Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. yanni

Τι διαβάζετε;

Jo Nesbo, Δίψα. Οι πρώτες εκατό σελίδες είναι κυρίως αναγνωριστικές.
  3. Spyrex

50 Βιβλία για το 2019

Το αηδόνι - Kristin Hannah, σελ. 640 (6/10) Οι μπλε φακοί - Daphne du Maurier, σελ. 96 (8/10) Το σκοτεινό ημερολόγιο - Graham Joyce, σελ. 247 (9/10) Η σκιά - Βαγγέλης Γιαννίσης, σελ. 424 (7/10) Stardust - Neil Gaiman, σελ. 224 (9/10) Το κλεμμένο γράμμα, ο άνθρωπος του πλήθους - Edgar Allan Poe, σελ. 78 (8/10) Η σκιά του ανέμου - Carlos Ruiz Zafon, σελ. 616 (10/10) The haunting of Hill House - Shirley Jackson, σελ. 246 (5/10) Νεκρή ζώνη - Stephen King, σελ. 537 (9/10) Η μουσική του Έριχ Ζαν - H. P. Lovecraft, σελ. 95 (7/10) Ο Σπινόζα γαμάει τον Χέγκελ - Jean Bernard Pouy, σελ. 136 (8/10) Το παιχνίδι του αγγέλου - Carlos Ruiz Zafon, σελ. 600 (6/10) Φαντάσματα - Dean Koontz, σελ. 512 (9/10) Εκείνοι που επιστρέφουν - Αγνή Σιούλα/Γιώργος Γιώτσας, σελ. 440 (6/10) Darkness rising - Brian Moreland, σελ. 160 (7/10) Κάθε νεκρό πράγμα - John Connolly, σελ. 537 (10/10) Paths of glory - Jeffrey Archer, σελ. 384 (6/10) Στον ίλιγγο του εγκλήματος - Agatha Christie, σελ. 127 (7/10) Στη φωλιά του κούκου - Ken Kesey, σελ. 424 (8/10) Murder on the Orient Express - Agatha Christie, σελ. 274 (9/10) The witching house - Brian Moreland, σελ. 153 (5/10) Για ό,τι αξίζει να πεθάνεις - Lee Child, σελ. 446 (7/10) Strange weather - Joe Hill, σελ. 448 (7/10) Ιστορίες μαγείας και τρόμου - Ωρόρα, σελ. 310 (8/10) Βρόχος - Λυκόφως, σελ. 154 (6/10) Ντολόρες Κλέμπορν - Stephen King, σελ. 304 (7/10) John Le Carre - Ο επίμονος κηπουρός, σελ. 528 (8/10) Edgar Allan Poe - Το ταξίδι του Χανς Πφάαλ στη Σελήνη, σελ. 121 (5/10) Σέρλοκ Χολμς, Το σήμα των τεσσάρων, σελ. 217 (8/10) Δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος για κριτικές.
  4. BladeRunner

Τι διαβάζετε;

Έχω αρχίσει το Η λεπτή κόκκινη γραμμή, του Τζέιμς Τζόουνς.
  5. Ballerond

Write In July

Για να δούμε τι θα δούμε.. Myyst: Διγέλαδος: elgalla: Elli Sketo: Nihilio: Μπράβο μας παιδιά, πολύ χάρηκα πο τα είπαμε και γράψαμε. Να το ξανακάνουμε και πιο συχνά, γιατί όχι; Ρίχνω κι εγώ τις ψήφους μου λοιπόν 😉
  6. Dreamer

Another Life (2019)

Ο αστροναύτης Niko Breckenridge και το νεαρό πλήρωμά του, αντιμετωπίζουν απίστευτο κίνδυνο καθώς πηγαίνουν σε μια αποστολή υψηλού κινδύνου για να εξερευνήσουν τη γένεση ενός εξωγήινου τεχνουργήματος. Δημιουργός: Aaron Martin Ηθοποιοί: Jake Abel, Katee Sackhoff, Samuel Anderson | Δείτε την πλήρη λίστα με τους ηθοποιούς που συμμετέχουν εδώ
  7. Dreamer

The 100 (2014-2019)

97 χρόνια μετά από έναν πυρηνικό πόλεμο που έχει καταστρέψει τον πολιτισμό, ένα διαστημόπλοιο που στεγάζει επιζώντες της ανθρωπότητας στέλνει 100 ανήλικους παραβάτες πίσω στη γη, με την ελπίδα να ζήσουν στον πλανήτη. Δημιουργός: Jason Rothenberg Ηθοποιοί: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos | Δείτε την πλήρη λίστα με τους ηθοποιούς που συμμετέχουν εδώ
  8. Ιρμάντα

Write In July

Το φόρουμ επί τω έργω, με χαρά και τρέλα. Myyst ρε σεις. Nihilio ρε σεις. Άξιζε τον κόπο.
  9. Ιρμάντα

Write In July

@Cassandra Gotha εγώ το είχα μυριστεί ότι είσαι Αθήνα, και τους το έλεγα. Υπάρχει και φωτογραφικό υλικό στο μεταξύ. Πάω να το ανεβάσω.
  10. Αχ κρίμα, αν το είχα δει θα ερχόμουν να σας γνωρίσω και να γράψουμε μαζί.
  11. Elli Sketo

Write In July

Έπρεπε να έρθεις για ένα γεία! Το γράψιμο δεν υποχρεωτικό
  12. Καλημέρα, παιδιά! Λοιπόν, παίζουμε με κανόνες FFL, οπότε ψηφίζουμε τις 3 ιστορίες που μας άρεσαν περισσότερο και έχουμε μία βδομάδα για σχολιασμούς και ψήφους. Καλή τύχη!
  13. Cassandra Gotha

Write In July

«Καλά που δεν πήγα». Η σκέψη μου όταν είδα το θέμα της Ιρμάντα. (Ήμουν Μοναστηράκι το πρωί). Θα σας διαβάσω, όμως.
  14. Last week
  15. Ένα άλλο είδος γυναίκας εδώ αν και το σεξ δεν ολοκληρώθηκε.
  16. Spyrex

Τι διαβάζετε;

Σερλοκ Χολμς - Το σήμα των τεσσάρων του Sir Arthur Conan Doyle.
  17. τίτλος: Η αρτ ρετρό εισβάλει στην Αθήνα λέξεις: 420 είδος: επιστημονική φαντασία
  18. Ballerond

Write In July

Μου θυμίζει γρίφο σε escape room
  19. Ιρμάντα

Write In July

Βασικά ο @Myyst δεν απαλλάσσεται... Θα ανέβει και κανονικό κείμενο.
  20. Και η ιστορία του myyst
  21. Τίτλος: Κύριος Μηδέν Λέξεις: 2649
  22. Elli Sketo

Write In July

Θάνατος στους πολύπλευρους χαρακτήρες
  23. Ανεβάζω κι εγώ τη βλακειούλα μου. Άβατον.doc
  24. Ballerond

Write In July

Και σαν κλασικός σπασοκλαμπάνιας, ανεβάζω πρώτος το τερατούργημά μου. Τίτλος: Σπάσε τον κύκλο Λέξεις: 3008 Είδος: Internet-horror.
  25. @Roubiliana Δεν είναι δίκαιο να κρίνω εγώ γιατί γράφεις ένα θέμα που αγαπώ ιδιαίτερα, και μάλιστα το πραγματεύεσαι με έναν τρόπο που μου είναι αγαπητός: το τέρας δεν ξεγίνεται από τέρας με το πρώτο σ' αγαπώ. Είχα καταπιαστεί πιο παλιά, με αυτό το αποτέλεσμα. Θα ήθελα να είναι μεγαλύτερη αυτή η σκηνή που μας δίνεις, πιο λεπτομερής. Βασικά θα ήθελα να ξέρω πώς θα το έκανες retold το όλο πράγμα. Δεν ξέρω αν ψήνεσαι. Μέσα στα δεδομένα της άσκησης είσαι. Αλλά θα μου άρεσε και λίγο πιο brute. Πικάντικο λένε πιο πάνω, ναι. Το ήθελα. Πιο εκτεταμένο. Και στις σκέψεις του πριν, και κατά τη διάρκεια. Αυτό το χρειαζόμαστε για να δούμε τι το τόσο σημαντικό του συνέβη, τι ένιωσε για πρώτη φορά στη ζωή του και πραγματοποιήθηκε η μεταμόρφωση. Μας το λες μεν, αλλά δεν μας το δείχνεις. Δεν το νιώθουμε. Ίσως θα ήθελα και πέντε κουβέντες για το πώς τα είχε καταφέρει να την πείσει να έρθει στο κρεβάτι μαζί του. Επίσης μου άρεσε που δεν το είχε φανταστεί ότι θα λύνονταν έτσι τα μάγια.
  1. Load more activity

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..