Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Δεν είπαμε τίποτα τελικά για το υπόλοιπο της season. Προσωπικά μου άρεσε αρκετά, προχώρησε ωραία την ιστορία με τις πλοκές αν και, κάποιες εβδομάδες, επισκιάστηκε από τον νέο παίκτη, τον Flash. Περιμένω πως και πως τη νέα season, στην οποία λένε θα γίνει επιτέλους και επίσημα Green Arrow.

 

greenarrow.jpg

 

Επίσης, αναμένουμε και τη δημιουργία των Legends of Tomorrow, καθώς και ανακοινώθηκε πως ο Matt Ryan (Constantine) θα παίξει τον ίδιο ρόλο σε ένα επεισόδιο του Arrow, ώστε να μπορέσουν να κάνουν την αναγέννηση της Sarah ως White Canary.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε αυτή τη σεζόν θα έχει και ο Diggle στολή και πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...  OMG!

 

Diggle.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και στη αρχή μου φάνηκε αστείο και σαν το Magneto, μάλλον το πάνε για τον χαρακτήρα Guardian, και με αυτή τη λογική μου αρέσει γιατί πρακτικά το κράνος εδώ είναι σαν customised κράνος μηχανής, που νομίζω πάει με το πνεύμα της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Αν και στη αρχή μου φάνηκε αστείο και σαν το Magneto, μάλλον το πάνε για τον χαρακτήρα Guardian, και με αυτή τη λογική μου αρέσει γιατί πρακτικά το κράνος εδώ είναι σαν customised κράνος μηχανής, που νομίζω πάει με το πνεύμα της σειράς.

Στο trailer δείχνει ότι έχει και τζαμάκι μπροστά και το κάνει κάπως καλύτερο. Το trailer παρεμπιπτόντως δείχνει ότι θα είναι μια καλή σεζόν, σαν την 2η σεζόν ελπίζω.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Arrow season 4 episode 1 aired...

:shok: Μα έχω τόσες άλλες σειρές να δω...

 

Και εγώ κάθε σεζόν λέω δεν θα δω πολλές φέτος και όλο και προσθέτω. Που να αρχίσουν και αυτές του καινούργιου χρόνου, εκεί θα είναι όντως χάος. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουν ξεκινήσει πάντως πολύ δυναμικά και το Arrow και το Flash. Και ειδικά το Arrow φαίνεται πως σιγά-σιγά πάει να αφαιρέσει από πάνω του τις αστοχίες της προηγούμενης σεζόν. Και όσο πάει τα συνδέουν όλο και περισσότερο. Ανυπομονώ για το Legends!!  :dance:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Management

Έχει αρχίσει να γίνεται cross-over με το σύμπαν στις σειρές γενικώς ή είναι ιδέα μου; :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να γίνεται cross-over με το σύμπαν στις σειρές γενικώς ή είναι ιδέα μου; :p

 

Ναι, υπάρχουν σχέδια για cross-over και με το Supergirl που είναι σε άλλο κανάλι, φυσικά αν πάει καλά η πρώτη σεζόν αλλιώς δεν το βλέπω.

 

Γενικά πάντως αρχίζει και μεγαλώνει σιγά σιγά το όλο σύμπαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τώρα που τελείωσα και το δεύτερο crossover μπορώ να πω άνετα ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στην παρουσίαση των καινούργιων χαρακτήρων και στα δύο επεισόδια, αλλά και πολύ καλό συνδυασμό με τις καταστάσεις και τα γεγονότα που τρέχουν στις σειρές.

 

Άντε σειρά έχει τώρα και το Legends, για να τους απολαύσουμε πλήρως. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που είχε τη φάση του σ' αυτό το επεισόδιο ήταν τα ελληνικά των αρχαιοαιγυπτίων. Μπορώ να πω ότι σκίζουν.  :p

 

Αναρωτιέμαι ποιος έκανε αυτή τη μετάφραση. Έναν Έλληνα δεν βρήκαν να ρωτήσουν; Ντροπής πράγματα, δηλαδή.

 

 

 

-Do you understand?

-I do.

 

-Καταλαβαίνεις;

-Δέχομαι

 

Κάτι μου βρομάει εδώ,,, Χμμ, νομίζω ότι το βρήκα

 

 

 

post-2199-0-32482700-1449175386.jpg

 

 

 

Μα Google Translate;

 

 

 

Πέρα από τα ευτράπελα, ήταν πολύ ωραία εισαγωγή γι' αυτά που θα ακολουθήσουν. Αναμένουμε (ένα μήνα+).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που είχε τη φάση του σ' αυτό το επεισόδιο ήταν τα ελληνικά των αρχαιοαιγυπτίων. Μπορώ να πω ότι σκίζουν.  :p

 

Αναρωτιέμαι ποιος έκανε αυτή τη μετάφραση. Έναν Έλληνα δεν βρήκαν να ρωτήσουν; Ντροπής πράγματα, δηλαδή.

 

 

 

-Do you understand?

-I do.

 

-Καταλαβαίνεις;

-Δέχομαι

 

Κάτι μου βρομάει εδώ,,, Χμμ, νομίζω ότι το βρήκα

 

 

 

 

Μα Google Translate;

 

 

Εγώ την πρώτη φορά που το άκουσα γιατί νόμιζα ότι ήταν Ισπανικά; Ότι να ναι χαχα :p

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, αυτό που είχε τη φάση του σ' αυτό το επεισόδιο ήταν τα ελληνικά των αρχαιοαιγυπτίων. Μπορώ να πω ότι σκίζουν.  :p

 

Αναρωτιέμαι ποιος έκανε αυτή τη μετάφραση. Έναν Έλληνα δεν βρήκαν να ρωτήσουν; Ντροπής πράγματα, δηλαδή.

 

 

 

-Do you understand?

-I do.

 

-Καταλαβαίνεις;

-Δέχομαι

 

Κάτι μου βρομάει εδώ,,, Χμμ, νομίζω ότι το βρήκα

 

 

 

 

Μα Google Translate;

 

 

Εγώ την πρώτη φορά που το άκουσα γιατί νόμιζα ότι ήταν Ισπανικά; Ότι να ναι χαχα :p

 

 

Εγώ Αρχαία Αιγυπτιακά. Αν δεν είχε τιναχθεί η αδερφή μου με το που τα άκουσε και δεν μου έλεγε να το πάμε πίσω, ακόμα αυτό θα πίστευα. xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το true blood είχε μου φαίνεται Ελληνικά της προκοπής

Ναι, μερικές φράσεις τις οποίες είχε πετάξει ο Talbot, που τον υποδυόταν ο έλληνας Theo Alexander.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το true blood είχε μου φαίνεται Ελληνικά της προκοπής

Και στο Sleepy Hollow ήταν καλά αλλά μιλάγανε λίγο σαν ρομπότ χαχα. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την midseason πρεμιέρα το μυστήριο αρχίζει σιγά σιγά να ξεδιαλύνεται για το ποιος είναι τελικά στον τάφο.

 

Οι θεωρίες μου:

(φυσικά περιέχει σούπερ σπόιλερ)

 

 

Η ταφόπλακα που μας έδειξαν γράφει Brie Thorpe αλλά λογικά πρέπει να είναι άσχετο.

Θεωρία Νο. 1: Πιστεύω, αν είναι όντως κάποιος εκεί μέσα, είναι η αδερφή του γιατί, ε... όπως και να χει έχει έρθει η ώρα της. :p

Θεωρία Νο. 2: Βέβαια αν κάνουν την μεγάλη ανατροπή τότε είναι ο Diggle στο τάφο και με τον αδερφό του λογικά να μπαίνει στην ομάδα.

Γενικά πάντως είμαι 90% στο Νο. 1.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

R.I.P.

 

 

 

 

xJRcyc7sTFKyE0LWxxCE_AR419b-0010b-ada03.

 

 

Απρόβλεπτο το τελευταίο επεισόδιο. R.I.P.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά την ανακοίνωση ότι το CW θα πάρει το Supergirl από την δεύτερη σεζόν τώρα μας προετοιμάζουν για το mega-crossover που θα έρθει το φθινόπωρο ανάμεσα στις τέσσερις σειρές.

 

(Το trailer περιέχει ελαφρά spoiler από τις τωρινές σεζόν της κάθε σειράς)

https://www.youtube.com/watch?v=-nXldPtZ1sg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλος και η 4η σεζόν! Γενικά ήταν αρκετά καλύτερη από την 3η αλλά, για μένα, δεν ξεπέρασε τις πρώτες δύο σε ποιότητα. Άντε να δούμε τι θα ετοιμάσουν για την επόμενη γιατί βλέπω ότι θα ανακατέψουν αρκετά την "τράπουλα".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..