Jump to content

ταυτιση με super-ήρωα


brave
 Share

Recommended Posts

Άν βγαίνατε απο comic της Marvel, ποιος super-ήρωας νομίζεται πως θα είσασταν και γιατί? (με τους απίθανους μάλον ξαναγίνεται επίκαιρο το θεματάκι) ε?

Link to comment
Share on other sites

Και συ με τον Gambit μικρέ άθλιε ε; Επίσης μου άρεσε ο Punisher επειδή ήταν ο μόνος που "έσπερνε" χωρίς να έχει υπερδυνάμεις. Και δεν ήταν φλώρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήμουν χαλαρά ο Wolverine, αν και υπάρχει μια περίπτωση να υπερισχύσει το paladinιλίκι και να ήμουν ο amazing Spiderman.

Link to comment
Share on other sites

Carnage! :lolipop:

 

ή

 

Εκείνος ο κλώνος του Spidey, ο Scarlet Spider, αν θυμάμαι καλά, που τελικά σκοτώθηκε. :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ η storm, αλλά θα θέλα να είμαι η rogue (το διόρθωσα nihilio και ναι είναι καταπληκτική!!!)... έτσι δεν λεγόταν εκείνη η τύπισσα με τα κόκκινα μαλλιά, που πετούσε και απορροφούσε την δύναμη των άλλων; Αυτή που δεν μπορούσε να αγγίξει κανέναν χωρίς να του κάνει κακό;

Η δύναμη της ήταν μαζί και η προσωπική της καταδίκη... αυτή μου άρεσε γιατί είχε τραγική ιστορία και ταυτόχρονα μπόλικα κότσια, έχω αδυναμία στις πονεμένες ψυχές... χωρίς σχόλια παρακαλώ! :p

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

Rogue λέγεται η κοπέλα (από τις μεγάλες μου αδυναμίες).

Προσωπικά αγαπημένοι μου ήταν οι: Gambit, Human torch και spiderman

Link to comment
Share on other sites

Άλλος που μου αρέσει είναι ο Cable ακι, για μια δόση τσατσιάς, η Phoenix! Ποιός είπε πως θέλει να με σκοτώσει;

Link to comment
Share on other sites

Elektra Natchios (Daredevil)

Amora the Enchantress (Journey into mystery)

Lorelei (Thor)

Isis (Thor)

Silver Sable (Amazing Spider-man)

Edited by Isis
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο από όλους η Storm, αλλά δε θα ήθελα να είμαι η Storm. :huh:

 

O Professor-X, όμως, που είναι και ο δεύτερος αγαπημένος μου είναι φοβερός! :sorcerer:

 

Και ο Magneto λέει πολύ! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Jean Grey όταν όμως έχει τις πλήρης τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές δυνάμεις της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα ήμουν ο Deadpool, που όπως λέει και ένας χαρακτήρας μέσα,

"Congratulations Wayde, from mercenary to a peeping tom in a night"

ή καλήτερα

"Wayde, I stole all your money from your acounts.

Ok, anything else?

I also read all your mail.

Dammit woman!!! This time you've gone too far!!"

 

:doh: :bangin: :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαστερμάιντ, ο κύριος της ψευδαίσθησης (αλλόκοτοι ΧΜΕΝ), αυτός ο κύριος ήξερε να αλλάζει την πραγματικότητα των άλλων... Τι πιο δυνατό απ' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μόνο από Μάρβελ, ε? ΟΚ. Τότε ο Gladiator, από τους Imperial Guard, της Lilandra Neramani της αυτοκράτειρας των Shi'ar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nightcrawler, Wolvering, Gambit. Απλά σταθερές αξίες...Ειδικά ο πρώτος, τρομερός ήρωας. Ααααχ...να 'χα το xbox...X-Men Legends: Kicks ass.

Link to comment
Share on other sites

Jean Grey όταν όμως έχει τις πλήρης τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές δυνάμεις της.

Phoenix Rules! :worshippy:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μάλλον ο thor, αλλα τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, ο punisher ου κάνει καλύτερα απ όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θυμαται κανεις τον τρομερο Ντομινικ Φορτσιουν????

 

αυτος ειμαι!

 

αυτο ειναι γριφος για δυσκολους λυτες.

οποιος τον θυμηθει παιρνει δωρο μια κοπια του

 

"καρατε τυφλη φυγη" με υπογραφη!

 

για να σας δω. ποιος ειναι ο πιο καμμενος?

Link to comment
Share on other sites

Παρ'ότι δεν έχω διαβάσει Marvel, έχω δει τις ταινείες. (αν και πάω στοίχιμα ότι διαφέρουν αρκετά...)

 

Μ'αρέσει πάρα πολύ η Rogue, και θα ήθελα να είχα τέτοια δύναμη, αν και με έλκει πολύ και η παντοδυναμία του Magneto. (καλύτερα για την ανθροπώτητα να μην ήμουν ο αυτός, χεχεχε....)

Τέλος πάντων, δεν μπορώ να αποφασίσω...

 

Μάλλον Rogue.

 

Ίσως...

 

Μπορεί...

 

Ε, δεν ξέρω! Ουφ πια...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... χμμ...

Δεν ξέρω πολύ καλά τον κόσμο της Marvel αλλά μάλλον θα ήθελα να μαι - αν έπρεπε να μαι κάποια αναγκαστικά - ή η Elektra ή η Rogue, διότι μου αρέσει το στυλ της πρώτης και ο πόνος τη δεύτερης.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να διαλέξω ηρωίδα πάντως, θα διάλεγα αναμφισβήτητα τη Storm, την Οroro Munroe. Όχι της ταινίας, των κόμικς. Από τις πιο εξωτικές και ενδιαφέρουσες μορφές που έχω δει! Και απίστευτα αισθησιακή!

Link to comment
Share on other sites

Εαν ημουν καποις θα ειμουν ο γιος της Phoenix (jean gray) και του Wolverine ... Ναι ναι σπερνω γενικως και αδιακριτος. Και οποιος πει τιποτα σαν "σου ΜΠΙΠ την μανα" θα τον ΜΠΙΠ στο βρομοξυλο the Dad's way.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..