Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Yesterday
  2. Tόσες πολλές... "The Thing" "Alien - Aliens" "Conan the Barbarian" "Terminator - Terminator 2: Judgement Day" "Predator" "Evil Dead - Evil Dead:Dead by Dawn" "The Lord of the Rings Trilogy" "LadyHawk" "The 13th Warrior" "Shawshank Redemption" "The Green Mile" "Stand By Me" "The Exorcist" "The Exorcism of Emily Rose" "Saving Private Ryan" "Airplane - Airplane 2" "From Dusk Till Dawn"..... Mόνο η κορυφή του παγόβουνου...
  3. SymphonyX13

    Ποιες είναι οι αγαπημένες σας σειρές;

    Επειδή αν ξεκινήσω από πολύ παλιές και ανακατέψω όλα τα είδη που μου αρέσουν θα αρχίσω κάπως έτσι... " Θάντερκατς, Μακγκάιβερ....κ.λ.π...." θα αναφέρω μόνο μερικές πρόσφατες τρόμου, αφού αυτό είναι το αγαπημένο μου είδος... "Τhe Haunting of Hill House" "Ash Vs Evil Dead" "Stranger Things" Και 2 anime... "Arcane" "Blue Eye Samurai"
  4. Έκτο που περνάει στα διαβασμένα με το ''Ο ανυπεράσπιστος κολοσσός''. Video game δράση αλλά δεν με χάλασε. Και δεν είναι σχήμα λόγου μιας και όντως έχουμε να κάνουμε με παιχνίδι. Και συγκεκριμένα των Ιγκ, φυλής στα απώτερα βάθη του διαστήματος. Σκοπός του παιχνιδιού η κατόπτευση, και στη συνέχεια η καταστροφή κατώτερων φυλών που ζούνε στο σύμπαν. Ο συγκεκριμένος παίκτης, Ξένος όπως αποκαλείται, έχει επιλέξει την ανθρωπότητα. Εύκολος στόχος μιας και είναι αλαζονική όσο και ηλίθια. Με μορφή αύρας παρακολουθεί τους στόχους του, για να μπορέσει να χαράξει την στρατηγική του. Και αυτοί όμως δεν θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια. Καλό και αυτό, με το ανάλαφρο πάνω- κάτω ύφος και του προηγούμενου. Με αναρχικές και σοσιαλιστικές προεκτάσεις. Παίζει να έχω και άλλα από την pulp σειρά των εκδόσεων Λυχνάρι, πρέπει όμως να ξεθάψω την κούτα.
  5. Παρακολουθώ την νέα εκδοχή του "Shogun", την έχω βρει πολύ καλή και αναμένω το τελευταίο επεισόδιο...
  6. Το Σάββατο πήγα και είδα το "Abigail". Καλή για το είδος της, είχε χιούμορ,αρκετό αίμα, γρήγορο ρυθμό, την βρήκα ενδιαφερουσα vampire ταινία..
  7. Σε αυτό το τόπικ μπορείτε να γράψετε ποιες είναι οι αγαπημένες σας σειρές. Μπορείτε να τις γράψετε με όποιο τρόπο εσείς θέλετε. Ακολουθούν κάποια παραδείγματα παρακάτω: ΛΙΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΣΕΙΡΩΝ Σειρά 1 Σειρά 2 κλπ. ------------------- Αγαπημένες σειρές: Σειρά 1, Σειρά 2, κλπ. ------------------- Αγαπημένες σειρές Σειρά 1 Σειρά 2 κλπ.
  8. Σε αυτό το τόπικ μπορείτε να γράψετε ποιες είναι οι αγαπημένες σας ταινίες. Μπορείτε να τις γράψετε με όποιο τρόπο εσείς θέλετε. Ακολουθούν κάποια παραδείγματα παρακάτω: ΛΙΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ Ταινία 1 Ταινία 2 κλπ. ------------------- Αγαπημένες ταινίες: Ταινία 1, Ταινία 2, κλπ. ------------------- Αγαπημένες ταινίες Ταινία 1 Ταινία 2 κλπ.
  9. Σε αυτό το τόπικ μπορείτε να γράψετε ποια ήταν η τελευταία σειρά που είδατε και αν θέλετε γράφετε αν σας άρεσε ή όχι.
  10. Σε αυτό το τόπικ μπορείτε να γράψετε ποια ήταν η τελευταία ταινία που είδατε και αν θέλετε γράφετε αν σας άρεσε ή όχι.
  11. Ειδήσεις για ταινίες Φαντασίας, Επ. Φαντασίας και Τρόμου.
  12. BladeRunner

    50 Βιβλία για το 2024

    Ο τύμβος. Σχόλιο εδώ: X.Φ. Λάβκραφτ (H.P. Lovecraft) -Απρίλιος 51. Ανθολογία - Παραμύθια από την Κίνα (σελ. 189). 8/10 52. Στιβ Φρέιζι - Άλαμο: Ο θρύλος του Ντέιβι Κρόκετ (σελ. 199). 7.5/10 53. Ζαχαρίας Παπαντωνίου - Τα ψηλά βουνά (σελ. 222). 9/10 54. Πηνελόπη Δέλτα - Τρελαντώνης (σελ. 253). 8.5/10 55. Ανδρέας Νικολακόπουλος - Αποδοχή κληρονομιάς (σελ. 203). 8.5/10 56. Εντμόν Αμπού - Ο βασιλεύς των ορέων (σελ. 269). 8.5/10 57. Χρ. Τσαπραΐλης - Παγανιστικές δοξασίες της Θεσσαλικής επαρχίας (σελ. 153). 5/10 58. Λευτέρης Μπούρος - Ερασιτέχνες δολοφόνοι (σελ. 215). 8/10 59. Τζακ Λόντον - Αγάπη για τη ζωή (σελ. 164). 8.5/10 60. Τζακ Λόντον - Πειρατικές ιστορίες (σελ. 120). 7.5/10 61. Τζόρτζιο Μπασάνι - Τα χρυσά γυαλιά (σελ. 140). 8.5/10 62. Χ. Φ. Λάβκραφτ - Ο τύμβος κ.α. (σελ. 189). 8.5/10
  13. BladeRunner

    X.Φ. Λάβκραφτ (H.P. Lovecraft)

    Ο τύμβος και άλλα διηγήματα Οχτώ και κάτι χρόνια πέρασαν από την τελευταία φορά που διάβασα κάτι δια χειρός Χ. Φ. Λάβκραφτ! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκανα τόσο καιρό για να ξαναπιάσω κάποιο έργο του, αφού ό,τι έχω διαβάσει από τον συγκεκριμένο συγγραφέα μου άρεσε από πολύ έως πάρα πολύ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με μια ωραία και αρκετά δυνατή συλλογή εννιά ιστοριών, με όλα ή σχεδόν όλα τα καλούδια που μας έχει συνηθίσει ο Λάβκραφτ. Εκτός από την ιστορία "Πέρα από τον τοίχο του ύπνου" που μου φάνηκε κάπως βαρετή, όλες οι υπόλοιπές με άφησαν ιδιαίτερα ικανοποιημένο, και η ειδικά η μικρή νουβέλα "Χέρμπερτ Γουέστ: Ο Αναβιωτής". Τρόμος, αίσθηση ότι κάτι αποτρόπαιο υπάρχει εκεί έξω, γλαφυρές περιγραφές, όλα αυτά τα ωραία έχουν οι συγκεκριμένες ιστορίες... Πρέπει να διαβάζω συχνότερα Λάβκραφτ, όχι μια φορά στο τόσο! 8.5/10
  14. Last week
  15. Mors Planch

    50 Βιβλία για το 2024

    Μακρια κι αγαπημένοι, Ρ. Τζάκσον (412) Μακάριος 1948-1959, Μ. Θρασυβούλου (357)
  16. Δημήτρης

    50 Βιβλία για το 2024

    1) Ωρόρα: Ιστορίες αίματος και πάθους (σελ 240) 2) Συλλογικό έργο: Δράκοι στο φθινοπωρινό δειλινό (σελ 552) 3) Συλλογικό έργο: Δράκοι στη χειμωνιάτικη νύχτα (σελ 512) 4) Συλλογικό έργο: Δράκοι στην ανοιξιάτικη αυγή (σελ 464) 5) Συλλογικό έργο: Ο καιρός των διδύμων (σελ 504) 6) Συλλογικό έργο: Ο πόλεμος των διδύμων (σελ 464) 7) Συλλογικό έργο: Η δοκιμασία των διδύμων (σελ 368) 8 Ωρόρα: Ιστορίες από παράδοξες διαστάσεις (σελ 240) 9) Scott Smith: Τα ερείπια (σελ 509) 10) Ira Levin: Οι μυστηριώδεις γυναίκες του Στέπφορντ (σελ 128) 11) Gillian Flynn: Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (σελ 643) 12) David J. Lieberman: Mindreader- Διαβάζοντας το μυαλό των άλλων (σελ 302) 13) Norman Ohler: Υπερδιέγερση- Τα ναρκωτικά στο τρίτο Ράιχ (σελ 413) 14) Ωρόρα: Ιστορίες μελλοντικού ερωτισμού (σελ 238) 15) Dean Koontz: Χωρίς επιζήσαντες (σελ 411) 16) Pat Cadigan: Όμορφο αγόρι πέρνα απ' την άλλη μεριά... (σελ 189) 17) Bruce Sterling: Σπάιντερ Ρόουζ (σελ 188) 18) Lois McMaster Bujold: Πένρικ και Δυσδαιμόνα (σελ 403) 19) H. G. Wells: Ο πόλεμος των κόσμων (σελ 279) 20) A. E. van Vogt: Ο ανυπεράσπιστος κολοσσός (σελ 237) 21) Ωρόρα: Ιστορίες με άλογα (σελ 240)
  17. BladeRunner

    50 Βιβλία για το 2024

    Τα χρυσά γυαλιά. Πρώτη επαφή με το έργο του Τζόρτζιο Μπασάνι και δηλώνω ιδιαίτερα ικανοποιημένος. Πρόκειται για μια εξαιρετική νουβέλα (ή ένα εξαιρετικό μικρό, πολύ μικρό μυθιστόρημα), με μελαγχολική ατμόσφαιρα, στην ιστορία της οποίας γινόμαστε μάρτυρες της μοίρας ενός συμπαθούς και καλλιεργημένου ιατρού της επαρχίας, που έχει ένα πάθος, το οποίο στην αρχή είναι κρυφό, αλλά μετά αποκαλύπτεται, μιας και στην επαρχία τίποτα δεν μένει πραγματικά κρυφό για πολύ καιρό. Τρυφερή ιστορία, ανθρώπινη, με ένα κάπως σκληρό αλλά μάλλον αναμενόμενο φινάλε, με τον συγγραφέα να καταφέρνει σε σχετικά λίγες σελίδες να χωρέσει τόσες εικόνες, τόσα συναισθήματα: Ένιωσα ότι διάβασα ένα μεγαλύτερο σε μέγεθος μυθιστόρημα και όχι απλά μια νουβέλα. Και, βέβαια, η γραφή είναι πολύ καλή, ακριβής, οξυδερκής, και κυλάει σαν γάργαρο νερό. Για λεπτομέρειες δεν τσιμπάει πέμπτο αστεράκι από μένα. Στη συλλογή μου έχω και το μυθιστόρημα "Ο κήπος των Φίντζι-Κοντίνι", αν και τώρα που το σκέφτομαι λέω να αγοράσω κάποια στιγμή τους δυο τόμους των εκδόσεων Gutenberg, για να έχω όλα τα έργα του Μυθιστορήματος της Φεράρας στην κατοχή μου. -Απρίλιος 51. Ανθολογία - Παραμύθια από την Κίνα (σελ. 189). 8/10 52. Στιβ Φρέιζι - Άλαμο: Ο θρύλος του Ντέιβι Κρόκετ (σελ. 199). 7.5/10 53. Ζαχαρίας Παπαντωνίου - Τα ψηλά βουνά (σελ. 222). 9/10 54. Πηνελόπη Δέλτα - Τρελαντώνης (σελ. 253). 8.5/10 55. Ανδρέας Νικολακόπουλος - Αποδοχή κληρονομιάς (σελ. 203). 8.5/10 56. Εντμόν Αμπού - Ο βασιλεύς των ορέων (σελ. 269). 8.5/10 57. Χρ. Τσαπραΐλης - Παγανιστικές δοξασίες της Θεσσαλικής επαρχίας (σελ. 153). 5/10 58. Λευτέρης Μπούρος - Ερασιτέχνες δολοφόνοι (σελ. 215). 8/10 59. Τζακ Λόντον - Αγάπη για τη ζωή (σελ. 164). 8.5/10 60. Τζακ Λόντον - Πειρατικές ιστορίες (σελ. 120). 7.5/10 61. Τζόρτζιο Μπασάνι - Τα χρυσά γυαλιά (σελ. 140). 8.5/10
  18. Ζ, φανταστικό ντοκιμαντέρ ενός εγκλήματος. Όταν μία αληθινή ιστορία, που είχε κλονίσει το ελληνικό πολιτικό σύστημα και την κοινωνία, έρχεται σε ένα καλογραμμένο βιβλίο, είναι υποχρέωση μας να το διαβάσουμε. Το μυθιστόρημα εξετάζει τη διαφθορά που επιτρέπει τη σχεδίαση της δολοφονίας, τις συγκαλύψεις και την προπαγάνδα που χρησιμοποιείται, τις προσπάθειας των ερευνητών και των δημοσιογράφων για την εύρεση της αλήθειας και τα άτομα που εμπλέκονται στις δύο πλευρές της υπόθεσης. Το βιβλίο γράφτηκε λίγα χρόνια μετά την δολοφονία του Γρηγόρη Λαμπράκη το 1963. Με οδήγησε να μάθω περισσότερα για την υπόθεση και το ιστορικό πλαίσιο των γεγονότων που περιγράφονται. Το 1969 έγινε η κινηματογραφική μεταφορά του από τον Κώστα Γαβρά. 34. Ζ - Βασίλης Βασιλικός (σελ 423, Λιβάνη 1996, 7,5/10)
  19. Αθανάσιος

    60ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας - Γενικός

    until

    Μπορείτε να διαβάσετε εδώ την ιστορία μου. Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες !
  20. Όλο έλεγα ότι θα διαβάσω τα τρία της από Παρά Πέντε, αλλά δεν εδέησα να το κάνω μέχρι τώρα. Ώσπου είπα να το κάνω το καλό με την συλλογή ''Πένρικ και Δυσδαιμόνα''. Παράδοξος τίτλος, ακόμη και για φάντασυ. Τέτοιο είναι btw, όχι ε. φ. Ο τίτλος στο εξώφυλλο είναι με κεφαλαία, αν δεν υπήρχαν τα σχέδια, δεν θα καταλάβαινα που έμπαιναν οι τόνοι. Το πρώτο είναι το όνομα του κεντρικού χαρακτήρα και το δεύτερο αφηρημένη ονομασία για τους δαίμονες του. Τους οποίους... κληρονόμησε από καπρίτσιο της τύχης οπότε και καλείται να προσαρμοστεί στη νέα του ζωή. Τρεις ιστορίες, περισσότερο μου άρεσε η πρώτη, ήταν διανθισμένη με πινελιές μαύρου χιούμορ. Και οι άλλες ήταν όμως καλές, ωραίες. Έφεραν επίφαση μυστηρίου. Παρ' όλο που ο soft τρόπος που ήταν γραμμένες δεν είναι πολύ του γούστου μου, διαβάστηκαν ωστόσο άνετα και ευχάριστα. Την συγγραφέα την ήξερα αλλά μόνο κατ' όνομα, δεν είχα διαβάσει κάτι άλλο δικό της. Και μου εξήρε το ενδιαφέρον, φαίνεται αν μη τι άλλο ενδιαφέρουσα περίπτωση. Μακάρι να μεταφραστούν και άλλα.
  21. BladeRunner

    50 Βιβλία για το 2024

    Πειρατικές ιστορίες. Σχόλιο εδώ: Τζακ Λόντον (Jack London) -Απρίλιος 51. Ανθολογία - Παραμύθια από την Κίνα (σελ. 189). 8/10 52. Στιβ Φρέιζι - Άλαμο: Ο θρύλος του Ντέιβι Κρόκετ (σελ. 199). 7.5/10 53. Ζαχαρίας Παπαντωνίου - Τα ψηλά βουνά (σελ. 222). 9/10 54. Πηνελόπη Δέλτα - Τρελαντώνης (σελ. 253). 8.5/10 55. Ανδρέας Νικολακόπουλος - Αποδοχή κληρονομιάς (σελ. 203). 8.5/10 56. Εντμόν Αμπού - Ο βασιλεύς των ορέων (σελ. 269). 8.5/10 57. Χρ. Τσαπραΐλης - Παγανιστικές δοξασίες της Θεσσαλικής επαρχίας (σελ. 153). 5/10 58. Λευτέρης Μπούρος - Ερασιτέχνες δολοφόνοι (σελ. 215). 8/10 59. Τζακ Λόντον - Αγάπη για τη ζωή (σελ. 164). 8.5/10 60. Τζακ Λόντον - Πειρατικές ιστορίες (σελ. 120). 7.5/10
  22. BladeRunner

    Τζακ Λόντον (Jack London)

    Πειρατικές ιστορίες Επειδή δεν μου έφτασαν οι πέντε ιστορίες της συλλογής "Αγάπη για τη ζωή", αποφάσισα να διαβάσω στο καπάκι ακόμα μια μικρή συλλογή ιστοριών του Τζακ Λόντον, που αυτή τη φορά έχουν ως επί το πλείστον να κάνουν με τη θάλασσα και όχι με τον παγωμένο Μεγάλο Βορρά. Ωραία πέρασα και τώρα, αλλά οι συγκεκριμένες ιστορίες μου φάνηκαν κομμάτι πιο απλοϊκές και όχι τόσο συναρπαστικές όπως οι άλλες. Όμως, δεν το συζητάω, από τη στιγμή που συγγραφέας είναι ο Τζακ Λόντον, το επίπεδο είναι πάντα πολύ καλό, η ψυχαγωγία πάντα εγγυημένη. Και στην τελική, εδώ έχουμε πειρατές, θαλασσόλυκους, τυχοδιώκτες, λαθρέμπορους, πώς να μην περάσει καλά ο λάτρης της περιπέτειας; Υ.Γ. Το βιβλίο περιέχει τις εξής ιστορίες: "Το Κίτρινο Μαντίλι", "Επιδρομή στους οστρακοληστές", "Η επιστροφή του Κίτρινου Μαντιλιού", "Η απόδραση της γολέτας", "Το πλεύρισμα" και "Ο φτερωτός εκβιαστής". 7.5/10
  23. Δημήτρης

    50 Βιβλία για το 2024

    1) Ωρόρα: Ιστορίες αίματος και πάθους (σελ 240) 2) Συλλογικό έργο: Δράκοι στο φθινοπωρινό δειλινό (σελ 552) 3) Συλλογικό έργο: Δράκοι στη χειμωνιάτικη νύχτα (σελ 512) 4) Συλλογικό έργο: Δράκοι στην ανοιξιάτικη αυγή (σελ 464) 5) Συλλογικό έργο: Ο καιρός των διδύμων (σελ 504) 6) Συλλογικό έργο: Ο πόλεμος των διδύμων (σελ 464) 7) Συλλογικό έργο: Η δοκιμασία των διδύμων (σελ 368) 8 Ωρόρα: Ιστορίες από παράδοξες διαστάσεις (σελ 240) 9) Scott Smith: Τα ερείπια (σελ 509) 10) Ira Levin: Οι μυστηριώδεις γυναίκες του Στέπφορντ (σελ 128) 11) Gillian Flynn: Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (σελ 643) 12) David J. Lieberman: Mindreader- Διαβάζοντας το μυαλό των άλλων (σελ 302) 13) Norman Ohler: Υπερδιέγερση- Τα ναρκωτικά στο τρίτο Ράιχ (σελ 413) 14) Ωρόρα: Ιστορίες μελλοντικού ερωτισμού (σελ 238) 15) Dean Koontz: Χωρίς επιζήσαντες (σελ 411) 16) Pat Cadigan: Όμορφο αγόρι πέρνα απ' την άλλη μεριά... (σελ 189) 17) Bruce Sterling: Σπάιντερ Ρόουζ (σελ 188) 18) Lois McMaster Bujold: Πένρικ και Δυσδαιμόνα (σελ 403) 19) H. G. Wells: Ο πόλεμος των κόσμων (σελ 279) 20) A. E. van Vogt: Ο ανυπεράσπιστος κολοσσός (σελ 237)
  24. BladeRunner

    50 Βιβλία για το 2024

    Αγάπη για τη ζωή. Σχόλιο εδώ: Τζακ Λόντον (Jack London) -Απρίλιος 51. Ανθολογία - Παραμύθια από την Κίνα (σελ. 189). 8/10 52. Στιβ Φρέιζι - Άλαμο: Ο θρύλος του Ντέιβι Κρόκετ (σελ. 199). 7.5/10 53. Ζαχαρίας Παπαντωνίου - Τα ψηλά βουνά (σελ. 222). 9/10 54. Πηνελόπη Δέλτα - Τρελαντώνης (σελ. 253). 8.5/10 55. Ανδρέας Νικολακόπουλος - Αποδοχή κληρονομιάς (σελ. 203). 8.5/10 56. Εντμόν Αμπού - Ο βασιλεύς των ορέων (σελ. 269). 8.5/10 57. Χρ. Τσαπραΐλης - Παγανιστικές δοξασίες της Θεσσαλικής επαρχίας (σελ. 153). 5/10 58. Λευτέρης Μπούρος - Ερασιτέχνες δολοφόνοι (σελ. 215). 8/10 59. Τζακ Λόντον - Αγάπη για τη ζωή (σελ. 164). 8.5/10
  25. BladeRunner

    Τζακ Λόντον (Jack London)

    Αγάπη για τη ζωή Πρόκειται για μια μικρή συλλογή πέντε ιστοριών, οι οποίες διαδραματίζονται ως επί το πλείστον στον Μεγάλο Βορρά. Πρόκειται για χαρακτηριστικά δείγματα του πλούσιου και υπέροχου συγγραφικού έργου του Τζακ Λόντον, διαβάζοντάς τα κανείς παίρνει μια πολύ καλή ιδέα για τη γραφή, τη θεματολογία και τον τρόπο σκέψης του εν λόγω συγγραφέα. Είναι ιστορίες γεμάτες δράση, σκληροτράχηλους ανθρώπους και τοπία άγριας ομορφιάς, που σε ταξιδεύουν στον χρόνο και τον χώρο. Και οι πέντε ιστορίες μου άρεσαν πολύ, είχαν κάμποσα καλούδια να προσφέρουν σε μένα, τον λάτρη του Λόντον αλλά και των περιπετειωδών ιστοριών, πάντως αν ήταν να επιλέξω μια εξ αυτών, πιθανότατα θα ήταν αυτή με τον τίτλο "Αγάπη για τη ζωή". Υ.Γ. Το βιβλίο περιέχει τις εξής ιστορίες: "Αγάπη για τη ζωή", "Οι συνήθειες των Λευκών", "Η ιστορία του Κις", "Στέγη για μια μέρα" και "Το απρόβλεπτο". 8.5/10
  26. Steel Guardian

    Jonathan Strange and Mr Norrel

    Piranesi/Πιρανέζι (Εκδόσεις Αίολος) Μιας και δεν έχουμε γενικό thread για την Susanna Clarke γράφω εδώ και για αυτό το βιβλίο της. Το Jonathan Strange & Mr. Norrell δεν το έχω διαβάσει (ακόμα), αλλά έχω δει την εξαιρετική τηλεοπτική σειρά που βασίζεται σε αυτό, επομένως το Piranesi ήταν η πρώτη φορά που διάβασα κάτι της Clarke. Μου άρεσε πολύ. Πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα πολλά πράγματα για αυτό πριν το ξεκινήσω και νομίζω έτσι είναι καλύτερα. Ακόμα και όσα αναγράφονται στο οπισθόφυλλο είναι πιο πολλά από αυτά που θα έπρεπε. Νομίζω είναι καλύτερα να το προσεγγίσει κάποιος "στα τυφλά". Είναι αρκετά πρωτότυπο, δεν νομίζω ότι έχω διαβάσει κάτι άλλο παρόμοιο. Έχει ωραία ατμόσφαιρα και είναι πλήρως ιντριγκαδόρικο. Η αλήθεια είναι ότι άργησε λίγο να με κερδίσει, αλλά το "λίγο" είναι όντως λίγο. Η πρώτες 10-20 σελίδες, ας πούμε, που κάνουν πολύ από το απαραίτητο "χτίσιμο" για όσα έπονται, αλλά το κάνουν, ίσως, λίγο πιο άμεσα και φανερά από όσο θα προτιμούσα. Συνολικά όμως το πρόσημο είναι, ξεκάθαρα, πολύ θετικό και γενικά η ανάγνωση του βιβλίου τρομερά απολαυστική. Το προτείνω με κλειστά μάτια.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..