Jump to content

The Order of the Stick


Drunk Elf
 Share

Recommended Posts

Ορίστε μερικά από τα strips που μου άρεσαν περισσότερο για όσους βαριούνται να ψάχνουν :D :bangin:

oots0034.gif

oots0044.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε τα διάβασα όλα, πάντως το πιο πολύ γέλασα μ'αυτό

 

:p

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λίγο πολύ όλοι παίζουμε έτσι;;;;Αρχίζω να ανησυχώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό φανατικά. Και ένα άλλο που μου αρέσει αν και δεν είναι στο ίδιο στυλ http://www.dungeoncrawlinc.com/. Τα πρώτα strips είναι άθλια αλλά μετά διορθώνεται η κατάσταση(από αισθητικής άποψης μόνο).

Link to comment
Share on other sites

Sorry, small post... Η αλήθεια είναι ότι είναι ένα πολύ αξιοπρεπές comic που έχει τραβήξει αρκετά τους fans του είδους και των RPG με τις αναφορές του στο παιχνίδι σ' ευφυή επίπεδα (εγώ λάτρεψα κάποια από τα τελευταία, όπως αυτό που σ' ένα μαγαζί που πηγαίνει η Vaarsuvius για ν' αγοράσει potions ανακαλύπτει ότι κοστολογούν 20 χρυσά νομίσματα το φίλτρο, ενώ κοστίζει 25 χρυσά για να το φτιάξεις!), και αξίζει να το διαβάσεις ακόμα κι αν ξέρεις λίγα πράγματα για D&D και χρειάζεται να σου εξηγούν μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ γέλιο, τα διάβασα όλα, απ'την αρχή. Δυστυχώς οι περισσότεροι παίζουν έτσι...Δίνουν βάση στους κανόνες και ποτέ δεν εξηγούν τί είναι off game και τι όχι.

Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι ότι τα σχέδια είναι με απλές γραμμές και χωρίς πολλές λεπτομέρειες. Δίνουν μια κωμική εικόνα τα λεπτά χεράκια και τα ολοστρόγγυλα κεφάλια!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι τα ονόματα των δύο ομάδων βασίζονται στη γνωστή ονομασία που χαρακτηρίζει αυτήν την τεχνική σκίτσου ανθρώπων: stickmen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γμάτο! πραγματικά εντυπωσιάστικα με το λεπτομερές σκίτσο, αλλά υπήρψχαν φορές που χτυπιόμουν στα γέλια (98,7% των strips)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταπληκτικό στριπάκι πράγματι, το έχω υπόψη μου έδω και κάποιους μήνες. Εξακολουθεί να έχει τη φρεσκάδα την οποία το ΚΟDT (το οποίο διαβάζω ανελλιπώς) μοιάζει που και που να χάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!

Εξαίσιο! Καταπληκτικό! Γαμάτο!

 

εδώ

 

Well done Eroviana!

 

 

 

[ξέρω, λίγο νωρίς το είδα το τοπίκιον...]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

kαραbump-bump-bump για ένα από τα καλύτερα webcomics της πιάτσας. Τώρα που είναι και καλοκαιρακι και υπάρχει άπλετος ελεύθερος χρόνος...

 

http://www.giantitp.com/comics/oots0001.html

 

Απλά άψογο, και μην σας ανησυχήσει το μινιμαλιστικό στυλ, το χιούμορ (με d&d μηχανισμούς μεν αλλά όχι μόνο για dndάδες) σπάει κόκαλα. Και έχει φοβερό πλοτ, χαρακτήρες και βάθος (670 κόμικς με το χθεσινό και στατιστικά 100 τον χρόνο περίπου, οπότε πάει αρκετά πίσω)

Ακολουθήστε το :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Από τα καλύτερα comic που έχω διαβάσει. Τι γέλιο έχω ρίξει δεν λέγεται. Το διαβάζω ανελιπώς από πρόπερσι που το ανακάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Το διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό φανατικά. Και ένα άλλο που μου αρέσει αν και δεν είναι στο ίδιο στυλ http://www.dungeoncrawlinc.com/. Τα πρώτα strips είναι άθλια αλλά μετά διορθώνεται η κατάσταση(από αισθητικής άποψης μόνο).

 

Πωωω, με κατάστρεψες. Έμεινα ξάγρυπνος όλο το βράδυ για να τα διαβάσω! xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..