Jump to content

Πτεράργυροι, οι Εξοριστοι της Σερανβέλ - βιβλίο 1ο


trillian
 Share

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε (ναι, καλά ακούσατε!!!) το βιβλίο του Κώστα Βουλαζέρη, Πτεράργυροι, οι Εξόριστοι της Σερανβέλ, το πρώτο βιβλίο μιας - απ' ότι φαίνεται - διλογίας. Ο κόσμος του Άρμπεναρκ είναι γνωστός σε πολλούς στο φόρουμ, και σε όσους δεν είναι, αξίζει να τον μάθετε! Η έκδοση είναι ενός νέου εκδοτικού οίκου, με την επωνυμία Φανταστικός Ορίζοντας. Για όσους το 'χετε διαβάσει, διαδραματίζεται στην ίδια περιοχή του κόσμου με την Κόρη της Φλόγας.

 

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Το βιβλίο υπάρχει σίγουρα στην Πολιτεία, στον γνωστό πάγκο με τα βιβλία φαντασίας :D. Αν δεν το βρείτε, θα πρότεινα να το ζητήσετε, γιατί είμαι σίγουρη ότι αξίζει :)

 

Αν πω ότι εύχομαι ολόψυχα κάθε επιτυχία στο βιβλίο, θα είναι understatement! :D. Πολλά πολλά συγχαρητήρια στον Κώστα και όλες τις ευχές για καλή επιτυχία! :).

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που είναι εξαφανισμένος και δεν μπορούμε να τον συγχαρούμε.

Link to comment
Share on other sites

Προμηθεύτηκα και γω πριν λίγο στο βιβλίο του κ. Κώστα Βουλαζέρη, που για όσους δεν το γνωρίζουν ήταν από τους πρωτεργάτες στη δημιουργία του SFF με το όνομα Βάρδος. Ο μόνος τρόπος που μπορούμε να τον στηρίξουμε είναι αγοράζοντας και διαβάζοντας το βιβλίο του.

 

Στο διαδικτυακό τόπο του οποίου το λινκ έβαλε η Τρίλλιαν στο πρώτο ποστ μπορεί κάποιος

να επικοινωνήσει, υποθέτω, με τον εκδότη ή να μάθει νέα και για επόμενα βιβλία.

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήδη έχει γίνει το πρώτο update της σελίδας των εκδόσεων Φανταστικός Ορίζοντας. Το λινκ υπάρχει παραπάνω. Από οτι δείχνει το βιβλίο του Κώστα Βουλαζέρη θα υπάρχει σύντομα, αν δεν υπάρχει ήδη δηλαδή, σε πολλά βιβλιοπωλεία, αν και μπορεί κανείς να το παραγγείλει και online.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επιτελους! :o

:thumbsup: :clap:

(more emoticons to come...)

Τουλαχιστον θα διαβαζουμε λιγο Βαρδο και θα παρηγοριομαστε που εξαφανιστηκε(καπως).

Θα ριξω μια ματια για το βιβλιο του και θα το παρω,πιθανοτατα,κι ας μαζεψει ορισμενα αδιαβαστα,κι ας μην εχω λεφτα.Στο κατω κατω δεν ειναι συμπαρασταση.Ξερουμε πως γραφει ο Κωστας...Καιρος να μαθουν και αλλοι πολλοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην updated σελίδα στο παρακάτω λινκ, μπορείτε να διαβάσετε, μεταξύ άλλων, και μια συνέντευξη του κ. Κώστα Βουλαζέρη στην Athens Voice σχετικά με τους Πτεράργυρους, όπως επίσης και ένα βιογραφικό, μερικές κριτικές βιβλίων, και διηγήματα που υπήρχαν στο πάλαι ποτε "Βασίλειο του Φανταστικού".

 

http://www.fantastikosorizontas.gr/kostasv...zeris/index.htm

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαβάσατε τελικά τους Πτεράργυρους; Θέλει κάποιος να γράψει μια συγκεκριμένη γνώμη;

Νομίζω πλέον το βιβλίο κυκλοφορεί σε όλα τα βιβλιοπωλεία της χώρας, τουλάχιστον το είδα και εδώ στην Πάτρα, στην Πρωτοπορεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ ακόμη να το βρω.Διάολε...σπάνια αποφασίζω να πάρω ελληνικό φάντασυ και μετά δε το βρίσκω...

Το διάβασε τώρα πια κανείς εδώ;Τα υπόλοιπα της σειράς;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Υπάρχει στον ελευθερουδάκη στο πανεπιστήμιο, θέλω κάποια στιγμή και εγώ να το πάρω. Το Άρμπεναρκ το απόλαυσα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον βιβλίο. Και βλέπω ότι ανήκει σε τριλογία. Για πείτε τίποτα όσοι έχετε διαβάσει τα βιβλία...

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε. Έχει ενδιαφέρον και διαβάζετε γρήγορα παρά το μέγεθός του. Από Έλληνες συγγραφείς νομίζω ελάχιστα βιβλία του είδους μπορούν να σταθούν πλάι του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει μόνο το πρώτο βιβλίο της τριλογίας. Είναι ενδιαφέρον, θυμίζει αρκετά Martin αλλά έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα: είναι αυτοέκδοση. Και όταν λέω αυτοέκδοση, εννοώ ότι όλα τα έχει κάνει ο συγγραφέας, γράψιμο, διόρθωση, στήσιμο, εξώφυλλα, διανομή και προώθηση. Με άλλα λόγια, του λείπει αυτό το δεύτερο μάτι που θα έλεγε: "εδώ κάτι πάει στραβά".

 

Αλλά ναι, είναι καλύτερο από μεγάλο μέρος φάνταζυ μυθιστορημάτων από Έλληνες συγγραφείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..