Jump to content

Το Ταξίδι του Λουκά και της Φωτεινής


Παρατηρητής
 Share

Recommended Posts

Άντε να κάνουνε το θαύμα τους τα ΕΛΤΑ και οι ευγενικές εθελοντισμένες ψυχές, για να το πιάσουμε στα χεράκια μας και οι απομεμακρυσμένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arachnida

    14

  • Sonya

    16

  • DinoHajiyorgi

    13

  • Παρατηρητής

    39

Να είναι άραγε τυχαίο που μια μέρα μετά την έκδοση, η Στοκχόλμη έχει αρχίσει να γίνεται Νοέλα απ' το χιόνι; Δε νομίζω. :)

Link to comment
Share on other sites

Τό 'χω! Τό 'χω! :)

Και κάτι μου λέει ότι θα μπουν μερικά άλλα στην άκρη για να διαβάσω το ταξίδι των φωτεινών παιδιών μέσα στς γιορτές. :mf_bookread:

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία. Προφανώς θα το πάρω και να είσαι σίγουρος ότι θα έχεις πολύ αυστηρή κριτική (τα μικρά παιδιά δεν αστειεύονται).

Link to comment
Share on other sites

Χαιρόμαστε πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές! Θέλω να σας ξαναευχαριστήσω πάρα-πάρα πολύ. Επίσης, ευχαριστώ και τον Στέφανο για την προώθηση στο forum : )

Προσπαθήσαμε να κάνουμε το καλύτερο, το έργο πλέον είναι στη διάθεσή σας και περιμένουμε όλες τις κριτικές.

 

 

Επίσης να ευχαριστήσω και εδώ τον Γιώργο που μας εμπιστεύτηκε το Τραγούδι του Χρόνου.

Είναι πολύ καλός συγγραφέας και είμαστε περήφανοι που το βιβλίο του κυκλοφόρησε απ' τις βορειοδυτικές.

 

Να πω και κάτι ακόμα, μιας και είμαστε σε εποχή που είναι δύσκολη. Όπως όλα μας τα βιβλία, το ηλεκτρονικό Τραγούδι του Χρόνου μπορείτε να το διαβάσετε και να το κατεβάσετε και να το μοιραστείτε, free.

Μας ενδιαφέρει περισσότερο να διαβαστεί παρά να "διακινηθεί". Αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί το e-book, ενώ σύντομα θα βρίσκεται και σε βιβλιοθήκες.

 

Σας ευχαριστώ όλους ξανά, και ελπίζω να μην σας ζαλίσαμε πολύ : )

 

 

*Το αναφέρω κι εδώ, να υπάρχει καταγεγραμμένο, ότι η συνέχεια του Τραγουδιού είναι ανεξάρτητη από το πόσο εμπορικό θα αποδειχθεί το πρώτο, καλά να είμαστε και του χρόνου στις γιορτές θα έχουμε στα χέρια μας το δεύτερο βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αν είναι δώρο γεννεθλίων... Θα μου το χαρίσω σίγουρα... Αύριο κιόλας το ψάχνω στα βιβλιοπωλεία της Κέρκυρας... (Λέω να το έχουν...)

Συγχαρητήρια και καλοτάξιδο... του χρόνου το δεύτερο ε?:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μού'ρθε κι εμένα ως δώρο έκπληξη σήμερα και φτερούγισε το μέσα μου σαν παιδί στις γιορτές. Μπήκε στη σειρά ως αμέσως επόμενο προς ανάγνωση βιβλίο! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το προμηθευτώ από Πολιτεία και Ελευθερουδάκη, αλλά δεν το είχαν.

Πού θα πάει, όμως; Θα το βρω. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το προμηθευτώ από Πολιτεία και Ελευθερουδάκη, αλλά δεν το είχαν.

Πού θα πάει, όμως; Θα το βρω. :devil2:

 

Σίγουρα θα το βρεις στο Metropolis.

Link to comment
Share on other sites

παρουσίαση βιβλίου πότε θα γίνει? πότε θα πάρουμε αυτό υπογεγραμμένο από τον συγγραφέα αντίτυπο?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με μια χαρά σήμερα να πάω να το πάρω από την Πρωτοπορία Πάτρας, αλλά τίποτα... Ρώτησα και δεν το έχουν παραλάβει ακόμα. :(

Αλλά δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό! Κι αυτό, γιατί θα πάω να το πάρω από το Metropolis από τα ίδια τα χεράκια του συγγραφέα, όταν κατέβω Αθήνα! Και θα θέλω κι επί τόπου αφιέρωση, να το ξέρεις, Γιώργο! friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως είχα γράψει ήδη εδώ... Καλές πωλήσεις, μικρέ μας σατανιστή! (φαντάζομαι τις συνεντεύξεις με εκδοτικούς, όπου θα περίμεναν έναν "συγγραφέα παιδικών βιβλίων" και θα ερχόταν ο Παρατηρητής με την κατάμαυρη μαλλούρα και τα αξύριστα γενάκια σατανιστής-chic... θα ήθελα να έβλεπα τα μούτρα τους:p)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το προμηθευτώ από Πολιτεία και Ελευθερουδάκη, αλλά δεν το είχαν.

Πού θα πάει, όμως; Θα το βρω. :devil2:

 

Σίγουρα θα το βρεις στο Metropolis.

 

Βεβαίως και μου το υπέγραψε κι ο συγγραφέας. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι εύχομαι στο βιβλίο σου Γιώργο.:good:

 

Θα φροντίσω να το διαβάσω και θα τα πούμε ξανά!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, με κάθε ειλικρινή διάθεση, δε με νοιάζει πόσο καλός είσαι στο επικό φανταστικό, αλλά το παιδικό είναι το χάρισμά σου, φίλε μου. Είμαι περίπου στη μέση και επιτέλους διαβάζω ένα βιβλίο που απευθείνεται σε παιδιά χωρίς να τα θεωρεί πνευματικώς καθυστερημένα. Όσοι δεν το έχετε δώσει ακόμη στα παιδιά σας κάνετε μέγα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγοράστηκαν και δύο αντίτυπα από εδώ (ένα για μένα και μια παραγγελία). Η κοπέλα στο ταμείο του Metropolis με κοίταξε περίεργα όταν της είπα ότι δεν είναι κανένα για δώρο:lol:

Θα το ξεκινήσω μέσα στις γιορτές και Γιώργο, κοίτα να ξεκουράσεις το χέρι σου πριν το μίτιγκ της Πρωτοχρονιάς, γιατί μάλλον θα έχεις πολλές υπογραφές να βάζεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και καλά ταξίδια! Μέχρι να πατήσω στα πάτρια θα αρκεστώ στην ηλεκτρονική έκδοση (που πόσο, μα πόσο το εκτιμώ που υπάρχει).

drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν όλο το πρωί/μεσημέρι κέντρο για δουλειές. Όταν τελείωσα πέρασα από μετρόπολις και τσίμπησα τα δυο τεμάχιά μου (ένα για μένα, ένα για δώρο). Στο λεωφορείο του γυρισμού διάβασα τα δυο/τρία πρώτα κεφάλαια. Ντάξει, ερωτεύτηκα τους χιονανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο απ' το Μετρόπολις το παίρνουμε; Δεν θα έρθει πολιτεία; Γιάννη διακίνηση κάνετε μόνοι σας ή το δίνετε σε χονδρέμπορα (κι αν ναι σε ποιον); Άντε μπας και γίνει ευπώλητο και πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


  • Upcoming Events

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..