Jump to content

Write off #89


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Λάτρεψα την εικόνα (αμέσως μου γέννησε ιδέες) και αγάπησα το ερωτοχτυπημένο φουσφουρούχι.

Ανυπομονούμε να διαβάσουμε τις ιστορίες σας!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα δεν είναι απλώς ένας επίπεδος κόσμος; Για να δούμε ποια από τις δύο έχει διαβάσει πιο πολύ Πράτσετ.

Το πώς ξεχωρίζουμε αν είναι ερωτοχτυπημένο το φουσφουρούχι θέλω να δω... :witch:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κουμπαρα, μιλα, εσυ την εγραψες την εισαγωγη, το παιχνιδι ειναι συκε, ετσι δεν ειναι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν το αριστερό μάτι είναι μαύρο το άλλο τι είναι; (γιατί συνήθως η διχρωμία στα μάτια δεν παρουσιάζεται στα απόλυτα χρώματα)

 

Η εικόνα μου άρεσε και εμένα πολύ, συμφωνώ με το Γιάννη, δίνει ιδέες!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα ότι αυτή η εισαγωγή απαιτεί ενισχύσεις και κάλεσα δύο παλιούς μου γνώριμους να έρθουν κατά δω να ξεμουδιάσουν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει, η Κιάρα την έγραψε. Σιγουράκι.

Άντε να σας δούμε μαγειρεύτρες μου...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τη ζήτησα να λέτε και μπορώ να παίξω με αυτήν, γιατί αν ήτανε αλλούνου θα με είχατε εδώ να κλαίω και να σπαράζω μέχρι να με αφήσετε να παίξω :p

 

(Ούτε λέξη ακόμα, αλλά ξέρω σχεδόν όλη την ιστορία)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζετε ότι σας ξέχασα. Δεν μένουν και πολλές μέρες. Κάνατε τίποτα ή να φωνάξω τα άγρια θηρία που κρύβω στην ντουλάπα μου;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2200, αλλά δεν πάμε καθόλου καλά. Θέλω μάλλον λίγο παραπάνω από τόσες ακόμα. Κουμπαρούλα; Θέλουμε λέξεις; Θέλουμε παράταση; Θέλουμε κάνα παγωτό; Θέλουμε κάνα δαγκωμένο μήλο της αυτού παρτσακλότητας; Με σάλτσα μέντας;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε, αργία είναι, κανείς δεν μας βλέπει, ας πούμε μέχρι τις 15.8 στις 23:59. Για παγωτό θα πρέπει να περάσετε από δω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ευγενικός ο διοργανωτής σας δεσποσύνες.

Εγώ στη θέση του, για να σας κάνω την χάρη, θα απαιτούσα να μπει και το «μπεν μιξ» στην ιστορία!

(Να ξεσκονίσετε και τα Γαλλικά σας λιγουλάκι…)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σας υπόσχομαι να σας διαβάσω συνοδεία παγωτού.

Γέρο μου έχω να ασχοληθώ με τα Γαλλικά από το λύκειο, τι σημαίνει τούτο;

Link to comment
Share on other sites

το καλό πράγμα αργεί να γίνει! καλή έμπνευση, κυρίες μου : ))

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάμε κυρίες μου; Έχετε γράψει τίποτα ή σας έπιασε η ραστώνη του Αυγούστου;

Link to comment
Share on other sites

Και τις περιμένουμε.....ενδιαφέρουσα μαγειρική μου μυρίζεται!post-4496-0-82257900-1502799809.jpg  (Εδώ, λέει, γράφετε ιστορίες;)

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα εμπνέει θα ήταν ωραία να γράφει κάποιος έτσι αν και λίαν επικίνδυνο για το λάπτοπ!

Link to comment
Share on other sites

Καμία επικοινωνία, κανένα σημείωμα, κανένα σημείο ζωής.

 

ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ;;;; :shout:  :shout:  :shout:  :shout:  :shout:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιδάκια, εγώ δεν. Θα προσπαθήσω μέσα στις επόμενες μέρες γιατί κρίμα να πάει χαμένη η τόσο ωραία φάση που έστησε ο Σκάννερ, αλλά δεν προλάβαινα τη διορία δυστυχώς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τις προθεσμίες οι κουμπάρες τις χάνουνε μαζί, ρε. Κόμπο.

 

Εντάξει, εγώ θέλω κάπου δυο παραγράφους κι ένα (ή και πέντε :p) τελευταίο χτένισμα. Αλλά αυτά θα γίνουνε όταν είσαι έτοιμη κι εσύ. (Κι υποθέτωντας πάντα ότι ο αγαπημένος διοργανωτής μας μιλάει ακόμα. Ε, κύριος; Ε;)

Edited by Nienor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε, χάθηκα κι εγώ. Δεν ξέρω αν περιμένουν άλλοι να παίξουν, αλλιώς, ρε παιδιά, να το καθυστερήσουμε λιγάκι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο χρόνο, μιλάμε για δυο καλές πένες, θα είναι κρίμα να μη διαβάσουμε τις ιστορίες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ναι, δεν περιμένει κάνας άλλος να παίξει, εγώ θέλω να γράψω, η Κιάρα βασικά έχει ήδη κάνει τα περισσότερα απ' ό,τι μου είπε, οπότε δώστε μου κι εμένα μερικές μερούλες και θα στρωθώ, πρόμις. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #89

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..