Jump to content

Θέμα 2ο: Κλειστοφοβία!


Μελδόκιος
 Share

Recommended Posts

Προσπαθήστε να εκφράσετε εικαστικά το αίσθημα της κλειστοφοβίας (όπως το καταλαβαίνει ο καθένας).

 

Το θέμα μπορεί να είναι οποιοδήποτε, αρκεί να έχει (ή να προσπαθεί να έχει :p ) κλειστοφοβική ατμόσφαιρα. Ξέρω πως το θέμα είναι λίγο δύσκολο και αόριστο αλλά νομίζω θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα το εκφράσει ο καθένας.

 

Προσπαθήστε να το τελειώσετε μέσα σε 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Να και ο κλειστοφοβούλης μου. Τη σκιά από κάτω του μου τη χάλασε το καταραμένο το φωτοσόπι και βαριόμουν να την φτιάξω...

 

 

Και ναι... Το ξέρω ότι μοιάζει με τον Μπόμπ Σφουγκαράκη Τετραγονοπαντελόνη :doh:

post-29-1109650549_thumb.jpg

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

Έχμ... Να... :hmm:. Είναι μια συμβολική αποτύπωση κλειστοφοβικών αισθημάτων (εγκλωβισμός κτλ.) που ένιωσα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο... Είναι πολύ πρόχειρο...

kleisimo.bmp

Edited by The Blackcloak
Link to comment
Share on other sites

My addition:

 

564d0047.jpg

 

 

Elpizo na sas aresei, einai ligo disturbed.

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

When even the very air you are breathing starts to become thin... poisoned... When the walls suffocate you... When all your cells demand to break the walls, to be free... When this is impossible. When you break instead of those walls.

 

claustrophobia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο καλό και βαθυστόχαστο όσο ήταν ο μικροσκοπικός άγγελος, αλλά δεν μπορώ πάντα να μεγαλουργώ. :-Ρ

post-2-1109936708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου σκίτσο! Να ξεκαθαρίσω ότι δεν εχω ιδέα απο κλειστοφοβία, και μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο να σκεφτώ κάτι που να το εκφράζει. Για αυτό αν το σχεδιάκι δεν σας περνάει ιδιαίτερα το αίσθημα της κλειστοφοβίας, απλά συγχωρείστε με! ;)

post-66-1110069929_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας συνδράμω κ' εγώ τα κόπια μου... :D

(κατά κάποιον τρόπο και *την* κόπια μου, όπως θα διαπιστώσετε... :chinese: )

 

:bangin: κάποιος εδώ μέσα έχει κακές επιρροές πάνω μου :bangin:

 

edit: Και ναι... το ξέρω ότι μοιάζει με τον Κλειστοφοβούλη τον Μελδοκώδη...

 

 

Οι Μούσες μαζί σας...

-Ορφέας

post-181-1110316429_thumb.jpg

Edited by Orpheus
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου. Δεν μ'αρέσει γιατί ούτε αυτό που άρχισα να κάνω είναι, ούτε το αποτέλεσμα βγήκε καλό. Μάλλον για εξώφυλλο κόμικ θα ταίριαζε. Αλλά τι να γίνει? :blush:

Τα κεφάλια είναι μολύβι αποκλειστικά, τα οποία μετά τα έκανα invert στο Photoshop, και το υπόλοιπο είναι photoshop-created βέβαια.

 

Kleistophobics1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου... λίγο καθυστερημένο βέβαια

Είναι δύο πρόχειρα σκιτσάκια που έκανα τώρα. Δυστυχώς δεν έχω σκάννερ, οπότε τα τράβηξα φωτογραφία με την κάμερα του υπολογιστή ( :D ) οπότε συγγνώμη για την απίστευτα χάλια ανάλυση και το μικρό μέγεθος.

(το ένα σκιτσάκι είναι αυτό που έκανα πρώτα, αλλά μου φαινόταν πολύ απλό, οπότε είπα να βάλω κάτι παραπάνω -το πλέγμα-, αλλά τελικά μου φαίνεται πως το παραγά-...φόρτωσα...) :p

 

----------

 

post-122-1110834821_thumb.jpg post-122-1110834844_thumb.jpg

Edited by King_Volsung
Link to comment
Share on other sites

aliveandkicking001.jpg

 

Alive and kicking. Άργησα λίγο βέβαια αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..