Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #14 (Ιρμάντα vs giorgos lagonas vs alkinem)


Elli Sketo
 Share

Εικόνα και επί τόπου #14  

11 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • Λάγια (giorgos lagonas)
    • La voix du bien aimé (Ιρμάντα)
    • Σκοτεινός Θησαυρός (alkinem)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ το άφησα παιδιά, δεν προλαβαίνω δυστυχώς. Σήμερα παραδίδω, και με αρκετή καθυστέρηση, το τελειωμένο κείμενο του βιβλίου, και έχω αδειάσει απο γράψιμο. Άλλη φορά :friends:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού μαζευτήκαμε τρεις και γράψαμε τέτοιες μέρες, πάλι καλά να λες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teaser εικονίτσα σχετική με αυτό που σκαρώνω (βασισμένο σε μία παλιά ιδέα, ωστόσο ταιριασμένο στης Έλλης την εικόνα:)

 

 

 

Inquisition-672x372.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teaser εικονίτσα σχετική με αυτό που σκαρώνω (βασισμένο σε μία παλιά ιδέα, ωστόσο ταιριασμένο στης Έλλης την εικόνα :)

 

 

 

Inquisition-672x372.jpg

καλοοοοοο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει στις 2800 κάτι λέξεις και χτενίζω ως το βράδυ. Ταλαντεύομαι και μεταξύ δύο τίτλων: La voix du Bien-Aimé (η φωνή του αγαπημένου, στίχος από τον Φάουστ) και Which Witch?

Κάτι σε ελληνικό τίτλο δεν παίζει με τίποτα....

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτός έρχεται έτσι νυχοπατώντας, όπως μου φαίνεται, για να τη σώσει, καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέλειωσα στις 2980 λέξεις(πάνω-κάτω). Μέχρι το βράδυ θα το περάσω δυο-τρεις φορές ακόμα.

Τίτλος: Σκοτεινός Θησαυρός(εκτός αν τελευταία στιγμή μού κατέβει κάτι καλύτερο)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προστέθηκε και το poll. Τώρα μένει μόνο να ανακοινωθεί μέχρι πότε ψηφίζουν οι αναγνώστες (μέχρι Κυριακή 10/1 στις 24:00 εικάζω αλλά περιμένω το οκ, το επίσημο, από τη διοργανώτρια).

Επίσης πήρα το θάρρος να αλλάξω τον τίτλο κι αφαίρεσα τον Ντίνο εκ της Ξάνθης από την ταμπέλα. Μας την έκανε, αλλά τον συγχωρούμε. Ας όψεται το μυθιστορηματικό τρομοδημιούργημά του, που θα βρίσκεται -ελπίζουμε- μες στη χρονιά στα ράφια. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Μορφέα!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα....και πρέπει και να ψηφίσω, ε;

Στατιστικά, αν έχει νόημα σε τόσο μικρό δείγμα, έχω να παρατηρήσω ότι πατήσατε πολύ "μακρινά" στην εικόνα της Έλλης, και βάλατε σερνικούς ήρωες, αν και στην εικόνα βλέπουμε γυναίκα. Από την άλλη ίσως αυτή να είναι η ομορφιά του παιχνιδιού. Το οποίο δεν το έχω ξαναπαίξει, και πήγα και πάτησα στην εικόνα επακριβώς, και τώρα νιώθω εκτός κλίματος. :dazzled:

Η μία ιστορία είναι fantasy σίγουρα, η άλλη δεν ξέρω. Μάλλον ενδοσκοπική. Ίσως.

(Σερνικοί ήρωες, σερνικοί συγγραφείς, μφμφ). :fool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κι εγώ και σχόλια θα έχετε πολύ-πολύ σύντομα. Πολύ διαφορετικές ιστορίες, γενικά, εντυπωσιακό το σε πόσο διαφορετικά μονοπάτια σας πήγε η ίδια εικόνα. Μπράβο και τους τρεις και καλή επιτυχία!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και σχολίασα. Όσο για την ψήφο, θα το σκεφτώ λιγάκι.

Πάντως εντυπωσιάστηκα από το πόσο διαφορετικές ιδέες μάς ενέπνευσε η εικόνα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και σχολίασα κι εγώ, έχω λίγο ψηφίσει στο μυαλό μου αλλά επειδή το αισθάνομαι λίγο άδικο θα του δώσω μια δυο μέρες καιρό.

Μπράβο παιδιά, είναι πολύ ωραίο παιχνίδι :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κι εγώ! Σας ευχαριστώ για τις τρεις καινούργιες ιστορίες που διάβασα.  :hi: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κι εγώ! Σας ευχαριστώ για τις τρεις καινούργιες ιστορίες που διάβασα.  :hi:

Εμείς ευχαριστούμε για τα σχόλιά σου!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα, ψήφισα. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!

Edited by Silvertooth
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους τρεις για τις πολύ ωραίες και τόσο διαφορετικές αναμεταξύ τους ιστορίες. Πολύ ωραίο παιχνίδι που γέννησε όμορφες ιστορίες, συγχαρητήρια και στην διοργανώτρια.

Edited by SymphonyX13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω το διάβασμα σε  καμιά ώρα. Περιμέντε :p


Έτοιμος!

Ψηφίζω Ιρμάντα γιατί  είμαι φεμινιστής.

Σχόλια ετοιμάζονται να σερβιριστούν, αν και δεν έχω κάτι να προσθέσω. Με κάλυψαν οι υπολοιποι φορουμίστας

 

Ενδιαφέρουσες ιστορίες και οι τρεις, μπράβο σε όλους!


τεστ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάπως ξεχαστήκαμε νομίζω...

Αν δεν κάνω λάθος, η ψηφοφορία έληγε προχθές τα μεσάνυχτα. Να δώσω λοιπόν τα συγχαρητήριά μου στην Ειρήνη για την δίκαιη νίκη της, κι ευχαριστώ συμπαίκτες και διοργανώτρια για το ωραίο παιχνίδι. Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #14 (Ιρμάντα vs giorgos lagonas vs alkinem)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..