Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Θέλω να δηλώσω κι εγώ συμμετοχή στο επόμενο ή σε κάποιο από τα επόμενα write off. Αρκεί να βρεθεί κάποιος να χορέψει μαζί μου :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό οι ρεβάνς σε αυτό το φόρουμ να αδυνατούν να επαναλάβουν την λαμπρότητα του αρχικού τους ντέρμπυ.

 

Πρόσφατα (κάτι μήνες) μου ζητήθηκε να γράψω μια εισαγωγή, αντάξια, για τις τρεις Μεγάλες Ερινύες αυτού του φόρουμ. (Μια επανάληψη της πρώτης τους σύγκρουσης.) Στη ζύμωση των καιρών όμως, όχι και ό,τι ευκολότερο να συγχρονιστεί ο χρόνος δύο μονομάχων, πόσο μάλλον τριών. Η πρώτη καβάλησε το άρμα της και εφόρμησε σε εκστρατεία για να κατακτήσει εκδοτικά τείχη. Η δεύτερη βυθίστηκε στις περγαμηνές της, σε μακρινή, ομιχλώδη νήσο. Και την τρίτη την είδαν αρπαγμένη στα σαγόνια του Γαμήλιου Δράκου, νοικοκυρά πλέον σε κάποιο σκοτεινό σπήλαιο.

 

[Ω, οι τρεις δεσποσύνες είναι παρούσες και ουχί εξαφανισμένες. Γράφουν συχνά και συμμετέχουν σε κάποιους διαγωνισμούς. Παίζεται όμως αν μπορούν να διατηρήσουν ακόμα τον τίτλο της «Μεγάλης Ερινύας», τίτλος που κέρδισαν με έργα σπαρακτικής, αξέχαστης δύναμης, με φινάλε στις ιστορίες τους ικανά να ισοπεδώσουν συναισθηματικά τον αναγνώστη. Βάση των τελευταίων τους γραπτών όμως, έχει πέσει σκιά αμφισβήτησης στο στέμμα τους…]

 

Προς ενοικίαση λοιπόν… Εισαγωγή Fantasy, αποκλειστικά για θηλυκές πένες, για όποια ενδιαφέρεται για τον τίτλο της «Νέας Μεγάλης Ερινύας» του sff. Κατόπιν interview και επιλογής των μονομάχων από τον συγγραφέα της εισαγωγής, θα κανονιστεί τo επόμενο (ή μεθεπόμενο) write-off. Μόνο σοβαρές προτάσεις παρακαλώ.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ενημερώστε τι και τι να συμπεριλαμβάνει το βιογραφικό/εισαγωγή.(Μια που οι τρεις μαυροφορεμένες γριες απουσιάζουν, :Dψήνομαι τρελά για εισαγωγή φάντασυ).

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσφέρω εισαγωγή για όποιον θέλει να μονομαχήσει με τον Esteldor. Και δηλώνω ενδεχομένως ενδιαφέρον ως μονομάχος για το write off τύπου Χατζηγιώργη.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ενημερώστε τι και τι να συμπεριλαμβάνει το βιογραφικό/εισαγωγή.

Τίποτα πλην διάθεσης για το εν λόγω write-off. Ήδη έχω μια άποψη για το ποιές είναι ικανές να φτάσουν το όριο της "Ερινύας". Υποκειμενική ίσως η κρίση, αλλά είναι ιδιαίτερη η σύγκρουση.

 

Cassandra Gotha η πρώτη υποψήφια για την ... τριάδα λοιπόν.

Και η wordsmith!

 

(Αι παλαιαί Ερινύαι δεν αποκλείονται από το να διεκδικήσουν να κρατήσουν το στέμα τους.)

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

:huh: Ααα... Τώρα κατάλαβα...:rolleyes:

Μην με παρεξηγείτε, αλλά νόμιζα πως εσείς οι δύο ψάχνετε για εισαγωγράφο.:stupid:

 

Τέλος πάντων, προσφέρω εισαγωγή, όποιος και αν τη θέλει! :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

:huh: Ααα... Τώρα κατάλαβα...:rolleyes:

Μην με παρεξηγείτε, αλλά νόμιζα πως εσείς οι δύο ψάχνετε για εισαγωγράφο.:stupid:

 

Τέλος πάντων, προσφέρω εισαγωγή, όποιος και αν τη θέλει! :sorcerer:

Και ως μονομάχος; Αποσύρεσσαι;:(

 

Προς ενοικίαση λοιπόν… Εισαγωγή Fantasy, αποκλειστικά για θηλυκές πένες, για όποια ενδιαφέρεται για τον τίτλο της «Νέας Μεγάλης Ερινύας» του sff. Κατόπιν interview και επιλογής των μονομάχων από τον συγγραφέα της εισαγωγής, θα κανονιστεί τo επόμενο (ή μεθεπόμενο) write-off. Μόνο σοβαρές προτάσεις παρακαλώ.

Διευκρίνηση: Η Εισαγωγή υπάρχει. Είναι ήδη γραμμένη. Ψάχνουμε τρεις μονομάχους.

Link to comment
Share on other sites

Για Ερινύα δεν κάνω γένους αρσενικού όντας. Αλλά ενδιαφέρομαι για μια μονομαχία.

Link to comment
Share on other sites

Για Ερινύα δεν κάνω γένους αρσενικού όντας. Αλλά ενδιαφέρομαι για μια μονομαχία.

 

Υπάρχει και το τόπικ του Ρακόρ, όπου ψάχνει ο Mesmer για αντίπαλο.

Εκεί έχουν βρεθεί οι προμηθευτές παραγράφων και αναζητείται ένας συγγραφέας. Για ρίξε κι εκεί μια ματιά.

Είναι λίγο πιο πολύπλοκο από το write-off αλλά κατ' εμέ είναι πιο διασκεδαστικό.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ο αντίπαλος του Esteldor! Μόλις τελειώσει το τρέχον write off, αρχίζετε εσείς. Εγώ βάζω την εισαγωγή, αν με θέλετε.

 

edit: Εγώ θα έλεγα να έρθει ο Mesmer από δω.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι θα έλεγα να μην μπλέκουμε τους διαγωνισμούς και να κάτσει ο Mesmer εκει που είναι.

Αν ήθελε να διαγωνιστεί σε write off θα δήλωνε συμετοχή εξ αρχής εδώ. Το οτι είναι και οι δυο συγγραφικοι διαγωνισμοί δεν σημαίνει οτι είναι ίδιοι.

 

Απο την άλλη, ας δώσουμε και μια ευκαιρία σε εκείνον τον τύπο διαγωνισμού που είναι σχετικά παραμελημένος (αν και πανέξυπνος σαν ιδέα).

Link to comment
Share on other sites

Άρα: Το τωρινό write-off, Sonya vs Stanley, είναι το #56.

 

Και αν οι Mesmer και WILLIAM πάνε για το #57...

 

Να κλείσουμε το τρίο Ερινύες για #58;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε γκρινιάρη! Εγώ θα παίξω και σ' αυτόν, δεν αφήνω έτσι εύκολα το σκήπτρο, έχω νύχια εγώ! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω διαβαζει ο Mesmer το νημα...

Θα μας πει τις προθεσεις του φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι με ψάχνατε εδώ... :tongue:

 

Για εισαγωγή wordsmith ψήνομαι, για οποιαδήποτε στιγμή. Αλλά εφόσον υπάρχει ένα write-off σε εξέλιξη κι εφόσον έχω δηλώσει ήδη επιθυμία για το Ρακόρ, θα αναμένω εκεί. Αν, ωστόσο, δεν βρεθεί αντίπαλος μέχρι να ολοκληρωθεί το write-off, είμαι μέσα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα: Το τωρινό write-off, Sonya vs Stanley, είναι το #56.

 

Και αν οι Mesmer και WILLIAM πάνε για το #57...

 

Να κλείσουμε το τρίο Ερινύες για #58;

 

Ουπς! Με τα πολλά μπλα-μπλα ξεχάσαμε τον Esteldor που είχε γράψει ότι θέλει κι εκείνος να παίξει! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και αν οι Mesmer και WILLIAM πάνε για το #57...

Εδώ έγραψα λάθος, καταλάθος. Πρώτος δήλωσε πρόθεση ο Esteldor. Και μετά ο WILLIAM. Οι νόμοι του Write-Off τους έχουν να προηγούνται ως μονομάχοι. Εκτός αν ένας από τους δύο αλλάξει γνώμη, ο Mesmer θα πρέπει να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Και για να τα ξεδιαλύνουμε... εγώ θα είμαι με τον WILLIAM στο write-off #57?

Mesmer επειδή εμένα δεν με ενδιαφέρει πολύ ο "αντιπαλος" (απλά θέλω να γράψω για να δω πόσο έχω βελτιωθεί), αν θέλεις να διαγωνιστείς με τον WILLIAM δεν με πειράζει να πάρεις τη θέση μου και να λάβω μέρος αργότερα εγώ.

 

Αν πάλι δεν έχεις πρόβλημα, το θέμα έκλεισε ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το επόμενο write-off (57#) θα είναι Esteldor-WILLIAM. Ο Mesmer, αν δεν το πήρες χαμπάρι, Esteldor, παίζει από χτες ρακόρ με την Cassandra Gotha, οπότε μάλλον δεν θα τον πειράζει να ξεκουραστεί λίγο πριν την επόμενη αναμέτρηση.

 

Εγώ εξακολουθώ να προσφέρω μια εισαγωγή (μάλλον fantasy) για write-off. Όποιος τη θέλει, be my guest.

 

Για το τριπλό write-off του Χατζηγιώργη έχουμε δηλώσει ήδη τρεις: Cassandra Gotha, εγώ και η Sonya. Υποθέτω πληρούμε τους όρους. Απλώς να περιμένουμε την Άννα να τελειώσει το ρακόρ με το Mesmer και τη Χριστίνα το write-off με τον Stanley.

Link to comment
Share on other sites

Για το τριπλό write-off του Χατζηγιώργη έχουμε δηλώσει ήδη τρεις: Cassandra Gotha, εγώ και η Sonya. Υποθέτω πληρούμε τους όρους. Απλώς να περιμένουμε την Άννα να τελειώσει το ρακόρ με το Mesmer και τη Χριστίνα το write-off με τον Stanley.

Αν υπάρχουν κι άλλες κυρίες της πένας που ενδιαφέρονται για τον τίτλο της Μεγάλης Ερινύας, αναμένω ακόμα συμμετοχές. Πού ξέρεις, ίσως καταλήξουμε και σε all-out tsoupro-clash! Μόνο στο φινάλε There can only be three!

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..