Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Το ρωτάς Αταλάντη; Φυσικά και θέλουμε (και μιλάω αυθαίρετα κι εκ μέρους του Βαγγέλη, αλλά φαντάζομαι πως θα συμφωνεί) να μας γράψεις την εισαγωγή. Θα προτιμούσα να είμαστε συμπαίκτες, αλλά δεν πειράζει, άλλη φορά...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγόρια, άμα θέλετε σας γράφω εισαγωγή, αλλά δεν είμαι για να παίξω. Θα πρέπει να περιμένετε μέχρι αύριο, πάντως, μιας και σήμερα θα λείπω όλη μέρα. 

Συμφωνώ κι εγώ. Έχεις κάτι στο μυαλό σου; Εννοώ υπάρχει κάποιο hint;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πείτε ότι είστε έτοιμοι και σας ανεβάζω :)

Καλημέρα! Εγώ είμαι έτοιμος και περιμένω ... :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

Σας δίνω πρόλογο. Βρεθείτε οι συμπαίκτες και εδώ είμαι εγώ. Αν θέτε βέβαια!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

Σας δίνω πρόλογο. Βρεθείτε οι συμπαίκτες και εδώ είμαι εγώ. Αν θέτε βέβαια!

...ή μήπως είναι καλύτερα να αφήσουμε μετά τον φαντασοδιαγωνισμό; Μην μπερδέψουμε και τον κόσμο που διαβάζει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

Σας δίνω πρόλογο. Βρεθείτε οι συμπαίκτες και εδώ είμαι εγώ. Αν θέτε βέβαια!

...ή μήπως είναι καλύτερα να αφήσουμε μετά τον φαντασοδιαγωνισμό; Μην μπερδέψουμε και τον κόσμο που διαβάζει;

 

 

Σωστός ο προβληματισμός σου Ειρήνη. Το σκέφτηκα και εγώ και γι’ αυτό είπα για τρόμο ή Ε.Φ. και όχι φαντασία. Ας ακούσουμε και μερικές απόψεις άλλων και αποφασίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

 

Ψήνομαι εγώ Βαγγέλη, και για τρόμο και για επιστ.φαντασία, ότι θες, αλλά θα έχω χρόνο μετά το τέλος της εβδομάδας που έρχεται. Αν σε βολεύει λοιπόν από το επόμενο Σ/Κ και μετά, είμαι μέσα. :)

Και εισαγωγή της Ειρήνης, σούπερ! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

 

Ψήνομαι εγώ Βαγγέλη, και για τρόμο και για επιστ.φαντασία, ότι θες, αλλά θα έχω χρόνο μετά το τέλος της εβδομάδας που έρχεται. Αν σε βολεύει λοιπόν από το επόμενο Σ/Κ και μετά, είμαι μέσα. :)

Και εισαγωγή της Ειρήνης, σούπερ! :)

 

 

Κανένα πρόβλημα Σπύρο! Έτσι θα υπάρχει και χρόνος μήπως και ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ενδιαφέρεται κανένας για Write-off τρόμου ή επιστημονικής φαντασίας; :)

 

Ψήνομαι εγώ Βαγγέλη, και για τρόμο και για επιστ.φαντασία, ότι θες, αλλά θα έχω χρόνο μετά το τέλος της εβδομάδας που έρχεται. Αν σε βολεύει λοιπόν από το επόμενο Σ/Κ και μετά, είμαι μέσα. :)

Και εισαγωγή της Ειρήνης, σούπερ! :)

 

 

Κανένα πρόβλημα Σπύρο! Έτσι θα υπάρχει και χρόνος μήπως και ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος.

 

 

Οκέυ λοιπόν, οργανωνόμαστε τότε. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμ μια εισαγωγή από Ειρήνη είναι πάντα ένας πειρασμός, αρκεί βέβαια να μην χρειαστώ πάλι 10000 λέξεις για την εισαγωγή που θα μου εμπνεύσει!

Αν είναι επιστημονική φαντασία ( γιατί με τον τρόμο δεν το έχω ) μάλλον θα σας κάνω παρέα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χμ μια εισαγωγή από Ειρήνη είναι πάντα ένας πειρασμός, αρκεί βέβαια να μην χρειαστώ πάλι 10000 λέξεις για την εισαγωγή που θα μου εμπνεύσει!

Αν είναι επιστημονική φαντασία ( γιατί με τον τρόμο δεν το έχω ) μάλλον θα σας κάνω παρέα.

Είχα στο νου μου κάτι σκοτεινό που να μπορείτε να του δώσετε ό,τι κατεύθυνση θέλετε εσείς. Εφ ή τρόμο -ή και τα δύο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει δυνατότητα ελεύθερης επιλογής μεταξύ τρόμου και επιστημονικής φαντασίας, αφού ο William ήδη εξέφρασε την επιλογή του στην δεύτερη  (που εγώ δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μαζί της) και δεν είναι σωστό να ζητήσω τρόμο με αποτέλεσμα να μην συμμετέχει  και πάντα με την προυπόθεση να μου έρθει κάποια ιδέα από τον πρόλογο, ίσως σας κάνω παρέα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, σε write off δεν είναι απαραίτητο να πάμε στην ίδια κατηγορία, την πρώτη φορά που εγώ έπαιξα εγώ την έκανα φαντασίας και ο Esteldor την έκανε τρόμου. Οπότε είναι ελεύθερο το πως θα το πάμε αν η Ειρήνη δώσει μια εισαγωγή που να τα επιτρέπει ( δεν αμφιβάλλω ότι μπορείς να το κάνεις ).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, ας το κάνουμε ελεύθερο, όποιος θέλει γράφει τρόμο, όποιος θέλει γράφει επ.φαντασία, κι όποιος θέλει τα συνδυάζει και τα δύο. Σημασία έχει να αξιοποιείται η εισαγωγή στο μέγιστο. Θα πρότεινα μάλιστα πάλι σχετικά ανοιχτό όριο λέξεων ("σχετικά" με την έννοια να σταματήσουμε κάπου σε λογικό πλαίσιο), ώστε να διαβάσουμε ολοκληρωμένες ιστορίες να τις ευχαριστηθούμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μην σας πω την ψιλομαστόρεψα κιόλας -in my head. Αφήστε όμως μετά την αλλη Δευτέρα ώστε να έχει τελειώσει η ψηφοφορία του τρέχοντος πριν αρχίσει η δική μας ψηφοφορία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου έχεις ζητήσει και ένα ποιητικό εσύ για το ενδιάμεσο.

Εκεί να μας κάνεις σκόνη υποθέτω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου έχεις ζητήσει και ένα ποιητικό εσύ για το ενδιάμεσο.

Εκεί να μας κάνεις σκόνη υποθέτω.

Ναι μου το θύμισες! Ενα ποιηματάκι πάντα με ισιώνει. Αλλά μονάχη είναι άχαρο.

Ας δούμα τι ενδιαφέρον θα αλιεύσουμε. Και να δούμε και για πότε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, αγοράκια (αν θέτε, ελάτε και κοριτσάκια)

....θα το παίξουμε κείνο το ρημαδιασμένο write off# δεν θυμάμαι τώρα ποιος αριθμός;

Μαζωχτείτε και σας σερβίρω πρόλογο με την αυγούλα αν θέλετε.

-Ή μήπως θέτε ποιητικό; Μια μου λέτε λεμονάδα, μία μου λέτε πορτοκαλάδα...τί θέτε; :dazzled: :dazzled: :dazzled:

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγοράκια (αν θέτε, ελάτε και κοριτσάκια)

....θα το παίξουμε κείνο το ρημαδιασμένο write off# δεν θυμάμαι τώρα ποιος αριθμός;

Μαζωχτείτε και σας σερβίρω πρόλογο με την αυγούλα αν θέλετε.

-Ή μήπως θέτε ποιητικό; Μια μου λέτε λεμονάδα, μία μου λέτε πορτοκαλάδα...τί θέτε; :dazzled: :dazzled: :dazzled:

 

Εγώ θέλω και τα δύο! Και WriteOff με τα παιδιά να περάσουμε ζάχαρη, και ποιητικό που το περιμένεις τόσο καιρό. Τώρα που χαλάρωσε κάπως το πρόγραμμά μου είμαι στη διάθεσή σας, οπότε οργανωθείτε να ξεκινήσουμε να γράφουμε πάνω στην εισαγωγή σου (που κάτι μου λέει πως ανυπομονείς να μας δείξεις :whistling: ), και παράλληλα ριμάρουμε αφού εσύ (πάλι :() δεν θα γράφεις έτσι κι αλλιώς μαζί μας. Multi-MadnJim... :rule:

 

Και περιμένω πότε θα γίνει κάνα βραδινό σπριντάκι (αρκεί να μην πέφτει σε βράδυ Τσάμπιονς Λιγκ)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, η απάντηση αυτή με χαροποίησε αλλά με μπέρδεψε κάπως. Πόσοι μαζεύεστε; Να ανοίξω τόπικ αν είναι.

 

Για το ποιητικό θέλουμε κάποιον να μας δώσει λεξούλες. Και επίσης να βρούμε και εδώ πόσοι μαζευόμαστε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..