Jump to content
Sign in to follow this  
Sonya

Ωδή στις παρθένες

Recommended Posts

Orpheus

Raist, με το να είσαι επιθετικός προς ένα μέλος [γιατί όπως και να το κάνουμε το ύφος σου ήταν αιχμηρό], ενοχλείς (κατά κανόνα) τον κόσμο και γι'αυτό παραβαίνεις και τους κανονισμούς του forum. Όταν έχεις κάτι τόσο αρνητικό να πεις, use some modesty.

Και έλεος ρε παιδιά με τα αγγλικά, αν δεν καταλαβαίνετε ρωτήστε, αν καταλαβαίνετε ανοίξτε τόπικ στη Γενική Συζήτηση ή το Support για παράπονα. Δε φταίει ούτε ο Raistlin και σίγουρα όχι η Sonya αν σας σπάει τα νεύρα ένας συγκεκριμένος όχι επιθετικός τρόπος έκφρασης, και δη εκτός του ποιήματος.

Οι Μούσες μαζί σας,

-Ορφέας

Sonya

Ο Χριστός κι η Παναγία βρε παιδιά! Ο καθένας έχει το δικαίωμα να του αρέσει ή να μην του αρέσει κάτι... και στάνταρ δε γίνεται ν' αρέσουν όλα σε όλους.

Raistlin, δεν υπάρχει πρόβλημα με την κριτική σου, τουλάχιστον σε μένα δε φάνηκε επιθετική... ποιήματα σαν το άλλο (δεν ξέρω σε ποιο απ' τα δύο αναφέρεσαι) εκφράζουν το συναισθηματικό μου κόσμο (μπου χου). Αυτό δεν είναι καν ποίημα, είναι ο κάφρος που μεγαλώνει μέσα μου και δεν καταπνίγεται με τίποτα. Ούτε στην Ίσιδα άρεσε και δεν την έχω ξεμαλλιάσει ακόμα. :p :D

Hint: όπου βλέπεις ωδή σε κάτι γραμμένη από μένα, μην την κοιτάς καν. Θα είναι στάνταρ κάτι παρόμοιο... :p

Τώρα, βέβαια, αν θίγεται ο σωματοφύλακας/dm/φίλος/υποψήφιος αγοραστής (πόσες κάρτες είπαμε;:D ) Sab, οργανώστε μια λασπομαχία, να γουστάρουμε. :D :D

Raistlin Majere

Sonya ευχαριστω πολυ. Δεν ειχα προθεση ετσι κι αλλιως να σου κανω οποιαδηποτε 'επιθεση'. Οσο για το προηγουμενο ποιημα σου αναφερομουν στο "Δεν Ξεχνα Η Μοναξια". Πολυ καλο! Τωρα για την γνωμη μου...ισως ο Ορφεας να ειχε δικιο, τουλαχιστον ως προς την διατυπωση. Ισως να ηταν ελαφρως επιθετικο. Εν παση περιπτωσει σου ζητω συγγνωμη.

Edited by Raistlin Majere

Nienna

Now, now...

Πόσο χαίρομαι να βλέπω χαμόγελα και ανθρώπους να βρίσκουν ένα κοινό σημείο αναφοράς...

Μου φτιάξατε τη νύχτα, μου διορθώσατε λίγο από τη χτεσινή ζημιά. ^_^

Nienna

*pets Sabrathan*

Έβρεχε, δεν είχε καλό καιρό για μονομαχία. :bag:

Orpheus

Τι ωραία, pax fantasiensis. :p

Raist, ίσως υπερέβαλλα, ζητώ συγγνώμη αφού η Sonya δεν είχε πρόβλημα - the tensions of a day...

[κάποια στιγμή σκοπεύω να σχολιάσω και την Ωδή... :p]

Oι Μούσες μαζί σας,

-Ορφέας

Edited by Orpheus

Atrelegis

Τώρα λοιπόν που τα ξαναβρήκαμε, τι θα γίνει με τη ρημάδα τη συνέχεια;

Γιατί δεν γίνεται να μας δώσεις το υπόλοιπο;

Sonya

Δεν έχει άλλο, Atrelegi, τελείωσε η ωδή. Είπαμε, προοίμιο και τέσσερις ραψωδίες. Τα έγραψα όλα, έκαψα και τα εγκεφαλικά μου κύτταρα παρακολουθώντας τη Χουάνα την παρθένα για ίνφο, έλεος! Δεν έχει άλλο! Αρνούμαι να κάψω κύτταρα παρακολουθώντας την Βαλεντίνα για να χαίρεσαι εσύ! :p

Έννοια σου όμως, κι ο κάφρος μέσα μου όλο και κάτι άλλο θα βρει να θάψει...

tec-goblin

Έπος έπος. Η Τέταρτη ήταν εξαιρετική. Καλά η υπόθεση της Χουάνας είναι όντως τόσο τραγική; (δεν έχω δει ποτέ)

Saulot

Προσκυνώ το είδωλο (Sonya) και το αντικατρόπτισμα αυτου (Amandel).

Atrelegis

Γιατί είναι ένα αλλά χωριστές

Και μέσα από την διπολική του αυτή ενότητα ΙΔΟΥ

Η Αλήθεια

ΚΑΦΡΙΛΛΛΑΑΑ!

Sonya

Αφού ζητήθηκε με τέτοια επιμονή, δεν μπορώ παρά να υποκύψω. Η πέμπτη ωδή αποτελεί αυτοσχεδιασμό, καθώς δεν έχω δει και δεν σκοπεύω για κανένα λόγο να δω την Βαλεντίνα...

Πέμπτη Ωδή: Η XL Βαλεντίνα

Μια μέρα που αμέριμνη έλιωνα στο καθήκον

χλευάζοντας και θάβοντας την παρθενιά των βλήτων

κάτι ογκώδες κάλυψε τη δόλια την οθόνη

που πίσω του δεν έβλεπες, μόνο μπροστά με ζόρι.

Μην ήταν υποβρύχιο, μη φάλαινα στο κύμα;

Όχι, κυρίες και κύριοι, ήταν η Βαλεντίνα.

Κοντή, χοντρή και άσχημη, σα βόδι ξαπλωμένο

και με το ματομπούκαλο στη μύτη σφηνωμένο.

Έγινε σταρ, τρομάρα της, στα μακρινά τα ξένα

και σίγουρα ήταν κι εντός κι εκτός πλατώ παρθένα.

Το κάθε βήμα της σεισμός, δεν τη χωράει καρέκλα.

Από πού ντύνεται απορώ και πώς της παίρνουν μέτρα.

Σύμπολ έγινε ο τόφαλος για τις χοντρές παρθένες

Που θα 'θελαν και προφανώς δεν ειν' κουτουπωμένες.

Κι αντί να κάνουν δίαιτα μπας κι αυτωθούν λιγάκι

βλέπουνε τη χοντρή με γκόμενο, σωφέρ και παραδάκι.

ΕΠΙΛΟΓΟΣ (κι εδώ λήγει οριστικά το στόρι!!!)

Αμάν πια οι αγάμητες, ήμαρτον οι παρθένες

κηρύσσω διαδήλωση για μας τις αυτωμένες.

Γιατί το σεξ είναι μαγκιά, δίνει χαρά μεγάλη

αδυνατίζει, σφίγγει μυς και φέρνει και μια ζάλη.

Άμα μπορείς, καν' το κι εσύ, αυτό είναι το μότο

Του κόσμου οι αγάμητες καιρός να κάνουν μόκο!

Atrelegis

:worshippy: :worshippy: :worshippy:

Ευχαριστούμε Sonya!

Throgos

Έγραψεςςςςςς!!! Τελευταία ραψωδία=άψογη, επίλογος=απόλυτα γαμάτος!

Βρες γρήγορα κι άλλο θέμα και γράψε ένα ακόμα έπος!

Ο λαός απαιτείιιιιιιιιιιιιιιιι. :bag:

Nienna
:rofl2:

Sabrathan

*προσπαθεί να σηκωθεί από το πάτωμα*

Saulot

:icon_yea: :beerchug: :icon_yea:

:thmbup: :yessir: :thmbup:

Τα λόγια περιτευουν...

tec-goblin
Γιατί το σεξ είναι μαγκιά

Έχασε τρομερά πολλούς πόντους εξαιτίας αυτής της πρότασης... Σιχαίνομαι αυτή την αντιμετώπιση του σεξ. Μου θυμίζει σχολικά κόμπλεξ και προσπάθεια να αποδείξεις κάτι...

Sabrathan

Θα συμφωνήσω με αυτό, αλλά δεν με εκπλήσει λόγω του δημιουργού *pokes Sonya*.

Όπως και αν το κάνουμε όμως, κάποιοι από εμάς έχουν μια πιο ακραία (προς την μία πλευρά ή την άλλη) αντίληψη του θέματος. Δεν νομίζω να έχει σημασία εφόσον σεβόμαστε και την άποψη των άλλων. Και εγώ δεν κόβω φλέβες αν μείνω χωρίς σεξουαλική δραστηριότητα για κάποιο καιρό, αλλά παραδέχομαι ότι δεν είναι ακριβώς υγειές το να την αποφεύγεις ή να μην την επιδιώκεις (καθόλου).

Όσοι δεν το κάνουν καθόλου (ή δεν το ευχαριστιούνται) πιστεύουν πως όσοι το κάνουν είναι χαμηλής ηθικής άτομα, και όσοι το κάνουν πολύ πιστεύουν πως όλοι οι υπόλοιποι είναι μαλάκες. C'est la vie.

Edited by Sabrathan

Orpheus

"Αμάν πια οι αγάμητες, ήμαρτον οι παρθένες

κηρύσσω διαδήλωση για μας τις αυτωμένες."

Δε βάζεις ένα "και" μετά το "κυρήσσω";

Συμφωνώ με τους διάφορους κυρίους που rollάρουν στο πάτωμα ξεκαρδιζόμενοι, αλλά όπως έχω δηλώσει, χωρίς παρέα μόνο το χιούμορ του Μελ με έχει κάνει να γελάω [παρέα με τα ντουβάρια, που δε λένε].

Πάντως είναι εξαίσιο, και... αυτά τέλος πάντων! :p

Οι Μούσες μαζί σου [γιατί όλο και κάποια έμπνευση χρειάζεται όλη αυτή η ομοιοκαταληξία :p],

-Oρφέας

tec-goblin
παραδέχομαι ότι δεν είναι ακριβώς υγειές το να την αποφεύγεις ή να μην την επιδιώκεις (καθόλου).

Όσοι δεν το κάνουν καθόλου (ή δεν το ευχαριστιούνται) πιστεύουν πως όσοι το κάνουν είναι χαμηλής ηθικής άτομα, και όσοι το κάνουν πολύ πιστεύουν πως όλοι οι υπόλοιποι είναι μαλάκες. C'est la vie.

Χι, ας κάνουμε hijack το thread :icon_yea:

Για μένα δεν υπάρχει θέμα υγιούς ή όχι. Ο καθένας ζυγίζει το πόσο μετράει για αυτόν η προσπάθεια/ η διαδιασία/ η απογοήτευση και τι κερδίζει και παίρνει τις αποφάσεις του. Φυσικά είναι δύσκολο να βάλεις τα πράγματα στη ζυγαριά - παίζουν απίστευτα ψυχολογικά συμπλέγματα, "πρέπει" και άλλα στην υπόθεση. Και δεν είναι θέμα ηθικής. (Καλά, το να μην κάνεις σεξ για ηθικούς λόγους το βρίσκω ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ. Όπως βρίσκω τρα-γι-κό το να το κάνεις για να αποδείξεις ότι είσαι Μάγκας). Είναι θέμα απλά του "αν αξίζει τον κόπο και πότε". Υπάρχουν άνθρωποι που σπαταλούν 1 στα 2 βράδια τους για να ψάξουν για one night stand. Εγώ θεωρώ ότι πραγματικά χάνουν τρομερά πολύ χρόνο για να κερδίσουν λίγα πράγματα. Είναι προσωπικό όμως. Εξαρτάται φυσικά και από τα 2 (3, 4...) άτομα της εξίσωσης. Στο κάτω κάτω είναι και το τι σου λέει το σώμα σου.

Orpheus

Στο SFF, (κατά κανόνα) Μελδόκιος :hitler:.

:p

Edited by Orpheus