Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Θα βγει μια καινούρια σειρά τον Οκτώβριο με πρωταγωνιστή τον Green Arrow.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gk_ji5Yu_Mg

 

Edited by Dreamer
Προστέθηκαν τα έτη που κυκλοφόρησε η σειρά στον τίτλο του topic καθώς και το τρέιλερ της σειράς
Link to comment
Share on other sites

Είναι στα υπόψη. :good:

Ας ευχηθούμε να μην είναι της αισθητικής του Smallville, αλλά όπως και να 'χει θα τη δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είδα τον πιλότο, αφήνει πολύ καλές υποσχέσεις, αν ξεπεράσεις το γεγονός ότι σε 5 χρόνια σε ένα ερημονήσι ο πλέιμποϋ πρωταγωνιστής έγινε ο Batman (εκτός κι αν παίζει κάτι που δεν έδειξε ακόμα η σειρά). Αν καταφέρουν να μας δώσουν ενδιαφέροντα επεισόδια μέσα στη σαιζόν η σειρά θα τσουλήσει καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Προφανώς το νησί θα ξετυλίγεται σιγά σιγά .. είναι το σκοτεινό background που κανείς μας δεν ξέρει και θα το μαθαίνουμε με flashbacks. Πέρα από αυτό έχω να πω ότι είναι απαράδεκτο πως ο τύπος με το hood και τα βέλη δε λέγεται robin-hood αλλά το προσπερνάω αυτό προς το παρόν :p

 

Πάντως δεν ξετρελάθηκα ... καλό storytelling αλλά ... δε με κέρδισε ακόμα ... από το 1ο επεισόδιο που είδα ποσεριά μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ξεκίνησε η σειρά. :thmbup:

Δεν επέμεινε στο πώς και γιατί άλλαξε ο τύπος (θα το δείξει σταδιακά), αλλά παρουσίασε πολύ σωστά ότι δεν έχει σχέση με τον παλαιό του εαυτό και ότι νιώθει ξένος μέσα στο ίδιο του το σπίτι.

Έσκασαν μύτη και χαρακτήρες από το σύμπαν της DC και θα ακολουθήσυν κι άλλοι.

Καλά πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου άρεσε περισσότερο αν ο πρωταγωνιστής ήταν λιγότερο μονδέλο με βλέμμα μπλαζέ, αλλά απ' την άλλη τι να κάνεις... έτσι είναι αυτοί οι Αμερικανοί σούπερ-ήρωες! Ξεκίνησε δυναμικά,

είχε και την επιθεσούλα του ενάντια στον πρώτο εχθρό

.

Τι να πεις πάντως, μερικά όπλα (βλ. τόξο-βέλη) θα είναι πάντα διαχρονικά...

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο και σίγουρα ήταν πολύ καλύτερο απ' ό,τι περίμενα. Για να δούμε και την συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το δεύτερο. Πολύ καλό. Και στο τέλος έδωσε teaser για την απάντηση στην ένστασή σου Μιχάλη.

Link to comment
Share on other sites

To teaser το περίμενα σχεδόν από την αρχή, το θέμα είναι να δούμε τι ακριβώς θα παίξει με το νησί.

 

Τώρα, για το δεύτερο επεισόδιο, η σειρά έχει προοπτικές, οκ, αυτό το είπαμε. Το θέμα παραμένει ότι δεν έχει αρχίσει ακόμα να ρολλάρει, οι χαρακτήρες να παίζουν ενεργό ρόλο στα όσα γίνονται στη ζωή του πρωταγωνιστή και να δούμε και λιγότερο generic κακούς. Μέχρι στιγμής σκέφτομαι ότι είναι σαν τα πρώτα επεισόδια Supernatural (και όλοι είδαμε πώς εξελίχθηκε αυτή η σειρά) Η Κινέζα πάντως ήταν μια καλή αρχή και φαντάζομαι θα ξαναεμφανιστεί σε επόμενα επεισόδια, ενώ κάτι έχει πάρει το μάτι μου και για Deathstroke ως κακό της πρώτης σαιζόν.

Επίσης έχω την αίσθηση ότι οι ερμηνείες είναι ξύλινες και οι χαρακτήρες επίπεδοι, δεν ξέρω αν στην πορεία στρώσουν, είναι θέμα χρόνου και εξέλιξης όπως έιπα η όλη σειρά.

 

Και επίσης, από όσο έχω δει, ίσως να είναι και η καλύτερη νέα sff σειρά στη φετεινή τηλεοπτική σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πω πως με έχει χαλάσει στη σειρά είναι πως η συμπρωταγωνίστρια-πρώην γκόμενα λέγεται Dinah Lance, είναι κοινώς η Black Canary. Και τώρα την έχουν μεν για κοπέλα του ήρωα, αλλά δεν είναι η κλασική Black Canary.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις βρήκα χρόνο και είδα το τρίτο επεισόδιο. Αρκετά καλό. Συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο με τα άλλα οπότε δεν έχω πολλά να πω. Ο Deadshot μορφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Καλό είναι γενικώς ... για να δούμε .. προσωπικά δεν γνωρίζω το comic οπότε δεν ξέρω τι να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το τρίτο επεισόδιο και μιλάμε μάλλον γιατη νέα σειρά της χρονιάς. Tα Story Arcs αρχίζουν επιτέλους να παίρνουν μορφή και η "σαπουνόπερα" να δουλεύει, ενώ οι πλοκές αρχίζουν και να διαφοροποιούνται. Μπαίνουν κακοί με κουστούμια και υπερδυνάμεις στο παιχνίδι, ενώ το backstory αρχίζει να βαθαίνει. Ναι, είμαι και επισήμως fan.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το τρίτο επεισόδιο και μιλάμε μάλλον γιατη νέα σειρά της χρονιάς. Tα Story Arcs αρχίζουν επιτέλους να παίρνουν μορφή και η "σαπουνόπερα" να δουλεύει, ενώ οι πλοκές αρχίζουν και να διαφοροποιούνται. Μπαίνουν κακοί με κουστούμια και υπερδυνάμεις στο παιχνίδι, ενώ το backstory αρχίζει να βαθαίνει. Ναι, είμαι και επισήμως fan.

Τρέφω και εγώ ελπίδες για αυτή τη σειρά αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. Ελπίζω να βελτιωθεί και με αυτό εννοώ να γίνει η πλοκή και το δράμα καλύτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το τέταρτο. Χμ, δεν ξέρω. Αν και γενικά μου άρεσε, μου φάνηκε πως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να

τον ανακαλύψει και τον συλλάβει η αστυνομία.

Θέλω να δω πως θα το δουλέψουν στο επόμενο επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Και το s01e04 καλό ήτανε .. βέβαια πολύ σαπουνόπερα αλλά εντάξει .. μην τα θέλουμε και όλα δικά μας ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το 4ο επεισόδιο.

Παράξενο που τον καταλάβανε τόσο νωρίς, αλλά μάλλον θα βάλουν τον πρώην σωματοφύλακα/νεόκοπο συνεργάτη να κάνει καμιά ταρζανιά και ο Κουίν θα γλυτώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

ΕΕ δε θα μπορύσε να είναι συνέχεια κρυφός, θα πρέπει να δημιουργήσει και συνεργάτες / βοηθούς .. κλασικά εικονογραφημένα ...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες το πιστεύεις, αλλά η σχέση μου με τα κόμιξ φτάνει μέχρι τον Αστερίξ. Από υπερήρωες και τα συναφή, ιδέα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το 5. Well played. Πραγματικά. Α, και ο τύπος με τη μάσκα, ο Deathstroke δεν ήταν πάλι;

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Δεν ξέρω ποιος ήταν αλλά ήταν σχετικά καλό επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

O Deathstroke είναι. Το πάλι που είπα ξεχάστε το, ο άλλος είναι ήταν ο Deadshot. Πάντα μπερδεύω αυτούς τους δυο. Έχουν τόσο παρόμοια ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να δω το 4 ή το 5, αλλά η μάσκα του Deathstroke φαίνεται στο νησί στο πρώτο επεισόδιο όπως φεύγουν

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..