Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

Θα προτιμούσα Κυριακή, γιατί Σάββατο έχω σέσσιον και θα δυσκολευτώ να ανεβάσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι οκέι για Κυριακή. Έκλεισε η μέρα λοιπόν. :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό μήνα. Να παίξω μαζί σας;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θέλει και ρώτημα, Έλλη; Φυσικά και ναι, με μεγάλη μας χαρά! :) 

Καλό μήνα! :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα ανοιχτό WriteOff. Θα μας δώσει την Κυριακή η Αταλάντη μια μικρή εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε αξιοποιώντας στο μέγιστο τα στοιχεία της να φτιάξουμε μια ιστορία έως 4000 λέξεις, σε όποιο είδος του φανταστικού θέλουμε. Καμιά βδομάδα θα γράφουμε, άλλο τόσο θα μας διαβάζουν και θα μας ψηφίζουν, αν και το τελευταίο -για μένα τουλάχιστον- είναι περισσότερο διαδικαστικό μιας κι ο σκοπός είναι να περάσουμε όμορφα. Αν ψήνεσαι έλα, Νίκο, ωραία θα είναι. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@MadnJim θα προσπαθησω. Το κακο με τις ψηφοφοριες ειναι οτι δεν μπορεις να απαντησεις στα σχολια τη στιγμη που θελεις

Edited by John Ernst
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, John Ernst said:

@MadnJim θα προσπαθησω. Το κακο με τις ψηφοφοριες ειναι οτι δεν μπορεις να απαντησεις στα σχολια τη στιγμη που θελεις

Αυτό δεν ισχύει στα παιχνίδια, όπως το write off, αλλά μόνο στους διαγωνισμούς. Στα παιχνίδια είναι όλα πιο χαλαρά και παρεΐστικα :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια εισαγωγή από την Πυργοδέσποινα είναι πάντα μια δελεαστική πρόταση. Δυστυχώς το μεν πνεύμα πρόθυμο η δε σαρξ ασθενής. Μια φλεβίτιδα με έχει τρελάνει στον πόνο (καλά με αυτό γράφουμε) και στον πυρετό (με αυτό δε γράφουμε αν πιάσει πάλι το 39,2).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Τώρα που τέλειωσε ο διαγωνισμός, κι όσο περιμένουμε τη ρομαντική ιστορία του @Starbuck, λέω να προχωρήσουμε με το Write off που σας χρωστάω. Ομολογώ ότι δεν έχω καμία πρόθεση να σας πω για τι είδους εισαγωγή πρόκειται, δεν έχει γέλιο, υπόσχομαι πολύ μυστήριο (τόσο που κινδυνεύω να μη βρω κανένα να την προχωρήσει). Είμαι στη διάθεσή σας για όποτε θέλετε να προχωρήσει αυτό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Ernst said:

Τώρα που τέλειωσε ο διαγωνισμός, κι όσο περιμένουμε τη ρομαντική ιστορία του @Starbuck, λέω να προχωρήσουμε με το Write off που σας χρωστάω. Ομολογώ ότι δεν έχω καμία πρόθεση να σας πω για τι είδους εισαγωγή πρόκειται, δεν έχει γέλιο, υπόσχομαι πολύ μυστήριο (τόσο που κινδυνεύω να μη βρω κανένα να την προχωρήσει). Είμαι στη διάθεσή σας για όποτε θέλετε να προχωρήσει αυτό. 

Η Starbuck παρακαλώ! 

It's a girl, it's a girl!! 😏

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Ernst said:

τη ρομαντική ιστορία του @Starbuck,

τη ρομαντική ιστορία ΤΗΣ Starbuck if you know what I mean! 
H Starbuck 
ΤΗΣ Starbuck
ΤΗΝ Starbuck
Ω! Starbuck

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
18 hours ago, Sigma said:

Ψήνεται κανείς για write-off;

Παρότι αποφεύγω συστηματικά θερμοκρασίες άνω των 35 βαθμών Κελσίου, θα πω ναι.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 5:35 PM, Silvertooth said:

Παρότι αποφεύγω συστηματικά θερμοκρασίες άνω των 35 βαθμών Κελσίου, θα πω ναι.

Τέλεια. Τι είδος/είδη θα ήθελες;

Και παράλληλα: ενδιαφέρεται κανείς να μας δώσει θέμα;

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Sigma said:

Τέλεια. Τι είδος/είδη θα ήθελες;

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε αυτή τη φάση. Οπότε, αν έχεις εσύ καλώς, αλλιώς ας αποφασίσει το άτομο που θα μας δώσει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοθεί το θέμα σύντομα, και δεδομένου ότι θα γράψουμε για μία εβδομάδα και θα διαβαστούμε άλλη μία, θα προλάβει να τελειώσει το παιχνίδι προτού αρχίσει η ανάγνωση των διηγημάτων του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Silvertooth said:

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε αυτή τη φάση. Οπότε, αν έχεις εσύ καλώς, αλλιώς ας αποφασίσει το άτομο που θα μας δώσει θέμα.

Θα ενδιαφερόμουν αυτό τον καιρό να γράψω:

Α. Space sci-fi
Β. Steampunk
Γ. Fantasy
Δ. Weird Horror
Ε. Western
ΣΤ. Όλα τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sigma said:

Θα ενδιαφερόμουν αυτό τον καιρό να γράψω:

Α. Space sci-fi
Β. Steampunk
Γ. Fantasy
Δ. Weird Horror
Ε. Western
ΣΤ. Όλα τα παραπάνω

Με το horror δεν έχω μεγάλη εξοικείωση, και με το weird horror καθόλου, οπότε με εξαίρεση το Δ. τα υπόλοιπα μου ακούγονται κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις fantasy + western, να μας φοβηθεί ο Stephen King; (Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να γράψω σε τέτοιο genre.)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..