Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

wordsmith θα ήταν χαρά μου να γράψεις εσύ την εισαγωγή. Ξεκινάμε μόλις τελειώσει το write-off Sonya vs Stanley?

Αρκεί να συμφωνεί και ο WILLIAM φυσικά.

Edited by Esteldor
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, θα μας γράψει η wordsmith την εισαγωγή και μετά θα δοκιμάσουμε τις πένες μας μόλις τελειώσουν οι προηγούμενοι μονομάχοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί Esteldor και WILLIAM: όπως βλέπετε, το write-off τελειώνει απόψε, αλλά από την άλλη έχει αρχίσει ο 24ος διαγωνισμός, για να μην αναφέρω το ρακόρ που δεν έχει τελειώσει ακόμα (νομίζω). Θέλετε να σας δώσω την εισαγωγή του δικού σας write-off αύριο το πρωί; Ή προτιμάτε να περιμένετε να τελειώσουν οι άλλοι διαγωνισμοί κλπ, για να μη ζοριστούν οι αναγνώστες-ψηφοφόροι, που θα έχουν πολλά να διαβάσουν/σχολιάσουν; Ό,τι προτιμάτε.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω την πρωτοβουλία στον ευγενικό μου αντίπαλο.

Όπως επιθυμεί εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι μπορούμε να περιμένουμε... θα είναι καλύτερα πιστεύω. Εκτός αυτού αυτή την εβδομάδα δεν θα έχω όσο χρόνο θα ήθελα για να ασχοληθώ σοβαρά με το write-off κι έτσι με βολεύει να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι την Δευτέρα που μας έρχεται. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα περιμένουμε να είσαι και εσύ πιο εύκαιρος.

Link to comment
Share on other sites

Oκ. Να μας πει ο Esteldor πότε τον βολεύει και σας το ανοίγω. Έτσι κι αλλιώς είναι ήδη γραμμένη η εισαγωγή. Κι εγώ προτιμώ αυτή τη βδομάδα να τελειώσω το διήγημα για το διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Για το τριπλό write-off του Χατζηγιώργη έχουμε δηλώσει ήδη τρεις: Cassandra Gotha, εγώ και η Sonya. Υποθέτω πληρούμε τους όρους. Απλώς να περιμένουμε την Άννα να τελειώσει το ρακόρ με το Mesmer και τη Χριστίνα το write-off με τον Stanley.

Αν υπάρχουν κι άλλες κυρίες της πένας που ενδιαφέρονται για τον τίτλο της Μεγάλης Ερινύας, αναμένω ακόμα συμμετοχές. Πού ξέρεις, ίσως καταλήξουμε και σε all-out tsoupro-clash! Μόνο στο φινάλε There can only be three!

 

 

χε χε χε Ευχαριστώ που με περιμένατε! :devil2: Ελπίζω μόνο να μη συμπέσει με τη συμμετοχή μου που έχω δηλώσει για το Ρακόρ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε Ευχαριστώ που με περιμένατε! :devil2: Ελπίζω μόνο να μη συμπέσει με τη συμμετοχή μου που έχω δηλώσει για το Ρακόρ...

Λαίδη μου, γλυκιά μου Νίνα, είσαι σίγουρη; Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να γίνεις Ερινύα; Μπορείς να μου διαλύσεις το στήθος με τις λέξεις σου, να βουτήξεις τα γαμψά σου νύχια στην ίδια μου την ψυχή, να μου ξεριζώσεις την καρδιά, να την κομματιάσεις και να μου την ταΐσεις πρόταση-πρόταση καταλήγοντας σε ένα κατάπικρο, σπαρακτικό "μη-χαρίζοντα-κάστανα" φινάλε;!

 

[Όσοι θα ψηφίσουν σε αυτό το write-off πρέπει να έχουν ως στάνταρ κρίσης τα ανωτέρω.]

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε Ευχαριστώ που με περιμένατε! :devil2: Ελπίζω μόνο να μη συμπέσει με τη συμμετοχή μου που έχω δηλώσει για το Ρακόρ...

Λαίδη μου, γλυκιά μου Νίνα, είσαι σίγουρη; Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να γίνεις Ερινύα; Μπορείς να μου διαλύσεις το στήθος με τις λέξεις σου, να βουτήξεις τα γαμψά σου νύχια στην ίδια μου την ψυχή, να μου ξεριζώσεις την καρδιά, να την κομματιάσεις και να μου την ταΐσεις πρόταση-πρόταση καταλήγοντας σε ένα κατάπικρο, σπαρακτικό "μη-χαρίζοντα-κάστανα" φινάλε;!

 

[Όσοι θα ψηφίσουν σε αυτό το write-off πρέπει να έχουν ως στάνταρ κρίσης τα ανωτέρω.]

 

Χμμμ... *λιγότερο σίγουρη τώρα* Χμμμ... Λες, ε; Μήπως να το αφήσω για κάποια άλλη φορά, λες; Εκτός κι αν πάρω μια γεύση πρώτα από τον αντίστοιχο προηγούμενο διαγωνισμό, καταλάβω πρώτα περί τίνος πρόκειται και αποφασίσω μετά...

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε Ευχαριστώ που με περιμένατε! :devil2: Ελπίζω μόνο να μη συμπέσει με τη συμμετοχή μου που έχω δηλώσει για το Ρακόρ...

Λαίδη μου, γλυκιά μου Νίνα, είσαι σίγουρη; Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να γίνεις Ερινύα; Μπορείς να μου διαλύσεις το στήθος με τις λέξεις σου, να βουτήξεις τα γαμψά σου νύχια στην ίδια μου την ψυχή, να μου ξεριζώσεις την καρδιά, να την κομματιάσεις και να μου την ταΐσεις πρόταση-πρόταση καταλήγοντας σε ένα κατάπικρο, σπαρακτικό "μη-χαρίζοντα-κάστανα" φινάλε;!

 

[Όσοι θα ψηφίσουν σε αυτό το write-off πρέπει να έχουν ως στάνταρ κρίσης τα ανωτέρω.]

 

 

Χμμμ. Αυτά τα κριτήρια θα πρέπει να πληροί η Ερινύα; Δραματικά, λυπητερά και σπαρακτικά; Ή μήπως συγκεκριμένα να συγκινεί μέχρι σπαραγμού τον κο Χατζηγιώργη; Και εκείνες οι ιστορίες με το Μιέρεν ήταν συγκινητικές, δηλαδή; Όχι πως δεν ήταν καλές, αλλά αμφιβάλλω αν ο στόχος τους ήταν η συγκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εκείνες οι ιστορίες με το Μιέρεν ήταν συγκινητικές, δηλαδή; Όχι πως δεν ήταν καλές, αλλά αμφιβάλλω αν ο στόχος τους ήταν η συγκίνηση.

Το έναυσμα για την πρώτη μονομαχία των τριών (Sonya - Naroualis - Nienor) ήταν ότι στα δικά τους διηγήματα είχαν κάποια πικρά και άδικα φινάλε που με χάλαγαν, αλλά που ταυτόχρονα έκανε τις ιστορίες δυνατές και ξεχωριστές. Τις βάφτισα Ερινύες και μου την πέσανε σε ένα μυτήγκιο απαιτώντας εισαγωγή. Τα διηγήματα "Μιέρεν" ήταν έξοχα, αλλά ίσως όχι τόσο "μαύρα" όσο θα περίμενε κανείς. Σε αυτή τη ρεβάνς, που ταυτόχρονα σκέφτομαι να δοθεί η ευκαιρία και σε άλλες θηλυκές πένες, το ζητούμενο είναι η διεκδίκηση του τίτλου Ερινύα, με το Ε κεφαλαίο, σε τρεις νικήτριες.

 

Αυτό σκεφτόμουν τουλάχιστο. Θα δούμε αν θα βρεθεί χρόνος για να μαζευτείτε τόσες επάξιες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μπορούμε να αρχίσουμε σήμερα το δικό μας Write-off. Από σήμερα είμαι ελεύθερος πάντως για να γράψω με την ησυχία μου.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Εγώ θα κοιμηθώ τώρα για μεσημέρι και μετά θα πάω στο sff-rated μέχρι πολύ αργά. Και πρέπει να ειδοποιηθεί και ο άλλος.

Θα σας το ανοίξω αύριο το πρωί. Αρχίζει και Σ/Κ, θα έχετε χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να δούμε σε τι βαθιά νερά θα μας ρίξετε να κολυμπήσουμε δεσποσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εάν προλαβαίνω ακόμα φυσικά και θέλω να δηλώσω για τον τίτλο :) Εξάλλου, πάντα απολαμβάνω να συνεργάζομαι με άλλες κυρίες για να βυθίσουμε τα νύχια μας στην ευαίσθητη καθαρή ψυχή του κυρίου Χατζηγιώργη :p Χαρ

Link to comment
Share on other sites

Εάν προλαβαίνω ακόμα φυσικά και θέλω να δηλώσω για τον τίτλο :) Εξάλλου, πάντα απολαμβάνω να συνεργάζομαι με άλλες κυρίες για να βυθίσουμε τα νύχια μας στην ευαίσθητη καθαρή ψυχή του κυρίου Χατζηγιώργη :p Χαρ

Γειά σου Κιάρα, που χάθηκες;

 

Άρα, ανακεφαλαιώνοντας, δύο από τις prime Ερινύες έχουν πρόθεση να υπερασπιστούν τον τίτλο τους. Nienor και Sonya.

 

Τρεις ανυποψίαστες κορασίδες, πιστεύοντας ότι διαθέτουν τα κατάλληλα νύχια, δήλωσαν πρόθεση να διακδικήσουν τον τίτλο. Cassandra Gotha, wordsmith και η Lady Nina.

 

Θα δούμε. Μετά τη λήξη του τρέχοντος 24ου διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ωραία, έχω αρχίσει να δουλεύω πάνω σε κάτι πολύ σπαραξικάρδια σενάρια για τον ρομαντικό Χαλκιδαίο μας..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ωραία, έχω αρχίσει να δουλεύω πάνω σε κάτι πολύ σπαραξικάρδια σενάρια για τον ρομαντικό Χαλκιδαίο μας..

 

Δηλαδή, ετοιμάζεις μικρές σπαραξικάρδιες καταστάσεις ανεξαρτήτως ιστορίας; :dazzled:

Θα κλάψουν πολλά ματάκια.

Φαντάσου να είχε δοθεί και η εισαγωγή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίζω Dragon Age, Πρόεδρε... Αποτελεί πάγια πηγή σπαραξικάρδιων και μη σεναρίων... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Και στο μεταξύ έχουμε five ladies vs. DinoHajiyorgi.

Δε βλέπω την ώρα να παρακολουθήσω αυτό το παιχνίδι :book:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να συμμετάσχω; Εξάλλου, σύμφωνα με τις νέες θεωρίες, κι εγώ γυναίκα είμαι...hmm.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τρεις οι μεγάλες Ερινύες του φόρουμ: Nienor, Sonya, Naroualis.

 

Τρεις διεκδικούν τον τίτλο: Cassandra Gotha, wordsmith, Lady Nina.

 

Μπορούν να συμμετάσχουν όσες από τις έξι το επιθυμούν. Ποιές θα διατηρήσουν τον τίτλο; Ποιές θα τον αρπάξουν;

 

Οι τρεις πρώτες θα ανακηρυχθούν ως οι Νέες Μεγάλες Ερινύες.

 

Τρέχει το παρόν ρακόρ #5, το οποίο ολοκληρώνεται στις 22 Απριλίου.

Στις 24 Απριλίου έχουμε Πάσχα.

 

Θα πρότεινα να κλείσουμε ραντεβού μετά το Πάσχα, χωνεύοντας το αρνάκι, και πριν ξεκινήσει ο επόμενος μεγάλος διαγωνισμός Φάνταζυ.

 

Οι έξι μονομάχοι, ή όποιες από αυτές παίρνουν στα σοβαρά αυτό το write-off, να έχουν υπόψη ότι θα γράψουν φάνταζυ εδώ, φάνταζυ και το θέμα του μεγάλου διαγωνισμού που θα ακολουθήσει. Ή θα είστε σίγουρες ότι μπορείτε να γράψετε και για τα δύο, ή πρέπει να διαλέξετε.

 

Μετά το Πάσχα θα δοθεί το κάλεσμα, για να δούμε πόσες από εσάς είστε πρόθυμες και έτοιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..