Jump to content

Συνέντευξη του Κ. Σ. Ρόμπινσον


Recommended Posts

Στο Εννιά (ένθετο της Ελευθεροτυπίας κάθε Τετάρτη) της 13ης Δεκεμβρίου, ο Κιμ Στάνλεϊ Ρόμπινσον, συγγραφέας της τριλογίας Κόκκινος Άρης, Πράσινος Άρης, Γαλάζιος Άρης δίνει συνέντευξη στον Παναγιώτη Κούστα. Η συνάντηση των δύο έγινε στο φεστιβάλ εφ της Νάντης. Τα όσα λέει ο Ρόμπινσον έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον -μήπως διαβάσατε τη συνέντευξη; Αν όχι θα σας πρότεινα να αναζητήσετε το τεύχος.

 

Γενικά, το 9 έχει κάθε βδομάδα υλικό εφ: ένα διήγημα, συχνά έλληνα συγγραφέα, ρεπορτάζ από φεστιβάλ, νέες κυκλοφορίες ή άλλες ειδήσεις, νομίζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει ένα τόπικ συζήτησης για το περιεχόμενό του κάθε φορά. Δεν υπάρχουν και πολλά περιοδικά με εφ περιεχόμενο και εβδομαδιαία συχνότητα...

Link to comment
Share on other sites

κανένα καλό παιδάκι μήπως έχει τη συνέντευξη; κανένα καλό παιδάκι μήπως μπορεί να τη σκανάρει και να την ανεβάσει στο φόρουμ; για τα καλά παιδάκια που έχασαν την εφημερίδα και για τα παιδάκια που είναι εκτός ελλάδας, αλλά παρόλα αυτά κόβουν φλέβα για τις ιστορίες του ρόμπινσον;

οποιοδήποτε καλό παιδάκι προθυμοποιηθεί θα εκτιμηθεί υψηλά από το καλό παιδάκι που γράφει το ποστ αυτό.... :beerchug:

 

υγ: μόλις τελείωσα εναν υπερμαραθώνειο να τελειώσω μια εργασία, η νικοτίνη και η καφεϊνη ρέουν από τους πόρους του δέρματος :tease: , οπότε ας μου συγχωρεθεί ο ιδιάζων τρόπος ομιλίας. ναι, το ξέρω, είναι κομματάκι συγκαταβατικός ο τόνος, δεν το κάνω επίτηδες, βγαίνει μερικές φορές...

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αναλάβω εγώ αυτή τη δουλειά... αν φυσικά μου επιτραπεί... και όταν γυρίσω σπίτι. Θέλετε scanάρισμα απλώς ή τίποτα επιπλέον;

Edited by Guardian of the RuneRing #1
Link to comment
Share on other sites

araquel, δε νομίζω να επιτρέπεται να μπουν εδώ... αλλά κανείς δε μπορεί να σου πει τίποτα αν εντελώς τυχαία η συνέντευξη βρεθεί στο γραμματοκιβώτιό σου, έτσι; ;)

Όποιος άλλος θέλει, ας εκφράσει την ευχή του... ποιός ξέρει, γιορτινές μέρες έρχονται, μπορεί να γίνει κανένα εντελώς τυχαίο γεγονός και να βρεθεί και σ' αυτουνού το γραμματοκιβώτιο... :)

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πω ένα μεγάαααααλο ευχαριστώ στον άγιο-βασίλη, που μου έφερε φέτος τη συνέντευξη του ρόμπινσον. παρόλο που δεν ήμουν και τόσο καλό αγόρι... ευχαριστώ. - τι λες άγιε μου? να είμαι καλό παιδί το 2007? έλα? άντε τράβα στον πόλο σου, άκους εκεί να είμαι καλό παιδί...

 

ps1: ευχαριστώ guardian

 

ps2: yes, that was indeed spam... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..