Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
- - - - -

Iron Fist

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 949 posts
  • Όνομα:Κώστας

Posted 20 Μάρτιος 2017 - 13:31

Ο τελευταίος Defender έφτασε, και ήρθε για να μας εντυπωσιάσει. Υποδεχτείτε τον Iron Fist!

Την έχει ξεκινήσει κανείς; Εγώ έχω δει μερικά επεισόδια και δείχνει, μέχρι στιγμής, πολύ καλύτερη από Jesica Jones και Luke Cage. Ίσως και να καταφέρει να φτάσει το αγαπημένο Daredevil.

"The sword Anglachel was forged anew for him by the cunning smiths of Nargothrond, and though ever black its edges shone with pale fire. Then Turin himself became known in Nargothrond as Mormegil, the Blacksword, for the rumours of his deeds with that weapon; but he named the sword Gurthang, Iron of Death."  - The Children of Húrin

#2 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.547 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 20 Μάρτιος 2017 - 13:41

Οι κριτικές το έχουν καταθάψει μέχρι στιγμής και στο rotten tomatoes ξεκίνησε στο 0% και τώρα είναι στο 16%.

Λογικά θα το πιάσω μέσα στην εβδομάδα

Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#3 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.587 posts
  • Όνομα:Νικολής

Posted 20 Μάρτιος 2017 - 15:32

Εγώ δεν θα το πιάσω καν. Μετά το ενδιαφέρον μεν, αλλά σε βάθος χρόνο μεχ Jessica Jones και μετά την κατά το ήμισυ άθλια δεύτερη σεζόν του Daredevil, απλά κουράστηκα. Ούτε Luke Cage είδα, αν και ίσως κάποτε ασχοληθώ.

- Who is this Triss to you?
- What difference does it make in this situation?
- In this situation - none. I asked out of an inappropriate curiosity born of the desire to start new rumours going around the inns.
Posted Image

#4 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.623 posts
  • Όνομα:Ντίνος

Posted 20 Μάρτιος 2017 - 23:24

Έχω δει τα 6 επεισόδια μέχρι στιγμής, και μου αρέσει. Όταν το ολοκληρώσω θα έχω μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Μου αρέσουν όλοι οι χαρακτήρες, πρωτεύοντες και δευτερεύοντες. Μέχρι στιγμής ακολουθεί μια συνεχόμενη origin μυθοπλασία (που γεννά πολύ-πλοκα ερωτηματικά - που είναι η συνταγή των καιρών με αμφιλεγόμενη κατάληξη). Εύχομαι κάποια στιγμή να αποκτήσει και αυτοτελή επεισόδια, θα είναι καλύτερα. Θα μπορούσε να είναι το τωρινό "Kung-Fu" (η παλιά σειρά με τον Ντέηβιντ Κάρανταϊν).

“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#5 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.141 posts
  • Όνομα:Απόστολος

Posted 24 Μάρτιος 2017 - 23:09

Έπιασα κι εγώ να το δω και είμαι στα πρώτα επεισόδια. Μάλλον το κατατάσσω στις σειρές dinner eating. Ίσα για να περνάει η ώρα του φαγητού, ή γυμναστικής στον διάδρομο. Όχι κακό,όχι καλό. 

Posted Image

#6 MountainRoot

MountainRoot
  • Members
  • 307 posts
  • Όνομα:Mixail
  • Currently reading:His Dark Materials Trilogy

Posted 25 Μάρτιος 2017 - 22:47

Απλά μέτριο......Ούτε κακό ούτε καλό.

Αν δεν έχετε κάτι άλλο να δείτε ΟΚ αλλά όταν υπάρχουν καταπληκτικές σειρές εκεί έξω δεν υπάρχει κυριολεκτικά κανένας λόγος να το δει κάποιος.

If You find you are falling into madness , dive!!!

Η ο Θάνατος έρχεται αργά ή η Ζωή πάει γρήγορα. Κρατάω χρονόμετρο.

#7 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 949 posts
  • Όνομα:Κώστας

Posted 27 Μάρτιος 2017 - 21:39

Τελείωσα την πρώτη σεζόν. Είναι σίγουρα αρκετά καλύτερη από την κουραστική πρώτη σεζόν του Luke Cage, αλλά κάπως δεν καταφέρνει να ικανοποιήσει τόσο όσο DD και JJ. Νομίζω το μεγαλύτερο μειονεκτήμα της είναι στον πρωταγωνιστή κυρίως και στην αναποφασιστικότητα του στο αν θα γίνει προστάτης των μοναχών, κακός ή ήρωας που μέχρι το τέλος δεν καταφέρνει να το λύσει.
Αυτό που την σώζει όμως είναι οι χορογραφίες που για άλλη μια φορά εντυπωσιάζουν. Γενικά θα έλεγα ένα 7.5 στα 10 είναι μια δίκαια βαθμολογία.

"The sword Anglachel was forged anew for him by the cunning smiths of Nargothrond, and though ever black its edges shone with pale fire. Then Turin himself became known in Nargothrond as Mormegil, the Blacksword, for the rumours of his deeds with that weapon; but he named the sword Gurthang, Iron of Death."  - The Children of Húrin

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users