω συχνά, γράφω αρκετά. :)

 

Σε αυτό το διαγωνισμό για μένα δεν υπήρχαν τελευταίες θέσεις. Υπήρχαν ας το πούμε δύο γκρουπ, ένα με αυτές που θεώρησα πως ήταν περισσότερο δουλεμένες (σαν ιδέες εννοώ) και ένα με αυτές που ήταν λιγότερο. Ψηφίζοντας, αισθάνθηκα πως αδικούσα τους πάντες. Πολύ περίεργη αίσθηση, πολύ καλό για την ποιότητα του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω κι εγώ ότι δε αυτόν τον διαγωνισμό, δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω τις ιστορίες σε 3-4 ποιοτικά γκρουπ, όπως τις άλλες φορές. Δύο κατηγορίες διέκρινα κι εγώ, αλλά όχι με τόσο ευδιάκριτα όρια. (Κι αυτό δε σημαίνει πώς ήταν όλες το ίδιο χάλια, σημαίνει ότι όλες βρίσκονταν σε καλό επίπεδο)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Εγώ τις χώρισα απλά σε "νιώθω άσχημα" και "νιώθω πολύ άσχημα" :)

Link to comment
Share on other sites

Μη μας βάζεις ιδέες.

 

(και με κάνεις να αναρρωτιέμαι ποιος/α θα έγραφε κείμενο με πρόσωπα του φόρουμ, όπως έκανε στον τρόμου ο Adinol και πώς θα ήταν αυτό. χμ...)

 

ΥΓ: ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ, ΟΚ?

 

Don't... tempt... me... Frodo... :blackcat:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια φίλε Nihilio για τη νίκη σου :thmbup: και φυσικά στην πολύ καλή θέση της Nienor. Δυστυχώς οι δικές σας ιστορίες είναι μέσα στις τρεις που δεν πρόλαβα ακόμα να διαβάσω οπότε θα με συγχωρήσετε που δε βάζω σχόλια. Θα το κάνω όμως. ;) Μπράβο και πάλι σε όλους τους συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Don't... tempt... me... Frodo... :blackcat:

Αν θες μπορεί το αποτέλεσμα να μείνει το μυστικό μας...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορεί το αποτέλεσμα να μείνει το μυστικό μας...

 

You got yourself a deal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..