Jump to content

αγαπημένος ήρωας comics


Morgoth_dark_lord_of_Angbad
 Share

Recommended Posts

Poios einai o agaphmenos sas hrwas se comic?

 

 

 

Emena einai mallon o Asterix, alla m'aresoyn kai diaforoi ths Marvel.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Drunk Elf

    7

  • Rikochet

    3

  • Darkchilde

    3

  • Illidan

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Morpheus (όχι από το matrix άθλιοι :p ) από το The Sandman είναι κορυφή, Silent Bob κορυφή (από Clerks και Jay & Silent Bob), Fathom (μου έχει κολλήσει!), o Marv από το Sin City είναι αρκετά συμπαθητικός :ph34r: και ο Saint of Killers ( B) ) από τον Preacher.

Τώρα από αυτούς ήρωες είναι... άντε η Fathom. Γι'αυτό παίρνω τη λέξη ήρωας με την έννοια του χαρακτήρα ;)

Α και από υπερήρωες ο κορυφαίος είναι ο Batman :ph34r:

Edited by Drunk Elf
Link to comment
Share on other sites

Best ever είναι ο Οβελίξ... το άτομο μετράει... :p :p

 

Από Marvel ψηφίζω Hulk γιατί είναι απο τους λίγους που δεν αγωνίζονται για να σώσουν τη New York ή το Gotham City... Μου την σπάνε αυτοί που κάνουν μόνο καλό... :ph34r:

Edited by Alestor
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω "αγαπημένο ήρωα" από κόμικ, αλλά, αν έπρεπε να διαλέξω κάποιον, θα διάλεγα τον Sandman.

Link to comment
Share on other sites

Μισώ τη Marvel!

Μισώ τη Marvel!

Μισώ τη Marvel!

Μισώ τη Marvel!

Μισώ τη Marvel!

 

Ουφ... εγώ ψηφίζω Αστερίσκιο. Όσα ξέρω από σκίτσο τα έμαθα μιμούμενος τον Uderzo, όταν ήμουν παιδάριον. :rolleyes:

Αγαπημένο κόμιξ πάντως είναι οι Metabarons...

Link to comment
Share on other sites

Τι αγάπη είναι αυτή με τον Asterix; Εντάξει, απόψεις είναι αυτές, δε λέω αλλά δεν είναι και τίποτα το απίστευτο για να τον έχουν 3 (4 αν μετρήσω και τον οβελίξ) από τους 6 αγαπημένο ήρωα :o

Τόσα πράγματα με καλούς ήρωες κυκλοφορούν εκεί έξω!

Δεν κρίνω κανέναν για την γνώμη του, απλά μου φαίνεται παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, ο Αστερίξ είναι πιο γνωστός και τον ξέρουν όλοι. Όπως όταν ρωτήσεις για fantasy, όλοι θα σου πουν "LotR rulez".

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει και εγώ. Όπως και αν ρωτήσεις κάποιον για την καλύτερη ταινία θα σου πει Τιτανικός ( :o ) ή Lord of the Rings ( <_< )

Link to comment
Share on other sites

Πρέγματι ρε Αλέστωρα, πωσ και ξέχασα τον Οβελίξ? Πάντώς και οι Metabarons καλοι ειναι, αν και δεν συγκρίνονται με Αστεριξ. Α, επίσης μου αρέσει πολύ ο Λούκι Λούκ (ειδικά οι Ντάλτον-αυτοί είναι κακοποιοι)

Link to comment
Share on other sites

Αστερίκιος και Οβελίκιος είναι οι καλύτεροι! Μου αρέσει και η οικογένεια των... Ντακ! (και ΜακΝτακ :p )

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε από Neil Gaiman.

Και επίσης Jean Grey (αλλά όχι όπως τα έκανε η Marvel μετά το 1994).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πω τον Πανοραμίξ! Ποιος άλλος κάνει τόσο ωραία potions; Επίσης και ο Μορφέας (που τόσο καιρό έψαχνα το όνόμά του και δεν μπορούσα να το θυμηθώ...)

Ο Αστερίξ είναι επίσης κορυφαίος! Φέτος έχω λαμπάδα με Αστερίξ (είναι όντως κάπως αλλά εμένα μου αρέσει!!!) Επίσης μου αρέσει πολύ η κοπελιά από την Αρμάδα, εκείνη με τα κοτσίδια. Τρομερή μούρη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά τι τρέλα είναι αυτή με τον Sandman??? <_<

 

Εγώ γιατί δεν έχω διαβάσει ποτέ? Μήπως είμαι λίγο πίσω....? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω όλα τα τεύχη του Βάρδου, αν είσαι καλός μαζί του θα σου δώσει και εσένα για να ξεστραβωθείς :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα ο asterix.

Τώρα John Constadine (Hellblazer) και Sandman (Sandman)

Tον John Costantine θα τον ενσαρκώσει στην ταινία ο Keanu Reeves!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει ταινία Hellblazer;;;;;

Ή μήπως λες για την ταινία Sandman; Θα βγει τελικά; Ξέρει κανένας; Είχα βρει ένα σενάριο στο internet για ένα σενάριο που ήταν να γυριστεί αλλά τελικά δεν έγινε ποτέ.

Το μόνο σίγουρο είναι η ταινία της αδερφής του, Death.

Link to comment
Share on other sites

Για Hellblazer.

 

Για Sandman δεν έχω ακούσει τίποτα σίγουρο. Μόνο φήμες κυκλοφορούν, και η μία διαδέχεται την άλλη οπότε εαν δεν είναι επίσημη ανακοίνωση άστο καλύτερα.

 

Πάντως μέσα στο καλοκαίρι βγαίνει το Hellboy, και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναθεωρώ μετα την ανάγνωση των δύο πρώτων τόμων του Witchblade, και προσθέτω μαζί με τον Scroodge, τον ανεπανάληπτο Ian Nottingham!

 

:guitar: :cool2: :guitar:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..