Jump to content

ΣΑ #12 (Απαντήσεις και Σχολιασμοί)


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

@ΝίκηΩραία ιδέα κ ιστορία. Αν είναι να βρω κάτι για βελτίωση, στο τέλος γίνεται πολύ επεξηγηματικό. Καλύτερα να τελειώνει στο δεν ήξερα ότι οι άνθρωποι πνίγονται. 

Edited by Roubiliana
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για το σχόλιο Roubliana!

Θα κάνω κι εγώ μερικά σχόλια:

Ψέματα ή θάρρος: Ωραίος υπαινιγμός στην επικαιρότητα, αλλά αρχικά δεν έπιασα τι γίνεται και δυσκολευόμουν στο ποιος λέει τι.

Πίνακας Ουίτζι στο διάστημα: Χαζό είμαι, δεν έπιασα αμέσως την ανατροπή! Πολύ ωραία ιστορία, που θα μπορούσε να ήταν σκηνικό ενός μεγαλύτερου έργου που να εξηγεί πώς συνδυάζονται πνεύματα με  διαστημόπλοια, να αφηγείται τα κίνητρα της παρέας...

Μπουκάλα στον Άγιο Κυπριανό: Δεν πολυέπιασα τι έγινε και γιατί έγινε. 

Spoiler

Ο νεαρός είναι ο Άγιος Κυπριανός; Και προστατεύει την Αγνή/Αγία Ιουστίνη; Και τότε γιατί στο τέλος φαίνεται σαν να τον φοβάται η κοπέλα;

Τάβλι στο χωριό των Ορκ: Χαριτωμένο, τα έκανες τα Ορκάκια Θεσσαλονικιούς του χαλλαρά!

Μονόπολη-Μέγαρο: Σχολιάζει πολύ πετυχημένα τον κυνισμό και τη διαφθορά της πολιτικής. Αν και κάπως φλου, είναι ως ιδέα στα επίπεδα του σχολιασμού του πολιτικού και κοινωνικού γίγνεσθαι της Μπουραζοπούλου, στον Δράκο της Πρέσπας.

Χαρτιά-δωμάτιο: Μ' άρεσε πολύ η έμπνευση από μια λεπτομέρεια της Αλίκης στη Χώρα των θαυμάτων.

Τιτανικός 2023: Τέλειο! Μ' άρεσε πολύ η σύνδεση με 

Spoiler

το δυστήχημα του Τιτάνα.

Το πρώτο τρένο μετά τα  μεσάνυχτα: Ωραίο ως ιδέα, αλλά κάτι του λείπει, ίσως μια ανατροπή; Άσε που δεν μου φάνηκε ότι κάτι πήγε στραβά.

Spoiler

Να μην είμαι στρίγγλα, πήγε κάτι στραβά, σύμφωνα με τους κανόνες της ιστορίας σου, δηλαδή εμφανίστηκε ο άντρας.

Πολύ γρήγορα συμφιλιώνεται η κοπέλα με τον μετανάστη.

Τέλος, μέχρι το τέλος νόμιζα ότι τα ταρώ θα προκαλέσουν κάποιο ατύχημα στα τρένα.

Αυτά...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..