Jump to content

Write off #87 (SymphonyX13 vs Zaratoth)


Ballerond
 Share

  

7 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας άρεσε περισσότερο;

    • Σπαθί και Μαγεία - Zaratoth
      6
    • Η καρδιά του δαίμονα - SymphonX13
      1

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ κοντεύω αργά αλλά σταθερά προς το διχίλιαρο. Σήμερα δεν το έχω πιάσει ακόμα βέβαια, έπεσε δουλειά και πτυχιακή. Πάντως και εγώ ανησυχώ με την Αταλάντη. Τώρα λέει για μια παράγραφο και θα μας σκάσει τελευταία μέρα με ένα magnum opus και θα μας στείλει στα αδιάβαστα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάμε λοιπόν; Βλέπω δυναμικό ποστ από τζτζον οπότε τα πράγματα φαίνονται καλά (ελπίζω μόνο ο τίτλος της ιστορίας να μην είναι Δε ξέρω).

 

 

1.Το ονόμασα   Δεν Γνωρίζω

 

2. 749 λέξεις...

 

 

Υ.Γ Δυστυχώς δεν θυμάμαι  σε ποιο θρεντ έκραζα πρώτο-πρόσωπο σε ένεστωτα  για να το τρίψω στην μάπα του κακού μοδεράτορα

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα πέρασε και φοβάμαι ότι ο κακόμοιρος ο ήρωας θα γίνει πρωινό στα χέρια του αδίστακτου γιγαντιαίου τύπου με το τεράστιο σπαθί.

 

Εκτός κι αν... εσείς τον σώσετε.

Κάνουμε τίποτα; θέλετε παράταση έως τις 21/03; Αλλά όχι πιο μετά καθώς δεν έχει νόημα (αν δεν γράψετε κι εδώ θα παραιτηθώ από mod χαλαρά :p 2 στα 2 αποτυχημένα παιχνίδια πάει πολύ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι πλιζ...

-----

Εγώ είμαι σε μία περίεργη φάση στη ζωή μου.

 

Έχω ξεκινήσει εώ και έναν μήνα  την πρακτική μου και καθημερινά ρίχνω ένα οχτάωρο στο οποίο πώς-να-το-πω  βαριέμαι την ζωή μου  ώρες-ώρες γιατί πρέπει να σκέφτομαι και ως γνωστόν το ρημάδι δεν δουλεύει....

Γυρνάω λοιπόν σπίτι και για να συνέλθω και να στανιάρω χρειάζομαι κάνα δυωράκι. Ε μετά  έχει πάει 8-9 και ξεκινάει σαρβαϊβορ και εννοείται ότι κάνω κάθε τρία  δευτερόλεπτα ανανέωση στο τόπικ του ινσομνια για να γελάω με τα σχόλια. Οπότε προχωράω με αργούς, αλλά σταθερούς(μία μέρα γράφω, μια δεν γράφω δηλαδή :p) ρυθμούς...

 

Μέχρι να συνηθίσω την νέα πραγματικότητα είναι. Μετά θα πετάω και πάλι...

 

----

Πάντως είμαι στις +981 λέξεις μέχρι στιγμής.

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στη φάση που λόγω δουλειάς έχω κάνει τις Βρυξέλλες σχεδόν δεύτερο σπίτι και δυο μέρες την εβδομάδα τις βγάζω στα αεροδρόμια. Και στα κενά της δουλειάς ασχολούμαι με πτυχιακή. Και ο πρωτοπρόσωπος ενεστώτας με έχει γαμήσει. :p Είμαι κάτι λιγότερο από διχίλιαρο, αλλά είναι δύσκολο το άτιμο. Και εγώ για παράταση με βλέπω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη παιδί μου άσε τις υπεκφυγές και γράφε, τον απελπίσατε τον άνθρωπο!

Νικολή τι δουλειά κάνεις και έχεις κάνει το Αθήνα - Βρυξέλλες λες και είναι αστική διαδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτό θα έχει ενδιαφέρον (μα, ενεστώτας; :catmad:  Παίζει να ξεπέρασες την "ενδελέχεια").

 

:clover:

 

(Λοιπόν, αυτό το emoticon με τη γάτα, αν το κοιτάξει από την άλλη, δεν μοιάζει με καμήλα με λαιμό φλαμίνγκο; )

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, τωρα δεν εχω ουτε παραγραφο γιατι την εσβησα. Να δουμε αν θα προλαβω.

 

Υ.γ. Ballerond μη γκρινιαζεις, εσυ εβαλες ενεστωτα στο κατω-κατω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δηλώσει συμμετοχή σε προηγούμενο write-off, μην καταφέρνοντας να γράψω κάτι και απογοητεύοντας τον εαυτό μου και τους συμπαίκτες μου, αυτή την φορά κινήθηκα εκ του ασφαλούς. Δούλεψα για λίγες μέρες μια βασική ιδέα στο μυαλό μου και ξεκινώντας την Τρίτη, μόλις έβαλα τελεία σε μια μικρή ιστορία 2500 λέξεων(μαζί με την εισαγωγή του Μπαλερόντιους.) Οπότε αν ο αγαπητός διοργανωτής και οι εξίσου αγαπητοί συμμετέχοντες δεν έχουν πρόβλημα με το εκπρόθεσμο της εκδήλωσης ενδιαφέροντος, πολύ θα ήθελα να σας κάνω παρέα. Φυσικά σε περίπτωση συμμετοχής μου στο διαγωνιστικό μέρος, δεν ελπίζω σε τίποτα παραπάνω, από το να απαλλάξω από την τελευταία θέση τον φίλτατο Γγιάννη! :)

 

Υ.Γ. Κανονίστε να υπάρξει διαγωνιστικό μέρος(έστω και χωρίς την συμμετοχή μου) έτσι; Πολύ ανησυχητική ηρεμία έχει πέσει...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σε δεχόμαστε αγαπητέ μιας κι εδώ τα πράγματα είναι πολύ πεσμένα (στο τέλος θα γράψω εγώ για να διεκδικήσω την τελευταία θέση :p )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και σε θέλουμε.

 

Ναι ρε Μπαλλεροντιους να γράψεις! Να δεις την γλύκα...

 

 

Τέσπα. Δεν υπόσχομαι τίποτα. Μπορεί ναι, μπορεί και όχι :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που έχω να δηλώσω είναι έναν πονοκέφαλο. xD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, παιδιά, θα παραιτηθώ από την κούρσα. Ναι μεν είχα σκεφτεί κάτι, αλλά δεν μου βγαίνει, η πλοκή δεν δένει όπως θα ήθελα και γενικότερα δεν με εμπνέει. Θα σας διαβάσω, όμως!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μείνω με την χαρά(που από μόνη της μου αρκεί) της συγγραφής της ιστορίας μου φαίνεται, γιατί μάλλον το βλέπω να ακυρώνεται δυστυχώς το συγκεκριμένο write-off. Eκτός και αν σώσει την κατάσταση ο Νικολής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτός ο μπαλλερόντιους πρέπει να γράψει για να  εξιλεωθεί από τις αμαρτίες του

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπαλεροντιους εχει 2/2 ακυρωμενα write off και δεν προκειται να ξαναδιοργανωσει παιχνιδι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το παλέψω μέχρι τελευταία στιγμή, αν και μόλις έλαβα email ότι η πτυχιακή μου έχει θέματα.  :wind2:

 

Στη χειροτέρα των περιπτώσεων, θα μπορούσα να έχω μέχρι και τις 22 βράδυ; Αν δω ότι δεν τραβάει, θα ειδοποιήσω νωρίτερα. Αλλά τι στο καλό, προς το τέλος είμαι.

Edited by Zaratoth
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε  σιάξε την πυχιακή σου πρώτα και  το τελειώνεις το κείμενο  αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε  σιάξε την πυχιακή σου πρώτα και  το τελειώνεις το κείμενο  αργότερα

 

Η πτυχιακή γενικά έχει ένα "δίμηνο" μπροστά να σιάξει. Και στην τελική ξέρω πως έχω χρόνο για να κάνω το κείμενο, αν δεν ασχοληθώ χαζεύω αλλού. Τουλάχιστον, ας χαζέψω λίγο δημιουργικά να τελειώσει τίποτα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώντας ότι ο Νικολής θα τελειώσει και θα ανεβάσει την ιστορία του για να μην ακυρωθεί το Write-off, ανέβασα την δική μου ιστορία με τίτλο "Η καρδιά του δαίμονα".

 

Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ για τον πρόλογο και την έμπνευση! :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ρε συ... αν ανεβάσει κι ο Νικολής, ας πάρει όσο χρόνο θέλει, τότε διαγωνίζεστε οι δυο σας :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ξεκόλλησα επιτέλους. Ελπίζοντας να μην το γκαντεμιάσω, μπορεί να το έχω ολοκληρωμένο σήμερα κιόλας, αλλιώς αύριο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #87 (SymphonyX13 vs Zaratoth)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..