Jump to content

Οι Γιοι της Στάχτης: Κοράκι σε άλικο φόντο - Κεραμίδας Ελευθέριος


Electroscribe
 Share

Recommended Posts

Μιας και το ανακοίνωσα ήδη στο ιστολόγιό μου, αναφέρθηκε ο Πατάκης και με έδωσε και κάποια :D

 

κυρίες και κύριοι, ταρατατζούμ-ταρατατζούμ, υπέγραψα με τις εκδόσεις Πατάκη για την έκδοση του πρώτου βιβλίου των "Γιων της Στάχτης", το οποίο εγώ τιτλοφορώ "Κοράκι σε άλικο φόντο" (αλλά να δούμε τι θα πουν και τ' αφεντικά επί του θέματος)

 

Δυστυχώς δεν είχα ακόμη την ευκαιρία να μιλήσω με κάποιον αρμόδιο, οπότε δεν έχω πληροφορίες να σας δώσω σχετικά με το πώς βλέπει τα πράγματα ο οίκος, αν έχει νέα προσέγγιση προς το φανταστικό κτλ. Υπόσχομαι να επανέλθω μόλις τους αποσπάσω περισσότερα.

 

Κατά τα άλλα, οι μόνες πληροφορίες που έχω και για τη δική μου περίπτωση επί του παρόντος είναι πως το βιβλίο θα κυκλοφορήσει Δεκέμβριο ή Ιανουάριο.

 

(όποιος δε γνωρίζει για το όλο εγχείρημα και θέλει να μάθει περισσότερα, ας ρίξει μια ματιά στο ιστολόγιο προς το οποίο οδηγεί ο σύνδεσμος στην υπογραφή μου)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑ - ΤΑ - ΚΗ!

 

Electroscribe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-1004-1245779084_thumb.jpg

το γνωστό πράσινο τέρας

 

Θέλουμε τόπικ για τα κονγκρατουλατιόνες! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στην έκδοση που εύχομαι να είναι μια από πολλές περισσότερες!

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή Electro! Συγχαρητήρια! :beerchug:

 

Υ.Γ. Κανείς να μην αγγίξει τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, Λευτέρη!

Εύχομαι κάθε επιτυχία και να δούμε όλο τον κόσμο σου ολοκληρωμένο σε χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Λευτέρη. :cheer: :cheer: :cheer:

 

Χαίρομαι που ο χρόνος, η υπομονή σου και το πεπρωμένο δούλεψαν με το μέρος σου για να αναγνωριστεί η αξία σου! Άλλος ένας "δικός μας" φτάνει στις επάλξεις. Άντε και θα το ρίξουμε το κάστρο, sff ολέ! :thumbsup:

 

Να βγει με το καλό και να είμαστε όλοι εκεί να σου ευχηθούμε ΚΙ ΑΛΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Από την πλευρά μου εύχομαι:

 

- και στα δικά σας, οι ακόμη ανέκδοτοι

- σύντομα ξανά στα ράφια μ' ένα βιβλίο που θ' ανεβάζει ακόμη περισσότερο τον πήχυ, οι ήδη εκδοθέντες

- να πάρω στα χέρια μου το έργο σας πριν το δικό μου (και να είναι και καλοτάξιδο, βέβαια!), όσοι υπογράψετε συμβόλαιο πριν από 'μένα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φανταστρουμφικό κύριος :) Πολλά συγχαρητήρια και τις θερμότερες ευχές μου :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και με ούριο άνεμο :sorcerer:

Όλοι οι οιωνοί δείχνουν ότι ο Πατάκης ετοιμάζει ολόκληρη σειρά φάνταζι (με νεανικό κοινό απ' όσο καταλαβαίνω), ή κάνω λάθος; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι οιωνοί δείχνουν ότι ο Πατάκης ετοιμάζει ολόκληρη σειρά φάνταζι

 

Μακάρι!

 

(με νεανικό κοινό απ' όσο καταλαβαίνω)

 

Αν εννοείς "young adult fiction" (για 13-19 ετών), τότε εμένα θα με πήραν κατά λάθος

Link to comment
Share on other sites

Χιλιάδες συγχαρητήρια και εδώ κι από εμένα!! Και νομίζω αξίζει συγχαρητήρια και ο εκδοτικός οίκος.

Προβλέπω χρυσά ράφια για το "Κοράκι σε άλικο φόντο".

Έχεις, όμως και βάρος στην πλάτη γιατί ανοίγεις νέους δρόμους για το ελληνικό φάνταζυ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Electro! Τώρα στην αναμονή σου προστίθεται και η δική μας που δε το έχουμε διαβάσει και περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρογραφικά συγχαρήκια κι από δω μεριά! Άντε, και εξαντλημένος! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Μας κοψοχόλιασες βρε Ευθυμία :D

 

Συγχαρητήρια στον Electro, μπράβο στον Πατάκη για το ''άνοιγμα'', και περιμένουμε ανυπόμονα...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!

 

Τρελή κίνηση στο σφφ, ε; Πρέπει να κάνω καμιά λίστα να δω τι θα πάρω τους επόμενους μήνες. Άντε και στα "ευπώλητα" :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Λευτέρη. Εύχομαι να είσαι γερός και να εκδίδεις την πλούσια φαντασία σου για πάρα πολλά χρόνια. Να είμαστε κι εμείς καλά να σε διαβάζουμε για άλλα τόσα χρόνια. :D

Link to comment
Share on other sites

Συνχαρητηρια και καλη εκδοση!!!!!! :guitar: :guitar: :guitar: Μονο ενα σχολιο εχω να κανω... Πανω σε ενα παρομιο χαρτη γραφω μια ιστορια αυτον το καιρο :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για τη δεύτερη δόση ευχών

 

Μονο ενα σχολιο εχω να κανω... Πανω σε ενα παρομιο χαρτη γραφω μια ιστορια αυτον το καιρο :(

 

Φυσικά δεν υφίσταται λόγος να μη συνεχίσεις να τη γράφεις. Στο φάνταζυ υπάρχουν αρκετοί χάρτες που μοιάζουν μεταξύ τους, ακριβώς για τον ίδιο λόγο που μοιάζουν ο δικός μου κι ο δικός σου: προσπαθούν να "μιμηθούν" κάτι που προϋπήρχε και δεν ανήκει σε κανέναν συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..